Přestavba CD na transport

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

Už delší dobu se poohlížím po nějakém dostupnejším cd transportu jako druhého zdroje.
Převodníku rúzných značek a konstrukcí je na trhu nepřeberné množství, ale čistých cd transportu se nějak nedostáva.
Hlavní požadavek byl na co nejnovější mechaniku. Nakonec jsem se rozhodl zkusit přestavět standartní cd na transport. Volba padla na Camdridge Audio 350 (nová mech. která se stále vyrábí ,lepši zdroj).

Oslovil jsem p. Vránu fa. CASEA, aby mi cd přestavěli. Odstranění převodníku, vložení modulu AUDIOPRAISE VANITY, úprava napajení.

CA 350 před přestavbou jsem porovnaval z playerem Bryston BDP 1 na převodnìku Bryston BDA 1.
Přestavba by mohla být hotová příští tyden, tak pak podám raport.

Nečekám samozřejmně že by snad konkuroval transportům věhlasných značek, ale snad to bude zvukově posun výš.
Aby to bylo oběktivní posouzení nechám pak cd transport na nějaký čas na otestovaní u p. Valdy Navrátila v Havířově.

Možná by ten modul Vanity byl použitelný i do streameru či dig.přehravaču, které mají taktéž jako většina cd špatný digitálni výstup.

Pokud jste řešili podobný problém nebo máte zkušenost z CD transporty napište přispěvek at Víme kudy dál z formátem CD.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od johny52 »

Díky za inspiraci,o něčem podobném uvažuju s Vincentem s-3,tak jsem zvědavý jak se Ti to osvědčí.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

Chybně jsem uvedl modul pro vestavbu, je to Alpha Cantauri.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od Mark Levinson »

Zdeňku,
to mne taky zajímá, dobré téma :thumbup:.
Protože je to jak píšeš:
Převodníku rúzných značek a konstrukcí je na trhu nepřeberné množství, ale čistých cd transportu se nějak nedostáva
Mark Levinson
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

Takže podávám ten raport k CD Transportu. :ymdaydream:

První testík proběhl minulý týden ve čtvrtek, kdy jsem mněl domluvený poslech reprosoustav v Ostravském TYKONU.
Při porovnání transportu CASEA se hrálo z mých Brystonu, ECI 6 a na repro Wilson Benesch Chimera,
srovnávaly se tedy transporty BRYSTON BDP1 z CD CASEA na převodníku Bryston BDA1,přepínáním vstupu dálk. ovladačem na převodníku.
Jediný problém byl v dig. kabelech kdy BDP 1 byl propojen stříbrným Kimbrem Orchid a CASEA mněd. CA 500 cinch-BNC. Rozdílnost zvuku těchto kabelů jsme pak po poslechu porovnali přímo jen z BDP1 pro ujasnění si zvukových vlastností daných kabelů.

A verdikt CD TRANSPORT CASEA z cd CA 350 hrál lépe než Bryston BDP 1.

Zvuk byl asi přesnější lepe definovaný, nevím jak to popsat.
Při poslechu byl přítomen i náš admimistrátor Mark Levinson, takže může taky přidat postřeh a má určitě větší zkušenosti z poslechem než já.
Škoda že nebylo možné porovnání z CDSA EMM Labs, které má jen výstup z cd mechaniky.

Pro oběktivitu jsem doma dal dohromady dva totožné BNC kabely a testoval doma, kde jsem to mněl před přestavbou naposlouchané, né sice na tak rozlišujících repro jako jsou WB Chiméra, ale i tak musím konstatovat, že CD CASEA hraje lépe než Bryston BDP 1 a vzhledem k tomu že jde o rotační stroj, tak i kdyby hrál jen ve stejné kvalitě, tak je to pro mně zázrak.

Jsem strašně rád, že můžu napsat, že CD Transport s úpravou CASEA hraje lépe než před přestavbou a dokonce lépe než BDP1 a že jsou u nás na Sev.moravě či v ČR, tak šikovní lidé, jako p. Vrána, :clap: kteří mají zlaté ruce a asi i hlavu, protože jen rukama už toho dnes moc nesvedem a jako majiteli BDP 1 se mi to věřte, nepíše lehce.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

CD je nyní na nějaký čas u V. Navrátila v Havířově, tak ho můžete porovnat samí,
pokud se tam stavíte, počasí už Highendu přeje tak....

K dispozici je nově i Wadia 121 a Sonus Faber Olympica I a II. :ymdaydream:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od Mark Levinson »

Ctěl jsem napsat dříve, ale byl jsem zaneprázdněn, takže dnes to napravím. Zmiňovaného testu upraveného CD přehrávače Cambridge Audio Azur 350, který byl firmou Casea upraven na čistokrevný transport jsem se s radostí také zůčastnil. V příjemném prostředí studia Tykon jsme strávili se Zdeňkem několik hodin kdy se nám věnoval pan Libor Šulc a to velmi ochotně. Porovnávali jsme nejen transport, ale i bedny a Libor si docela máknul, když nám zapojoval a vypojoval např. Wilson Benesch Chimera, které váží nějakých 80 kg/ kus!
Co mne překvapilo nebo spíše nepřekvapilo (čekal jsem to), že výše zmíněný upravený transport hrál lépe jak Bryston BDP-1. V podstatě se shoduji s tím co napsal Zdeněk (MAR):
Pro oběktivitu jsem doma dal dohromady dva totožné BNC kabely a testoval doma, kde jsem to mněl před přestavbou naposlouchané, né sice na tak rozlišujících repro jako jsou WB Chiméra, ale i tak musím konstatovat, že CD CASEA hraje lépe než Bryston BDP 1.
To bylo zajímavé i s pohledu zkoušení i různých digitálních kabelů, změny ve zvuku byly zásadní, až neuvěřitelné. Jako referenci jsme pro porovnání používali CD/SACD player EMM Labs - CDSA, po přepojení na tento zdroj si uvědomíte jak jsme na hony vzdáleni věrnému zvuku a jak je důležitý zdroj zvuku. Je to základní kámen sestavy.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od martinowsky »

Tak to musela být krásná poslechová akce v Tykonu. Že jste se neozvali chlapci! :sad:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

Takové srovnání je dobré, aby si člověk uvědomil zvukové rozdily a zjistil co je podstatné, na co má a kam může dojít a hlavně že koupi špičkového stroje vyjde nakonec levněji než několikerá obměna komponentu a jejich prodej s velkou ztrátou.

TYKON je No. 1 v ČR možna i širším okolí, můžete namítat, nesouhlasit, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat. VYBAVENÍ STUDIA je neoddiskutovetelné JE TO PROSTĚ FAKT.
Co dodat, jen poděkování TYKONU,

TYKONÍČKU my jsme s tebou, Neopustíme tě, Nikdy tě nezradíme Bo my ti věříme..

Aby nevznikl dojem z mého přispěvku, že BRYSTON je špatný, to určitě né.
Vím že BDP tady má více lidí a určitě potvrdí že hraje lépe než většina CD či jiných zdrojů.
(Jednoduchá a komfortní obsluha, při US nebo CAN ceně nemá smysl experimentovat z PC, jen galvanicý oddělený a jen USB/spidif převodník stojí min 10tis, nemluvě o napajení PC a dalších aspektech .)
Ve světě se Bryston prodává daleko dráž než u nás a drží si cenu, má svuj zvukový charakter jako každá velká značka. Jelikož víc poslouchám ROCK, METÁL tak mi vyhovuje.
Vývoj v dig. oblasti jde ale rychle kupředu (převodníky) a při srovnání z dražšími a novějšími komponenty je to samozřejmně slyšet.

CD Transport CASEA se povedl a úpravy oproti CA 350 nebyly tak jednoduché, že by se jen vložil modul jak může z příspěvku vyplývat.
O technických věcech jsem nepsal, protože nejsen odborně znalý, proto poprosím p. Vránu z Casea, aby příležitostně přidal odbornější popis úpravy, pokud mu to nevadí.
davidsound

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od davidsound »

A jak hrál ten Meitner?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od Mark Levinson »

davidsound píše:A jak hrál ten Meitner?
EMM Labs je špičkový player, který se dá považovat i v absolutním měřítku za referenci. Krásně se to ukázalo i v porovnání se streamerem a DACem Bryston, které nejsou žádné ořezávátka. Po přepojení na EMM Labs měl člověk pocit, že je v jiné dimenzi.


martinowsky píše:Tak to musela být krásná poslechová akce v Tykonu. Že jste se neozvali chlapci! :sad:
Martine,
bylo to dost na rychlo, ale zavolat jsem mohli, to je pravda :oops:.
Každopádně počasí už začíná být více hifistické a bude více příležitostí něco spáchat ;).
Mark Levinson
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

davidsound píše:A jak hrál ten Meitner?
^:)^
Prostorovost, pocit živosti a dynamiku vykresluje reálněji. Rozdíl slyšitelný ihned a takový, že mi spadla brada, jenže na Chimérach.
Jestli by to byl takový rozdíl i na obyčejných bednách, nevím ?
davidsound

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od davidsound »

MAR díky. Chápu je to celkove o celem řetězci.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od Jiri »

Také hledám CD transport jako druhý zdroj k DACu. Již používám pasivní PC transport s USB výstupem.
Ta upravená Casea je zajímavé řešení a chtělo by to porovnat s nějakým uznávaným CD transportem aby se ověřilo, jak je to kvalitní. Dělali jste nějaké další porovnání?

Porovnání s Bryston BDP-1 je trochu něco jiného protoze BDP-1 je vlastně mini-ITX počítač s upravenou ESI Juli@ jako SPDIF výstup.
Foto:
http://piyanas.com/showroom/components/ ... DP-1-3.jpg
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

Z uznavaným CD transportem jsem to zatím nemněl možnost porovnat a také nebyl nikde k dispozici, taky by mně to zajmalo?
Ref. cd mají většinou jen dig. vstup.
Problém jsou i dig. kabely, když jsme slyšeli ty rozdíly, nechápem jak je to možné, když nuly a jedničky jsou jenom jedny.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od MAR »

Staré foto už nefunguje, tak je znovu vkládám:
.
DSC06014.jpg
DSC06023.jpg
DSC06031.jpg
DSC06033.jpg
DSC06032.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Přestavba CD na transport

Příspěvek od F2014 »

Já mám doma cca týden také CD Cairn Fog-2 přestavěné na čistý transport od CASEA (jejich modul s koaxiálním výstupem + nějaké kondenzátory).
Po prodeji SACD/DAC (TAD D1000mk2) a jeho náhradě za čistý DAC (Metronome cAQWO) to měl být jen takový doplňkový způsob pro přehrání fyzických médií k mému audio PC. Jenže ono je to dobré, hodně dobré - co jsem to zapojil do systému, poslouchám jen fyzická CD :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět