Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

To Zdeny:
Tak milej kamaráde, zklidni se a laskavě přestaň používat slovní urážky ! Pokud si dobře pamatuji, já jsem volem nikoho nenazval...
A já jsem někoho nazval volem ???
Mně se toto téma naopak moc líbí, protože tady na vola nenarazíš...jenom na davidam535i a Zdenyho.
Píšu, že se mi toto téma líbí a že tu na vola NENARAZÍŠ !!! jenom na davidam535i a Zdenyho ! A to je pravda. Vy dva jste měli humorné příspěvky před tím mým - tudíž jsem napsal, že tady narazím jen na vás dva. Nikde, že jste volové (teda, pokud se tak sami necítíte). Takže jsi pouze špatně četl :thumbdown: , nebo si velmi vztahovačnej.

Naopak jediný kdo tu uráží je davidm535i !

To davidm535i:
ty jsi hlupacek nejtezsiho kalibru (a hulvat k tomu), ale nejhorsi je, ze si myslis, kdovijaky nejsi expert, to je fakt zabavny.
Na experta si hraješ pouze ty !!! Já se nikomu nevysmívám, že něco zkouší, nebo si něco koupí. To ty nenecháš na pokoji nikoho, kdo došel k nějakému zjištění, nebo chce diskutovat o hifi. Podle mne sem nepatříš, ale já s tím problém nemám, jenom ti občas napÍšu, že si mne pobavil, nebo že si EXTRA :silent: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Maretti »

boxer píše:Zdeny? O tom, co ma doma tu moze vacsina ludi len snivat na oblaciku . . .

No to je právě ten kámen úrazu. Oni ti, co to maj doma opravdu vychytaný, tak už totiž ví..........(kam šlapati neradno a zbytečno).

A taky většinou už nikam nepíší. Protože ví,že je to zbytečno. Každej si to musí prošlapat sám a nabít si ten kokos taky sám. Ale za pořádný prašule.

To že si kdosi pořídí podle tabulek v Audio.de nebo Stereo.de nebo...... ty nejohvězdičkovanější komponenty, plácně je k sobě, vrazí to moderního holýho , ještě lépe prosklenýho obýváku s mramorovýma stěnama, naleštěnou podlahou ... a.....ono hov..ouby, tedy nic moc, tak to se najednou začne z jedné strany bít v prsa, jak to je správně, ale na druhé( pod většinou jiným nickem )to své pod cenou prodává ve jménu....většinou... "za účelem koupě téhož,ale z vyšší kategorie" . Takovejch inzerátů jsou všude přehršle.
S tím naprosto souhlasím - dlouhou dobu si vybírat, vyrazít dokonce i z domů si to poslechnout ( :shh: ) do poslechovek a to co mě nakonec zaujme si pak půjčím domů a tam udělám finální rozhodnutí - mezi několika výrobky. To se týká nejenom zesilovačů a digitálních/analogových zdrojů, tak beden, kabelů ... apod.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Maretti »

Odar píše:Zdeny? O tom, co ma doma tu moze vacsina ludi len snivat na oblaciku . . .
To že má doma NĚCO o čem většina sní, ještě přece nemusí nic vypovídat o jeho vztahu k Hi-fi, vkusu, sluchu a názorům .... to je především o penězích.

Nebo že by měl vyváženou a sladěnou sestavu, se kterou je absolutně spokojený ? ANO - o tomto hodně lidí sní. Toto bych záviděl i já :lol:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Píšu, že se mi toto téma líbí a že tu na vola NENARAZÍŠ !!! jenom na davidam535i a Zdenyho ! A to je pravda. Vy dva jste měli humorné příspěvky před tím mým - tudíž jsem napsal, že tady narazím jen na vás dva. Nikde, že jste volové (teda, pokud se tak sami necítíte). Takže jsi pouze špatně četl :thumbdown: , nebo si velmi vztahovačnej.
A já pořád, proč se ten Zdeny k tomu volovi, tak vehementně hlásí a pak jsem si vzpoměl na staré české přísloví, které leccos vysvětluje - "KDO SE CÍTÍ, TEN SE VTÍPÍ" :razz:

Ale vážně je opravdu škoda, že díky jedincům se dostáváme i na tomto fóru tam, kde většina z nás nechce být.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

Bohužel je opravdu smutné, kam se toto DF začalo ubírat po příchodu některých chytrolínů. O všem svědčí výlev páně Mirka nade mnou, co svým vystoupením opět dokázal, že v jeho chování nění ledacos v pořádku.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

V jeho chování je naprosto vše v pořádku. A jestli tady chceš někoho dojímat, tak si přečti, co jsi napsal do jeho PRODEJNÍHO vlákna. Ty ....
Re: Prodám XLR kabel Kimber Select KS1121

Příspěvekod Zdeny » pát 13. črc 2012 5:54:35
Promiň mi OT:

káběl za 19.950. K tomu vodotěsný kufřík. A záruka....

No nekup to za u cenu! A když je tak výtečný a nej, tak proč takový skvost za mrzký peníz, prodáváš?? Něco je špatně?že by "TO" nehrálo?

Teda fakt je ten, že vodotěsný kufřík se může hodit, předloni mi doma praskla hadice k "autocenzura" a litoval jsem, že nemá celou vodotěsnou sestavu. natož jen kufřík na kus drátu....

Zdeny

Příspěvky: 105
Registrován: stř 29. pro 2010 8:53:16
Všichni si udělejte obrázek, kdo může toto napsat někomu do inzerátu :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: !!!
(fakt tu chybí blijící smajlík)
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Fox_25 »

zdeny a teď si představ že pioneer prodával třípásmo s falešným kalotovým měničem za ne-lidovou cenu a že někteří výrobci reproduktorů používají bipolární kondenzátory i u hodně drahých sestav. Proti tomuto bych bojoval a prskal, a ne když někdo prodává kabely o 8000 méně než běžně stojí. Já jsem schopen si podobné kabelu udělat i s tou bižuterií, někdo ne a teď se podrž dokonce si je koupí a je to jeho věc. Promiň ale zasrat někomu prodejní vlákno je sprosté, nesnažil se tu prodat genius bedničky, to bych se pak taky přidal.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

škandál
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Zdeny píše:U mě má největší vliv na zvuk, když mám v "autocenzura" hrot z růže :-))) To pak muzika hraje celá z "autocenzura".

Sorry, ale tohle vlákno je už fakt moc!

U mě je evidentně něco fakt blbě, protože ať postavím aparát kam chchi a na co chci, hraje furt stejně blbě nebo dobře. Podle mé nálady. Ta má vlvi asi 96,5x větší na zvuk, než nějaké hroty. Stačí, když tě v práci nasere šéf a pak nehraje aparát, ani kdyby stál na hrotech z diamantu. Když ti ale přidá bakšiš, pak může stát aparát v kravském lejnu a hraje nádherně:-)

Admine, smaž to, prosím. Děkuji.
Zdeny píše:Mě spíše jen udivuje to, že řada lidí se domnívá, že pod zesák flákne hroty, dá stíněný kábl a čeká, že se něco bude dít - obzvláště, když má kolem sebe holý zdi a na zemi lamino, poslocuhá MP3 a hudbu typu duc duc duc.

Ale že by se začal zabývat zásadními věcmi, jako je přizpůsobení akustických vlastností místnosti a pod, tak ne, protože to moc stojí. Hroty jsou za pakatel a "autocenzura" se má čemi divit, k čmu to má jako bejt.

A wo tom je asi tohle vlákno.
Zdeny,
dnes to očividně nebyl Tvůj den. Nedalo mi to a musel jsem vylovit dvě citace a něco k nim napsat. Ani mne nepřekvapilo, že David353 zde nenapíše nic smyluplného, ale Tvé příspěvky očividně postrádají faktický základ.
V prvním příspěvku popisuješ psychické rozpoložení posluchače kde je snad všem jasné, že nebudu zkoumat vliv hrotů (kabelů nebo jiných doplňků) na zvuk, když příjdu naštvaný z práce. Snad je jasné, že tento test si udělám (když mi šéf přidá bakšiš =)) ) v naprosté domácí pohodě vyzkouším jaký vliv mají podložky pod komponenty. To snad ani jinak nejde, prostě v tom nejlepším kdy mi to hraje skvěle a hudba tzv. chutná, tak si udělám zkoušku a možná ejhle, ono to třeba hraje lépe.
A další, pro mne nepochopitelná, úvaha je, že se zde na fóru nacházejí lidé, kteří mají holé zdi, na zemi lamino a poslouchají MP3 ve stylu duc duc duc. Moc by mne zajímalo jestli by jsi dokázal jmenovat alespoň jednoho člena tohoto fóra, který to takto má?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Pamela »

Mark Levinson
Proč mu prostě neřekneš že je K.O.K.O.T! Víc netřeba!
Díky takovým chujopletům nepřispívá drtivá členů/čtenářů hifi for!
Je spousta lidí co mají různé dotazy a spousta lidí co je umí zodpovědět,ale kvůli takovým ""autocenzura"" raději nic nepíšou.
Uvítal bych forum o hi-fi s důkladnou registrací.
Hodně lidí asi má spoustu dotazů,ale tady se nikdy nezeptají.
davidsound

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidsound »

Uz jsem si myslel, že se tady snad ani nezasmeju. Kuci díky. Čekám na loď a bigjoe a pamela mne rozchechtali =))
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od yarda »

Pamelo, škoda, že ses nechal unést k vulgarismu… chápu tě, není to zášť, ale zklamání…

Bojím se, že i toto forum zasáhl stejný "virus" jako na ostatních forech ... velká škoda...

Naštěstí se dá komunikovat se skvělými lidmi i jinak.

Přeji tomuto foru uzdravení.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

mno, cela debata se na zacatku tocila kolem hrotu pod pristroje, pod "High End" pristroje a ne nejake zmetky z Ciny, jsme na HighEnd foru,ne?

Nejak z logiky veci mi vyplyva, ze kdo utratil za pristroje statisice, nebo i vic, tak ma i pod pristroji odpovidajici stojan, ktery stoji na rigidni betonove podlaze, a nebydli v chaloupce strycka Toma, kde se steny tresou jako sulc. Ma reprobedny poradne odizolovane od podlahy, takze jediny co se mu v mistnosti muze trast, je CDcko v prehravaci (ale ne proto, ze by mu nadskakoval 20ti kilovy prehravac na polici, ale vinou vlastni nevyvazenosti).

A resit podobny hovadiny pak samozrejme nepotrebuje... :-j

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

Nejak z logiky veci mi vyplyva, ze kdo utratil za pristroje statisice, nebo i vic, tak ma i pod pristroji odpovidajici stojan, ktery stoji na rigidni betonove podlaze, a nebydli v chaloupce strycka Toma, kde se steny tresou jako sulc. Ma reprobedny poradne odizolovane od podlahy, takze jediny co se mu v mistnosti muze trast, je CDcko v prehravaci (ale ne proto, ze by mu nadskakoval 20ti kilovy prehravac na polici, ale vinou vlastni nevyvazenosti).
Bacha, ten k.o.k.o.t nám teď bude diktovavat, kde má kdo bydlet a jakou má mít podlahu atd. ???
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

Mark Levinson:

je možné, že včera nebyl vůbec "můj" den.

Použil jsem výrazů lehce jadrnějších. Tvoji reakci na můj příspěvek chápu, jako admin bys měl reagovat a forum korigovat.

Nezlob se na mě, směr, kterým, se toto forum poslední dobou ubírá, je odrazem objektivních vlivů - přístupu pisatelů nevyjímaje.

Ale to, aby někdo ně+koho vulgárně urážel, to už opravdu je signáík k tomu, aby tento člověk dostal trvalý a finální BAN a divím se, že ty jako admin, necháš situaci přerůstat sobě přes hlavu.

Ano, já jsem napsal jízlivý příspěvek (ale jsou tu daleko horší), ale když se podívíš zpět na to,co jsem tu kdy naspal, tak nikdy - N I K D Y - jsem si neodvážil někoho nazvat volem nebo dokonce "autocenzura".

Ovše, najdou se tu tací, kteří to bez postihu veřejně činí a nic se nedějej.

Milý autore příspěvku, kde mě nazýváš svým bratrem, buď velmi opatrný na to, kde koho čím/kým nazýváš, v dnešní době bys na to mohl opravdu škaredě doplatit. To ber jako varování a věř, že mechanizmy, jak ti udělat pár nepříjemností, existují a jsou lehce dostupné.

A nyní k tématu vlákna: myslím, že opět jeden příspěvěk to vystinul jasně s trefou do černého, volně citováno: koupím is krám osekaný na dřeň za pár šlupek, fláknu pod něj hroty a očekávám zázrak. A on nějak nepřichází a když jo, tak to svědčí jen o tom, že od prvopočátku je s on´ím přístrojem něco blbě.

Jen se zkuste zamyslet nad tím, jak asi musejí fungovat přístroje o x řádů náročnějších např. v letadlech, vojenské technice, lékařství, a jiných odvětvích. Už se dívám na to, jak například gamma nůž před zákrokem natírají česnekovým olejem a staví ho na hroty z bezového dřeva...
Nebo jak laservový nůž pro oční mikrooperace balí do zelené folie, aby byl přesnější:-) :-) :-) :-) obávám se, že jsme národ Švejků a na mnoha příspěvcích ( v minulosti jimi hýřil jistý Daniel Březina v našich "odborných" periodikách) to je jasně vidět jako daň minulosti.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

To Zdeny: :thumbup:

To admin: vylevy pisalka "bigjoe" zacinaji prekracovat snesitelnou mez!

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Kokin »

Musím se zastat Zdenyho, chápu jak to myslel. Zavedl to sice do extrému (holé zdi, lamino), což si myslím, že na tomto foru snad opravdu nikdo nemá, snad pouze dočasně, pokud zařizuje od píky nové prostory, použil peprnější formu (asi ho někdo, třeba v práci naštval), ale v podstatě s ním souhlasím. Tady se řeší vliv různých faktorů na zvuk, nikoliv finanční situace jednotlivých členů. Rozumím tomu, že někdo nemá další desetitisíce na stropní podhled, difusor, nebo lepší bedny a stroje, tak zkouší v rámci nízkých nákladů cokoliv, co mu přinese jakékoliv, byt sebemenší vylepšení. S tím také nemám žádný problém a klidně sám vyzkouším, ale toto vylepšení bude vždy v řádu jednotek procent, oproti výše uvedeným. Když mi někdo řekne, že při použití nějakých udělátek se mu zvuk zlepší byt o jednu třídu, je to opravdu k zasmání.

Zkažení prodejního vlákna Mirkovi nebylo hezké, nic na tom nemění ani očividná nesympatie obou pánů (řešení SZ, nebo neutrální pole za městem)

Výstupy Pamely, davida535i nekomentuji, pokud chtějí někoho urážet tak hrubým způsobem, můžou si to vyřídit v SZ, takováto veřejná prezentace hodně napovídá o nich samotných.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Rozhodně nejsem svatý, ale ani mně se nelíbí vulgarismy, napadání a způsob komunikace na tomto vláknu a velmi obdivuji diplomacii a trpělivost ML.

Osobně mě napadá pár otázek, na které si sám neumím odpovědět :

1).proč komunikace mezi naprostou většinou členů probíhala dříve až na drobné neshody hladce ?

2).proč se to postupně změnilo až se k fóru připojili někteří lidé, nebudu jmenovat, jména si dle libosti může každý dosadit sám?

3).proč přibyvší členové, kteří se tu cítí tak silně diskriminovaní, urážení a ubližovaní setrvávají dále na tomto fóru, není to třeba kvůli tomu, že se vyžívají ve vytváření
podobných konfliktů ?

4).proč má někdo, tak silné nutkání prosazovat tu svoji pravdu (někde i bez ohladu na zřejmá fakta) ?

5).byli by tito zarytí pravdobijci, tak odvážní ve své komunikaci s oponeten i přímo z očí do očí nebo se schovávají za fórum ?

6).proč by vlastně vůbec dospělý a svéprávný člověk měl dobrovolně setrvávat někde, kde se necítí dobře a kde má pocit, že mu ostaní křivdí ?

7).jak je možné, že se (aspoň předpokládám) inteligetní člověk, kvůli takové nepodstatné hlouposti, jakou je výměna názorů na fóru místo toho aby zůstal nad věcí a
zasmál se tomu se sníží výhružkám ?


Když se základalo tohle fórum, vše vypadalo jinak a těšil jsem se, že to takhle bude pokračovat i dál a konečně bude fórum, kde se lidi k sobě budou chovat tolerantně a
budou mít respekt nejen vůči jiným členům, ale také vůči jejich i třeba diametrálně odlišným názorům .....proč se vždycky musí najít pár lidí, co musí vše zkazit.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

To Mirek :thumbup: :thumbup: :thumbup: .

To Zdeny:
co slovo, to perla. Kdybys mlčel, tak bys mohl vypadat, jako chytrej chlap. A když už něco napíšeš, tak si to po sobě přečti a oprav překlepy, takhle to vypadá, jako kdybys to psal nějak zuřivej, nebo co :lol:

To admin:
tímto ti slibuji, že ty dva ... už budu ignorovat :silent: .

Ale je mi líto návštěvníků tohoto fóra, kteří sem nahlédnou a dozvědí se, že některé "vychytávky", které fungují a používají se v HIFI na celém světě - jsou kraviny pro pitomce !
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odar

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Odar »

Niektorym ludom by najviac vyhovovalo, aby sa tu vobec nediskutovalo. Kazdy by si mal vytvorit svoj topic a tam pisat vlastne monology. Reakcie by boli zakazane a k dispozicii by bol len smajlik s palcom hore. Pripadne nejaky "lajk" ako na Facebooku. Potom by nedochadzalo k napadaniu pravd a nazorov dotycneho. Pytam sa sam seba - na co potom take forum? Mozte napisat svoju knihu a vydat ju - nieco na styl "Moja pravda o HiFi".
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od jimmi »

O HIGH-ENDE aj HIFI hovoriť,a písať -komunikovať medzi sebou treba ale-platí to aj aj tu v tejto téme O HROTOCH-ako píšem vedla- "Ak človek chce počuvať a zapne si zosilnovač -Elektronka je elektronka,tá sa rozohráva najdlhšie,potom pri tranzistorových zosilnovačoch ktoré pracuju v čistej triede A alebo pracuju do určiteho výkonu v čistej A a pri vačšej hlasitosti prechádzaju do AB to trvá menej-ale vždy pri takýchto zosikoch treba na ten potencial zvuku -aby to hralo na 95 % počkať cca 15-30 minut. Klasické AB čka to maju za 5-10 minut.Iné koncepcie neviem-D čka atd. Ak necháte celý zvukový reťazec zapnutý 2-3 dni a počas toho hrá sa na nom priebežne aspon na 20-30%-tak to hrá detailnejšie,ale zároven príjemnejšie. Len kdo by platil pri A čku -jedná sa o vačšie výkony tu elektriku,a pri elektronkach kupoval stále nové lampy. Surový prístroj nezahorený hrá ináč ako zahorený. Podobne ako uvarená zelenina alebo maso-pred a po uvarení. \:D/
A dlžka zahorovania je tiež u káždého človeka iná-kdo tomu neverí nech si neverí-ved časom sa používaním aj tak zahorí a kdo tomu verí-zahoruje si mašiny aj celý reťazec,aj demagnetuje kolko chce. Kazdý má trochu iný názor ale čo nám viac treba TOLERANCIE jedného voči druhému a nie to hnať až do URAZLIVYCH EXTREMOV.
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

imagesCAOKZOBD.jpg
Už toho nechte :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od jimmi »

A kdo tomu neverí ze každá zmena je počuť-nech si pozrie film -Dedictví aneb "autocenzura" - a hlavne vypočuje kvalitne zvuk -a zamyslí sa nad sebou-jedná sa hlavne o tu časť filmu na tom mieste kde sa Bolek Polívka v roli BOHUSA pýta tej Plastickej chirurgičky či Verí v BOHA. :?:
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Ale je mi líto návštěvníků tohoto fóra, kteří sem nahlédnou a dozvědí se, že některé "vychytávky", které fungují a používají se v HIFI na celém světě - jsou kraviny pro pitomce !
To bude asi ten hlavni problem:

Obrázek

Kdyz tak koukam na to rozlozeni pod krivkou, tak takovejch 80-90% budou ti vyse jmenovani. 50% z nich by melo mit zakaz chodit k volbam...

:thumbdown:


D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Přesunul jsem tady provokativní a nesmyslné příspěvky včetně reakcí na ně, protože ve vláknu "Hroty pod přístroje a jejich vliv" nemají žádnou vypovídací hodnotu.
Chtěl bych tady dát na pravou míru některé přestřelky, které se nedávno odehrály v prodejním vlákně nebo ve vlákně o hrotech pod přístroje. V prvé řadě nesouhlasím s používáním vulgarismů, ale na druhou stranu je třeba se podívat v jakém kontextu byly vyřčeny. Pokud je to reakce na některé ironické příspěvky (některé by se daly považovat za provokaci), které mají za cíl vyvolat jen svár, tak pisatele docela chápu. V podstatě je ten provokativní příspěvěk stejný neli horší jak ta vulgární reakce, je třeba se podívat v jakém kontextu byla vulgarita použita. Vadí mi zarputilí nagativisti. Takoví Ti co už z principu vědí, že to nemůže fungovat a svou domněnku budou stavět na piedestál jako fakt. Nepohne s nimi nic, zkušenosti ze světa (to je všechno podvod a obchodní triky, aby prodali zboží x_x), dokonce ani osobní zkušenosti hifistů z fóra, kteří si dali práci, aby se podělili se všemi. Ne, nic nepomůže, zadupat do země, protože země je placatá a hotovo! Některé téma jim nic neříká, ale o co hůř, jim vadí, že se jiní o tom dokáží v pohodě bavit a ještě si sdělují své zkušenosti! Respektuj názor druhého stojí i v pravidlech, nemusíš souhlasit, ale respektuj. "Tohle zkoušet nebudu, zdá se mi to blbost" nebo "tohle jsem zkoušel a u mne se to neprojevilo" to je naprosto v pořádku. Oproti tomu popichovat hláškama "Já bych zkusil víc barev, hlupáků se najde určitě dost" a potom se dovolávat BANů? Pánové, tak takhle ne! Kdyby se měly rozdávat BANy, tak první padnou těm co svár vyvolali.
Chtěl jsem svobodu a demokracii bez BANů a jiných nepopulárních opatření, ale i demokracie musí ctít určitá pravidla jinak to bude anarchie. Nebojte, nenechám zde nic přerůst přes hlavu, to ne [-x.

P.S.Bigjoe není žádný pisálek, ale zkušený hifista, který zde přispívá od vzniku fóra a jeho příspěvky jsou přínosné pro všechny členy na fóru i mimo něj. Buďme rádi, že ho tady máme.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Pamela »

Já bych se moc rád OMLUVIL za vulgarismy ""autocenzura" a "autocenzura""
Neměl jsem je použít,na druhou stranu my v Ostravě se s tím moc neserem.Krátce a výstižně,bo není čas pičo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od davidm535i »

Marku Lewinsne:

Je mi lito, ze meris podivnym metrem.
Myslis, ze v realnem zivote je mozne reagovat treba i na obecnou provokativni rypavou poznamku vulgarismy a osobnim napadanim? Nebo treba i fyzickou agresivitou?
Asi by to chlapec HIFISTA zkusil jen jednou. Zkryty v anonymite internetu, to se to snadno kope,ze? Zdeny to vystihl naprosto presne.

A "pamela"? I jeho posledni prispevek, to je fakt vyplod hodny na Nobelovu cenu, proste cely "pip". Hold ostravaci jsou jina "lyyyga"

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od davidm535i »

sorry za zkomoleni jmena: Levinsne

3 minuty na opravu je sakra malo :sad:

D.
mp3 + špunty
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Mirek »

Kontraverzní téma – hifi různé doplňky a bižuterie – někdo tvrdí, že je to jenom tahaní peněz z kapes lidí a funkčnost je nulová, někdo zase, že to funguje a že různé dolaďování sestavy má přínos. Obě strany mají pravdu !

Pokud někdo má např. jako zdroj DVD přehrávač za pár kaček, děsivě hrající bedny podivné původu, totálně špatnou akustiku v poslechové místnosti, nebo schopnost rozlišovat kvalitu reprodukce jenom podle hlasitosti (typu – když to řve doma jako na koncertě je to OK, hlavně když hodně bučí basy kole 100 Hz), …..nebo kvalitní a někdy i hodně drahé, ale tragicky se k sobě nehodící komponenty (vše už jsem při návštěvách zažil), potom veškeré doplňky i ty přínosné (ne vše přirozeně funguje a to bez ohledu na cenu a nadšené tvrzení i renomovaného výrobce) mohou mít opravdu nulovou funkčnost a je pochopitelné, že tito lidé nechápou, proč by měli měli za tyto věci utrácet peníze.

Ovšem pokud má někdo skvěle vyladěnou sestavu složenou z kvalitních komponentů (a nemusí to být vždy ty nejdražší), má doma dobrou akustiku a umí opravdu hudbu poslouchat, tak potom je prostor pro vylaďování a že někdy zvítězí psychoakustika – no a co hlavně, když to přinese radost a pokud na to majitek sestavy má…

Co se týče psyoakustiky, ta existuje i v negativním slova smyslu.....když se někdo zaseknem, že to nechce slyšet, tak to neslyší i kdyby se všichni posr....

Zajímavé je, že diskuze na toto téma vypadají jako kdyby šlo diskutujícím minimálně o život, zvláště ze strany, těch kteří přínosu nevěří nebo z různých důvodů věřit nechtějí. Myslím, že vím proč to tak je, ale nechci vyvolávat další konflitní diskuze.

Já se přiznávám, že patřím k té druhé skupině a že mě to baví a že si to různé upravování užívám a pokud to někdo vidí jinak, tak je to taky v pořádku, každý má přece právo na tu svoji pravdu, chápu jiný pohled na věc, ale nechápu proč se proboha kvůli tomu dohadovat jak malí kluci.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od jimmi »

ehrávání zesilovače
od jimmi 12 Júl 2012 13:46

Zdar.Musí zareagovať.To MIREK-suhlasím tiež z tymto Tvojim názorom"Tohle vlákno zase ukázalo starou známou věc.Na každém fóru jsou vždy 2 tábory - jedni se snaží své sestavy vylepšit třeba i pomocí nějakých maličkostí a zajímají je
zkušenosti druhých a také umí hudbu pozorně poslouchat a poznají i drobné rozdíly a na fórum se přihlásili, aby získali nové informaci a podiskutovali s lidmi, co mají
zkušenosti (bohužel je často přejde, kvůli příslušnikům druhého tábora).V druhém táboře jsou lidi, kteří si na fóru hlavně hojí svá bolavá ego, rádi někoho okřikují a
kritizují a odsuzují, o čem nemají ani šajna, tak zásadně neuznávají, všechno ví nejlépe a přitom mají často takové sestavy, že tam opravu není nic poznat....."
A pridám do DISKUSIE čo som písal vo vedlajšom fore-
Re: Doporučte reprokabely...
od jimmi » sob 23. čer 2012 8:56:14

:Kable povazujem za najviac predrazenu sucast hifi aparatury.: Takisto Suhlasím s týmto názorom.A moja skusenosť je taká-AK su ostatné komponenty v retazci ASPON na stredne-kvalitatívnej urovni tak Kombinacia Roznych káblov-(ideálne min.5 roznych typov-HLAVNE PREPOJOVACICH a viac KS,ale musíš to mať doma v KLUDE-skušať a mať to DLHSIE-týžden,dva,tri,Ideálne ich mať SVOJE-ked vymeníš KOMPONENT-tak si to doladíš-preto ich mať viac alebo niekde ich POZICAT na Dlhšiu DOBU-ale tie drahé je horšie si požičať-tak zase len KUPIT-a potom KED už máš DEFINITIVU z VELKOU statou predať-už sa to tu o tom písalo)podotýkam ale kvalitných, žiadne RG....,Vám dokáže tak ovlivniť ZVUK celého aparátu,že podla mna je to potom Viac Počuť ako výmena niakeho komponentu.Ale všetko je RELATIVNE-a každý to počuje inak,a su aj takí čo to nechcu počuť-(napríklad-ak niekdo vyrobí zosilnovač za 2000 EUR a ozaj sa na nom namaká a zapojíš tam káble za 2000 euro/kus-tak mu to nejde do hlavy-že také peniaze-za kusok useknutého kablu ,kde su na koncoch 4. konektori.)Ved to podvod atd.Ano je to BYZNIS-pomali každé HIFI Studio u NAS-v CR a SR-si PLETIE vlastné káble.A kolko firiem je čo LEN Káble Vyrába,alebo dokonca kupi niečo-PREBALI-ich- dá NOVE OPLETY,koncovky 5x a viac si PRIHODI na cene a Zarába. Ono je pri Kábloch viac variabilné AKO pri KOMPONENTOCH,CDp,Predzosik,Koncák-hlavne ešte viac MOZNYMI Materialmi(Med,Striebro,Postriebrená med,Pozlátené ..atd a neviem aké rozne materiali,HRUBKY,rozne kombinácie,PLETENIE,rozne dalšie Vrchne dielektriká,akože" VZDUCHOVE",PVC,GUMA,TEFLON,Antistatické povrchy,konštrukcie),-takže potom vznikne aj viac možností-roznych kombinacii-a podla mna je to Týmto aj vysvetlené-prečo Každý Kábel Ináč Mení ZVUK. (Ved aj LUDIA sme každý ORIGINAL-tak sa netreba čudovať že...čo rozny ...kábel...to ...iný ..ZVUK). A to platí aj na Sietové šnuri.A to samozrejme rozne materiali su aj u REPROSUSTAV.A potom FILTRACIA siete,a samozrejme Strašne!!! OVLIVNUJE ZVUK AKUSTIKA.Pozrite si rozne káble na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm
jimmi

Příspěvky: 17
Registrován: pon 14. kvě 2012 8:08:04
A pozrite si tie rozne FIRMY na KABLE na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm

Ono to tu v SR a v CR funguje tak -hlavne kupiť LEVNE a za HUBICKU a potem to je SUPER KAUF na ktoro pri predaji sa ešte zarobí.(Celé aukro aj Bazoš je tým zapratané)Ale kupovať TU od OFICIALNYCH PREDAJCOV to je umenie !!!
jimmi

Príspevky: 22
Založený: 14 Máj 2012 09:04
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

davidm535i píše:
Ale asi hroty zkusím, rovnou ve více kusech vč. eloxu a hodil bych je pak do bazaru.
:thumbup:

ja bych zkusil vic barev, hlupaku se najde urcite dost :mrgreen:

D.
Milý Davide,
vůbec neměřím podivným metrem. Měl by jsi se zamyslet sám nad sebou a hlavně zamést před vlastním prahem. Byl jsi to Ty, kdo jako první nazval hifisty, kteří vyzkoušeli nebo zkoušejí hroty, hlupáky. A podivovat se nad reakcí? To jsou základní principy akce a reakce, když kopneš do davu, tak musíš čekat spoustu kopanců.
Zkusím malý příklad. Představ si kdyby někdo napsal "Kdo jezdí v BMW je hlupák." Ty by jsi věděl, že je to hloupost. Já bych věděl, že je to hloupost a Ty by jsi dotyčnému napsal, že je magor. Mohl bych Ti to mít za zlé?
A poslední příspěvek Pamely je omluva za vulgarismy a na to musí člověk mít notnou dávku sebereflexe, aby tohle zkousnul. Toho si u lidského jedince velmi vážím.
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od jimmi »

KED Naše Názory Niekoho Dráždia-tak nech idu všetky do ZUMPY a bude tu klud-ved to píšem- Kazdý má trochu iný názor ale čo nám viac treba TOLERANCIE jedného voči druhému a nie to hnať až do URAZLIVYCH EXTREMOV. Rozehrávání zesilovače
od jimmi 12 Júl 2012 13:46

Zdar.Musí zareagovať.To MIREK-suhlasím tiež z tymto Tvojim názorom"Tohle vlákno zase ukázalo starou známou věc.Na každém fóru jsou vždy 2 tábory - jedni se snaží své sestavy vylepšit třeba i pomocí nějakých maličkostí a zajímají je
zkušenosti druhých a také umí hudbu pozorně poslouchat a poznají i drobné rozdíly a na fórum se přihlásili, aby získali nové informaci a podiskutovali s lidmi, co mají
zkušenosti (bohužel je často přejde, kvůli příslušnikům druhého tábora).V druhém táboře jsou lidi, kteří si na fóru hlavně hojí svá bolavá ego, rádi někoho okřikují a
kritizují a odsuzují, o čem nemají ani šajna, tak zásadně neuznávají, všechno ví nejlépe a přitom mají často takové sestavy, že tam opravu není nic poznat....."
A pridám do DISKUSIE čo som písal vo vedlajšom fore-
Re: Doporučte reprokabely...
od jimmi » sob 23. čer 2012 8:56:14

:Kable povazujem za najviac predrazenu sucast hifi aparatury.: Takisto Suhlasím s týmto názorom.A moja skusenosť je taká-AK su ostatné komponenty v retazci ASPON na stredne-kvalitatívnej urovni tak Kombinacia Roznych káblov-(ideálne min.5 roznych typov-HLAVNE PREPOJOVACICH a viac KS,ale musíš to mať doma v KLUDE-skušať a mať to DLHSIE-týžden,dva,tri,Ideálne ich mať SVOJE-ked vymeníš KOMPONENT-tak si to doladíš-preto ich mať viac alebo niekde ich POZICAT na Dlhšiu DOBU-ale tie drahé je horšie si požičať-tak zase len KUPIT-a potom KED už máš DEFINITIVU z VELKOU statou predať-už sa to tu o tom písalo)podotýkam ale kvalitných, žiadne RG....,Vám dokáže tak ovlivniť ZVUK celého aparátu,že podla mna je to potom Viac Počuť ako výmena niakeho komponentu.Ale všetko je RELATIVNE-a každý to počuje inak,a su aj takí čo to nechcu počuť-(napríklad-ak niekdo vyrobí zosilnovač za 2000 EUR a ozaj sa na nom namaká a zapojíš tam káble za 2000 euro/kus-tak mu to nejde do hlavy-že také peniaze-za kusok useknutého kablu ,kde su na koncoch 4. konektori.)Ved to podvod atd.Ano je to BYZNIS-pomali každé HIFI Studio u NAS-v CR a SR-si PLETIE vlastné káble.A kolko firiem je čo LEN Káble Vyrába,alebo dokonca kupi niečo-PREBALI-ich- dá NOVE OPLETY,koncovky 5x a viac si PRIHODI na cene a Zarába. Ono je pri Kábloch viac variabilné AKO pri KOMPONENTOCH,CDp,Predzosik,Koncák-hlavne ešte viac MOZNYMI Materialmi(Med,Striebro,Postriebrená med,Pozlátené ..atd a neviem aké rozne materiali,HRUBKY,rozne kombinácie,PLETENIE,rozne dalšie Vrchne dielektriká,akože" VZDUCHOVE",PVC,GUMA,TEFLON,Antistatické povrchy,konštrukcie),-takže potom vznikne aj viac možností-roznych kombinacii-a podla mna je to Týmto aj vysvetlené-prečo Každý Kábel Ináč Mení ZVUK. (Ved aj LUDIA sme každý ORIGINAL-tak sa netreba čudovať že...čo rozny ...kábel...to ...iný ..ZVUK). A to platí aj na Sietové šnuri.A to samozrejme rozne materiali su aj u REPROSUSTAV.A potom FILTRACIA siete,a samozrejme Strašne!!! OVLIVNUJE ZVUK AKUSTIKA.Pozrite si rozne káble na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm
jimmi

Příspěvky: 17
Registrován: pon 14. kvě 2012 8:08:04
A pozrite si tie rozne FIRMY na KABLE na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm

Ono to tu v SR a v CR funguje tak -hlavne kupiť LEVNE a za HUBICKU a potem to je SUPER KAUF na ktoro pri predaji sa ešte zarobí.(Celé aukro aj Bazoš je tým zapratané)Ale kupovať TU od OFICIALNYCH PREDAJCOV to je umenie !!!
jimmi

Príspevky: 22
Založený: 14 Máj 2012 09:04
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Mirek »

Zcela souhlasím s ML a jsem rád, že to tentokrát přes svoji obvyklou dipolomacii napsal , tak jasně a rázně.

davidm535i
Je mi lito, ze meris podivnym metrem.
Budu mluvit velmi otevřeně : od samého začátku jenom svojí intolerancí a haštěřivostí vyvoláváš konflikty a nikdy jsi, co si pamatuji nepřišel s ničím přínosným a jenom každý názor jiný než ten tvůj jediný správný odsuzuješ a nevybíravě napadáš a pak když někdo na to zcela pochopitelně reaguje, tak směšně kňouráš jaký malý kluk, jak ti všichni křivdí a odvoláváš se na nějakou imaginární spravedlnost jejiž pravidla jsi vytvořil jenom ve své hlavě.

Když ti tak ubližujeme, tak proč tu proboha setrváváš dál, co ti vlastně brání z tohoto fóra odejít.....nebo se vyžíváš v tom, že provokuješ a nasíráš ostatní ?

Cituji tě
Zkryty v anonymite internetu, to se to snadno kope,ze?
- není náhodou tohle o tobě ?
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od davidm535i »

ach Mirku,

kdo tady celou dobou knoura? Preci tobe se rozbilo harmonicke forum, kde si vsichni poklepavaji souhlasne na rameno, ja jsem spokojeny jako rybicka. Uz to tu po 3. opakujes.

K veci, je to jako se vsim:

Mali kluci se snazi poladit pionyra, predhani se v tom, kdo vic upravi vyfuk, a stejne to nic positivniho vetsinou neprinese.
Pak si koupi jednou poradnou motorku, a je vyreseno.
Zacinajici "fotografisti" laborujou a laborujou, furt vysledky na prd, a pak si jednou koupi poradnej fotak, a vsechny smesny udelatka putujou do popelnice.
A tak by se dalo pokracovat ve vsech oborech.

I ja jsem si uz vicekrat nabehl, a zarekl se, ze nic nez top uz mi do ruky nesmi. Radsi nic, nez smejd. Takze ted se radsi 3x zamyslim nad tim, jak to udelat perfektne a definitivne bez chyb, nez zase neustale laborovat a vysledek pak stejne poslat k sipku.

Lidi jsou ruzni, mozna nekoho to bavi neustale smejkat 200kg sem a tam, mne ne, radsi si koupim merici mikrofon s potrebnym vybavenim k tomu, premerim 1x mistnost a je vyreseno. Pak uz muzu jen v klidu poslouchat, a vypustit z hlavy obavy, co kdyby.

Mozna nekdo namitne, ze to je zavisle na financnich prostredcich. HighEnd JE o financnich prostredcich, bez nich je to jen takovy smudlani na urovni malych kluku s pionyry.

HOWGH!


to Levinson:

V BMW jezdi (u nas) spousta hlupaku, mozna vic nez v jinych znackach. Ale tohle prirovnani preci trochu kulha, to citis jiste sam.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od boxer »

Jimmy

Můžeš mi osvětlit to tvý neustálý kopírování již jednou napsaného?

Nějak mi nedochází, co tím chtěl básník říci. Nebylo by lepší prostě něco napsat než cosi kopírovat?

Ad BMW.

Stejně jako jezdí v BMW(Audi,Mercedes....viz poslanci,vláda apod) hlupáci, tak i hodně luxusní aparát může ( a mnohdy má) magor.

Jinak musím s DavidemBavorákem opět souhlasit. Ti,kdož tu nejvíce fňukají a brečí a rozsévají hněv jsou ti, kdož hájí ty svý pseudopsychovymoženosti.

Když by se tu jen plácalo po hlavách (nejraději však potěhem) jen souhlasně a obdivně, to by bylo,co?
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od jimmi »

Aby ste to konečne pochopili-hlavne tá druhá časť vety.b]KED Naše Názory Niekoho Dráždia-tak nech idu všetky do ZUMPY a bude tu klud-ved to píšem- Kazdý má trochu iný názor ale čo nám viac treba TOLERANCIE jedného voči druhému a nie to hnať až do URAZLIVYCH EXTREMOV.
Boxere -,takže som tam ešte toto dopisoval,nestihol som to v časovom limite na upravu.takže tak.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Zdeny »

Hmmmm....

Jestli ironicky myšlená omluva za vulgarismy je na tomto foru chválená a nota bene od admina, pak asi fakt nemá cenu tady dál setrvávat. je to k zamyšlení.

Kladu si otázku, kam se poděli oprvadoví hifisté a nebo, proč zde figurují jen jako skrytí pozorovatelé?A poroč ti, co měli k věci co říct a ne jen tlachat, odešli?

A props, na jednom foru jsem dostal doživotní BAN za to, když jsem si dovolil napsat, že jsem neslyšel bednu Xavian, která by hrála věrně :-) :-) :-) A tady to začíná směřovat stenou cestou...Jen ty BANy se zatím neudělují, i když před časem tu už jakás takás hrozba nad někým visela. Nebo to bylo na hifi?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Zdeny »

O TLACHALU VELKOHUBÉM:

Tento pojem jsem nevymysle, ale převzal z jiného odvětvé svých zájmů- z leteckého modelářství a létání. Tlachla Velkohubý je relativně nový biologický druh, který se zrodil po "Velkém třesku" v roce 1989. Nevím, odkud se vzal, ale zřerjmě sem do našich zemí byl zavlečen z rozvinutého světa zahnívajícího kapitalismu. Onen biologický druh se totiž vyznačuje značnu mírou konzumaceschopnosti finančních prostředků na pořízení věcí, které obvykle zavánějí snobismem a obvykle o nich dotyčný vlastník nic neví. Ani k čemu mají sloužit a hlavně, jak poznat, že opravdu fungují.
Ale pod rouškou tajemnosti a udivených pohledů druhých si tlachal velkohubý pěstuje pocit a vědomí, že má opravdu něco, co vyvolává zázraky i tam, kde prostá fyzika/chemie/mechanika a ostatní exaktní vědy selhávají a nenalézají uspokojivé vysvětlení. Ovšem tachal velkohubý vysvětlení má a navíc podpořené přeci vlastní zkušeností, protože on to vidí, cítí, slyší a poznává chuť. prostě reaguje všemi smylsy, jen logiku jaksi vypustil, ta se do světa onoho biogického druhu nehodí. Nehodí se, protože v kombinaci s tím, co se dá objektivně hodnotit, by mu jistě záhy vyvrátila jeho onu "antilogiku" a hned by mu osvětlila, že slyší trávu růst.
Někdy mi tlachal velkohubý připomíná Dona Quijota.
Vyskytuje se ještě jeden poddruch tlachala velkohubého - tlachal velkohubý pivní. Ti se hojně konentrují v hospodách, kde se- a zatím úspěšně-snaží vyřešit všechny problémy. Včetně problémů hifistických. A večer, po návratu z pivní senace, je navíc prezentují na veřejných diskuzních forech. Nu a my, ostatní hlupci a tupci, se dovídáme, kterak vylepšit špatnou kvalitu zvuku svých aparátů vším možným, než jen "pouhým" pochopením problémů akustiky a techniky a naopak upnutímse na tajemno a mysteriozní vědy. A odsud, z těchot let L.P. 90. let pramení mnoho mýt, bájí a pověr v našem světě hifi. Mnozá si jistě pamatují, jak mražená CDčka přehrála s přehledem master záznamy, jak zeleně natřený okraj CD zabezpečil i vypálenímu laseru v přenosném CD přehrávačí bezchybé snímání dat, jak se úspěšně dají demagnetizovat nemagnetické CD disky, jak fungují směrovbé kabely, jak je třeba polovodičový zesilovač lepší, než třebas jen čtvrtvodičový nebo nedej bože osminovodičový, nebo jak lépe hrají bedny, když podložíme hroty z tesáků bílého tygra a nebo, jak zvuk dostane čtrvtý rozměr, když interconnecty (to jsou, prosím pěkně, propojovací kabely mezi přístriji), potřeme směsí z provensálského koření s česnekem a to vše smíchaným s panensnkou močí:-) :-) :-)

Tak tihle Tlachalaové velkohubí se nyní vsugerovali do rolí zlatoušců, kteří dokáží ve slepém testu spolu rozeznat nejen to, zdali je v aparátu zapojen CD přehrávač Tesla MC901 nebo Teac Esoteric 03 a ba co více, dokonce, zdali ten či onen přístroj stojí na hrotech prostých či z řady top-class, tedy vyrobených rukodělně bez toto, aniž by se na výrobě podílel jakýkoliv NC automat, protože ten přeci deformuje strukturu bezové duše natolik, že takový hrot pod přístrojem může zvuk jen a jen degradovat, protože obráběcí nůž NC automatu způsobuje nevratné změny molekulové struktury polysacharidickcýh řetězců, které, jak každé dítko dnes ví, jsou základním stavebním pilířem všeho organického, co roste v leích:-) Kdepa, jen pazourkem opracovaný kus dřeva je to pravé a o správnosti výběru tlachala velkohubého přesvědčí jen a pouze jeho netopýří sluchový orgán - a vůastní sugesce. Takový šťastlivec má život jednoduchý, protože si svá iracionální rozhodnutí dokáže vysvětlit a nevysvětlitelnému dá ihned rozměr, který ono nedefinovatelné jasně kategorizuje, popíše a dokáže je vždy a za všech okolností každému demonstrovat. Chybou někdy bývá, že řada jedinců s v takovém případě s Tlachalem velkohubým nesouhlasí ba dokonce kategoricky odmítají byť jen připustit, že by se i snad eventuleně o nějaký náznak změny /mnohdy k horšímu) mohlo jednat:-)

Mě vždy deprimuje, když zavítám jednou za uherský rok do světa světel a civilazce ze své vísky pod horami na výstavu hifi techniky, kde se obvykle koncentrace tlachalů velkohubých geomtrickou řadou násobí, jak mohu žít bez těch všech vymožeností, které dnes už má úplně každý /dokonce i Véna z Horní Lhoty to má ve svém brlhou pod lesem na stráni:-) A vždy pak, když utíkám do klid svého domečku na krají vísky, si ohmatávám kouty pod zbytkem vlasového porostu, jestli ma za tu chvíli pobytu ve svatostánku techniky nezačaly pučet rohy:-) Výhodu tyhle akce ale mají - obvykle mě do hodiny přestane bolet krční páteř - však i Zdenička z rehabilitací (dnes se jim říká fyzioterapeut) mi kladla na srdce, abych svičil krční páteř a kroutil hlavou. A zde, na těchto akcích, semi těchto cviků dostává mírou vrchovatou. Nejen, že moje srdce plesá a řve zároveň nad dyzajnem některých skvostů, ale usedavě naříká na řešeních něčeho, co se dá udělat jednoduše a funkče a nakonec se tento postup opustí, abyse to dalo udělat složitě a nefunkčně, ale o to zajímavěji pro druh Tlachal velkohubého. Takový jedinec pak řičí nadšením, když vidí jednoelektronklový amplifier (zesilovač se neříká, protože to nemá tu váhu), napájející almary velkosti štanové skříně s jedním papírovým reproduktorem s červenou bobulí uprostřed a sliny mu tečou nad tím, jak "Oů je úžasně věrné a muzikální... A ten čelní panel z mahagonu, ten - panečku - ten hraje! kdepak, bez něj to nemůže hrát! A ty roury místo drátků k soustavám, panečku, obalené molitanem, to musí být extra třída. Kdepak na mě s nějakou měděnou dvojlinkou s průřezem zvící pampleiškového stonku! Fuj! Rychle vyhodit a koupit si tyhle hadice! To budou, panečku, basy! Přesně takové, o kterých mluvil kdysi Pan Marek Eben! A ty 3 elektronkové waty!!! Darmo mluvit, 500W tranzistorvý macek se může jít klouzat. A když k tomu zapojím i nějaký ten přehrávač, vyrobený za tmavých tropických nocí ve filipínském pralese neposkrvněnou rukou tamních domorodců, to je pak nátěr, nářez, maso, vodvaz....Ale jen s hroty, jedine hroty, jinak ne! Jen nevím, jestli mají být ze slonové kosti (ta prý nerezonuje) a nebo z bambusu, ten prý zase rezonuje, ale já teď fakt nevím, co je správně. Ale což vždyť 20 tisíc tvrdé české měny není tolik, tak koupím obojí a ty nehodícíse pak za 30 tisíc prodám dalšímu tlachalovi, které pod jeho aparát budou jistě pasovat. Ale co s kabeláží? To už je rpoblém, který se musí pořešit v tzv. akci" Kecy od pípy". Tam, na takové akci,s e sejde uzavřená komunita Tlahalů velkohubých a počne řešit odvěký problém hledání Svatého Grálu. Obvykle se jim jej podaří nalézt, mají ale tito lidé v životěš štěstí. Ještě, že se nevydávají hledat jantarovou komnatu. Jistě by ji našli také! Výsledkem takové akce "Kecy od pípy" pak bývá, že si k aparátu vyrobném v zaslíbené Malajsii či Papui zakoupí kabel vyrobený z analytického stříbra, jehož čistota se udává běžne na burzách na 7 míst next nine (promiňte, to je další devítka past six) a cenou se rovnající menšímu rodinnému automobilu, aby záhy zjistili že tudy cesta opravdu nevede a že je třeba zakoupit model ještě vyšší, tzv. sven past 9 - desetidevítková čistota materiálu je N UTNOST!! Jinak, jak vidíte, přátelé je zvuk hrozný a nedá se poslouchat...A kochá se tím, jak osatní vzdychají a závsití bledou, potažmo, ti slabší, omdlévají, vzývají Bohaz zvuku, aby je uchránil před pokušením si taký skvost ke svému aparátu za bezmála 500 dolarů pořídit také! Ne, ne a ne! Tohle já nemohu, jsem slabý na srdce a já bych určitě podlehl takovému vábení, urval dětm od ústa, manželku a dcreu poslal do ulic, ale mohl bych se pak také vznášet na oblacích absolutní blaženosti. Jenže, já jaksi geny pro tohle chápání nemám. Já jsem prostě přírodou ochuzen o to, abych po 3 měsících nepřetržitého zahořováí zesilovače mohl jednoznačně konstatovat s nevyvratitelnou jistotou, že se můj přístroj z kategorie 100USD Made in Papua posunul do kategorie 300USD a že moje bedýnky po půl roce pskočily o tři příčky v hierarchii typů onoho výrobce. Ne, já tajně vzdychám nad tím, jak někdo může slyšet vliv špir pod CD playerem z mat. tř. 1.4301 a odlišit jej bezpečně od třídy 1.4571. Proč, proč já taky nemám tohle štěstí??? Proč nemohu poznat, když mi elektrony v drátu jezdí v protisměru, zatímco tlachal velkohubý bezpečně i o půlnoci, probuzen ze svého snu o hledání Svatého Grálu, jednoznačně řekne: ty hluchoni, dyk ty máš ty dráty obráceně! Pak se nediv, že ti to hraje takhle blbě! A proč já, chudák, nepoznám, že CD bylo/nebylo před vložením do playeru demagnetizováno a že mi svítí/nesvítí modrá LED dioda na generátoru pozitivních mozkových frekvencí??? Já si snad budu stěžovta-ale kde? U rodičů? V Bruselu? Nebo na lampárně, jaký to je svět, že někdo tohle slyší,ale já NE!

A ještě něco k obdivu, aneb jak Tlachal Velkohubý dokáže prostého člověka zesměšnit, znicotnit či ubít argumenty. Jednou jsem si jel k jednomu Tlachalovi velkohubému poslechnout "nějaký" zesilovač. Tedy on nebyl jen tak ledajaký, on byl veliký, těžkýá, v náramně pozlacené skříni s náramně vekými knoflíky a uvnitř něco rudě svítilo. Nejsem si jist, jestli jsem to poznal správně, ale dle mých chabých informací se měli jednat i amplifier lampový. Tube amop, jak jsem byl vlastně po chvíli poučen. Já jsem tam dovezl tehdá svůj zesilovač, na který jsem byl hrdý a dodnes na něj vzpomínám s púctou, protože ho vyrovil člověk srdcí duší konstruktér, pragmatický člověk, který ke jho knstrukci využil tehdy maximální mírou jemu dostupné poznatky a závěry příslušných věd a oborů a postavil přístroj, jež se po další dvě dekády stal ikionickým pojmem. A právem, priotože hrál věrně, s minime zkreslení a zabarevní, s velikou dynamikou projevu, detailním projevem. Doddnes vlastně nevím, rpoč jsem tento přístrojchětl kompromitovat strojem z oblasi, kterou nikdy nebudu schopen docenit - totiž s s něčím, nad čím už nic není- a tím sjou lampy. Flašky. Valves. Tubes....Seance proběhla takto: majitel onoho skvostu mi pusti mně zcela neznámou skladbu jakéhosi Janáčka či Smetany? Už nevím... Valstně vím!!! Má pamět mi ještě slouží - byla to Carmina Burna od Orfa. Pustil mi asi tak 3 takty a jal se přehazovat káble a zesilovača provádět další tajemné činy. Pak mi pustil totéž na mé zesilovači, aby po 1. taktu pravil-" a je vymalováno, konečná, je to jasný", je to hotový...., dalších slov netřeba a další moudra se z něj jen sypala....Já hleděl jak vydra na kalnou vodu.Co ten chlap slyší? Co mi chce říct? Já ani nestačil zaregistrovat, že se udála nějaká změna! Tak říkám - a můžeme si poslechnout tu skladbu o něco déle? A on: a proč - tady nění co poslouchat! To je jasný jak facka, tady končí sranda! Tak mu říkám, pane a když už jsem tedy sem přjel zdaleka, celých 150 kilomterů, nemůžete mi věnovat aspoň 10 minut a oba přístroje si poslechnout ještě jednou? PO delší dohadování, při kterém bylo jasně cítit, že se mu to nelíbí, ale co naplat, potenciální kupec-hlušec přeci jen by mohl přístroj zakoupit a podjal se celou akci zopakovat.
A já si vyslech na ikonická´ých soustavách Dali 850 skoro celý kus onoho Opusu Carmina Burama napřed na svém zesilovači a následně na jeho skvostu.
Tedy, to bylo něco! NĚCO! takový zvuk jsem fakt nještě neslyšel! Jen jsem nevděl, jestli to je správně. Ale po chvíli, když prvotní šok pominul, jsem si řekl: klid, člověče, klid - vždyť jsi muzikant a hraješ v několika kapelách, tak se nenech obalamutit pozlátkem a mysli! MYSLI! A uvažuje! Cokakl takhle hrají housle? A klarinet? Hned večer si te svůj vytáhnu a přeharji si aspoň C-dur akrod v rozkladu, abych so ověřil, zdali se mi něco nestalo s ušima. A tohle že je hoboj? Nevěděl jsem, jestli tam nehraje nějaký KORG nebo ARP-Omni či poopbný zázrak ze syntezárorového světa. Že by byl někde ukrytý nějaký zvukový procesor, který té krásné skladbě dodal lesk? Teplo? Barvy? Ne! To přeci není možné! Nebylo. Po prvním úleku ze ztráty sluchu jsem si jasně začaluvědomovat tu příšernost, kterou jsem byl nucen slyšet a potažmo jsem se měl stát jejím majitelem! Ještě, že se jednalo nákup za babku, wetlamn by řekl, že šlo o bargin. Copak 119.000Kč je nějaká cena? Pche....
K údivu tlachala velkohubého jsem odjel s nepořízenou. Pro něj, tedy. SVému přístrojji jsem se celou cestu domů omlouval, že jsem chtěl podlehnout vábění a šálění a chětl jsem jej proměnit za skvost v podobě lampového přístroje z moravských vizovických luhů a hájů.
A ptáte se, kdy a PROČ to bylo? Inu, bylo to někdy léta páně 1992, možná 1993. A proč? Protože tehdá, co by mladý a nezkušený, jsem moc četl "odbornou literatur, jezdil jsem po různých studiích a nasávla tu vůni hifistického světa a snil, že jednou, někdy, si takvé věci třebas taky budu moci dopřát. Časem jsem zmoudřel a došel k závěru, že člověk je tvor lehce manipulovtalený a mnohdy i lehce zranitelný. Podlehne totiž vábění duše a srdce,ale přestane naslouchat radám mozku. A vsýsledek se pak jistě dostaví .- vznikne prostor právě pro onen výše popsaný bilogický druch, který svá moudra rozsévá tak intenzívně, že řadu prostých lidímůže ošálit a donutí je k nemálu iracionáních rohodnutí, kterých vzápětí litují. A z těchto důvodu pak trpí frustrací, nespavostí a u mnohých to vyvolá chronické onemocnění, dg.307 - Audiophila neurotic.

A tak jsem se zase vrátil nohama na zem, mám průměrný aparát, poslochám svoji oblíbenu hudbu a když nevím, kudy kam, vezmu si štěbenec a zformátuji si své smyslové orgány, hlavně uši a řeknu: člověče, klid, vždyť ti to hraje parádně. A vklidu a úlevou se jen řehtám nad výlevy některých zdejších tlachalů velkohubcý... Ale pravda, někdy jim trochu závidím ^:)^

Nějak jsem se nachl unést a psal, jak mi slina na jazyk přišla. Proto materiál tento jest značně syrový a možná postrádá občas kontinuitu myšlenkového dějě, ale ti, co se odváží dočíst až sem, a budou umět rozumět textu mezi řádky, jistě pochopí, co jsemchtěl v tomto vláknu otevřeného boje a revolty proti všemu a všem, vyjádrřit. Jistě se smíří i s tím, že v prvotině jest nemálo překlepů,a le kdo chtějí, jistě pocjopí a nebudou to komentovat:-¨

Tak zatím, kolegáčci a tlachalové.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od davidm535i »

Zdeny:

Boze, to je nadhera, mam to ulozeny i vytisknuty.

Diky za to!

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od boxer »

Mám to už taky uložený. :thumbup:

Super článek. ^:)^ Včera jsem měl složenýho něco na obdobný způsob, ale pak jsem to zamítl jako zbytečný.

Opravím jen překlepy a vždy, když už bude Tlachal Velkohubý k nesnesení velkohubě utlachaný, tak celý článek zdovolením CTRL+C.

Ovšem čtvrtvodičový či osmivodičový tranzistorový zešilovač mě dostal do kolen. =))
Odpovědět