Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

Zdravím,mezi mé adepty patří i McIntosh 2300,má s ním někdo zkušenosti,případně nějaké porovnání s ním?Také mne zajímá manley,Audio Research a Einstein.Nějaké doporučení?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od monte »

Zůstal bych u tranzistoru, jestli chceš změnu, osobně bych bral co má FOX. Zvuk ať jen projde, bez zbytečností.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od Dieter Burmester »

Sel bych do Manley, firemni synergie je firemni synergie. Taky to lepe vypada. Ale soude podle fotek, na tohle ty moc nehrajes, takze budes muset usporadat dalsi vyberove rizeni se vsemi uvazovanymi predzesiky u sebe doma a vybrat usima ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od boxer »

Nebudeš mít přelampováno?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

No nejvíc by se mi líbil bud Manley Wave nebo právě McIntosh.Ale Einstein je zvukově vyzkoušený jako vynikající a zlepšil zvuk po přidání mezi McIntosh MCD1100,který má v sobě již předzesilovač,prostě to byl přínos a velmi slyšytelný.Mám tušení,že McIntosh 2300 nebude zlepšení,ale přesto ho vyzkouším.Na nějakém zahraničním foru jeden majitel MCD500 napsal něco co mně zaráží http://www.microsofttranslator.com/defa ... situation.
Jinými slovy říká,že přidáním předzesilovače 2300 či AR LS26 se mu zvuk nezlepšil ,scéna se zmenšila a detaily se ztratily.To mi říká,že taková investice by pak byla zbytečná.Ted se jedná o to, bud si to ověřit nebo uvěřit nějakému pisálkovi na webu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

Boxer.Záleží jak přelampováno,pokud to bude pozitvní proč ne. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tobe nezbyva nic jineho nez vyzkouset. Obyvakem proteklo uz dost penez, na minelu zde neni prostor ;)
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od aretax »

Medzi AR LS 26 A REF 5, prípadne REF 5 SE je veľký rozdiel. LS 26 a REF 3 a REF 5 som mal a porovnával som ich. REF 3 a REF 5 sú oproti LS 26 detailnejšie, presnejšie a hlavne muzikálnejšie. REF 5 oproti REF 3 je rýchlejší a teda aj čistejší hlavne na basoch a zvuk sa viac približuje k tranzistorom, pričom si zachová elektrónkový charakter. REF 5 SE je ešte o niečo ďalej. Neporovnával som ho doma, ale svojou rýchlosťou sa viac približuje k tranzistorom ako REF 5. Je ešte presnejší a detailnejší. Za cca 2000 € je možné REF 5 upgradovať na REF 5 SE. Mne osobne sa však najviac páči REF 3, napriek tomu, že je menej detailný, ale zvukovo sa mi zdá príjemnejší a hlavne teplejší. Medzi všetkými REF sú počuteľné rozdiely.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od Tony »

Zappa,
máš doma referenčný SACD prehrávač McIntosh MCD1100, referenčné monobloky Manley NEO500,
reprokáble Kimber KS 3035 za cca 6tis Euro.
Druhý najlacnejší predzosík McIntosh s pultovou cenou 6.990,-Euro, alebo AR LS26 ktorý je na tom podobne,
jednoducho do takej zostavy nepatria!
Mal by si si vyskúšať od McIntoshu aspoň druhý najlepší dvojdielny C500C s elektrónkovým audio šasi C500T,
alebo polovodičovým šasi C500P (pultová cena 14tis Euro), alebo AR Ref5 SE - cena 13.400,-Euro,
prípadne Aesthetix Calypso Signature.
To sú predzosíky, ktroré ti zvuk posunú určite a počutelne ďalej.
A všetky sa dajú u nás zapožičat. Tu ti žiadne teoretizovanie na fóre nepomǒže.
Jedine posluch ako posledne ;)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

Tony. :thumbup: Teoretizování ne,ptal jsem se na zkušenosti přímo z 2300,to terorizování není. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

Obrázek

Velmi zajímavá recenze od Paculy na vyšší model C500 v angličtině http://www.highfidelity.pl/@main-49&lang=en a v polštině http://www.highfidelity.pl/@main-78&lang=.Věta která mne velmi zaujala
And now a thing, that happened to me maybe for the third time in my life – this American device leads the pace and rhythm phenomenally. Without hardening the attack, without underlining the upper midrange, like it happens to Naim products, glorified for those aspects, but just not blurring the sound.
v polštině
Fenomenalnie – to rzecz, która mi się przytrafiła może trzeci raz w życiu – prowadzi bowiem amerykańskie urządzenie tempo i rytm nagrań. Bez utwardzania ataku, bez podkreślania wyższej średnicy, jak to się przydarza urządzeniom Naima, w tej jednej mierze wręcz gloryfikowanych, a po prostu przez brak rozmywania dźwięku. Tak – to chyba najważniejsza cecha tego przedwzmacniacza. To nic, że dochodzę do tego pod sam koniec testu, ale chwała za to inżynierom McIntosha!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od Guliver »

Zappa a všimol si si u toho Paculu zbytok zostavy a prekáblovanie? Len tak pre zaujímavosť...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

Guliver.Nevšiml,vím co si ted myslíš a máš asi pravdu.Pacula je dle mého opravdu dobrý a zkušený recenzent.Ale v tomto případě mne mrzí,že tam není popsaný celý řetězec podle kterého soudí zvuk daného výrobku.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od Guliver »

No ja mám za to, že je - úplne na konci strany.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od Guliver »

Ha a teraz pozerám, že v poľskej verzii je niečo iné ako v anglickej...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampový předzesilovač McIntosh 2300

Příspěvek od zappa »

Aha na polské recenzi tam něco je.Ty Acrolink jsou prý výborné,ale nemám s nimi osobní zkušenost.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět