knopi

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

knopi

Příspěvek od knopi »

Zdravím všechny, taky se představim :D jmenuji se Tomáš, 25 let. Nedávno jsem dostudoval a teď se snažim vybudovat si kariéru jako osobní trenér. Poslechnu si rád v podstatě všechno až na hip hop, techno a tak. Poslouchám méně nahlas.

Když pominu první walkman a věž JVC od rodičů, pak nějaký mp3 přehravače se špuntama. Tak má "první" sluchátka co se dala nazvat už hifi byly Grado SR60. Na ty tak rád vzpomínám, zvukově jsem z nich byl nadšenej, ale často mě z nich bolely uši agresivnější zvuk.
1.jpg
Místo nich jsem pořídil Grado SR225 a k tomu iBasso D2 přenosný USB DAC na bázi l2S. Zvukově se mě to zase hrozně líbilo, velmi příjemná kombinace za ty peníze, ale znovu mě to tahalo často za uši. Ale na rock to byla paráda příjemně to jiskřilo což bylo důležitý :lol:
2.jpg
3.jpg
Pak jsem místo nich pořídil Alessandro MS Pro a k tomu zvukovku ESI Juli@ a zesilovač Head-Direct EF1 dneska známá firma pod jménem Hifiman. To jsem půl roku poslouchal. Nějaké album tomu sedlo náramně a nějaké méně tak to zase trošku tahalo, ale myslim kdybych doladil system tak to pro mě mohla být ve sluchátkách i konečná. Dokoupil jsem si k nim velký Grado náušníky a dřevěné nástavce a udělal z nich MS Pro Ultimate. Mě se tenhle mod od uživatela Nickchen strašně osvědčil, přibyl prostor a scéna se malinko oddálila, měli takový specifický charakter zvuku který mě vyhovoval. Ty sluchátka jsem nakonec prodal a dodnes toho lituju. No, ale chtěl jsem ozkoušet další sluchátka a na dvoje jsem v té době neměl. Díky tomu jsem se, ale seznámil s jedním bezva audio nadšencem, měl jsem možnost si u něj poslechnout Lynx L22 se Stax Omega 2 mk1 a Stax 717, system Sennheiser HE60 s firemnim zesilovačem a mé bývalé MS Pro Ultimate a nové Audio Technica AD2000. Super zkušenost, všechny sluchátka měla něco do sebe, ale HE60 a paradoxně Ultimate na mě zanechali asi největší dojem.
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Pak jsem hledal přenosná sluchátka vybral jsem si Audio Technica ESW9, přesto, že hráli příjemně tak mi časem začala vadit uzavřená kontrukce. Pořídil jsem špunty Westone UM3X. Ty se dali poslouchat hodiny, kdo má rád středově zaměřená sluchátka která vtahují do děje tak to jsou špunty pro Vás. Jen mi chvilku trvalo k nim najít správné nástavce až s černými pěny Olive od Shure to bylo pro mě přijatelné zvukově. Výborně hráli i z mp3 přehravače. Takže pro mě přenosná sluchátka už bych šel jen do špuntů.
7.jpg
8.jpg
Pak jsem všechno prodal a pořídil si customy JH13. Hráli skvěle na návštěvě u kamaráda z BB DAC a Dispre, musim říct, že BB DAC od TomášeT je opravdu výborný! Doma jsem měl na chvíli půjčený zesilovač GTH1 a s Julinou jako celek se mi to líbilo, Julina přes analog má i přes svou cenu své limity a dlouhodobě bych to nemohl mít. U JH13 mi vadilo usazení i material z akrylu. Dneska bych šel do Westone ES5 které mají pogumovanou špičku a věřim, že ty bych si určitě už nechal navíc mě Westone špunty zvukově velmi vyhovují.
9.jpg
JH13.jpg
Pak jsem si pořídil na základě recenzí Audeze LCD2 rev.1, které mám do teď. Mají mouchy, na můj vkus jsou tmavší, ale jsou to dobrý sluchátka. A k tomu jsem měl půjčenou Casea Lyra Digital v nejnovější verzi. Nehrálo to špatně, ale horší mi přišel předozadní prostor, zvuk byl tedy trochu forward, výkonově to na ty sluchátka taky nestačilo podle mě a zase stále pro mě tmavší. Ještě jsem měl možnost v téhle době si poslechnout na návštěvě Benchmark DAC1 s Woo Audio 5 a K1000 a zase super zkušenost, to hrálo taky bezvadně zejména klasika, ale K1000 nejsou zrovna nejuniverzálnější sluchátka.
10.jpg
11.jpg
Ještě bych chtěl ozkoušet Hifiman HE6, Grado HP2, elektorstaty Jade, ale to už by nebyla sranda a chtělo by to zkoušet nějaký kombinace což by bylo finančně velmi náročné. Uvidim pravdou je, že střídat už mě to moc nebaví. Priorita do budoucna je pro mě vysněné dospělé repro, ale které mě uspokojí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: knopi

Příspěvek od winelover »

Díky za zajímavé představení Tomáši. Poslech přes sluchátka je pro mne sice okrajová záležitost, ale rád si o tom něco přečtu, abych byl aspoň trochu v obraze.
Mám sice někde v krabici Sennheiser HD650, ale na uších se častěji ocitnou Koss Porta Pro ve spolupráci s mobilem nebo iPadem :oops: .
Tak ať ti to hraje! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
davidsound

Re: knopi

Příspěvek od davidsound »

Hezke představení Tome a krasne hračky. Na ty spunty JH jsem slyšel docela chválu, myslím ze Franta je ma taky. Hifiman určitě hodne dobry podle recenzi a ted se docela hodne mluví o HE-500, ktere by nemely byt tolik náročné na headamp. Ale nemel jsem možnost poslechnou. Orthodynamicka sluchátka budou podle mne i přes větší hmotnost, což mne osobne na sluchatkach pro domaci poslech nevadi, zcela určitě hodne na urvovni po zvukove strance. A ktem bednam jak jsi říkal, ze by byly tvé vysněné, si myslím, ze pokud si jednou zvykneš na poslech přes kvalitni sluchatkovy řetězec, je těžké se rozhodnout pro klasické stereo. Neni to jen v tom, ze je investice mnohonásobné větší aby ses přiblížil ke kvalitním sluchátkum, ale úplne jiny poslech, ale to určitě víš. Přesto přeju šťastnou ruku při vyberu.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od Bína »

Já se právě dostal ke sluchátkům JH Audio tady od Knopiho, dal mi je poslechnout a na mě zapůsobily tolik, že jsem si je za chvíli sám koupil. A pak jsem u nich zůstal.

Knopimu přeju ať konečně dotáhne nějakou sestavu do konce, ať už může být konečně spokojený. :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: knopi

Příspěvek od Mark Levinson »

Tome :clap:,
pěkný vývoj, tomu se říká nadšení pro High end. Každému ortodoxnímu sluchátkáři se musí při čtení zrychlit tep. Paráda :thumbup:
Jeden dotaz, copak je to za přenosný Mp3 player?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od Bína »

Je to Sandisk Sansa Clip, už pár let starý kousek.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od knopi »

Konkrétně s těma Westonama to hrálo skvěle. Dneska už se dělaj novější verze tohodle přehravače Clip Zip a má to i barevnej display. Už ho mam nějakej ten rok snad se to neporouchá.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
davidsound

Re: knopi

Příspěvek od davidsound »

Mne odešel do večnych lovisť iAudio po několika letech :-( tak co by jste kluci poradili. Něco kolem 30G a ne touch screen. At to nemusím porad vytahovat z kapsy kdyz chci provést nejaky jednoduchý úkon jako pauza, stop a play. Ja se v těch MP3 playerech už neorientuju.
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: knopi

Příspěvek od radimecek13 »

asi bych volil něco z těchto přehrávačů... HiFiMAN HM-801, HM-602 nebo Colorfly levnější c3 nebo drahou c4....mám c3 a musím říct,že velká spokojenost a po clipu+ docela velký skok nahoru
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od knopi »

A co je divný plusko jsem měl v rukách taky a mě přišlo, že to mé hraje líp přirozeněji. Přitom by člověk čekal, že to novější bude lepší. Ta C3 a 602 se mě líbí taky slušná cena i velkost a hlavně bez zbytečných blbostí jako velký dotykový display.

Bína taky bych si to už přál..
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Odar

Re: knopi

Příspěvek od Odar »

knopi --> Ked ty si taky nerozhodny ;) Ale snad to uz dobacujes k spokojnosti :cool:
davidsound

Re: knopi

Příspěvek od davidsound »

Četl jsem, ze baterie u te 602 vydrží max 9h. To je trosku málo oproti Cowon a iPod kolem 40h
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: knopi

Příspěvek od radimecek13 »

mě colorfly c3 vydrželo v kuse 12 hodin,není to moc,ale zvukově je to lepší než cowon....a za cca.2.500,-kč není co řešit :D
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: knopi

Příspěvek od Naprach »

Super představení. Líbí se mi, jak je na tom krásně vidět vývoj a máš to pěkně proložené fotkama. Velmi příjemné čtení.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od knopi »

Díky všem za komentáře)

Naprach ten tvůj Raptor musí být bezva, dřív jsem taky na něj koukal. Lidi to hodně chválí se světlejšími sluchátky jako HD800, K701, Grado..

Odar jsem nerozhodnej to je pravda, ještě aby ne když už něco kupuju chci bejt spokojenej. Ale teď už vim moc dobře co chci. Problém je, že když má člověk pár kandidátů dám příklad třeba 2-3 převodníky, u nás si to nelze na jednom stole srovnat a kdyby jo pak by měl člověk hned jasno. Tak to je muj problém, člověk musí udělat kompromis a pak když neni max spokojenej tak si řiká co kdyby tamto.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od knopi »

Až mi přijde zesilovač, kabely a tak. Měl bych zájem si poslechnout:

- sluchátka Grado HP2, HE Audio Jade, Hifiman HE6, Sennheiser HE60
- převodník z dostupnější třídy Grace m903, Lynx Hilo, Metrum Hex, Audia Flight FL Three a pak ještě už z té méně dostupné Meitner MA1, AMR DP777, Antelope Eclipse, Bricasti M1, Lampizator .

Zájem o to nemám, jen ze zajímavosti abych si rozšířil obzory. Tak kdyby tu byla nějaká dobrá duše co něco z toho vlastní nechť se mi ozve.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: knopi

Příspěvek od knopi »

1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
davidsound

Re: knopi

Příspěvek od davidsound »

U mne doma jsi nebyl, hm tak to musi byt u tebe doma :). Gratuluji k peknemu přírůstku. Jsem zvedav co na to řekneš.
Odar

Re: knopi

Příspěvek od Odar »

Gratulujem k skvelemu zelezu :thumbup:
Odpovědět