Inzertní podvodníci

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Inzertní podvodníci

Příspěvek od aretax »

Nedávno ma na môj inzerát ohľadom predaja ML 380 skontaktovali 3 záujemci, údajne z Anglicka a vraj mali záujem o kúpu predzosilovača. Ponúkli mi okamžitú platbu v plnej mnou požadovanej cene na účet cez PayPal s tým, že keď mi nabehnú peniaze na môj PayPal účet, pošlú si pre zosilovač auto (!!). Keď som im ponúkol možnosť, aby vodičovi dali peniaze a aby ho na mieste zaplatil, nesúhlasili. Nesúhlasili ani s bankovým prevodom s akreditívom (obdoba PayPal - podmienky určuje dodávateľ spolu s odberateľom). Žiadali výlučne platbu cez PayPal. A v tom je problém: ak predávate cez PayPal, tak podmienka uvoľnenia Vašich peňazí je potvrdenie od kupujúceho, že výrobok prišiel v poriadku a je v takom stave, akom ste ho deklarovali. Ak kupujúci tieto skutočnosti firme PayPal nepotvrdí, vaše peniaze sa vrátia na účet kupujúceho z dôvodu nesplnenia podmienok predaja a vy ostávate bez peňazí, ale aj bez predávaného tovaru, ktorý vám nikto nevráti. Keď som odmietol prvého záujemcu o kúpu cez PayPal, ozval sa ďalší údajný Angličan a poto aj tretí. Zaujímavá bola skutočnosť, že si pošlú vlastné auto (z Anglicka !!) a server odosielateľa bol gmail (!!). Navyše inzerát som uverejnil na www.Bazos.sk, ktorý určite pozná každý Angličan !!!
Podobnú skúsenosť majú aj ďalší dvaja ľudia v mojom okolí, v mojom prípade sa jednalo o zosilovač, v druhom o obraz a v treťom o cenný konferenčný stolík.
Nechcel som už prispievať, ale dúfam, že týmto príspevkom môžem niekomu zachrániť jeho majetok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od jimmi »

Kdo nepíše zrozumitelne po Slovensky alebo Cesky tomu neodpovedám-a rovno také e-maily hádzem do koša. Skušaju, to máš pravdu.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od fox »

Nikdy jsem přes payPal neprodával, ale mnohokrát jsem nakupoval i za desetitisícové částky. Někdy se stalo, že majitel mnou koupeného zboží čekal,až mu peníze naběhnou na jeho soukromý účet v bance a až potom mi je poslal. Nikdy se mi ale nestalo, že by po mě někdo chtěl potvrzení příjmu zboží.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od lidumil »

Přes E-bay platím jenom Pay-palem a nikdy jsem, přestože jsem platil částky i cca 1000 E, nepovrzoval, že zboží dorazilo.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od fox »

Ve vyspělých státech se platí převážně paypal. Pokud ho někdo nemá zavedený, je pro ostatní podezřelý, protože v paypal funguje taky ochrana zákazníka. Pokud zaplatíš z ruky, nebo přes účet, ručíš si za svou transakci sám. Nevýhodou je to, že ti strhnou několik procent za sjednání platby.
V Anglii žije spousta Čechů, Slováků, kteří prohlížejí domácí internetové stránky. Cestují, nebo dovedou zajistit dopravu zboží například svými přáteli, nebo rodinnými příslušníky.
Možná, že slyšíš trávu růst.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od aretax »

Či počujem, alebo nepočujem "rásť trávu", to je vedľajšie. Považoval som si za dobré ľudí upozorniť, čo som aj urobil. Ja som pri kúpe cez PayPal vždy potvrdzoval, v akom stave tovar prišiel. Ale nebudem nikoho presviedčať, ani o tejto téme viac diskutovať. Je každého osobná vec, ako sa zachová. Ja nikoho nenahováram, aby cez PayPal nepredával, alebo nekupoval. Iba som chcel napísať osobnú skúsenosť. Bolo to zbytočné mrhanie časom.
Zas som sa poučil, že nemá zmysel nikoho na nič upozorňovať. Nech sa poučí každý sám na svojej škode.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od fox »

Omlouvám se. Psal jsem pouze o svých několikaročních zkušenostech s paypal. Nečekal jsem, že se tě to může dotknout.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odar

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Odar »

Tiez som pri platbe cez PayPal nikdy nic nepotvrdzoval. Ani ked som platil nim na EBay.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od jirie »

PayPal používám od r.2005.

Není pravda, že je použití platby přes něj vázáno nějakou kvitancí o obdržení zboží. To je spíše otázka případné volby doručení zásilky. Peníze zkrátka odejdou na cizí účet a basta fidli. Je tam možnost vrácení peněz příjemcem, pokud transakce neproběhla tak, jak měla. Odesílatel částky, ale nemá možnost jednou poslané peníze dostat zpět nebo je jakýmkoli způsobem zablokovat. Kolikráte jsou inzeráty doplněny poznámkou "žádná záruka, žádné vracení zboží" Buď uvěříš, že je přístroj v pořádku a koupíš nebo necháš plavat.
Nevím co by se mohlo stát, kdyby ti prachy došly na účet ty bys pak poslal avízo a chlapi by u tebe vyzvedli zesilovač. :?: :?: :?:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od aretax »

Tu sa nejedná o tom, že by sa ma to dotklo. Státisíce ľudí používa PayPal, podvedených je minimum, ale sú!! A ja som písal príspevok iba ako varovanie pred podvodníkmi. Títo sú pravdepodobne zo Slovenska. Všimnite si na nemeckom audiomarkte, koľkí predajcovia vylučujú platbu cez PayPal. A nejedná sa o tie 3%. Navyše, ak si prečítaš môj prvý príspevok, nejedná sa o nákup cez PayPal, ale o predaj!!. Nakupujem aj ja, hlavne LP a po každej transakcii mi príde dotaz od PayPal, ako prebehol obchod. Keď potvrdím, že všetko je O.K., predajcovi sa uvolnia peniaze. Ale to je otázka nastavenia podmienok PayPal. Môj príspevok je iba dobre myslené varovanie. Kto chce, ten ho akceptuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od fox »

Nedávno jsem kupoval přes internet léky v jedné pražské lekárně a platil jsem paypal. Podle mne to je nejbezpečnější platba přes internet.
Němci jsou staří "prajzáci", kteří si budou kvůli eura vrtat koleno. Tam bych si dal spíše pozor. Je mezi nimi spousta slovanských přistěhovalců, kteří se zaobírají vymetáním kontejnerů ve sběrných dvorech. Jednou jsem se tak vydrbal. Bohužel jsem platil přes bankovní účet. Tím pádem jsem nemohl toho moc nareklamovat.
Jednou se mi stalo, že mi přišel z Anglie rozbitý gramofon. Reklamoval jsem přes paypal a prodejce peníze vrátil včetně poštovného.
Když jsem kupoval gramofon Michell Gyrodec, nechtěl prodejce akceptovat paypal, i když ho měl v aukci uveden. Až potom z něho vylezlo, že má prasklý kryt. Potom mu nezbylo nic jiného, než koupit nový kryt.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Mark Levinson »

Každopádně, díky za toto vlákno, Aretaxi.
Pro mnoho lidí může být poučením nebo varováním před možným podvodem. Možná se dočteme i o jiných zkušenostech.
Mark Levinson
mali
Příspěvky: 4
Registrován: 01 črc 2012 16:09

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od mali »

Pri ebay/paypal transakci jsou obvykle penize blokovany dokud neni udelen pozitivni
feedback. V pripade problemu vzdy vetsi cast rizika nese prodejce (hacknute paypal ucty atp.), pokud byla platba
pres paypal. Pri prodeji mimo ebay je vzdy lepsi se paypal transakcim vyhnout.

Pokud nekdo chce platit paypalem a trva na osobnim prevzeti, tak
je to s vysokou pravdepodobnosti podvodnik.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od winelover »

Feedback s tím nemá vůbec nic společného. Spousta lidí na ebay na něj zvysoka kašle. Feedback je věc reputace člena.
Při platbě Paypalem na ebay je ochranná časová lhůta 40 nebo 45 dní (teď nevím přesně) ode dne uskutečnění transakce, kdy je požno platbu reklamovat a dosáhnout případně vrácení peněz. Je to samozřejmě spojeno s šetřením týmu Paypal, aby se nějakej vych....k nedomáhal vrácení peněz neoprávněně.
Někdy se stane, že to prodejce nenechá dojít až do vyšetřování a vrátí peníze sám. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
milan
Příspěvky: 38
Registrován: 01 led 2011 19:24

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od milan »

Tiež mám skúsenosť s inzertným podvodníkom - kupujúcim, jeho emailová adresa : frankgrillet@yahoo.com. NAjprv mi napísal cez prekladač, že našiel môj inzerát na http://www.bazos.sk a mal by záujem o kupu, že je z Ameriky (ani sa nespýtal na cenu prepravy). Ďalej, že plne akceptuje moju cenu, mam mu poslať účet na PAYPAL a on si po to pride. V tú chvíľu som sním prerušil kontakt a už sa neozval.

Ohľadne uvoľnenia došlých platieb z PAYPALu, pokiaľ človek niečo predá cez nemecký, britský alebo iný ako severoamerický ebay, tak všetky došlé platby sú okamžite k dispozícií (človek ich môže minúť, poslať na účet alebo čokoľvek iné). Ale pokiaľ ste niečo predali cez ebay.com, alebo ebau.ca, tak budete musieť počkať 21 dní, alebo pokiaľ sa transakcia neuzatvorý skôr (pozitívnym feedbeckom). Prostriedky sú na vašom PAYPAL účte, ale nemôžete nimi disponovať. Aj pre mňa je to nová skúsenosť, cez americký ebay som už dávno nepredával a trocha ma to tiež zaskočilo.

Info z PAYPALu:
" Funds availability for eBay sales
For items listed and sold on eBay.com, eBay.ca and eBay.cafr, until you've established a successful sales history on eBay, funds from your sales will only be available to you, in most cases, 21 days after the buyer pays you. You may be able to get your funds sooner if you quickly ship the order and provide required us with tracking references."
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od jirie »

Pro pána co to jsou za nesmysly, že peníze jsou blokovány do udělení feedbacku!!!
Nic takového přeci není pravda. Problémy takového obchodního charakteru se řeší přes resolving center na e-Bay a PayPal s tím nic nemá společného !!!
Uživatelský avatar
milan
Příspěvky: 38
Registrován: 01 led 2011 19:24

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od milan »

Neviem ako ty, ale ja mám celkom čerstvú osobnú skúsenosť, 30.9.2012 som predal cez ebay.com nejaké elektrónky, celková suma niečo cez 280 USD. Peniaze mi boli zaplatené hned v ten istý deň. ako som povedal, finančné prostriedky mam na mojom PAYPAL konte , ale nemôžem nimi disponovať. Tovar som hneď odoslal poštou prvou triedou a teraz čakám, kedy my tieto prostriedky paypal uvoľní.

Tu máš celé vysvetlenie od PAYPALu :
PayPal is committed to helping encourage fast shipping and consistent customer service from sellers so that buyers have a great experience when they shop. As part of this effort, for some eBay sellers who are establishing a successful selling history, funds from their eBay sales will be pending in their PayPal account for up to 21 days before the funds become available. This applies to items listed and sold on eBay.com, eBay.ca, and cafr.eBay.ca


Your item sells on eBayThe Buyer pays you via PayPalThe money is in your PayPal account’s pending balance.You ship the item to the Buyer.The buyer gets their order and has some time to review it.Funds are available in 21 days or sooner, as long as your buyer doesn’t report an issue.
Why aren’t my funds available as soon as my buyers pay?
Here are the most common reasons why:

You have a Below Standard seller rating on eBay
You have a limited selling history on eBay, which means that any of the following are true:
It’s been 90 days or less since your first successful sale on eBay, or
You’ve made 25 or fewer sales transactions on eBay, or
You’ve sold $250 or less on eBay
We believe there may be a high level of risk associated with your account or your transactions. This can include risk that your account will have a higher number of eBay Buyer Protection cases, PayPal disputes, PayPal claims, buyer chargebacks or other reversals.
What can I do to help get my funds more quickly?
Typically, you’ll get funds in 21 days – even sooner if you follow good shipping practices:

If you print shipping labels through eBay or PayPal, funds should be available 3 days after we can confirm that the order was delivered. Your tracking information uploads automatically, and you’ll get funds to help cover shipping, too.*
If you ship directly using USPS, UPS or FedEx and manually enter shipment tracking information on eBay or the PayPal Transaction Details page, funds should be available 3 days after we can confirm that the order was delivered.
If you mark the item as shipped in My eBay but don’t upload tracking information, funds should be available 7 days after your latest estimated delivery date OR
If you don’t provide tracking information, mark the item as shipped, or the estimated delivery date cannot be calculated, funds should be available in 21 days.
Please keep in mind that it may take longer to get funds if your buyer reports a problem.

At what point will my funds be available as soon as my buyers pay?
The best ways to get funds immediately are to establish a successful history of selling on eBay and achieve and maintain eBay’s Standard, Above Standard or eBay Top-rated seller status by consistently satisfying your customers.

In most cases, eBay sellers with an established selling history and Standard or Above Standard performance rating in their eBay seller dashboard, or who are eBay Top-rated sellers, aren’t affected and will receive funds when a buyer pays.




A tu je strojový preklad :
PayPal je odhodlaná pomáhať podporiť rýchly prepravné a konzistentné služby zákazníkom z predajcov tak, že kupujúci majú veľké skúsenosti, keď sa nakupovať. Ako súčasť tohto úsilia, bude pre niektoré eBay predajcov, ktorí sú založenia úspešné predajné histórii, fondy zo svojich eBay predaja, čaká na ich PayPal účet po dobu až 21 dní než sa finančné prostriedky k dispozícii. To sa vzťahuje na tovar uvedený a predávané na eBay.com, eBay.ca, a cafr.eBay.ca


Položka predáva kupujúcemu eBayThe vám zaplatí cez PayPalThe peňazí je vo vašom účte PayPal tej doby, než balance.You loď položku na Buyer.The kupujúcemu dostane ich poradie a má nejaký čas, aby preskúmala it.Funds sú k dispozícii do 21 dní, alebo skôr, ak dlho, ako vaše kupujúceho nehlási problém.
Prečo nie sú moje finančné prostriedky k dispozícii, akonáhle sa moja kupujúci zaplatiť?
Tu sú najčastejšie dôvody, prečo:

Máte nižšia než štandardné predavača hodnotenie na eBay
Máte obmedzený predajné históriu na eBay, čo znamená, že niektorá z nasledujúcich podmienok:
Už je to 90 dní a menej od svojej prvej úspešný predaj na eBay, alebo
Urobil si 25 alebo menej predajné transakcie na eBay, alebo
Predali ste 250 dolárov alebo menej na eBay
Sme presvedčení, že môže byť vysoká úroveň rizika spojenú s vaším účtom alebo vaše transakcie. To môže zahŕňať riziko, že váš účet bude mať vyšší počet prípadov eBay Buyer Protection, PayPal spory, PayPal nároky, kupujúci zúčtovanie alebo iné zvraty.
Čo môžem urobiť, aby sa moje finančné prostriedky rýchlejšie?
Zvyčajne dostanete finančné prostriedky do 21 dní - aj skôr, ak sa budete riadiť dobré dopravu postupov:

Ak tlačíte visačkách cez eBay alebo PayPal by boli poskytnuté prostriedky 3 dni potom, čo sme si potvrdiť, že objednávka bola doručená. Vaše informácie o sledovaní obrázky automaticky, a budete mať finančné prostriedky na pomoc krycie prepravu, taky. *
Ak loď priamo pomocou USPS, UPS alebo FedEx a ručne zadajte Sledovanie zásielky informácie o eBay alebo PayPal transakcie stránku s podrobnými informáciami, mali by byť fondy k dispozícii 3 dni potom, čo sme si potvrdiť, že objednávka bola doručená.
Ak označíte položku ako dodávaný v mojom eBay, ale nenahrávajte sledovanie informácií, mali by byť fondy k dispozícii 7 dní po svojom poslednom Predpokladaný dátum expedície ALEBO
Ak nechcete poskytnúť informácie o sledovaní, označte položku pri dodaní, alebo Predpokladaný dátum expedície nedá vypočítať, by boli poskytnuté prostriedky do 21 dní.
Prosím, majte na pamäti, že to môže trvať dlhšie, ako sa dostať finančné prostriedky, ak si kupujúci hlási problém.

V akom okamihu budú moje prostriedky k dispozícii, akonáhle sa moja kupujúci zaplatiť?
Najlepšie spôsoby, ako získať finančné prostriedky okamžite, aby zriadili úspešnú históriu predaja na eBay a dosiahnutie a udržanie eBay je štandard, nadštandardné alebo eBay Najlepšie hodnotené predajcu stavu tým, že dôsledne uspokojenie svojich zákazníkov.

Vo väčšine prípadov, eBay predajcu so stanovenou predajné históriu a Standard alebo nad štandardnú výkon kvalifikácie v ich eBay predajcu palubnej doske, alebo ktoré sú eBay Top-hodnotené predajcovia, nie sú ovplyvnené a obdrží peňažné prostriedky, ak kupujúci zaplatí.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od jirie »

Jo, tak to je asi velmi čerstvá věc. Vypadá to , že vzhledem k mnoha sporům, které musí e-Bay řešit tím docela elegantně zabezpečila dokončení transakce. Tohle může docela dobře fungovat. Záleži ovšem také na tom, jak je ošetřena platba mimo e-Bay.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od aretax »

milan píše:Tiež mám skúsenosť s inzertným podvodníkom - kupujúcim, jeho emailová adresa : frankgrillet@yahoo.com. NAjprv mi napísal cez prekladač, že našiel môj inzerát na http://www.bazos.sk a mal by záujem o kupu, že je z Ameriky (ani sa nespýtal na cenu prepravy). Ďalej, že plne akceptuje moju cenu, mam mu poslať účet na PAYPAL a on si po to pride. V tú chvíľu som sním prerušil kontakt a už sa neozval.

Ohľadne uvoľnenia došlých platieb z PAYPALu, pokiaľ človek niečo predá cez nemecký, britský alebo iný ako severoamerický ebay, tak všetky došlé platby sú okamžite k dispozícií (človek ich môže minúť, poslať na účet alebo čokoľvek iné). Ale pokiaľ ste niečo predali cez ebay.com, alebo ebau.ca, tak budete musieť počkať 21 dní, alebo pokiaľ sa transakcia neuzatvorý skôr (pozitívnym feedbeckom). Prostriedky sú na vašom PAYPAL účte, ale nemôžete nimi disponovať. Aj pre mňa je to nová skúsenosť, cez americký ebay som už dávno nepredával a trocha ma to tiež zaskočilo.

Info z PAYPALu:
" Funds availability for eBay sales
For items listed and sold on eBay.com, eBay.ca and eBay.cafr, until you've established a successful sales history on eBay, funds from your sales will only be available to you, in most cases, 21 days after the buyer pays you. You may be able to get your funds sooner if you quickly ship the order and provide required us with tracking references."
Presne to sa stalo aj mne a mojim 2 známym - o tom som písal prvý príspevok. Tí "moji" sa vydávali za Angličanov, ktorí nakupujú cez www.bazos.sk.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Patmann »

Před tímto bych chtěl taky varovat,toto není obchod,prodával jsem kdysi Apple Ipod a ozyvali se mi borci z Afriky,že mi zaplatí ještě více,než jsem inzeroval cenu,s tím,že mi pošlou peníze Pay Pall a až zboží dostanou,potvrdí,že částku přijmou,bylo jich více,jsou to UNDERWASERMANI-bacha na ně!!! ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od komak »

A čo poviete na toto:
jedna sa o Marantz SA11 S1 ktorý predávam za 1550 Eur

derick harrison <derickharrison2222@gmail.com>
Hi Mate

Thanks for the quick Response.. I'm Mr Derick Harrison from Canada
..Presently in Canada, Working in Axa Insurances am buying this item
to my son who just reside in (West Africa Nigeria),And i also want you
to know that am buying this item as a Birthday Gift...I want to know
how many of this item you have for selling...And i will be Offering
you 1,800euro plus the shipment via Post Office 3-5 Days Delivery
because i want the item to get to my son before his Birthday...So i
will be making the payment Online Bank Wire Transfer...And i will need
the Necessary details need for the payment
below.

Bank Method

Bank Name...
Bank Address...
Account Number...
Account Holders Name...

I will be waiting to hear back from you with your Bank information So
that as soon as i get the details..i will contact my bank for the
payment as soon as possible...So i will like to confirm my son hostel
address again from him, so i will be sending you my son address in
Nigeria soon...

Please if you are an honest seller i want you to end the listing of
the item right now.

Thanks & Regards.

Mr Derick

--

Hi
Do you still have this item for sale?i will like to know the total
cost of this item..Hope to hear back from you soon.

Thanks.

Mr Derick.
davidsound

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od davidsound »

Jedine co ten pan po tobe chce, je dostat se k potrebnym osobnim udajum, coz jsou
Bank Name...
Bank Address...
Account Number...
Account Holders Name...
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od komak »

no a poslať prehrávač do Nigerie.....
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Teti »

Nigeria, to je klasicky scam.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
DD

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od DD »

jirie píše:PayPal používám od r.2005.

... Odesílatel částky, ale nemá možnost jednou poslané peníze dostat zpět nebo je jakýmkoli způsobem zablokovat. ...

jirie dovolim si s tymto nesuhlasit - prave preto, ze tie peniaze mozem dostat spat tuto metodu preferujem pred ostatnymi...PayPal pouzivam zhruba rovnaku dobu ako Ty a cca 2-3x sa mi stalo, ze nebol tovar v deklarovanom stave alebo neprisiel vobec, ziadal som teda vratenie penazi a stalo sa - raz to dokonca ani nebol ebay ale tovar z ciny ktory vobec neprisiel - akurat chceli dolozit, ze som sa pokusal problem vyriesit s predavacom a vyuzil som aj ine moznosti...
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Leny635 »

Pozor !!! narazil jsem na podvodníky prodávající elektroniku. Inzeroval jsem, že chci koupit zesilovač Technics SE-M100 a předzesilovač SU-A40.
Ozval se mi nějaký Thomas Fullen ;) ze Španělska :D že ho má a v perfektní stavu a za vemi slušnou cenu 440,- EUR. Ze zvědavosti jsem odpověděl. Mezitím přišel další email, také ze Španělska, ale od pana WILLY VAN DE VELDE a že taky v super stavu, :D tak jsem mu také odpověděl, ať pošle fotky. Fotky přišly od každého, ale ty samé :lol: :lol:

Bylo mi jasné od začátku, že je to podvod, jen sem čekal s čím přijdou :)
Asi si to chapci mezi sebou zaloměli říci, že mají stejnou kavku :-)
Technics SE M100 7.JPG
Technics SE M100 6.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od jirie »

Leny, tak to tedy díky. :thumbup:
Až teprve dnes po Tvém příspěvku mi to došlo :oops:
Ještě před dvěma týdny jsem také sháněl RS-M245X v černém. Nikde jinde než na Slovanetu a na těchto dvou fórech jsem se nezmiňoval. A 29.11. mmi došel tenhle mail:

hello
are you still interested of purchasing this particular items,in my above suject,i just want to use this medium,letting you know that i have it for sale and still in sweet wonderful condition,please contact me for more details,thanks
WILLY VAN DE VELDE
from spain
Naštěstí jsem už tenhle kousek hlavně díky kolegovi Komakovi sehnal, a tak jsem mu zase slušně odpověděl a dokonce poslal fotku své sestavy 3:-O
To jsem netušil, že by to mohl být nějaký šejdíř.
Je vidět, že pořád to někdo na někoho zkouší. A je ještě lepší, když se o své zkušenosti podělíme, abychom předešli případným průšvihům.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od lidumil »

Taky mi přišla odpověď na inzerát tady od Willyho ze Španělska s fotkami:

Předmět: Koupím subwoofer DALI Concept Sub nebo Ikon sub třešeň, rozhodující stav - 1A.

hello

are you still interested of purchasing this particular items,in my above suject,i just want to use this medium,letting you know that i have it for sale and still in sweet wonderful condition,please contact me for more details,thanks



WILLY VAN DE VELDE

from spain

Chce platbu převodem, což mi bylo krajně podezřelé, ale ze zájmu jsem odpověděl že ho koupím za 470 E s poštovným, tak uvidím. :silent:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od lidumil »

Tak se mi opět ozval, že 470 E akceptuje a poslal odkaz na skutečného Willyho, který má ovšem bydliště skutečně v Holandsku. To si myslí, že jsme tady fakt tak blbí? :mad:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Leny635 »

on se někdo najde a 470 éček zadarmo, to je super, né ? :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od lidumil »

No to je, jen je otázka, jak dlouho to bude provozovat, než ho zavřou...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od aretax »

A kto ho zavrie?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od lubin »

Také mě došly nabídky ze Španělska ...:) na CDP :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od lidumil »

aretax píše:A kto ho zavrie?
No pokud se někdo napálí.....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od jirie »

Jsem nucen tohle vlákno opět otevřít. Kolega mě přátelsky upozornil, že někdo poptává repro ProAc na bazaru Melissa. Odpověděl jsem inzerentovi, ale teprve když mi došla odpověď kostrbatou češtinou tak mi to docvaklo :oops:
Neznáte někdo tento e-mail: thenamaris@seznam.cz
Díky za poznatky.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od aretax »

davidhighend píše:Jedine co ten pan po tobe chce, je dostat se k potrebnym osobnim udajum, coz jsou
Bank Name...
Bank Address...
Account Number...
Account Holders Name...
Bez prístupových kódov k účtom, alebo čísla karty je mu číslo účtu nanič, tak isto aj adresa a meno. Veď ako podnikateľ na každej faktúre som povinný uvádzať bankové spojenie a adresu, taktiež IČO a IČ DPH. To všetko sú verejné údaje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Leny635 »

to jirie: Když někdo poptává, tak to není problém, až přijdou peníze, pošleš bedny :D
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Naprach »

Jsem v kontaktu s jedním chlapíkem, který si koupil subwoofer Velodyne DD-18 od chlapíka inzerujícího v hojném množství na hifionline.cz pod emailem doctor.robo@gmail.com (R. Varga - Bratislava). Resp., koupila mu ho rodina jako tajný vánoční dárek za 69.000,-.
Bohužel, subwoofer je vadný, hučí a vypíná se při testu signálu 5db. Oprava vychází cca na 30t. To se dostává skoro na prodejní cenu, která začínala někde od 105t. Prodejce nechce o reklamaci nebo o přispění na opravu ani slyšet. Prý, že je to riziko použitého zboží.
Chlapík ze zoufalství alespoň hodil na hifionline.cz varující "inzerát" na který se mu ozvalo dalších 8 lidí.

Protože tomu člověku věřím, dávám toto varování i sem, aby se něco podobného nestalo i nějakému návštěvníkovi tohoto fóra. Pokud někdo máte pozitivní nebo negativní zkušenosti, budu rád za jakoukoli reakci. Rád si rozšířím obzory. :shock:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Odar

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od Odar »

Kto sleduje inzerciu, doctora roba pozna - ten clovek predava kopec veci a myslim, ze sa vacsina z nas zhodne, ze kupovat od priekupnika je velke riziko. Skoda, ze to nevedeli aj ludia, ktori chceli svojmu blizkemu darom spravit radost :sad: Inak ten clovek musi mat naozaj hrosiu kozu :roll:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Inzertní podvodníci

Příspěvek od timcs »

Ja na mieste kupujúcich by som dotyčného vyhľadal osobne a ak by to nešlo po dobrom tak by som mu to vysvetlil ručne-stručne. Predsa tie peniaze vyplatené za šmejdy nie sú drobné halieriky.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět