Sroll Bimotore mkII

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

proběhlo měření, nastavení, výměna modulu DACu.
bimotore mkII je utlimativní zesilovač.
jsem zvědavý zda se objeví jako produkt firmy Sroll na webu.

měření potvrdilo papírový odhad LS. naměřeno hudebních 800w/8.
na můj dotaz "proč něměříme sínus"? že se mě jeden známý dotazoval na výkon sínus....
LS regoval, že pokud chci s bimotore pohánět čerpadlo, pak mi změří sínus.
pokud budu poslouchat hudbu, tak změří výkon hudební.
což mě rozesmálo.

s tvůrcem bimotore syčákem a otcem srollů LS jsem strávili skvělé odpoledne.
syčák s rozsvícenou čelovkou pobíhal po poslechovce a vzpomínal na machalíka a jeho práci.
(viz foto)
LS se od srdce zasmál.
pro laika ( mě) totální zážitek. pánové, děkuji!
chyběl do party machalík. brněnský gynekolg, který vymyslel fragmenty vzhledu!
jinak nic. zvuk nepopsatelný.
IMG_2182_web.JPG
IMG_2190_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Také mě ta odpověď rozesmála. Tváří se sice logicky, ale z praktické stránky věci není vypovídající. To, že je hudba silně proměnná a kolísající a stejně je to s potřebným výkonem je jasné, ale Tobě něco řekne 800W hudebních? Co si pod tím dokážeš představit? Nic. Pokud se dozvíš výkon měřený a udávaný za stejných podmínek jak to dělají ostatními výrobci, tak můžeš aspoň porovnat čísla. Pokud některý výrobce uvede takzvaný hudební výkon, tak jen jako doplněk k hodnotě výkonu sinusovému. A děje se to zejména u zesilovačů s malým výkonem, aby druhé číslo hudebního výkonu, které je vyšší zlepšilo pocit dostatečnosti.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od RedBaron »

Nehledě na to, že když se tam pustí dnešní ultrakomprimovaný nářez, který je skoro o 12dB nařachanější než CD z roku 1987 nebo nějaká audiofilská vydání, je prakticky potřeba ten sinusový výkon.
a.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Také by mě zajímal skutečný RMS výkon u Sroll zesilovačů.

Offtopic:
Např. Casea Cassiopea (změnšený Rhythm) má uváděný hudební výkon 2x140W/4ohm a výkon RMS 2x100W/4ohm.
U Rhythm se uvádí jen hudební výkon 2x230W/4ohm ale kolik je to standardní výkon RMS do 4ohm? Odhaduji tedy, že RMS bude cca 70% z hudebního výkonu, tzn. cca 170W/4ohm ?
Zesilovač jsem koupil na základě osobního testování takže vím, že jeho výkon je dostatečný pro mé repro a místnost.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od valderon »

Taky se tomu divím. Hudební výkon jsem zvyklý vídat spíš někde v Lidlu u plastových nesmyslů s výkonem 600 wattů atd. :lol:. Mají to vždy krásně napsaný na těch krabicích výrobku.
A proto se nedivím, že spousta lidí LŠ moc nemusí, protože te "tajemné mlhy" kolem jeho výrobků je poměrně hodně. Vím sice, že i ti výrobci, kteří používají běžně používané a uznávané hodnoty si je občas "přizpůsobí a vylepší", aby na papíře vypadaly líp, ale pořád jsou to běžně rozšířená a uznaná data.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Sinus LS nameril 560/8.

Jiri
Vcera mi LS nabidl dalsich x mereni. Vse jsem odmitl. Pro me ztrata casu.
Tobe urcite nameri vse co budes chtit. Staci se s nim domluvit.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od RedBaron »

Vždyť je to úctyhodné číslo, jistě to hraje špičkově prakticky s kteroukoliv bednou.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

lachim píše: Jiri
Vcera mi LS nabidl dalsich x mereni. Vse jsem odmitl. Pro me ztrata casu.
Tobe urcite nameri vse co budes chtit. Staci se s nim domluvit.
Předpokládám, že nemusí měřit konkrétní můj zesilovač Rhythm protože to není zakázková kusovka jako Bimotore.
Zeptám se ho kolik má model Rhythm výkon RMS do 4ohm.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

LS me zahrnul spoustu informaci ve smyslu “paklize chci merit toto, musim vedet ono..,”.
Pro me zcela nezajimave.
Spise by me zajimalo kolik by vcera nameril u jinych zesilovacu, ktere uvadi treba 200w/8 sinus na kanal.
Urcite bude rozdil v mereni a mereni. Zda by napr. koncak marsh 400 mel tech papirovych 2x200/8 co pisi “na krabici” i na meraku LS?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

Změřit výkon je v podstatě triviální záležitost. Na druhou stranu je potom k nepochopení, že když identický zesilovač (dokonce i kus) změří dvě různá periodika, tak vyjdou různé výsledky :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od miero »

"Papierovy" vykon zosilnovaca je zavisly jednak na impedancii zataze pouzitej pri merani, a tiez pri zvolenej urovni harmonickeho skreslenia, pri ktorom sa uz povie stop.

Uvediem priklad, vykon konkretneho zosilnovaca u ktoreho vyrobca uvadza presnejsie podmienky merania:
- 2x 400W (4 Ohm, 1 kHz, 1 % THD)
- 2x 230W (8 Ohm, 1 kHz, 1 % THD)
- 1W - 350W (4 Ohm, 1 – 20 kHz, <0,001 % THD)
- 1W - 200W (8 Ohm, 1 – 20 kHz, <0,001 % THD)

Predpokladam, ze tu prezentovany vykon 560W / 8 Ohm bol merany na osciloskope, a teda je to pri urovni skreslenia cca 1% THD a realny neskresleny vykon bude o par wattov nizsi.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

dietb
nevím zda je to triviální. zapojit a měřit je triviální.
inerpretace údajů a zamýšlený účel měření ... tady jsou veliké rezervy mezi "měřiči".
pro příklad bych si dovolil upozorit na údaje aktuálních modelů avr denon.
(nic proti této značce! jsem naopak fanoušek denonů a 20 let věrný zákazník)
koukni na papírové údaje současných modelů a prohlédni si vnitřky na fotkách.
po připojení takového "siláka" na méně citlivé bedny...to je drsné procitnutí z "papírového snu"
před 10ti lety tahle "watáž" hrála sakra jinak!

jirka
zeptej se LS i na měření bimotore, pak z toto případně udělej nějaký názor a dej sem, prosím.
osobně si na přenos informací od něj na veřejné fórum naprosto netroufám.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PMA »

Michale, jakou mají impedanci Tvé bedny v závislosti na kmitočtu? Domníváš se, že je to všude nad 8ohm? Nebo spíš impedance klesá ke 3ohm?

Proč je výkon "bimotore" udávaný do 8ohm (cca 550W/8ohm) a ne do 4ohm a lépe do 2ohm, kam prakticky všechny tzv. highendové bedny padají?

Že by zátěž 4ohm nebo 2ohm nebyla pro můstkový bimotore optimální? (Můstek znamená dvojnásobný proud koncovými tranzistory).

Ten "hudební výkon" je pro jakou skladbu? Není, náhodou, pro každou nahrávku jiný, v závislosti na jejím amplitudovém a kmitočtovém průběhu, takže jde vlastně o nic neříkající údaj?

Vím, že Tě tyto otázky nezajímají, jelikož důležité je, jak to hraje. Nicméně, zkus si je položit a zamyslet se, jestli LŠ tak trochu (dost) nemlží. Musí mít pro své zákazníky důvěryhodný příběh, jinak to nejde.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

PMA
1. pavle, děkuji za zajímavé dotazy. závislost menšího výkonu, než možného, právě na mnou požadovaném hraní i do
můstku a ochraně tranzistorů mi LS vysvětloval opakovaně. 803ky jsou k verzi mkII zcela nedostatečné. pidi bedna, že?
stavíš se na poslech? moc rád tě přivítám. již zase pár let uteklo.
2. s LS se osobně znáš. polož mu ty otázky za mě, prosím. ty totiž jeho odpovědi budeš umět přenést sem.
(sám LS sem psát nebude)
3. znáš můj přístup dlouhá léta. luděk chtěl měřit u mě v poslechovce i další zátěže. tak jsem raději zavelel k odjezdu na večeři.
dlouhá léta jsem znal údaj výkonu prvního bimotore na 4 a 2 ohmy. na 4 si pamatuji 1150.
mkII hraje úplně jinak. brutální rozdíl. rozhodně větší než mezi verzí lyric a lyric mkII.
a to mi ve chvíli zapojení do sestavy v úterý zcela stačilo ke štěstí.
4. jestli je pro mě osobně v hifi někdo jako opak "mlžiče", pak je to právě LS. řekl bych že právě v té věcnosti a pečlivém přístupu máte mnoho společného.
5. nebo...až pominou horko, doměříš ty údaje ty, prosím? na podzim/zima bude zase čas a nálada na zabíjení času v poslechovkách
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

lachim píše: jirka
zeptej se LS i na měření bimotore, pak z toto případně udělej nějaký názor a dej sem, prosím.
osobně si na přenos informací od něj na veřejné fórum naprosto netroufám.
Již od LS mám odpověď v emailu a teď mi jeho měření hudebního výkonu mým laickým pohledem dávají smysl.
Také to nehodlám řešit na veřejném fóru.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

Již od LS mám odpověď v emailu a teď mi jeho měření hudebního výkonu mým laickým pohledem dávají smysl.
Také to nehodlám řešit na veřejném fóru.

Začíná to tu zavánět mafii. :thumbdown:
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kulich »

Jiri
Úplně chápu, jsou tací, kteří budou oponovat a vyvracet jen že sportu či závisti.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PMA »

Pokud důvody redukujete na závist a vysvětlujete jako závist, tak jakákoliv logická a smysluplná diskuse končí. Ona tu stejně není možná, bohužel.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od ivanb_cko »

osobně mi taky připadá podivná neochota zveřejnit technická data ve formáteh, která jsou obecně srozumitelná a drtivou většinou i výrobců zveřejňovaná.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

PMA
pavle, toto vlákno jsem udělal pro radost a potěšení.
pokud hledáš technické informace, obrať se na LS (vždyť se osobně léta znáte) nebo přijeď ke mě.
až bude hnusně, chladno....můžeš měřit co hrdlo ráčí. pak údaje zveřejníme. včetně fotek.
jen aby ti při tom měření něco neshořelo. jako něco zahořelo onedhá při měření na AA.
:-)

ivanb_cko
zřejmě jsi nečetl příspěvky tohoto vlákna.
1. sám L. Sroll (LS) sem nepíše. vlákno jsem založil a 90% příspěvků vložil. neplánoval jsem poskytovat technická data.
žádná nemám. bimotore totiž žádná technická data nemá. nevím např. ani váhu. velikost pro tebe mohu změřit. to zvládnu.
brněnská klika + LS vyrobili 1 ks.
2. zveřejnil jsem jeden a zatím jediný změřený údaj. Hudební výkon do 8 ohmů.
Sroll chtěl u mě měřit a měřit. Já to zarazil. Jeli jsem na slavnostní večeři. Pro jsou měření ztrátou času.
3. pokud tě zajímají údaje o výrobcích firmy sroll, sám LS ti je určitě poskytne. Napiš mu.
4. Bimotore je 1 kus. Pokud ke mě dorazí třeba PMA a změří vše co půjde, tak údaje zveřejníme obratem.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Já bych na místě LŠ také nic nezveřejňoval. Všechny podstatné info nebo měření poskytuje svým zákazníkům na požádání.

Umí si někdo z vás představit jaké to je být sám ve firmě a vyvíjet kompletní HIFI řetězec (DAC, zesilovače, reprosoustavy, síťovou filtraci, kabeláž) a zároveň se věnovat i prodeji a to vše tak, aby vás to uživilo?
Představa, že neustále na fórech něco vysvětlujete elektrotechnicky vzdělaným zvědavcům (kteří se nudí ve svém zaměstnání nebo v důchodu) by mi potom přišla jako naprostá ztráta drahocenného času.

Je to jen můj názor.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

kápo "Srolla Nostra" syčák čelovkou prosvěcuje střeva "dítěte"
(aneb názor člena "jirka 33" nás moc baví!)
IMG_2181_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od ivanb_cko »

lachim píše:...
zřejmě jsi nečetl příspěvky tohoto vlákna.
...
ale četl a respektuji Tvůj postoj. Já tím spíš reagoval na úvahy typu nic by se nemělo zveřejňovat skoro jako obecné pravidlo - to je zřejmý nesmysl.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Ivanb_cko
Toto vlakno je preci jasnou prezentaci a zverejnenim. Cely tento web preci popira to tve “obecne pravidlo”.
Pokud mas nejake vyhrady k prezentaci produktů firmy sroll, obrat se primo na LS. Kontakt ma na webu.
Kazdy jeho zakaznik s nim komunikuje na primo a co ja vim od clenu “srolla nostra”, tak kazdy ma a dostal vsechny pozadovane informace.
Treba ja jsem byl informacemi doslova zavalen. Jak o lyric, kdyz jsem na nej hral, tak i o obou verzich bimotore. LS je prave uzasny ve sve ochote vysvetlovat a vysvetlovat.
:-)
(A treba i v mem pripade je to ztrata casu)
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od ivanb_cko »

ahoj, myslím, že "mluvíme" každý o něčem jiném - Já myslím, že Ti rozumím, ale naopak asi neumím lépe vysvětlit své myšlenkové pochody. Ale to nevadí ;)
V reálu ovšem nepochybuji, že urpavený zesilovač bude umět dělat radost mít jej doma by byl zážitek. Dělal se upgrade i DACu? Co USB vstup - nepoužíváš?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

ivanb_cko
1. bimotore usb nemá
zatím usb ke "zdrojování" hudby nepoužívám. u denon-link je součástí přenosu signálu.
2. dac je původní. žádný upgrade. osobně mám pocit, že až s verzí mkII (a lepšími bednami)
dokáži teprve potenciál původního dacu využít na 100%.

zde jedna foto bimotore + Dali Skyline 2000 mkII.
IMG_20180811_223353_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

když už jsem u těch "starých" beden...zde již zřejmě známá fotka
bimotore + pytel + ACR Isostatic 400 + audionet vipg2/eps.
IMG_1670_web2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

Kam kouka? :smile:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Pytell »

Honzo , už si to nepamatuji, ale asi do stropu,že by bylo potřeba něco kvůli akustice pořešit, bylo to při hledání vhodné místnosti v paneláčku,nyní je tam tuším ložnice, solo přívod jsem předělával asi 5x, zvuk velice dobrý, ale ty pásky , bohužel musel posluchač sedět v středu mezi bednami, když sis poposedl tak zvuk byl nesourodý, ale na rock super, prostě ohromná bedna kvalitně krmena.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

kychtax
mirek se nerad fotí. takže zřejmě kouká tak, aby nebyl vidět.
to bylo ještě v letech, kdy byl ochoten se mnou bimotore stěhovat.
snad se "pražská klika" podaří omladit!

add foto.
tyto 4 nahrávky klasické hudby teď jedu znovu.
na mkII se to poslouchá zase jinak. bimotore je, zdá se, na klasickou hudbu nedostižný.
respektive pro mé uši zcela unikátní, neslyšený.
skladbu "tábor" jako bych slyšel po 1.
5. symfonie od tchaikovského též umí "zahřát".
musím od LS vyjednat zápůjčku jeho beden alespoň na 14 dní.
na nich třeba bimotore na smetanově "metalu" přivedu do limitace?
IMG_2202_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
A to "jedeš" vše v čistém stereu na stávajících bednách a bez subů? Na to jsem moc zvědav! Už se těším na návštěvu a poslech!

P.S.: neustále mne udivuje, že pořád přidáváš z historie další a další modely beden, které Ti prošly poslechovkou. To je neskutečné a nejspíš i nekonečné. To by si zasloužilo i nějaký seriál na pokračování, ne? :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

zabiny
zatím nevím v jakém setupu to poslouchat.
teď jsem v období "šátek podvazuje bradu".
3 suby stále v akci. chtělo by to 800ky. nejlépe 3ks a jeden lyric mkII v můstku na C.
možná to LS postaví.

bylo jich vážně hoooodně. to máš recht.
komické je, že na většinu beden nemám vůbec fotky. až teď, díky, iphon jsem začal fotit.
dříve jsem nefotil vůbec.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: :lol:
Když jsi otevřel toto vlákno o bimotore mkII a stereu a vyhodil jsi do světa inzerát na suby, chtěl jsem ve svém okolí uzavíral sázky na tvůj další vývoj. Nikdo však nechtěl vsadit ani korunu na to, že by Ti stereo vystačilo. Všichni se spíš předhánějí v odhadech, jak dlouho to bude trvat, než pořídíš lyric pro C. :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

zabiny
ještě, že jsi nevzal ty placky. teď bych si trhal chlupy a kousal nehty.
sázení je zdravé. alespoň to tu ožilo, ne?
:-)
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

K dotazu PMA.
Ty 803D2 jdou casto k 3ohmum, viz stereophile. A mustkova konstrukce a hodne kolisajici impedance obecne neni vhodna kombinace. Klade vysoke naroky.
Proto asi Pavla zajimaly dalsi parametry. Chapu-li to spravne. Nejde ani tak o velikost beden nebo vykon.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

kychtax
on už se také PMA na LS s příslušnými dotazy obrátil.
jen nám to sem ještě nestihl napsat.
:-)
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PMA »

kychtax píše:K dotazu PMA.
Ty 803D2 jdou casto k 3ohmum, viz stereophile. A mustkova konstrukce a hodne kolisajici impedance obecne neni vhodna kombinace. Klade vysoke naroky.
Proto asi Pavla zajimaly dalsi parametry. Chapu-li to spravne. Nejde ani tak o velikost beden nebo vykon.
S Luďkem jsem mluvil telefonicky a v podstatě celý obsah rozhovoru jsem interpretoval na
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 878#311878
Nevím, jestli odkazy nejsou v rozporu s pravidly fóra, ale nemám v úmyslu to sem celé přepisovat, zejména když jde o primárně technické úvahy.

K těm bednám a poklesu pod 3, spíš ke 2 ohm - Bimotore jako můstkový zesilovač dvou modulů dá proti jednomu modulu 2-násobné napětí, tj. 4-násobný výkon. To má ale za následek, že koncovým stupněm teče až dvojnásobný proud a tudíž je to ekvivalent stavu, jakoby původní modul viděl poloviční zatěžovací impedanci, místo 8 ohm 4 ohm atd. Původní modul je konstruovaný tak, aby zvládal 8, 4 i 2 ohm. Nikoliv však na 1 ohm (polovina ze 2 ohm). Měly by jej ale jistit proudové ochrany.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Pma
A jak to bude vypadat pokud bimotore zapojime do bi-amp? Zapojenim repro kontaktu lze vyuzit oba zpusoby. Muzes se i k bi-amp takhle rozepsat, prosim?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

JJ, možná by to chtělo celé samostatné vlákno o výhodách/nevýhodách můstku. Sám totiž můstek provozuji, ale když šachuji s reprokabelama a zkouším nějaké nové, občas se stane, že odejde v koncáku pojistka a mám podezření, že to nebývá kvůli mé nešikovnosti, ale že se "děje něco uvnitř", protože při běžném stereo režimu se mi to nikdy nestalo...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Pma
Dekuji za odkaz na slovanet. Zajimave poctenicko. Jen toho jedu není tolik jako byvalo.
jsem upozornil tvůrce bimotore. Nechť si také poctou. Asinby je nenapadlo se na slovanet podivat.
:-)

Zabiny
Mustek by ti mel "postavit" někdo znalý.
Popros někoho na slovanetu. Tam elektřině rozumějí.
^:)^
Odpovědět