Soul Note A-2

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

Po dlouhé době jsem půjčil něco na testík a je to velmi zajímavý integráč od Soul Note model A-2. Prostě další japonský zesilovač … ne to není obvyklá konstrukce. Bez zpětné vazby, velká otevřenost do áčka a řízení hlasitosti podobně jako u lamp krokově pomocí odporů. Hraje to hodně podobně dobré lampě … v dobrém slova smyslu😊
IMG_5848.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od PavelDosko »

jj,u pana Dioka jsem poslouchal Soulnote A3 a bylo to vyborne (+cela sestava Soulnote)
neni placka, neni highend
B. M. C. G.
Příspěvky: 76
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od B. M. C. G. »

Ano, velice slušný integrac. Čistý, přesný a pevný barevný zvuk. Ale prostor je bohužel slabý. Ale na danou cenu, paráda. Parádně topí :mrgreen:
.
IMG_20240420_120253.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

B. M. C. G. píše: 20 dub 2024 12:05 Ano, velice slušný integrac. Čistý, přesný a pevný barevný zvuk. Ale prostor je bohužel slabý. Ale na danou cenu, paráda. Parádně topí :mrgreen:
.
IMG_20240420_120253.jpg

Vem druhy do můstku. 2x400W je Ok.
blesk666
Příspěvky: 1326
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od blesk666 »

“…prostor je bohužel slabý…”
.
Z tohto by si jeden mohol mysliet ze to bude menej vzdusne a nacinkane
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 20 dub 2024 18:50 “…prostor je bohužel slabý…”
.
Z tohto by si jeden mohol mysliet ze to bude menej vzdusne a nacinkane
Špatně jsem to přečetl na mobilu. Prostor jako slabý bych rozhodně nehodnotil. Jako není to úroveň dělence za půl milionu, ale v kontextu cenovky a konkurence naprosto v pořádku. Jediné v čem třeba nemá na vedle stojící FLS 10 jsou spodky, které jdou výrazně níže. Naopak středy a živost je lepší. Každý dle osobní preference.
blesk666
Příspěvky: 1326
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od blesk666 »

Yngwie: Vychadzal som z hodnotenia B.M.C.G.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 20 dub 2024 18:58 Yngwie: Vychadzal som z hodnotenia B.M.C.G.
Jasný, to bylo spíše takové konstatování pro oba. Ono je to vždycky něco za něco. Soul Note vidím pro někoho, kdo ma rád lampy, ale nemůže nebo nechce je mít. Určitě to není pro všechny. Ale v daně cenovce překvapil. Možná si Půjčím ten A-3. Je mi ještě sympatičtější na papíře než ten A-2. Pouze jeden pár trazistorů na kanál a opravdu mono konstrukce se dvěma toroidy.
B. M. C. G.
Příspěvky: 76
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od B. M. C. G. »

Ano máš tak nějak pravdu. To s tim spodkem pozoruji také. To mi ale tak nevadilo, jako chybějící prostorovost. (čti slabší prostor v porovnání z dražším integracem) Porovnání ze zesilovačem skoro o půlku dražším který vlastním. Přesto me Soulnote učaroval. Trochu nekomfortní ovládání hlasitosti, a velice málo kroku Volume. Čím ti to evokuje lampy? U me to ma nejspíše úplně jiný zvuk jako u tebe. Protože od lampy, bych si představoval méně pevný a tvrdý zvuk.
B. M. C. G.
Příspěvky: 76
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od B. M. C. G. »

blesk666 píše: 20 dub 2024 18:50 “…prostor je bohužel slabý…”
.
Z tohto by si jeden mohol mysliet ze to bude menej vzdusne a nacinkane
Těžko na to odpovědět. Ale asi to tak nějak bude. Je tam menší nasycenost zvuku mezi bednami. A chybí mi hloubka prostoru. Ale to u většiny zesilovacu do, řekněme do 200k.
B. M. C. G.
Příspěvky: 76
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od B. M. C. G. »

Yngwie píše: 20 dub 2024 18:55
blesk666 píše: 20 dub 2024 18:50 “…prostor je bohužel slabý…”
.
Z tohto by si jeden mohol mysliet ze to bude menej vzdusne a nacinkane
Špatně jsem to přečetl na mobilu. Prostor jako slabý bych rozhodně nehodnotil. Jako není to úroveň dělence za půl milionu, ale v kontextu cenovky a konkurence naprosto v pořádku. Jediné v čem třeba nemá na vedle stojící FLS 10 jsou spodky, které jdou výrazně níže. Naopak středy a živost je lepší. Každý dle osobní preference.
"Jediné v čem třeba nemá na vedle stojící FLS 10 jsou spodky, které jdou výrazně níže. Naopak středy a živost je lepš" Ano, rozlišení a přesnost středního pásma je výjimečná. A drtí dražší zesilovace.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 716
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od lubin »

Já to tak tady čtu... pokud chybí někomu dobré zobrazení prostoru při reprodukci u většiny zesilovačů do 200k, tak bych viděl problém úplně jinde. Jako vždy, hraje celá sestava a 200k na zesilovač je už velice slušná částka jak na integrac, tak na dělence. Řekl bych, že v této cenové kategorii už umí velmi dobrý prostor spíše většina, než menšina. A byla tu řeč i o "elektronkovem" zvuku. Ten může být samozřejmě i tvrdý, rychlý i úderný.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
B. M. C. G.
Příspěvky: 76
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od B. M. C. G. »

lubin píše: 20 dub 2024 20:56 Já to tak tady čtu... pokud chybí někomu dobré zobrazení prostoru při reprodukci u většiny zesilovačů do 200k, tak bych viděl problém úplně jinde. Jako vždy, hraje celá sestava a 200k na zesilovač je už velice slušná částka jak na integrac, tak na dělence. Řekl bych, že v této cenové kategorii už umí velmi dobrý prostor spíše většina, než menšina. A byla tu řeč i o "elektronkovem" zvuku. Ten může být samozřejmě i tvrdý, rychlý i úderný.
Nemůžu úplně souhlasit. Je to o náročnosti a preferencích. Co je pro jednoho bomba, je pro druhého hnůj.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 716
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od lubin »

Ale ano, souhlasím. To máš pravdu. Spíše mne překvapilo, že tento integrac by mohl umět dobře i prostor, když ostatní atributy reprodukce jsou chvaleny. Je ale pravda, že si pamatuji jeden dost drahý preamp známé značky u mne doma a ten propadl právě v podání prostoru. Takže to bude asi individuální ze všech stran. Možná jsem chtěl spíše napsat, že na prostorovost má značný vliv i spousta ostatních věcí kolem samozřejmě.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

uest

Příspěvek od zappa »

Moje zkušenost ze Soulnote jako takovým z krátkého poslechu u Pavla. Poslouchal jsem ty moderně vypadající repro, nepamatuji si jméno značky. Byl to takový rychlý moderní zvuk, který mi příliš neučaroval. Nemám tušení jestli zvuk způsobovaly repro. Musím říct , že v té kombinaci to nebyl můj šálek kávy, a tak se trochu divím, že tu někteří tento zvuk přirovnávají k elektronkám. Požádal jsem o připojení Westminsterlab Rei, uff to byla jiná káva, hned jsem se cítil víc doma, krásný barevný a plný zvuk. Nicméně jsem byl Soulnoute příjemně překvapen, tak jak tu říkáte, úderný a rychlý, velmi čitelný přednes s výborným rozlišením. Za ty peníze skvělý integráč. Rádi bychom vyzkoušeli Soulnote s Clarisys, ale můj odhad bude, že to bude už příliš moderní zvuk, a že spíše Westminsterlab Rey plus Quest budou pro Clarisys ideálním partnerem, a na toto spárování se moc těším.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

Zajímavé, jak to každý slyšíme jinak. Já si pamatuji, že A-2 mi hodně připomnělo tou bezprostředností třeba Kondo Overture II, ikdyz to je ještě jiná liga. Právě tou absencí zpětné vazby bych ten zvuk nazval všelijak, ale určitě ne tvrdý nebo moderní. Westminster Labs je pecka, o tom žádná. Možná to dělá i kombinace se zdrojem. Zase je potřeba odlišit, jak hraje ten zes v můstku a jak ve stereo režimu. Mi osobně nikdy nepřišlo, že by zesilovač zapojeny do můstku hrál lépe než ve standardním režimu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

B. M. C. G. píše: 20 dub 2024 21:12
lubin píše: 20 dub 2024 20:56 Já to tak tady čtu... pokud chybí někomu dobré zobrazení prostoru při reprodukci u většiny zesilovačů do 200k, tak bych viděl problém úplně jinde. Jako vždy, hraje celá sestava a 200k na zesilovač je už velice slušná částka jak na integrac, tak na dělence. Řekl bych, že v této cenové kategorii už umí velmi dobrý prostor spíše většina, než menšina. A byla tu řeč i o "elektronkovem" zvuku. Ten může být samozřejmě i tvrdý, rychlý i úderný.
Nemůžu úplně souhlasit. Je to o náročnosti a preferencích. Co je pro jednoho bomba, je pro druhého hnůj.
Co hraješ za zesik standardně? Osobně už to mám tak, že beru komponenty, co mě baví poslouchat, ikdyz možná objektivně mají slabší stránky. Rád bych ještě slyšel nový Accu E700 a všude chválený Daniel Hertz.
B. M. C. G.
Příspěvky: 76
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od B. M. C. G. »

Osobně se mi Soulnote A2 líbil více jako Accuphase 5000. Ale Accuphase uměl lépe hloubku prostoru.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soul Note A-2

Příspěvek od Yngwie »

B. M. C. G. píše: 20 dub 2024 23:35 Osobně se mi Soulnote A2 líbil více jako Accuphase 5000. Ale Accuphase uměl lépe hloubku prostoru.
Teď jsem tam vrátil místo Soul Note Audii FLS 10 a je zmatek. Oboje je super 🤣 … ta kontrola a rozlišení Audie je taky návykové 😜
Odpovědět