Estelon

Diskuze o reprosoustavách.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Estelon

Příspěvek od vitek »

Domácnosti vládne star dance, tak brouzdám po internetu a milé překvapení - v Tykonu novinka - značka Estalon. Docela slušná náhrada za W. Beneech.... Jejich top model Extreme, bych doma mohl mít. Moc, moc se mi líbí (skoro jsem zamilovaný) skoro škrtám. Úžasné, že někdo jde svou cestou a vymyslí vzhled, který není u repro obvyklý, pohraje si s detaily a věnuje spoustu času na odladění zvuku. Doufám, že se najdou kupci nejen na Extreme a poreferujou. Držím palečky, ať se daří v prodeji.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od vitek »

Omluva samozřejmě ESTELON ty brýle už budu muset pořídit....

(Edit by ML)
Nadpis opraven.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Estalon

Příspěvek od Dieter Burmester »

Budky podobneho tvaru produkuje vicero vyrobcu, ale Estelony jsou podle mne nejhezci :thumbup:
image.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Rozhovor s Fredym (Alfred Vasilkov), duchovním otcem Estelonu je zde:

http://hifi-voice.com/profily/osobnosti ... -vassilkov
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Tady je odkaz na recenzi reprosoustav Estelon YB:

http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/r ... estelon-yb

Jde o jedny z nejlepších dynamických reprosoustav,které kdy v Tykonu hrály :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Mark Levinson »

Hmm, to by se mělo poslechnout. A čímpak je to v Tykonu propojeno?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Estelon

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pise se to v te recenzi, ale urcite pan Sulc pripoji na cokoliv, co tam ma :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Yngwie »

Bespoke a Strumento nebo hned vedle je Audio Research Galileo.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od martinowsky »

Dnes jsme si dali s přáteli jak klubu HEF tak s ostatními malou schůzi v Tykonu. Poslech repro Estelon základní řady, velmi, opravdu velmi kvalitně krmených top zdrojem od Emm labs přes pasivní předek Beskope a koncový zesilovač Strumento, solidně a velmi mile překvapil a bavil. Štíhlá a nenápadná postava reprosoustav osazena pouze třemi reproduktory překvapí opravdu velkým zvukem. Velikost basu, přitom jeho konkrétnost a barva je pro mě zarážející. Marně jsme hledali basák větší velikosti kdekoli schovaný. Samozřejmě zvuku vydatně pomáhá nová akustika a prémiové stroje v řetězci. Děkuji Libore za parádní zážitek a kolegové za společnost. Doufám že se brzy setkáme.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Urbino »

martinowsky píše:Dnes jsme si dali s přáteli jak klubu HEF tak s ostatními malou schůzi v Tykonu. Poslech repro Estelon základní řady, velmi, opravdu velmi kvalitně krmených top zdrojem od Emm labs přes pasivní předek Beskope a koncový zesilovač Strumento, solidně a velmi mile překvapil a bavil. Štíhlá a nenápadná postava reprosoustav osazena pouze třemi reproduktory překvapí opravdu velkým zvukem. Velikost basu, přitom jeho konkrétnost a barva je pro mě zarážející. Marně jsme hledali basák větší velikosti kdekoli schovaný. Samozřejmě zvuku vydatně pomáhá nová akustika a prémiové stroje v řetězci. Děkuji Libore za parádní zážitek a kolegové za společnost. Doufám že se brzy setkáme.
Musím říci, že i já měl tu šanci si je poslechnout. Po cca hodince poslechu jsem prohlásil, že ESTELONy mnohým zamotají šišky, po jejich poslechu.
Hrály parádně. Moooooc dobře.

Mimochodem co je klub HEF??? Je to otevřené sdružení? :razz:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše:Pise se to v te recenzi, ale urcite pan Sulc pripoji na cokoliv, co tam ma :angel:
Jsem přesvědčen, že budou hrát s čímkoliv :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Estelon

Příspěvek od Zdeny »

Vidím tam Accuton? JJ, lehkost a průzračnost... :clap:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Mark Levinson »

Také jsem byl účastníkem poslechové seance a v podstatě vše napsal výše Martinowsky a tak jak to popsal jsem to cítil i já. Estelon je nová značka na trhu a jejich zvuk, prakticky základního modelu, byl opravdu úžasný. Po poslechu jsme ještě zašli na kafe do nedalekého Schoping Parku kde jsme vstřebali dojmy, kluci díky za prima setkání.
Na závěr poděkování Liborovi za poslech, moc pěkné a hlavně účinné akustické úpravy. Opravdu je to znát.

2016-11-30 15.52.48.jpg
2016-11-30 16.22.07.jpg

P.S. Urbino,
HEF je otevřené sdružení, prostě parta co se občas vypraví do studia, koncert nebo se navzájem navštěvujeme na poslech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše:Také jsem byl účastníkem poslechové seance a v podstatě vše napsal výše Martinowsky a tak jak to popsal jsem to cítil i já. Estelon je nová značka na trhu a jejich zvuk, prakticky základního modelu, byl opravdu úžasný. Po poslechu jsme ještě zašli na kafe do nedalekého Schoping Parku kde jsme vstřebali dojmy, kluci díky za prima setkání.
Na závěr poděkování Liborovi za poslech, moc pěkné a hlavně účinné akustické úpravy. Opravdu je to znát.


2016-11-30 15.52.48.jpg
2016-11-30 16.22.07.jpg


P.S. Urbino,
HEF je otevřené sdružení, prostě parta co se občas vypraví do studia, koncert nebo se navzájem navštěvujeme na poslech.
Diky za info byl bych rád kdybych se občas mohl připojit.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Estelon

Příspěvek od MAR »

Nova ješte lepši verze ESTELONU, snad jen ten chlad mramoru není to pravé.

Veselé Vánoce.
16c536a34ee29338e91dbe60c94fdb6e.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Estelon

Příspěvek od pajuna »

Nejenom chlad mramoru. Tohle bych doma vazne mit nechtel, musel bych si pripadat jako uchyl,...ale proti gustu...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Tak jsme se konečně dočkali a v Tykonu máme i model Estelon X Diamond.Kdo nebude mít možnost se stavit v Ostravě,budeme tyto reprosoustavy prezentovat jako hlavní "pecku"společně s EMM Labs TX2/DA2,Bespoke a Audia Flight Strumento 4 MkII na výstavě Audio Video Show Praha 2017 ve dnech 31.března a 1.dubna 2017 :thumbup: :thumbup:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

Zdeny píše:Vidím tam Accuton? JJ, lehkost a průzračnost... :clap:
Samotny accutony jsou menice ktere zadne akusticke zazraky nenabizi.
Ano jsou to drahe a trendy menice ale nabizi zase jen sadu kompromisu, zadny technicky zazrak to neni.

Mimochodem tyhle bedny Estelon je mozno pochvalit za tvary ozvucnice - je to pekna NE difrakcni kisna, to chvalim.

Ale tim pochvaly konci, pak tam je jen do omrzeni po 1000x zase setup 1+7 + basak, pohrichu i u topmodelu za miliony je tam nahore tenhle spatny 1"+7" kompromis.

Pritom accuton dela i 50mm kaloty, takze kvalitni 4p. bednu lze poskladat i z trendy accuton menicu, a napr. takovy 4.p poskladany cca jako vividy = 1+2+7 +11 komplet z accutonu - to by bylo jinaci kafe :thumbup:

Marna slava jakykoliv 7" stredak ztraci eleganci uz od 1kHz, a zrovinka na tom pasmu 1-3 kHz - to jest v recovym pasmu - na tom vykonostne vyrovnanem vyzarovacim diagramu zalezi uplne nejvic!
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Bartoli,Vaše názory jsou jistě zajímavé,ale jsou v přímém rozporu se skutečnou realitou.Vyjadřovat se k těmto reprákům bez jejich poslechu je minimálně pošetilé.
Doporučuji Vám poslech těchto beden,co nejdříve.Atˇsi rozšíříte Váš omezený obzor. :thumbup:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

Libor Šulc-TYKON píše:Bartoli,Vaše názory jsou jistě zajímavé,ale jsou v přímém rozporu se skutečnou realitou.Vyjadřovat se k těmto reprákům bez jejich poslechu je minimálně pošetilé.
Doporučuji Vám poslech těchto beden,co nejdříve.Atˇsi rozšíříte Váš omezený obzor. :thumbup:
Ja jsem 3p. beden 1+7+ basak slysel tunu, a s accutony mam taky mnoho poslechovych zkusenosti....koneckoncu jsou to provareny repraky a v bednach je pouziva kde kdo, i bastliri.

Zadny zazrak ta keramika neni, i kdyz se kolem toho dela PR reklama, hraje to dle meho uplne prumerne.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Mark Levinson »

Libor Šulc-TYKON píše:Tak jsme se konečně dočkali a v Tykonu máme i model Estelon X Diamond.Kdo nebude mít možnost se stavit v Ostravě,budeme tyto reprosoustavy prezentovat jako hlavní "pecku"společně s EMM Labs TX2/DA2,Bespoke a Audia Flight Strumento 4 MkII na výstavě Audio Video Show Praha 2017 ve dnech 31.března a 1.dubna 2017 :thumbup: :thumbup:
Bravo!
Chystám se na poslech do studia Tykon, Libore je možné tento týden?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jsem během týdne zavítal na poslech těchto krasavic Estelon X Diamond, které byly zapojeny do stejného řetězce jako před nedávnem jejich základní model. Jak to hrálo? Co k tomu říct? Když slyšíte základní model, tak zjistíte, že to hraje výborně a nějak si člověk nepřipouští, že by to mohlo hrát ještě lépe. Hraje!
Samozřejmě se na zvuku podílí také celý hudební řetězec, který je v tomto případě špička. Doporučuji k poslechu, určitě to stojí za to.

2017-01-18 15.35.34.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Urbino »

Libor Šulc-TYKON píše:Bartoli,Vaše názory jsou jistě zajímavé,ale jsou v přímém rozporu se skutečnou realitou.Vyjadřovat se k těmto reprákům bez jejich poslechu je minimálně pošetilé.
Doporučuji Vám poslech těchto beden,co nejdříve.Atˇsi rozšíříte Váš omezený obzor. :thumbup:

:thumbup: hrají skvěle, a čím jsou osazeny mne nezajímá. Prostě se mi líbí. Hrají fakt mooc hezky.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Estelon X Diamond osobně považuju za vůbec nejlepší dynamickou bednu,kterou jsme kdy jak ve studiu, tak po různých světových výstavách slyšeli.
Podotýkám,bez ohledu na cenovku.
Souhlasím,že k tomu zdatně pomáhá i zcela referenční krmení a nově poladěná akustika v Tykonu.Ale s tím jsme počítali už dopředu.Je radost pracovat s něčím takhle dokonalým a přál bych to každému si to užívat,tak jako teď my. :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od martinowsky »

Hraje to neuveritelne! Luxus.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Urbino »

Libor Šulc-TYKON píše:Estelon X Diamond osobně považuju za vůbec nejlepší dynamickou bednu,kterou jsme kdy jak ve studiu, tak po různých světových výstavách slyšeli.
Podotýkám,bez ohledu na cenovku.
Souhlasím,že k tomu zdatně pomáhá i zcela referenční krmení a nově poladěná akustika v Tykonu.Ale s tím jsme počítali už dopředu.Je radost pracovat s něčím takhle dokonalým a přál bych to každému si to užívat,tak jako teď my. :thumbup:
Tak, tak pane Šulci, Diamondy hraji precizně, ano krmíte je referenčními kousky, ale výsledný zvuk je nádhera. Ten čas věnovaný poslechu se mi velmi líbil.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

Tak musim uznat ze tohle jsou dobre zvladnute bedny:
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... estelon-xa
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Podle čeho to usuzuješ?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

NA-Noble Audio píše:Podle čeho to usuzuješ?
No je to hladke a civilizovane vertikalne i horizontalne (takovych beden zase tak mnoho neni).
Jedine co se mi nelibi je ultra nizka citlivost pod cca 85 dB...opet nizsi nez udava vyrobce na papiru, takze silny zesilovac nutny a hraje to pak stejne jen potichu, ale to je celkem na doma obvykle a staci to, nicmene na symfonak s Mahlerem (velke SPL a dynamika) to nebude ono.

Mimochodem lip to v setupu 1+7+11 imho udelat nejde, chvalim velmi tvary ozvucnice, to je prave to na cem vpodsate od jiste vyssi urovne zalezi u navrhu kalotovy bedny nejvice - vyrovnat se s difrakcemi na kisni. Tady jde videt ze to je celkove velmi solidni prace.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

NA-Noble Audio píše:Podle čeho to usuzuješ?

BTW taky je ta moje pochvala i hodne o tom srovnani Estelon s jinyma 1+7+10 bednama, kde uz je to opravdu mnohem horsi, treba tenhle "zazrak" bych doma nechtel ani zadarmo:
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... ii-maestro

Takze estelon je na tom vlastne (i v ramci technickych omezeni 1+7+ basacek) hodne dobre, coz vynikne ve srovnani s jinymi horsimi bednami srovnatelneho setupu.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Osobně bych podle všeho upřednostnil tyto bedny před JM Lab i B&W ze stejné cenové třídy. I když nemusím lakovaní, jsem dost konzervativní a mam rád dřeviny, tak tady mi to díky funkčnímu a zároveň moderně vzhlednému designu nevadí. Ale divím se, že koukáš pouze na vyrovnanost vyzařování a nechal jsi bez povšimnutí, že ten středobasáček není dole omezen a je napojen na basák až pod 70Hz (takže jde vlastně o 2p se subwooferem) a dělení nahoře je pro ten 7" příjemně nízko (kolem 1.500Hz), ale pro 1,2" výškáč to je slušně přetěžující a to to podle udaného v textu filtrují pouze druhým řádem.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Další recenze na reprosoustavy Estelon,tentokrát model X Diamond je zde: :thumbup: :thumbup:

http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... -x-diamond
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Estelon

Příspěvek od Urbino »

Libor Šulc-TYKON píše:Další recenze na reprosoustavy Estelon,tentokrát model X Diamond je zde: :thumbup: :thumbup:

http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... -x-diamond

:thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

NA-Noble Audio píše:Osobně bych podle všeho upřednostnil tyto bedny před JM Lab i B&W ze stejné cenové třídy. I když nemusím lakovaní, jsem dost konzervativní a mam rád dřeviny, tak tady mi to díky funkčnímu a zároveň moderně vzhlednému designu nevadí. Ale divím se, že koukáš pouze na vyrovnanost vyzařování a nechal jsi bez povšimnutí, že ten středobasáček není dole omezen a je napojen na basák až pod 70Hz (takže jde vlastně o 2p se subwooferem) a dělení nahoře je pro ten 7" příjemně nízko (kolem 1.500Hz), ale pro 1,2" výškáč to je slušně přetěžující a to to podle udaného v textu filtrují pouze druhým řádem.
Kde to je napsano? Na strankach vyrobce neni myslim vubec nic, ale mozna jsem to prehledl?

Kdyztak dej odkaz k technicke specifikaci.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je to patrné z grafu č.3 v té Polské recenzi na kterou si sem dal odkaz.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Estelon

Příspěvek od Bartoli »

NA-Noble Audio píše:Je to patrné z grafu č.3 v té Polské recenzi na kterou si sem dal odkaz.
Ale kdepak, na tom grafu nic takoveho neni.

Je tam jen basak + basreflex, nic zvlastniho. Ten 11" accuton je obycejny reprak, pouzitelny snadno do 400-500Hz:

https://www.madisoundspeakerstore.com/a ... ne-woofer/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Estelon

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsem zvedav, kdo z teto bitvy dvou konstrukteru vyjde jako vitez :-?
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Estelon

Příspěvek od adrian »

Bartoliho by som konstrukterom nenazval...podstate mu este aj vyhybku s meranim riesil clen fora ... NA je s výsledkami prace niekde inde...podla mna sa Bartoli zase len strapni...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Estelon

Příspěvek od LawIAR »

adrian píše:Bartoliho by som konstrukterom nenazval...podstate mu este aj vyhybku s meranim riesil clen fora ... NA je s výsledkami prace niekde inde...podla mna sa Bartoli zase len strapni...
Nehecujte ho, lebo vypne Mahlera pri 110 dB SPL a sadne za počítač. Nech radšej susedov vzdeláva.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Estelon

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Bartoli píše:
NA-Noble Audio píše:Je to patrné z grafu č.3 v té Polské recenzi na kterou si sem dal odkaz.
Ale kdepak, na tom grafu nic takoveho neni.

Je tam jen basak + basreflex, nic zvlastniho. Ten 11" accuton je obycejny reprak, pouzitelny snadno do 400-500Hz:

https://www.madisoundspeakerstore.com/a ... ne-woofer/

Přehlédnout se může úplně každý, zkus to ještě jednou
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... estelon-xa

Na třetím grafu je červeně průběh basáku, šedě průběh středobasáku, a černě jejich součtový průběh, pod tím je komentář:
Rys. 3. Charakterystyki poszczególnych sekcji (niskotonowej i nisko-średniotonowej) i ich charakterystyka wypadkowa.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět