SPaudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: SPaudio

Příspěvek od Ramones »

Obecně je to naše snažení "také čudné". Snaha o co nejlepší kvalitu řetězce, laborování s doplňky, šoupání nábytkem, atd a přitom stačí předklonit nebo zaklonit hlavu vlivem různého sklonu sedacího nábytku a zvuk se opět podstatně změní. Výsledek je vždy jen nějaký kompromis, vyplývající z využívání místnosti. Základní požadavek na co maximální symetrii prostoru tady nemůže být splněn, bohužel (viz fotodokumentace). Těch velkých a holých odrazových ploch je tam hodně, ale je třeba k tomu přistupovat s kompromisem. Do určité míry by tomu pomohl poslech v blízkém poli, zaostřený pomocí mono signálu růžového šumu. Málo kdo má doma možnost upravit si samostatnost místnost jen pro své hobby, poslech hudby. Já tu možnost do určité míry mám, ale stále častěji přes bedny poslouchám hudbu spíše jako kulisu, přestává mě bavit sedět na vrcholu trojúhelníka ve strnulé poloze a "čučet" do zdi nebo okna. Detailní poslech si raději vychutnávám přes sluchátka se zavřenýma očima, bez rozptylování okolím.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: SPaudio

Příspěvek od Ramones »

MANA píše: 13 dub 2024 09:40
blesk666 píše: 13 dub 2024 09:23 Mana, tejto casti tvojho textu moc nerozumiem:
“…Opravdu to není v pořádku a postavením křesla, se zvuk po místnosti přímo rozleje. Má to bohužel podstatný vliv na vnímání nižších středů a zvuk je tenší. Vše se zásadně odhalilo odstraněním závěsu…”

Zvuk je tensi teraz s kreslom?
Ahoj Blesk666,

asi jsem to nenapsal úplně srozumitelně - sorry. Právě naopak. Zvuk se stane plnější. Ta sedačka prostě odráží nějaké frekvence, které ti tento vjem navodí. Je to dáno nejspíš tím tvarem - je to opravdu lavor/zeď přímo proti bednám :-(.
No, hlavně ti ta sedačka u zdi změnila vliv velké rovné plochy zadní stěny, což je ten pozitivní přínos.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 599
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od PMA »

Ramones píše: 13 dub 2024 11:30 Obecně je to naše snažení "také čudné". Snaha o co nejlepší kvalitu řetězce, laborování s doplňky, šoupání nábytkem, atd a přitom stačí předklonit nebo zaklonit hlavu vlivem různého sklonu sedacího nábytku a zvuk se opět podstatně změní.
Vybrat poslechové místo na základě měření módů v místnosti a odezvy v místnosti. Ale patří to do vlákna MANA, ne sem.
Naposledy upravil(a) PMA dne 13 dub 2024 11:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

PMA píše: 13 dub 2024 11:43
Ramones píše: 13 dub 2024 11:30 Obecně je to naše snažení "také čudné". Snaha o co nejlepší kvalitu řetězce, laborování s doplňky, šoupání nábytkem, atd a přitom stačí předklonit nebo zaklonit hlavu vlivem různého sklonu sedacího nábytku a zvuk se opět podstatně změní.
Vybrat poslechové místo na základě měření módů v místnosti a odezvy v místnosti. Ale patří to do vlákna MANA, ne sem.
Ano, již budu reagovat na svém vlákně, ať to zde klukům neplevelím, ikdyž proti některým škůdcům, je diskuze o mé poslechovce v tomto vlákně bez problémů. Nicméně máš pravdu PMA, stěhuji se k sobě :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: SPaudio

Příspěvek od Ramones »

PMA píše: 13 dub 2024 11:43
Ramones píše: 13 dub 2024 11:30 Obecně je to naše snažení "také čudné". Snaha o co nejlepší kvalitu řetězce, laborování s doplňky, šoupání nábytkem, atd a přitom stačí předklonit nebo zaklonit hlavu vlivem různého sklonu sedacího nábytku a zvuk se opět podstatně změní.
Vybrat poslechové místo na základě měření módů v místnosti a odezvy v místnosti. Ale patří to do vlákna MANA, ne sem.
...aha, překlikl jsem se, sorry jako :angel:
Uživatelský avatar
Guitarist
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2021 13:57

Re: SPaudio

Příspěvek od Guitarist »

blesk666 píše: 12 dub 2024 18:08 Guitarist: chapem to spravne ze ste predajcami audia? Ktore studio? resp ake znacky zastupujete?
Dobrý den, ano mám malé HiFi studio. Pokud Vás něco konkrétního zajímá, tak spíše přes PM nebo mě kontaktujte napřímo, ať zbytečně neplevelíme toto vlákno.
www.audiopragma.cz
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 599
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od PMA »

Guitarist píše: 15 dub 2024 15:27
blesk666 píše: 12 dub 2024 18:08 Guitarist: chapem to spravne ze ste predajcami audia? Ktore studio? resp ake znacky zastupujete?
Dobrý den, ano mám malé HiFi studio. Pokud Vás něco konkrétního zajímá, tak spíše přes PM nebo mě kontaktujte napřímo, ať zbytečně neplevelíme toto vlákno.
www.audiopragma.cz
Odkaz nikam nevede.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 73
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od mrba »

Presmeruje sa to na facebook.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: SPaudio

Příspěvek od jimmi »

HonzaE
Příspěvky: 421
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: SPaudio

Příspěvek od HonzaE »

jimmi píše: 15 dub 2024 17:51 Asi toto viewtopic.php?t=7725 :smile:
Přesně tak :thumbup: , vlákno studia je na HEF již dva roky.
Dozvěděl jsem se o něm díky kamarádovi z Přelouče, tak jsem sem dal úvodní info.
Dále už si to vede majitel Guitarist.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
pmsystem
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2024 20:24

Re: SPaudio

Příspěvek od pmsystem »

Ahoj,
chtěl bych poděkovat, že jsem mohl být součástí prezentace audio produktů pořádanou týmem SPaudio v rámci AudioHappeningu. Dle mého osobního názoru to bylo to nejlepší, co jsem slyšel. Zkrátka v každém oboru se najde jen hrstka mimořádně talentovaných lidí, kteří jak se říká mají dar od boha. V tomto případě si myslím, že tým SPaudio je toho příkladem. Skvělý, návykový zvuk, na který se člověk bude každý den těšit.
Skvělá práce kluci!
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Co to znamena “sucast prezentacis”?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
pmsystem
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2024 20:24

Re: SPaudio

Příspěvek od pmsystem »

Dobrý večer blesku666,
myslel jsem to tak, že jsem rád, že jsem mohl dorazit a poslechnout si zvukovou prezentaci SPaudio.
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

pmsystem: Dakujem za vysvetlenie. Posluch na vlatne usi je najcennejsi :thumbup:
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět