Accuphase E-600

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

bertram :
Ten zesilovač je zcela nový produkt na trhu, takže nečekej, že ti sem hned někdo bude psát své (subj.) zkušenosti s ním. Ty informace, které jsi sem dal, jsou snadno dostupné na i-netu, a každý si je může lehce najít. Kvůli tomu je vcelku zbytečné vytvářet nová vlákna. Pro mě jsou podstatnější informace tech. rázu, zejména jde-li o rozpor mezi papírovými a reálnými hodnotami některých parametrů toho stroje.. A zatím tady stále ještě máme k dispozici špičkového odborníka BVa, který je ochoten nám tyto nejasnosti (srozumitelně) vysvětlit, takže jsem si zde dovolil ho na věci, které mě eminentně zajímají, zeptat. Nevím, co ti na tom tak vadí..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše:Je to možné. Doma u seba som ho nepočul.
Ani dobrá prenoska s dobrým predzosíkom by ho nezachránila?
Nejde tak ani o zvuk jako o mechanicke reseni/zivotnost.
Dieter Burmester
bertram

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od bertram »

Sekal , ja to beriem, je to nový stroj. Napýsal som len to , ako by možno mala vypadať diskusia o
novinke a čo by bolo možno zaujímavejšie.

Ak sa chceme baviť o výkonoch zosilovačov , či sú už pravdivé alebo nie , konkrétne Accuphase E-600,
tak sa bavme aj o E-550 a 560. To je už úplne iné vlákno . Tie zosilovače sú skoro rovnaké a j rovnako
pracujú a primiešať k tomu Luxman 590 AX a DPH a trhy v PL , tak v tom sa už nevyzná ani divá sviňa.

To bola len moja predstava o vlákne.
bertram

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od bertram »

Však by stačilo všetko si dohladať na i-netu a na HighEnnd fóru vypnúť svetlo. Dobrú noc :!!
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Bertram :
Není třeba to brát zas až tak tragicky..:cool: Toto není fórum bastlířského typu, tudíž je zákonité, že nosná témata se dříve či později vyčerpají a posléze nastává "mrtvo".. Teď jsem se letmo podíval na sousední Hifinázory a i přes poněkud vyšší ruch to tam je v podstatě stejné, jako tady. Spousta nových vláken je prázdná, bez odpovědi, a další jsou z mého pohledu vesměs naprosto nezajímavá.. To na takovém Slovanetu nebo Audiowebu to žije jinak, protože tam setrvale chodí a píší konstruktéři, bastlíři, prostě lidé z oboru. Tudíž se tam stále něco zajímavého řeší a diskutuje.. Takže bych to zde neviděl až tak černě...:cool:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od pajuna »

forfans píše:To Yngwie :: Já ti tleskám !!! :clap: :clap: :clap: :clap:
Opravdu !!! Tleskám těm TVÝM blábolům o polském Hifi nebo dokonce High Endu !!
Už jsi byl někdy v nějaké polské továrně nebo dílně ??? Já ano !!! Mnohokrát !!
Já nebudu jmenovat tu firmu , posílám jen jednu fotku a odkaz na web HIFISHOCK,
je s hrůzou představována jejich high-endová reprobedna. Pokud chceš, pošlu další fotky z jejich
výroby našich severních sousedů.
http://www.hifishock.org/picture.php/36 ... categories
Kolegové, to nepatří do Hifi ,natož do High - Endu , to patří do stejné skupiny jako je večerníček A JE TO !!
Mě se vždy nejvíc "líbí", když někdo vidí u nás vše černě a co je v cizině - tak to je špička !!
Že my, češi tady máme pana Dudka, pan Šrolla , že pan Suchý v emigraci vybudoval v Německu
jednu z nejlepších světových značek na gramofony - Clearaudio - na to nejsme hrdi ???? Na slováky - na JJ Electronic ??
Tady není high - end ?? Tady se nelisuji jedny z nejlepších gramodesek na světě ?? Denně 7 tun !!!!
O tom, že české gramofony z Litovle se prodávají v Usa , Australii - zkrátka po celém světě- to už jsi Yngwie zapoměl !!!
Že dva čeští elektroinženýři vymysleli radiolokátor Tamara , nad kterým američani dumali deset let - to asi taky !!!
Mně mrzí , že někteří z Vás ničemu nevěří . Časopis Audio - není německý ( majitel je švýcar !!), vydává se ve 4 jazycích !!,
prodává v celé evropě a je zajímavé, že ty jejich výsledky testů se shodují s výsledky amerických , či anglických HiFi časopisů.
To je všechno podplacené - jak píšete ?? Je zajímavé , že všechny testy v čaopise Audio ( int.zes, pre.zes,kon.zes) už rok vyhrává PASS !! (usa !!!)
Mám rád pravdu , fakta .
Toto je jen má reakce na to , že polácí jsou "dvěstě let před náma " !!!
Protože to je úplně naopak !!
A teď můžete házet kameny !!!
STUDIO-OSLO---2B.jpg
At ctu jak ctu, spojeni nechapu. Mohl bys mi nejak priblizit, jaka je souvislost mezi Polskymi shit firmami a recenzentem Paculou?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Tony »

pajuna píše:At ctu jak ctu, spojeni nechapu. Mohl bys mi nejak priblizit, jaka je souvislost mezi Polskymi shit firmami a recenzentem Paculou?
Všetci sú z Polska :thumbup:
bertram

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od bertram »

Sekale , máš v mnohom pravdu , temi sa sa po dvoch troch príspevkoch vyčerpajú a potom to tak vyzerá , buď sú mrtve , alebo plné
balastu.Možno by to chcelo viac práce od admina a moderátorov , aby sa členovia vykecali. Ale ani na Slovanetu to nie je ružové. Pár týpkov :silent:
tam niečo meria , skreslenie ,dozvuky , obdlžniky a pod . a baví sa medzi sebov , ale pre bežných highend-istov to nič neprínáša.Oni sa bavia na
svojéj úrovni a mi sa bavme na svojéj. Ale ani tak to k ničomu nevedie. Vlákna sú mrtve , témi vyčerpané a najlepšie vlákna sú , kde sa môžeme
do seba pustiť ako na psích zápasoch. Čo najviac naložiť tomu druhému.

Rád čítam zahraničné fóra , kde slová ako mám pocit , počujem to tak , som u seba o tom presvedčený , môj nazor je taký a pod.
nemajú nálepku chuja , ktorý nemá ani šajn o vysokém učení technickém .

Foransf to tu trošku oživil , svojimi názormi a svojským štýlom vyjadrovania.Prečo , jeho názory sa mi páčia a v mnohom s ním súhlasím a
v mnohom nie. Ale to len tak bokom.

Kto už aspoň videl E-600 v reále? :D Sem s pocitmi. :D
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Vlado222 »

:smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

To Pajula : ...nebo někdo , kdo se v tom smyslu ptal na toho Paculu...
Já jen tvrdil , že se nelze dívat na názor jednoho recezenta ,
ač to může být člověk zanícený do HIfi .
Vždy beru především své postřehy , svůj poslech a pak i svůj názor ,
a pak se dívám na recenze v Audio.de , Stereo nebo Stereplay.
Můžete mi mluvit co chcete , ale špičkový redaktor z Německa , co jezdí
po světě , má naposlouchány stovky sestav bude mít zcela jistě vážnější
verdikt než kdokoliv z Polska , ČR nebo kdokoliv z východu.
Nové Ferrari by taky měl otestovat pilot F1 než jezdec v motokrosu.
Pak to bude mít punc špičkového jezdce .
Pacula podle mně není oproti německým recenzentům špičkový - ani redaktor , ani recezent.
A nezlobte se na mně - nový ACCUPHASE E - 600 pro mnohé je něco jako Formule 1 .
=============================================================
Za 14 dní jedu do Eter Audio si tu Formuli 600 poslechnout , pak napíšu více .
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Vlado222 »

No veď on sa aj medzi zosíkmi pohybuje aj v takej cenovej relácii. ;)
Každý postreh je vítaný.Napíš.Budeš zrejme prvý čo ho asi bude spomedzi nás počuť na vlastné uši. :D
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od SoundRebels »

We've got one on test :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Yngwie píše: Zbrusu nový integrovaný zesilovač, který podle všeho překonává původní E-560 o značný kus a podle konstruktérů se nejedná pouze evoluci starších modelů, ale o zcela nový přístroj s originální topologií. Podle Paculy se jedná o jeden z nejlepších integráčů na trhu. Výkon 2x30W (8 Ohmů) je ale pouze informativní (zbytek v AB), neboť nic moc neříká o tom, jak ve skutečnosti tenhle zesilovač hraje.
Zesilovač jsem neslyšel, ale přidám pár technických komentářů. Zesilovače Accuphase se mi líbí jak obvodově, tak provedením. Takových značek není mnoho, z mého pohledu. Většinou mám víc připomínek, než pochval :)
Topologie je typická Accuphase (tedy nejedná se o originální topologii jen pro tento typ). Je to symetrická CFB topologie (zesilovač s proudovou zpětnou vazbou) s robustním koncovým stupněm, v tomto případě 3 páry tranzistorů MOSFET. Právě použití více párů koncových tranzistorů umožňuje zesilovačům Accuphase dosahovat velký výkon do zátěže s nízkou impedancí. V tomto případě sice 2 x 30W/8ohm, ale 2 x 120W/2ohm. To v praxi znamená, že zesilovače Accuphase zvládají i náročné reprosoustavy s propady impedance ke 2 ohm i níže. V testech jejich zesilovače mají změřený výkon vesměs větší, než je výkon udávaný.
Výkon nebude na ozvučování, ale na domácí poslech s reprosoustavami o citlivosti alespoň 88dB/2.83V/m by to mělo stačit. Já mám zesilovače s robustními koncovými stupni raději než nedochůdčata s větším papírovým výkonem, která se ale hroutí do nízkých impedancí.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

PMA píše:
Yngwie píše: Zbrusu nový integrovaný zesilovač, který podle všeho překonává původní E-560 o značný kus a podle konstruktérů se nejedná pouze evoluci starších modelů, ale o zcela nový přístroj s originální topologií. Podle Paculy se jedná o jeden z nejlepších integráčů na trhu. Výkon 2x30W (8 Ohmů) je ale pouze informativní (zbytek v AB), neboť nic moc neříká o tom, jak ve skutečnosti tenhle zesilovač hraje.
Zesilovač jsem neslyšel, ale přidám pár technických komentářů. Zesilovače Accuphase se mi líbí jak obvodově, tak provedením. Takových značek není mnoho, z mého pohledu. Většinou mám víc připomínek, než pochval :)
Topologie je typická Accuphase (tedy nejedná se o originální topologii jen pro tento typ). Je to symetrická CFB topologie (zesilovač s proudovou zpětnou vazbou) s robustním koncovým stupněm, v tomto případě 3 páry tranzistorů MOSFET. Právě použití více párů koncových tranzistorů umožňuje zesilovačům Accuphase dosahovat velký výkon do zátěže s nízkou impedancí. V tomto případě sice 2 x 30W/8ohm, ale 2 x 120W/2ohm. To v praxi znamená, že zesilovače Accuphase zvládají i náročné reprosoustavy s propady impedance ke 2 ohm i níže. V testech jejich zesilovače mají změřený výkon vesměs větší, než je výkon udávaný.
Výkon nebude na ozvučování, ale na domácí poslech s reprosoustavami o citlivosti alespoň 88dB/2.83V/m by to mělo stačit. Já mám zesilovače s robustními koncovými stupni raději než nedochůdčata s větším papírovým výkonem, která se ale hroutí do nízkých impedancí.
V tomto duchu jsou i první testy. Prý zesilovač nemá problém uřídit ani velké reprosoustavy typu BW 802 Diamond či Harbeth M40.1. Jsem zvědav, jak na tento zesík odpoví Luxman ... 590AX se mi líbila více než E-560 ... topologie jsou velmi podobné :thumbup: Bohužel ta cena skoro 300 tis. je přeci jen dost ... dalších 40 za DAC a 40 za phono modul a máme slušný výdaj za integráč.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

O Luxmanech toho moc nevím. V základní specifikaci neudávají výkon do 2 ohm a podle fotky to vypadá na 2 páry koncových tranzistorů (Accuphase má 3), což by vysvětlovalo, že jej nespecifikují do 2 ohm. Topologii taky neumím posoudit, pokud máte odkaz na datasheet nebo manuál, kde by byla vidět, uvítám to.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

PMA píše:O Luxmanech toho moc nevím. V základní specifikaci neudávají výkon do 2 ohm a podle fotky to vypadá na 2 páry koncových tranzistorů (Accuphase má 3), což by vysvětlovalo, že jej nespecifikují do 2 ohm. Topologii taky neumím posoudit, pokud máte odkaz na datasheet nebo manuál, kde by byla vidět, uvítám to.
http://www.luxman.co.jp/asset/product/L-590AX/pb2.jpg

3 páry výkonových bipolárních tranzistorů na kanál (3 parallel push-pull structure)

Vycházel jsem tak nějak z toho, co mi nabízí výrobce na webu ... bohužel schéma topologie nemám, to jsem jen tak "odhadnul" ... pro laika vypadají jejich technická východiska značně podobně.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

I přes to, co tady teď napsal p. Macura, jsem toho názoru, že ceny těchto strojů jsou dosti přehnané, a to prosím i z druhé ruky.. Nehledě na to, že tato firma mlží v oblasti papírových hodnot výkonů v čisté tř. A, což ostatně už před lety konstatoval i P. Dudek.. A platí to bohužel i pro tento model.. Za cca 280000,- Kč bych si tedy dovedl představit lepší koupi než toto.. Sorry...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Podle testu v německém Audio 8/2004 dal model A60, specifikovaný výrobcem jako 60W/8ohm, výkon 112W/8ohm a 202W/4ohm - při přechodu to třídy AB. Obrázek chování do různých impedancí, tzv. "cube", je bezprecedentně příkladný. Přikládám.
Pokud někdo budete mít A60 nebo E600 na změření, klidně se přihlaste.

Levné to není, ale tady mi to nevadí. NAD stojí méně, ale dostanete něco jiného ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Ve specifikacích modelu A-60 výrobce uvádí :
Pure Class A operation delivers quality power: 60 watts × 2 into 8 ohms
V témže prospektu je uvedená i hodnota klid. příkonu tohoto stroje, viz :
Power Consumption 300 watts idle
Závěr nechť si každý udělá sám...;)
Zdroj : http://www.accuphase.com/cat/a-60_e.pdf

Pokud jde o zesilovače NAD, přikládám komentář k měření NADu z něm. Sterea. Ukažte mi jediný model integr. zesilovače fy. Accuphase, který by dosahoval takových hodnot odstupů ruš. napětí a také kanál. přeslechů. Já netvrdím, že zn. NAD je ta jediná a nejlepší na světě, ale produkuje audio komponenty s velmi dobrou užitnou hodnotou, což se o drtivé většině highendových firem říci nedá...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše:Ve specifikacích modelu A-60 výrobce uvádí :
Pure Class A operation delivers quality power: 60 watts × 2 into 8 ohms
V témže prospektu je uvedená i hodnota klid. příkonu tohoto stroje, viz :
Power Consumption 300 watts idle
Závěr nechť si každý udělá sám...;)
Zdroj : http://www.accuphase.com/cat/a-60_e.pdf

Pokud jde o zesilovače NAD, přikládám komentář k měření NADu z něm. Sterea. Ukažte mi jediný model integr. zesilovače fy. Accuphase, který by dosahoval takových hodnot odstupů ruš. napětí a také kanál. přeslechů. Já netvrdím, že zn. NAD je ta jediná a nejlepší na světě, ale produkuje audio komponenty s velmi dobrou užitnou hodnotou, což se o drtivé většině highendových firem říci nedá...
Závěr jsem si udělal hned ... Accuphase A-60 je někde zcela jinde než NAD M3 ... nevím, proč se čílíš nad klidovým proudem u áčkové zesilovače. Jak bylo řečeno výše PMA, tak papírový výkon není vše ... A-60 je jen z nejlepších konců v áčku na trhu a podle toho hraje ... na první poslech žádná bomba ... NAD M3 naproti tomu zaujme na první poslech :mrgreen: NAD mám rád, ale M3 je dávno za svým zenitem. Kdysi jsem ho docela chtěl, ale stačí si ve srovnání s ním poslechnout integráče od Audionetu, Luxmanu či Accuphase v podobným cenovkách a je to poměrně jasné, kde jsou slabiny tohoto zesilovače.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Yngwie píše:..nevím, proč se čílíš nad klidovým proudem u áčkové zesilovače..
Bohužel, je zjevné, že absolutně nevíš, o čem je řeč.. Nejdříve si o tom něco přečti a pak se můžem bavit..

Pokud jde o srovnání s NADem M3, tak mi ukaž integr. zesilovač od tebou jmenovaných firem, který má, podobně jako NAD, bimonaurální topologii a dosahuje obdobných šumových poměrů.. Jeho jmen. výkon musí být cca 200W/8Ω (1%THD) a jeho cena nesmí převýšit 80000,- Kč...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše:
Yngwie píše:..nevím, proč se čílíš nad klidovým proudem u áčkové zesilovače..
Bohužel, je zjevné, že absolutně nevíš, o čem je řeč.. Nejdříve si o tom něco přečti a pak se můžem bavit..

Pokud jde o srovnání s NADem M3, tak mi ukaž integr. zesilovač od tebou jmenovaných firem, který má, podobně jako NAD, bimonaurální topologii a dosahuje obdobných šumových poměrů.. Jeho jmen. výkon musí být cca 200W/8Ω (1%THD) a jeho cena nesmí převýšit 80000,- Kč...
Soustředíš svou snahu úplně špatným směrem ...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Pane kolego Sekale, jediný celkový, konzistentní a důvěryhodný set měření poskytuje, bohužel, pouze Stereophile. Tam integrovaný Accuphase nenajdete. Přikládám linky na M2000 a M3.

http://www.stereophile.com/content/nad- ... asurements

http://www.stereophile.com/content/accu ... asurements

Srovnejte obr. 5 (NAD) a obr. 7 (Accuphase). Je to THD+N. Pro výkon 0,1W dominuje N (šum). Uvidíte, že velký Accuphase šumí méně, než NAD.

Pokud byste měl k dispozici jak NAD, tak Accuphase, tak je rád proměřím.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Pane Macuro, velice si Vás vážím, kromě jiného i pro Vaši nestrannost, ale prosím, buďte korektní. Téma tohoto vlákna je nejnovější model integrovaného zesilovače fy. Accuphase E-600. Vy jste sem, coby reakci na mé krátké povzdechnutí, dal výňatek z testu koncového zesilovače A-60. Následně jste sem dal odkaz na test (opět) konc. zesilovače M-2000.. Jistě uznáte, že mezi reálně dosažitelnými parametry u výkon. a integr. zesilovačů je jistý nemalý rozdíl. Navíc se v tomto případě jedná o TOP modely firemní produkce, jejichž MOC činila 14900,- € v prvním případě a 27000,- $(kus) v případě druhém..

Co se týče fy. NAD, tak tu jste zde z mně neznamého důvodu vytáhl Vy. Já bych se o ní tady ani náhodou nezmiňoval, neboť uznávám, že Accuphase je jiná liga, (ale také za jiné peníze)..

Pokud jde o Váš požadavek na srovnání integr. zesilovačů Accuphase a NADu, tak něco k dispozici přecejen je :
http://www.stereo.de/fileadmin/user_upl ... 0E-460.pdf
https://www.hifiklubben.com/files/test/ ... M5_107.pdf

Další test s měřením NADu je zde :
http://www.hometheaterhifi.com/integrat ... bench.html
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Souhlasím, potom mohu jen konstatovat, že měření E-600 nemáme. Současně musím zdůraznit, že nelze srovnávat měření z různých časopisů, provedená za různých podmínek. Opakuji, že konzistentní testy dělá jen Atkinson ve Stereophile. Tolik ke korektnosti při srovnávání.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Přestože jde o jiný typ (není definován provoz ve třídě A, výkon do poloviční impedance není dvojnásobný - buď menší zdroj nebo jinak řešený budič/konec), tak malý komentář. Toto měření působí seriózně, s dostatečným počtem údajů. Výsledky jsou, podle mě, velmi dobré. Šum udávají k 5W a 50mW, běžnější údaj je k 2.83Vrms na výstupu, tj. 1W/8ohm. Po přepočtu z 5W (pokud jsou též do 8ohm) vychází odstup 93.3dB/1W, což je velmi dobrá až výborná hodnota. Hodnoty zkreslení jsou též výborné.
Přímé srovnání s jiným zesilovačem by bylo možné za předpokladu stejné metodiky a přístrojového vybavení.
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

Před cca patnácti lety jsem měřil a poslechově testoval několik typů zesilovačů této firmy ...měl jsem díky zdejšímu zastoupení i servisní manuály, takže se daly dobře porovnat udávané a reálné parametry...musím říct, že postupem času ze mě počáteční nadšení pro tohle firmu poněkud vyprchalo, protože jsem objevil v zapojení chyby, které se nedaly přehlédnout...oba zde tehdy nejvíce rozšířené modely, tj. 210 a 406 měly špatně vyřešenou stabilizaci klidového proudu v závislosti na napájecím napětí, takže už při poklesu napětí o cca 10% ( což se normálně v takto řešeném zesilovaci děje ) klidový proud prakticky zcela zanikl a zesilovač tak přešel do B třídy, což bylo jasně slyšet. U 210 se tomu dalo pomoci přenastavením kliďáku na výrazně větší hodnotu, což naštěstí dimenzování chladiče umožňovalo...horší to bylo u 406, kde jsem musel zcela změnit zapojení, protože původní mělo naprosto školáckou chybu...předělával jsem jich několik, včetně té která byla soukromým kouskem zdejšího zástupce...i tehdejší vlajková loď firmy, tj. áčkový konec A50 měl své mouchy ... dle nastavení popsaném pečlivě v manuálu, pracoval totiž v A třídě jen do 35 W, ačkoliv deklarováno bylo 50 W. Uchem to samozřejmě nebylo slyšet, s čímž zřejmě výrobce počítal...
Závěrem jen tolik : není vše zlato, co se třpytí a i firmy tohoto kalibru někdy šidí...tato firma ještě relativně málo, patří k těm lepším...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

PMA píše:..Přímé srovnání s jiným zesilovačem by bylo možné za předpokladu stejné metodiky a přístrojového vybavení.
Vždyť to srovnání tady máte. Viz
https://www.hifiklubben.com/files/test/ ... M5_107.pdf
http://www.stereo.de/fileadmin/user_upl ... 0E-460.pdf

Obě měření pocházejí z testů publikovaných v něm. Stereu, které byly provedeny stejným způsobem.. Z výsledků je jasné, že NAD M3 dosahuje (na integr. zesilovač) špičkových hodnot odstupů ruš. napětí ("Laborrekord") a poměrně solidních hodnot kanál. přeslechů, a je v tomto ohledu lepší než podstatně dražší Accuphase E-460.. Tímto netvrdím, že také lépe hraje, ale z hlediska měření je prostě lepší...

Kazzatel : Děkuji..:thumbup: ^:)^
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

sekal píše:
PMA píše:..Přímé srovnání s jiným zesilovačem by bylo možné za předpokladu stejné metodiky a přístrojového vybavení.
Vždyť to srovnání tady máte. Viz
https://www.hifiklubben.com/files/test/ ... M5_107.pdf
Milý Sekale, klikl jste aspoň na ten link?? Je tam v pdf nic neříkající časopisová recenze, bez jakýchkoliv konkrétnějších údajů. Zatímco druhý link, na test E-460, je detailní laboratorní zpráva, bez recenzentských keců. Jak to mám srovnávat??
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

kazzatel píše:Před cca patnácti lety jsem měřil a poslechově testoval několik typů zesilovačů této firmy ...měl jsem díky zdejšímu zastoupení i servisní manuály, takže se daly dobře porovnat udávané a reálné parametry...musím říct, že postupem času ze mě počáteční nadšení pro tohle firmu poněkud vyprchalo, protože jsem objevil v zapojení chyby, které se nedaly přehlédnout...oba zde tehdy nejvíce rozšířené modely, tj. 210 a 406 měly špatně vyřešenou stabilizaci klidového proudu v závislosti na napájecím napětí, takže už při poklesu napětí o cca 10% ( což se normálně v takto řešeném zesilovaci děje ) klidový proud prakticky zcela zanikl a zesilovač tak přešel do B třídy, což bylo jasně slyšet. U 210 se tomu dalo pomoci přenastavením kliďáku na výrazně větší hodnotu, což naštěstí dimenzování chladiče umožňovalo...horší to bylo u 406, kde jsem musel zcela změnit zapojení, protože původní mělo naprosto školáckou chybu...předělával jsem jich několik, včetně té která byla soukromým kouskem zdejšího zástupce...i tehdejší vlajková loď firmy, tj. áčkový konec A50 měl své mouchy ... dle nastavení popsaném pečlivě v manuálu, pracoval totiž v A třídě jen do 35 W, ačkoliv deklarováno bylo 50 W. Uchem to samozřejmě nebylo slyšet, s čímž zřejmě výrobce počítal...
Jak sám dobře víš, dít se mohou věci různé. Stávat by se to nemělo, souhlasím.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

PMA píše:Je tam v pdf nic neříkající časopisová recenze, bez jakýchkoliv konkrétnějších údajů.
Abych byl pintlich, je tam toto:
"Der M3 ist ein mächtiger Verstärker. Erentfesselt zweimal 184 Watt an 8 und zweimal 175 Watt an vier Ohm, die Last scheint ihm egal zu sein. An Impulsleistung schüttelt er extreme 2x 462 Watt aus den Transistoren. Bei den Klirr- und Intermodulationswerten stehen praktisch immer zwei Nullen hinter dem Komma, die Rauschwerte liegen mit 90 (50 mW) und 105 dB (5 Watt) außerordentlich hoch, kratzen praktisch am Laborrekord. Beste Qualität verrät auch der Gleichlauf des Lautstärkestellers von 0,1 dB, der sehr geringe Ausgangswiderstand von 25 Milliohm (hoher Dämpfungsfaktor) sowie die dank Dual-Mono-Aufbau extrem gute Kanaltrennung von 74 dB. Die obere Grenzfrequenz liegt oberhalb von 110 Kilohertz, was eine besonders schnelle Signalverarbeitung bedeutet. Mit 130 Kiloohm recht hoch, aber unkritisch liegen die Eingangsimpedanzen der sehr übersteuerungsfesten Hochpegeleingänge."

Chybí mi ta laboratorní zpráva, ze které je to opsáno. A jak jste správně řekl, je to tu OT. I z těchto údajů je vidět, že NAD dá do 4ohm menší výkon než do 8ohm - což nemusím. V odstupu šumu na 5W je rozdíl 1,7dB.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

PMA píše:
sekal píše:Milý Sekale, klikl jste aspoň na ten link?? Je tam v pdf nic neříkající časopisová recenze, bez jakýchkoliv konkrétnějších údajů..
Jak to nic neříkající ? Ve spodní části předmětné recenze je stať LABOR, kde máte veškeré relevantní údaje uvedeny. Nejedná se sice o podrobný protokol měření, ale z mého pohledu je to dostačující. Ostatně podobný "okecávající" výtah z měření jste sem dal jako první Vy, a to z něm. Audia (http://highendforum.cz/download/file.php?id=2570&t=1), kde Vám absence podrobné labor. zprávy kupodivu nevadila a používal jste to coby argument...

Edit : Labor. zpráva chybí, neboť ten test je již poměrně starý (z r. 2007), a tyto již na webu něm. Sterea uvedeny nejsou...
Naposledy upravil(a) sekal dne 14 bře 2014 12:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Už jsem odpověděl v předchozím příspěvku. Chybí mi kompletní laboratorní zpráva (chybí zkreslení atd.), NAD dá do 4ohm menší výkon než do 8ohm, a odstup šumu na 5W má lepší o 1,7dB. Pro mě je lepší Accuphase E-460 než NAD M3.NAD nebude dobře zvládat složitější bedny. Tím k tématu končím.

Měření "cube" k výkonu jsem dal proto, že je považuji za důležité. Málokde se to měří.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

PMA píše:..Chybí mi kompletní laboratorní zpráva (chybí zkreslení atd.)..
Slovně to tam máte vyjádřeno je
"zwei Nullen hinter dem Komma"
, ale souhlasím s tím, že tam mohla být uvedena konkrétní čísla.. Ta labor. zpráva by se možná dala ještě získat. Zkusím jim napsat..
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

PMA píše:NAD dá do 4ohm menší výkon než do 8ohm, a odstup šumu na 5W má lepší o 1,7dB..
Na 5W má NAD M3 změřený odstup S/Š 105dB a Accuphase E-460 100,3dB. Rozdíl tedy činí 4,7dB a nikoliv 1,7dB ve prospěch NADu.. Důležitá je ale také hodnota S/Š při 50mW, která činí 90dB, což je, s ohledem na to, že jde o integr. stroj, vynikající výsledek...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

sekal píše:
PMA píše:NAD dá do 4ohm menší výkon než do 8ohm, a odstup šumu na 5W má lepší o 1,7dB..
Na 5W má NAD M3 změřený odstup S/Š 105dB a Accuphase E-460 100,3dB. Rozdíl tedy činí 4,7dB a nikoliv 1,7dB ve prospěch NADu.. .
Pardon, moje chyba při čtení zprávy. I tak je, alespoň pro mě, důležitější zvládání náročnější zátěže. Hodnota 100,3dB/5W je 93,3dB/1W, což je zcela dostatečné, mohu to posoudit z praxe. Totéž platí o mém názoru na zvládání menších impedancí, je ověřený praxí jako důležitý parametr.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

Sekale, je to bohužel přesně jak říká PMA ... pro nějaké objektivní porovnání je potřebné provést měření ve stejných podmínkách a nejlépe na zcela stejných laboratorních přístrojích:). Odstup S/N není určující pro to, jaká je výsledná reprodukce ... pokud tam nejsou vyložené extrémy. Nech už M3 spát ... je to dobrý pokus NADu dostat se do high-endu, ale cenovka byla trošku mimo ... nicméně, je to zcela nepodobné tomu, co vidíme u jejich levnějších variant. Accuphase jsou nepopiratelně špičkové zesilovače a příkladem toho jak má high-end vypadat ... provedení, součástky, zvuk ... při ještě únosné ceně (vůči různým pochybných exotickým konstrukcím).
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

PMA : Platí ještě stále toto Vaše tvrzení ze Slovanetu - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 684#198684 ?
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

Proč by nemělo platit, Sekale ? Je to daný fyzikálně, takže to nevočůráš...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Kazzatel :
Já tomu (Vám) věřím. Jen mě trochu překvapilo takové nynější horování pro tuto firmu (Accuphase) ze strany PMA, když je zjevné, že se v žádném případě nejedná o žádný konstruk. zázrak. Navíc mám takové neblahé tušení, (hraničící s jistotou), že chyby v zapojení, které jste tady teď tak podrobně (a srozumitelně) popsal v předchozím příspěvku ^:)^, se "geneticky" přenesly i na nové modely, takže nákup novějších strojů nic neřeší.. Na Hifinázorech se s jistým despektem o této firmě vyjádřil i Dawsoo, který vzhledem ke své kvalifikaci také asi ví, o čem mluví..

Po pravdě řečeno, sám jsem teď uvažoval o nákupu E-210ky popř. 211ky z druhé ruky, ale vzhledem k Vaší informaci si to ještě rozmyslím...
Odpovědět