Rush

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Kanadské trio Rush, vzniklo roku 1968 v Torontu. Tato rocková legenda má dosud na svém kontě 18 řadových alb a několik výběrových kompilací včetně DVD a Bluray vydání.
Trio tvoří kytarista Alex Lifeson, basista Geddy Lee a bubeník Neil Peart, který je podle mne jedním z nejlepších rockových bubeníku. Pouze na prvním, stejnojmenném albu hrál bubeník John Rutsey, který kapelu opustil hned po jeho vydání v roce 1974. Příchozí Neil Peart nebyla jen vynikající náhrada odcházejícího bubeníka, ale také se stal primárním skladatelem kapely. Neil Peart skládal intelektuální texty, které mimo jiné ovlivnily i díla science fiction a postupně se staly charakteristickým znakem kapely. Od druhého alba byli stále lepší až přišlo v roce 1976 zlomové album 2112, které jen potvrdilo správně nastoupenou cestu. Po té stoupala jejich hvězda na rockovém nebi až k nejlepším deskám jejich tvorby Permanent Waves-1980, Moving Pictures-1981 a Signals-1982. Přišlo ještě mnoho alb, ale tak vysoko nasazenou laťku už nepřekonala. Myslím, že se přiblížila jen alba Hold your fire-1987 a Presto-1989.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
davidsound

Re: Rush

Příspěvek od davidsound »

Rush ja muzu a obcas mam dny, kdy sjizdim jejich desky, ktere mam jednu po druhe. To posledni, ktere jsi jmenoval, "Presto" mam hodne rad. Ale i treba takove Power Windows neni vubec spatne, mimo jmenovanych nade mnou.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

RUSH :thumbup:

Tak tuhle kapelu jsem poprvé slyšel v rádiu v r. 1984, dokonce is i pamatuji na ten okamžik (stál jsem s autem na parkovišti nad Sečskou přehradou, naštvanej, že nefouká tak, jak bych chtěl, maje na střeše naložen surf. A tak jsem seděl a čekla, co bud a poslouchal O3, která se dala na Vysočině slušně chytat. A tam hráli z alba Grace under pressure...
Od tý doby mám vše, i když jejich 1. řadovku jsem si pořídil až letos.

Co se týká hráčského umění všech členů, tak všichni jsou na extremně vysoké úrovni a sehranost, kterou předvádějí na koncertech )viděl jsem živák v Praze) je fascinující. Strojová přesnost bicích, obrovské nápady a zaujetí hudbou, tak to má být.

Za vrchol tvroby považuji např. PW, FTK, Hemis., Signals, GUP, ale i 1 s Rutseyem (výtečný klasický rock!). Poslední alba Vapour trails a hlavněSnakes and Arrows mě už tak neberou, ale občas si je poslechnu taky. Těším s, že bude další.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Dejvide,
Power windows je taková nenápadná deska, jako by ničím nevyčnívala z řady alb Rush, ale je dobrá. Taky si tuto desku pouštím rád a to i o rok starší Grace under presure.
Jinak souhlasím se Zdenym, že poslední desky už nejsou tak dobré, samozřejmě mám všechny jejich řadovky a občas je vložím do playeru, ale ty poslední věci, méně často.

Rush :thumbup:
Mark Levinson
davidsound

Re: Rush

Příspěvek od davidsound »

Grace under... mam taky, samzorejme se mi libi taky. Vlastne od 2112 se mi libi vsecky, ale taky krome tech poslednich veci. Nijak mne to neoslovilo. Myslim, ze to zacalo od Counterparts z roku 1993. Jeste obcas si pustim Test for Echo (1996), ale pak uz asi nic.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Už druhý den hraju Bluray Rush-Snakes and arrows. Kdysi jsem viděl ukázku na full-HD a červík hlodal, no a nedávno jsem měl možnost vidět to na full-HD projektoru a velkém plátně a bylo rozhodnuto. No něco úžasného, alespoň pro mne, Rush prostě žeru 3:-O. Skvělá sestava skladeb, nechybí pecky jako Digital man, YYZ, Tom Sawyer, The spirit of radio, Subdivisions nebo Red barchetta \m/. Délka je skoro 3 hodiny, skvělé bonusy.
Kdo má rád Rush, nemůže jinak :ymdevil:.


Obrázek
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Rush

Příspěvek od paul »

Včera jsem tuto desku dvakrát po sobě poslouchal,protože ty poslední věci od nich mě až tak nechytli za srdce.Pořád jsem si říkal,že to přece nemůže být špatná věc. :crazy:Ze začátku stále vcelku zklamání, až na první věc a instrumentálky. Postupem času mě pořád něco k albu vracelo a nutilo k dalším poslechům. Teď bych toto album označil za perfektní, dvě-tři věci by na albu být nemuseli, nicméně jako celek je naprosto skvělé, s geniálním zvukem a aranžemi. Rush se opět posunuli někam dál a je znát jejich skoro-stáří. V té desce je cítit, ale není na škodu, naopak. A pak mě to konečně doklaplo. :lol: Tady dám jen pár řádků z jedné recenze.

Obrázek na obalu odkazuje k názvu desky "Snakes & Arrows", což je metafora, úryvek textu jedné ze skladeb na novém albu "Armor And Sword" a odkazuje také k dětské indické hře, která se v období kolonizace dostala do Británie pod názvem "Snakes And Ladders" ("Hadi a žebříky"). Textaře Neila Pearta však neinspirovaly jen metafory a dětské hry, ale zejména jeho výlety na motocyklu, se kterým projížděl severní Ameriku.

Při poslechu tohoto alba vám hrozí horečka… Horečka hudební geniality, která vás snadno nakazí svou chytlavostí. Takto stručně se ale samozřejmě poslední dílo kanadských mistrů odbýt nedá.

One day I feel I'm on top of the world
And the next it's falling in on me
I can get back on
I can get back on
One day I feel I'm ahead of the wheel,
And the next it's rolling over me
I can get back on
I can get back on

RUSH takřka odjakživa stáli na piedestalu nejvyšší hudební kvality. Když už na něj v odpočinkovém rytmu zlehka usedli, dlouho sedět nevydrželi a už vůbec z něj nesestoupili. Podle mne jedna z mála kapel, které snesou označení "progresivní rock" je tu s novým albem a snaží se hýčkat naši hudební vnímavost. Daří se jim to? Daří. S lehkostí výšin někde nahoře, zároveň však s moudrostí zakotvenou pevně na zemi. To vše s přehledem někoho, kdo nepotřebuje exhibice a samoúčelné předvádění prstokladu. Tihle muzikanti instrumentální virtuozitu projevují naprosto přirozeně, nedílně, v ideální symbióze.

Dlouho jsem přemýšlel, jak by se tato deska dala obsáhnout jedním slovem, jedním výrazem. Asi nejblíže mému pohledu bude nakonec slovo "sluneční". Proč právě toto? Prostřednictvím "Snakes & Arrows" se do vás totiž vlije energie, která probouzí a stimuluje, dodává sílu a optimismus. Jako sluneční paprsky, které provází přicházející ráno. Deska se tematicky značně vztahuje k životu, jeho pestrosti, ale také nelehkému překonávání pochyb, neveselých nálad a překážek obecně.

Album samo se přesto odehrává převážně ve veselém, svěžím duchu. A právě sílu přecházet či spíše přeskakovat tyto překážky s lehkostí a elegancí vám poslední nahrávka od RUSH dodá. Svěží, životem nabitá deska nejenom pohlcuje po kompoziční a hudební stránce, ale nabízí se coby vlna optimismu a zdravého nadhledu, na které je radost se svézt. Prostě RUSH, jak si je mnozí z nás pamatují. Přirození, sví, zajímaví, osvobozující a… sluneční.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Paule,
moc dobře napsáno, díky.
Já jen upřesním, že koncert "Snakes & Arrows" na Bluray nejsou jen skladby z této desky. Je to vlastně tříhodinový koncert ve vynikající kvalitě obrazu a zvuku. Skladby jsou průřez jejich tvorbou od prvních desek až po tu výše jmenovanou včetně všech jejich nejlepších pecek, které jsem uvedl v předchozím příspěvku.
Takže, milovníci Rush se nemusí bát, že jsou tam jen skladby z "Snakes & Arrows".
Díky příteli Divine, který to objednával v GB, vyšlo Bluray na solidních 450,-Kč :clap:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rush

Příspěvek od jirie »

Pro milovníky RUSH je tu HD obraz:
http://www.amazon.co.uk/Rush-Time-Machi ... _recs_1_dp
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Nový BD od Rush, který byl již delší dobu avizovaný je venku. Celý název zní Rush Time Machine 2011- Live In Cleveland.
Jirie, díky :clap:

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Jedu ráno autem do práce a v rádiu hlásili, že dnes má Neil Peart narozeniny. Má 59 let, gratuluji a přeji vše nejlepší, hlavně zdraví, štěstí a třeba políbení múzy, aby vydali ještě nějakou povedenou desku :clap:.
Něco ve stylu z období Permanent Waves či Moving pictures ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Rush

Příspěvek od pink »

Nová deska "Clockwork Angels" má vyjít letos.
Budou na ní i dvě skladby - "Caravan" a "BU2B".

http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... Ofh12Rtpyk
http://www.youtube.com/watch?v=bq7R65CY ... re=related
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

pink píše:Nová deska "Clockwork Angels" má vyjít letos.
Budou na ní i dvě skladby - "Caravan" a "BU2B".

http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... Ofh12Rtpyk
http://www.youtube.com/watch?v=bq7R65CY ... re=related
Oóóó - good message!!! Už se na ni těším - moje asi neoblíbenější kapela!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Rush

Příspěvek od paul »

-také jsem o tom slyšel a moc se těším.
31.7.2011-Osazenstvo Rush se nedávno vyjádřilo i k progresu na výše zmíněné novince, která prozatím nemá ani přesný termín vydání. V rozhovoru pro The Plain Dealer muzikanti prozradili, že mají napsaných asi sedm písní a dvě z toho, kousky "BU2B" a "Caravan", prezentují už i naživo. "Určitě mají tvrdší zvuk," řekl k nim basák a zpěvák formace Geddy Lee. K novým písním, které produkují společně s Nickem Raskulineczem, dodal: "V kontextu všech nových songů, které jsme napsali, najdete daleko větší pestrost. Myslím a doufám, že se fanouškům Rush budou líbit."
-podle posledních zpráv by deska měla vyjít 25.4.2012. ;)
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Rush

Příspěvek od pink »

Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Rush

Příspěvek od paul »

-tak to je fakt super-vždy mě takové věci od Rush nadchnou-jsou to PÁNI muzikanti.
-i když jsem to párkrát v jiné verzi viděl či slyšel
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

Tohle je bez pochyby asi nej a nebo jedna z nej technicky nejvyspělejších kapel co do hráčské virtuozity a "sehrání". Basa je no comment, perta nestoí za to, něco ještě psát...
prostě tihle chlapci to mají v rukách a já bych byl rád, kdyby každý rok ohli vydat jedno album.
Mám od nich vše a hraji je pravidelně. Už aby bylo na trhu nové album!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Rush

Příspěvek od pink »

Zdeny píše:Tohle je bez pochyby asi nej a nebo jedna z nej technicky nejvyspělejších kapel co do hráčské virtuozity a "sehrání". Basa je no comment, perta nestoí za to, něco ještě psát...
prostě tihle chlapci to mají v rukách a já bych byl rád, kdyby každý rok ohli vydat jedno album.
Mám od nich vše a hraji je pravidelně. Už aby bylo na trhu nové album!
Co se týče sehrání a virtuozity naprostý souhlas :thumbup: :thumbup: :thumbup: . Hlavně Peart a Lee jsou fenomenální. Která deska je na tom, dle tvého názoru, zvukově nejlépe?
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
monte

Re: Rush

Příspěvek od monte »

Krom prvních pěti CD :thumbup: , ala Led Zeppelin, zbytek :thumbdown: ......................... :lol:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Rush

Příspěvek od lidumil »

Tak jsem právě skouknul z BD Time Machine, je to mazec jak zvukově v DTS HD i obrazově o obsahu nemluvě. Běhá mi mráz po zádech.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

lidumil píše:Tak jsem právě skouknul z BD Time Machine, je to mazec jak zvukově v DTS HD i obrazově o obsahu nemluvě. Běhá mi mráz po zádech.
Navnadil jsi mne, chlape :thumbup:
Taky jsem to dal, obraz je fantatstický, mi sedí i výběr skladeb :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rush

Příspěvek od jirie »

Pro ty, kterým to nevyšlo a chtějí, bude k mání od 23. května znovu celá edice RUSH Japan SHM CD ;)
foxal
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2012 08:43

Re: Rush

Příspěvek od foxal »

Slysel nekdo z vas Time machine 2CD live ?
Rad bych znal vase nazory.
Ja osobne si myslim ze trakhle zprasene live jsem od Rush jeste neslysel a to mam od nich vsechno.
Toto jsem proste nevydrzel poslouchat.
Sice mam jen CA, na jinem stroji jsem to neslysel, tak bych byl rad vedel jak to hraje vam.

Tak a ted do me :D
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

foxal píše:Slysel nekdo z vas Time machine 2CD live ?
Rad bych znal vase nazory.
Ja osobne si myslim ze trakhle zprasene live jsem od Rush jeste neslysel a to mam od nich vsechno.
Toto jsem proste nevydrzel poslouchat.
Sice mam jen CA, na jinem stroji jsem to neslysel, tak bych byl rad vedel jak to hraje vam.

Tak a ted do me :D
Já na ty lajfky moc nejsem i když mám Rush hodně rád a mám od nich taky téměř vše. Takže kvalitu CD Time Machine nemohu posoudit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Rush

Příspěvek od MB »

Rush - Headlong Flight novy singel

trosku sa obavam kvality nahravky, uz posledne pociny boli pruser....

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... N3fySNvz78
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Rush

Příspěvek od paul »

Rush -Clockwork Angels - 2012
Obrázek
-tak co říkáte jejich novince?Já to slyšel zatím 3x a jsem trochu zklamaný.Cítím to přesně tak,jak v níže uvedené recenzi. ;)
http://www.progboard.com/Rush/Clockworks-Angels/1001970
foxal
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2012 08:43

Re: Rush

Příspěvek od foxal »

Ja za sebe snad jen toliko.
Nekolik poslednich alb mi pripada jako kdyby byli po tolika letech hrani radne znaveni.
slysel jsem to zatim 2x. Poprve jsem u toho nevydrzel , proste mi to pripada prazdny , nic me tam nechytlo, byl jsem z toho dost spatnej, dost hodne. Ale pak si rikam skusim jeste dalsi poslech. To uz jsem vydrzel cely, ale ten pocit ze je to nejaky "divny " tam je porad.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Rush

Příspěvek od paul »

foxal - přesně tak,mám to také tak,písně se "slévají"-jakoby jim docházela invence.Ale ono je asi těžké po tolika letech a tolika albech přijít s něčím převratným.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Rush

Příspěvek od MB »

Este to doma nemam na CD/LP ale už teraz mi vadí zvuk, s hifi to nemá nič spoločné, inak ta singlovka, čo hrajú v rádiu (HEY/Beat) by so zvukom aky bol aspon na Test For Echo famózna ...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

Bohužel i já jsem čekal víc. Nicméně, chce to asi čas.
Na tomto albu přitvrdili, ale Rush není zrovna kapela, které by seděl tvrdý styl (alias Vapour trail) . mně tam chybbí více akustiky, lehkosti, ale i invence.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Rush

Příspěvek od MB »

Ma doma niekto to 2LP?
Mozte mi potvrdit toto? http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=22560
Ak je to pravda, tak by sa malo dat CD reklamovat u výrobcu ako vadný výrobok.... :thumbdown:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
foxal
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2012 08:43

Re: Rush

Příspěvek od foxal »

Tady je clanecek o Rush a taky tam neco malo o tom co a jak a proc ohledne alba Clockwork Angels.

http://www.stereophile.com/content/rush-working-men

mimochodem Clockwork Angels v na vinylu v 24/96 je naprosta bomba, coz se od CD rici neda. proc je take trochu nastineno v clanku :-)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Foxale díky!
Zajímavý článek, až mi zabylo smutno, že už jim je tolik roků. A taky ta kvalita nahrávek proč je jaká je................... :sad:
Mark Levinson
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

Asi už to víte: HEMISPHERES vychazi na SA-CD (bohužel u Steve Hoffmanna) vzhledem ke Counterparts prozatim zustanu u ANTHEM remasteru......Hoffmannovi nevěřím, že má k dispozici originalni mastery, pravděpodobně se jedná o dynamicky omezené matrice pro výrobu vinylů.....takže doufám, že bude řádná multichannel edice jako u 2112 nebo Moving Pictures, ktere jsou OK po všech stránkách.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Pro mne to byla radostná zpráva, Rush - Hemispheres na SACD! Vydává to Audio Fidelity, tak jsem docela zvědav na kvalitu.
Mark Levinson
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

Mark Levinson píše:Pro mne to byla radostná zpráva, Rush - Hemispheres na SACD! Vydává to Audio Fidelity, tak jsem docela zvědav na kvalitu.
S Ohledem na letos vydaná alba 2x YES a 1x RUSH na SA-CD ze stejné dílny (Steve Hoffmann) jsem více než skeptický v očekávání....vlastně nic neočekávám. Audio Fidelity jsem definitvne pohřbil.....ergo HEMISPHERES neobjednávám nikde.

viz též:

http://www.sa-cd.net/showreviews/8332

http://www.sa-cd.net/showtitle/8765

+ diskuze jednotlivých uživatelů k oběma titulům (včetně mé maličkosti) - žádný z uživatelů nedal zvukové kvalitě 5 ***** a to já v 21.stol. očekávám, minimálně za ty prachy, co do toho naleju chci zvuk perfekní a ne jen tříčtvrteční nebo poloviční. Na to přeci stačí formát CDDA.

SA-CD "Counterparts" bylo pro mne ale tou nejstudenější sprchou......věřím jen S.Wilsonovi, který ví, jak má s materiálem 40 let starým správně naložit. Když totiž data chybí: ELP - debut, tak je tam prostě nedá=nefixluje a nesnaží se chybějící materiál jakkoli dohnat umělým přifukováním, což o Hoffmannovi nyní platí ve 100% případů.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Rush

Příspěvek od MB »

No z hovna bič neupletieš, zvukova kvalita yes alebo konkretne tohoto Rush nie je ziaden zazrak, mam obe na japonskych LP, SACD vrstva u mna nehra, ale CD vobec nehra špatne, samozrejme to LP je s ohladom na moju zostavu predsa len niekde inde..

A kedze Hemispheres nemam ani na CD ani na LP (samozrejme som to už počul), tak bude SACD prvy nosic na ktorom to doma mat budem,aspon nebudem mat s čím porovnávat....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rush

Příspěvek od jirie »

Tak a je to :crazy:
25. září vychází druhá číst diskografie RUSH na SHM-CD mini LP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Presto
Roll the bones
Counterpart
Test for echo
Vapor trails
Feedback
Snakes&Arrows
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Rush

Příspěvek od MB »

sylvian píše:Asi už to víte: HEMISPHERES vychazi na SA-CD (bohužel u Steve Hoffmanna) vzhledem ke Counterparts prozatim zustanu u ANTHEM remasteru......Hoffmannovi nevěřím, že má k dispozici originalni mastery, pravděpodobně se jedná o dynamicky omezené matrice pro výrobu vinylů.....takže doufám, že bude řádná multichannel edice jako u 2112 nebo Moving Pictures, ktere jsou OK po všech stránkách.
Arranged & Produced By Rush & Terry Brown
Mastered for this SACD by Kevin Gray
at Cohearent Audio

To sa ti ta tvoja teoria nejako rozpada...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

MB píše:
sylvian píše:Asi už to víte: HEMISPHERES vychazi na SA-CD (bohužel u Steve Hoffmanna) vzhledem ke Counterparts prozatim zustanu u ANTHEM remasteru......Hoffmannovi nevěřím, že má k dispozici originalni mastery, pravděpodobně se jedná o dynamicky omezené matrice pro výrobu vinylů.....takže doufám, že bude řádná multichannel edice jako u 2112 nebo Moving Pictures, ktere jsou OK po všech stránkách.
Arranged & Produced By Rush & Terry Brown
Mastered for this SACD by Kevin Gray
at Cohearent Audio

To sa ti ta tvoja teoria nejako rozpada...

Mne se nic nerozpada: Kevin Gray "remasteroval" pro SA-CD i Blade Runner O.S.T. - pravě dorazilo i ke mně, i když jsem to objednával těsně po prvních YES na tomto Labelu (Audio Fidelity) spíše by byl příhodnější název AUDIO InFIDELITY :-)), ale opět......pokud se TOTO někomu líbí, nic proti..... Kevin GRAY (Coaherent Studio) i Steve Hoffmann (Stephen Marsh Stuido) jsou JEDNA parta.......
Odpovědět