Soulution 330

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Soulution 330

Příspěvek od Jiri »

Soulution teď přišel s novinkou - integráč s možností přidat DAC a phono modul.
Na stránkách RP audio ho ještě nemají.

https://soulution-audio.com/series3/sou ... amplifier/
soulution 330.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soulution 330

Příspěvek od Yngwie »

Safra, že by kandidát? KOlik to v EU stojí?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Soulution 330

Příspěvek od Jiri »

asi tě nepotěším :crazy:

330 Integrated Amplifier € 18.500,00
Phono Option € 3.000,00
DAC Option € 4.100,00
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soulution 330

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše:asi tě nepotěším :crazy:

330 Integrated Amplifier € 18.500,00
Phono Option € 3.000,00
DAC Option € 4.100,00
Ano, už jsem volal do RP Audio:). Není to bratru levné ...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Soulution 330

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Na vstupu je malý 10A integrovaný síťový filtr.
Místo trafa to má čtyři spínané zdroje. Údaje výrobce píší o jakési A třídě, té by i odpovídal udávaný klidový příkon 350W, ale jsou tam jen malé chladiče neschopné odvézt takový teplotní výkon. (Accuphase E650 má nižší výkon a klidovou spotřebu "jen" 170W a chladiče má výrazně větší.)
Vstupní impedance je pouhé 3k Ohmy, to je velmi zatěžující pro většinu linkových výstupů přehrávačů, o lampových nemluvě. Klasicky se používá 10, ale spíše 20-100k Ohm zátěž. Takže se zřejmě počítá s krmením firemním přehrávačem, který je na takové podmínky zřejmě navržený.
https://www.youtube.com/watch?v=vJjBGWpTVvM
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Soulution 330

Příspěvek od Ramones »

... Takže vlastně na hov.o, kdyz to neni cs/sr diy \:D/
Musi to byt k vzteku, ze se firma vubec uzivi a nemusi prodavat pod cenou...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soulution 330

Příspěvek od Yngwie »

NA-Noble Audio píše:Na vstupu je malý 10A integrovaný síťový filtr.
Místo trafa to má čtyři spínané zdroje. Údaje výrobce píší o jakési A třídě, té by i odpovídal udávaný klidový příkon 350W, ale jsou tam jen malé chladiče neschopné odvézt takový teplotní výkon. (Accuphase E650 má nižší výkon a klidovou spotřebu "jen" 170W a chladiče má výrazně větší.)
Vstupní impedance je pouhé 3k Ohmy, to je velmi zatěžující pro většinu linkových výstupů přehrávačů, o lampových nemluvě. Klasicky se používá 10, ale spíše 20-100k Ohm zátěž. Takže se zřejmě počítá s krmením firemním přehrávačem, který je na takové podmínky zřejmě navržený.
https://www.youtube.com/watch?v=vJjBGWpTVvM
Ty spínané zdroje by mě ani tak netrápily, ikdyž jsem celkem konzerva. Byť životnost zdroje bude celkově asi nižší. Je to prostě jejich přístup (asi kvůli účinnosti ne?). Meitner má taky spínané zdroje u zdrojových komponentů a těžko lze něco zvuku vytýkat. Více mě zarazilo toto "Klasicky se používá 10, ale spíše 20-100k Ohm zátěž. Takže se zřejmě počítá s krmením firemním přehrávačem, který je na takové podmínky zřejmě navržený". Každopádně se ceny nebojí ... a marně jsem hledal ten avizovaný sluchátkový výstup.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Soulution 330

Příspěvek od Jiri »

Spínané zdroje používají i u vyššího modelu integráče, Soulution 530 a zde je zajímavé srovnání právě s tím 330 :


Soulution 330
Power consumption
< 0.5 W Standby
idle 350 W

Power output
120 W @ 8 Ω
240 W @ 4 Ω
480 W @ 2 Ω (dynamic)


Soulution 530
Power consumption
< 0.5 W Standby
idle 150 W
max 1600 W

Power output
125 W @ 8 Ω
250 W @ 4 Ω
500 W @ 2 Ω
soulution 530.JPG
Soulution 530 inside.JPG
Soulution 330 inside.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Soulution 330

Příspěvek od lubos »

Očividne im chýbal model s nižšou cenou, hmmm pýtať 1mil. Kč za integráč 530 so spínanym zdrojom ... :sad:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Soulution 330

Příspěvek od aretax »

To nie je až také neobvyklé. Podobnú cenu má aj Jeff Rowland. Námietky proti spínaným zdrojom? Prečo? Tie má iba ten, čo ich nikdy nepočul. Aj v tejto kategórii sú dobré a aj slabšie prístroje. Ja mám už niekoľko rokov Jeff Rowland 501 a naozaj by som ho nevymenil. Dokonca ho môžem predať skoro za moju nákupnú cenu. Po zvukovej stránke - pre mňa bez konkurencie v cenovej triede cca 20000 € (medzi tými prístrojmi, ktoré som počul). Prakticky nemá svoj zvuk. Hrá podľa toho, čo k nemu pripojím a asi neexistujú bedne, ktoré by neutiahol. Skoro vôbec nehreje, obrovský výkon (1000W/4ohm) a spotreba - ani ho nemá zmysel vypínať. Vzhľadom na nízku prevádzkovú teplotu je životnosť skoro neobmedzená. Rozhodne všetky zosilňovače triedy "D" nepatria do "jedného vreca". Ako každý prístroj, je potrebné ho zladiť s káblami a ostatnými prístrojmi. Zvuková cesta je kompletne analógová. Mňa by už na triedu "A" a "AB" nikto nenahovoril. Tie "drísty", čo o triede "D" vypisujú - slušne povedané - konzervatívny odborníci na fórach nemajú žiadne opodstatnenie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Soulution 330

Příspěvek od Ramones »

...souhlasím s "Arikem" :thumbup:
Používám jak Jeff Rowland, tak i Nuforce
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Soulution 330

Příspěvek od lubos »

Namietal som cenu, mal som monobloky Nuforce 9V2 SE skoro 2 roky. Myslím, že ten spínany zdroj je čiastočne ich marketing lebo keby namiesto tých 4 škatuľok bol tam toroid nevyzeralo by to tak sofistikovane a nemohli by si za to toľko pýtať . Inak na vyšších modeloch už používajú trafá.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Soulution 330

Příspěvek od aretax »

Je to presne naopak. Tie trafá sú podstatne drahšie. Tie kecy o marketingu sa už nedajú čítať. Niekedy sa mi zdá, že tí, čo sa stále odvolávajú na akýsi marketing ani nevedia, čo to znamená. Každý predáva za to, čo mu je trh ochotný zaplatiť. Môžeš robiť akýkoľvek marketing, keď je niečo na ho..., tak to nikto nechce ani zadarmo. Keď je však niečo dobré, ľudia sú ochotní zaplatiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Soulution 330

Příspěvek od lubos »

Aretax, to že kvalitne na mieru navinuté trafo určené pre audio je drahšie ako spínany zdroj vie každý . Písal som o tom, že keby tie 4 škatule so spínanym zdrojom nahradili napr. jedným toroidom vyzeralo by to za tak veľa peňazí veľmi lacno...v prístroji skoro za 20t.€ už trafo malo byť štandardne. :sad:
IMG_2138.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soulution 330

Příspěvek od Yngwie »

Obdivuji, jak můžete vědět, jak jsou ty spínané zdroje kvalitní nebo nekvalitní ... pravděpodobně je to originální konstrukce Solution. Spínaný zdroj může být kvalitní ... pokud to je tak zamýšleno:).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Soulution 330

Příspěvek od aretax »

lubos píše:Namietal som cenu, mal som monobloky Nuforce 9V2 SE skoro 2 roky. Myslím, že ten spínany zdroj je čiastočne ich marketing lebo keby namiesto tých 4 škatuľok bol tam toroid nevyzeralo by to tak sofistikovane a nemohli by si za to toľko pýtať . Inak na vyšších modeloch už používajú trafá.
Nechcem Ti zbytočne oponovať, ale k NuForce sa chcem vyjadriť. Hrajú presne tak, aká je aj ich cena. Preto o tom píšem, lebo sme u známeho ich porovnávali s mojimi JR 501. Tiež mi tvrdil, že je to spínaný zdroj a budú hrať tak isto, ako JR. Pravda bola taká, že po prvých sekundách bolo jasné, kde majú obidva stroje svoje miesto. Rozdiel bol priepastný. O tom som písal v predchádzajúcom príspevku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Soulution 330

Příspěvek od lubos »

Pár Nuforce 9v2SE stál 5t.$ a pár Jeff Rowland 501 stál 7t.$ , ale dôležité je ako daný prístroj zapadne do danej zostavy, nový majiteľ je spokojný. JR 501 som nepočul, počul som len 201 u Eda v Hlohovci a nebolo to zlé.

https://positive-feedback.com/Issue33/nuforce.htm
https://www.dagogo.com/jeff-rowland-des ... er-reveiw/
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Soulution 330

Příspěvek od aretax »

lubos píše:Pár Nuforce 9v2SE stál 5t.$ a pár Jeff Rowland 501 stál 7t.$ , ale dôležité je ako daný prístroj zapadne do danej zostavy, nový majiteľ je spokojný. JR 501 som nepočul, počul som len 201 u Eda v Hlohovci a nebolo to zlé.

https://positive-feedback.com/Issue33/nuforce.htm
https://www.dagogo.com/jeff-rowland-des ... er-reveiw/
Škoda, že som o tej cene - 7000 USD nevedel, keď som ich kupoval. V EU stáli 8400€.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Soulution 330

Příspěvek od Jiri »

první česká recenze na ten integráč:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... lution-330

Jediný zápor je základní cena 490tis....
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Soulution 330

Příspěvek od lachim »

vzhledem k ceně a typu/výbavě se mi vždy okamžitě vybaví logické srovnání s integráčem Sroll Lyric.
ten měl totiž podobnou ceníkovou cenu a to 430.000 Kč.

osobně mi vadí, že za takovou raketu nabízí integráč soulution tak nedostatečný výkon do 8 ohmů.
(alespoň 200/8 je má osobní podmínka pro "integraci" do systému)

nedávno byl u mě na poslechu majitel integráče soulution. bohužel odmítl srovnávací test lyricu proti své 350ce.
ač jsem slíbil, že o tom ani nemuknu.
majitel poslouchal u mě zhruba 2 hodiny a já u něj též byl. ale test s díky "odložil add acta"

pokud by snad zde byl někdo kdo by umožnil test
sroll lyric revolution versus soulution 330/350 u mě v poslechovce, rád bych zaplatil i jeho náklady s tím spojené.
velmi by mě takové srovnání zajímalo.
přivézt sroll lyric revolution k němu s 330/350 by bylo též easy.
jen by to chtělo dodržet stejnou úroveň "zbytku" pro relevantní test.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Soulution 330

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 03 srp 2019 08:40 vzhledem k ceně a typu/výbavě se mi vždy okamžitě vybaví logické srovnání s integráčem Sroll Lyric.
ten měl totiž podobnou ceníkovou cenu a to 430.000 Kč.

osobně mi vadí, že za takovou raketu nabízí integráč soulution tak nedostatečný výkon do 8 ohmů.
(alespoň 200/8 je má osobní podmínka pro "integraci" do systému)

nedávno byl u mě na poslechu majitel integráče soulution. bohužel odmítl srovnávací test lyricu proti své 350ce.
ač jsem slíbil, že o tom ani nemuknu.
majitel poslouchal u mě zhruba 2 hodiny a já u něj též byl. ale test s díky "odložil add acta"

pokud by snad zde byl někdo kdo by umožnil test
sroll lyric revolution versus soulution 330/350 u mě v poslechovce, rád bych zaplatil i jeho náklady s tím spojené.
velmi by mě takové srovnání zajímalo.
přivézt sroll lyric revolution k němu s 330/350 by bylo též easy.
jen by to chtělo dodržet stejnou úroveň "zbytku" pro relevantní test.
Ja sa mu vôbec nedivím, že nechce porovnávať. Sám to píšeš - "stejná úroveň zbytku....". On má doma celú zostavu zladenú k tomu zosilňovaču. Podľa mňa nie je možné ktorýkoľvek prístroj jednoducho "vytrhnúť" zo zostavy, bez akejkoľvek úpravy reťazca ho zapojiť do inej zostavy a porovnávať. A ešte horšie - obidva prístroje hodnotiť. Je tu x-príspevkov, kde sa píše napr. o rôznych bedniach, ktoré u niekoho hrajú super, u iného na ho...Naposledy sa tu písalo o Xavianoch. Ja taktiež nikomu nedovolím ku mne niečo nosiť a porovnávať a ani nechodím k nikomu porovnávať s mojimi prístrojmi. Všetci tu vieme, že stačí vymeniť jeden konektor, kábel, podložku a všetko hrá ináč. Preto aj "slepé testy", toľko ospevované tzv. odborníkmi sú podľa mňa na ho...To je to isté, akoby si si dal v jednej reštaurácii rezeň so zemiakmi a tatárskou a ten istý rezeň porovnával v inej reštaurácii s ryžou a kečupom. Iba v prípade, ak chcem kúpiť nový prístroj, požiadam o vyskúšanie u mňa, pretože si ho plánujem ponechať. Ale aj v tom prípade som si vedomý toho, že nejaké úpravy sa budú musieť vykonať. Príklad z posledných dní - u Zabinyho sme porovnávali slipmaty - plnú meď, druhý bol s otvormi a tretí nerezový. Ani jeden nehral lepšie, ale každý inak a hlavne u Zabinyho hrali diametrálne odlišne, ako u mňa a taktiež u Zabinyho hrali na každom gramofóne odlišne. Ktorý bol lepší? Aj v tom bol rozdiel, pretože Zabinymu sa páčil iný, ako mne. Čiže na záver iba toľko: porovnávať hocičo preto, aby sme vyhodnotili, čo je lepšie, je blbosť. Porovnávať iba v prípade, ak chcem niečo nahradiť niečím iným aby som zistil, ako mi to bude pasovať do zostavy a plánujem si to ponechať
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
analog2001

Re: Soulution 330

Příspěvek od analog2001 »

aretax

:thumbup:
Do kamene vytesat!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Soulution 330

Příspěvek od PavelDosko »

tak tak, dobre napsane. Ale ty Soulutiony se mi ukrutne libi
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Soulution 330

Příspěvek od lachim »

aretax
velmi zvláštní pohled na zkoušení přístrojů v domácích podmínkách.
s tímto přístupem by už jsme si nikdo nic u nikoho nevyzkoušeli, ne?
osobně jsem ochoten půjčit třeba svůj sroll bimotore revolution téměř všude.
zrovna tak bych rád slyšel integráč soulution u sebe v poslechovce.
myslím, že mám pro jeho poslech ideální podmínky.
respektive, že bych takovému "brandu" ničím ve svém "zbytku" neublížil.

... a k tomu majiteli 530ky, který byl u mě poslouchat.
on právě nemá kromě slušných beden už zhola nic z toho "zbytku".
takže až u mě zjistil, jak vůbec může hudba znít.
ale to by bylo na další dlouhý příběh o lopotném snažen/ trápení.
:-)
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Soulution 330

Příspěvek od lubos »

aretax dobre napísané, u mňa skoro vždy keď som vymenil komponent , často som menil i niektorý kábel (prepojovaci resp. sieťový)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Soulution 330

Příspěvek od Jiri »

Také bych rád slyšel přímé porovnání Soulution 330 proti Sroll Rhythm (poslední verze), které jsou výkonově na stejné úrovni. Až ten Soulution 530 je kategorie Sroll Lyric (posl. verze).
Lachime, pokud by se ti to podařilo zrealizovat, tak to by byl opravdu zážitek.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Soulution 330

Příspěvek od lachim »

jiri
pozor na nesprávnou interpretaci.
soulution 530 výkon 2 x 125/8
sroll lyric revolution výkon 2 x 230/8

ten test by mě též šíleně, šíleně zajímal.
bohužel znám jen jediného majitele. viz. výše.
pokud porovnám jen cenu proti soulution, pak jsme lyric všichni nakoupili neskutečně levně.
(že, petře?)
:-)
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Soulution 330

Příspěvek od kulich »

Myslím, že Lyric po posledním provedeném radikálním upgradu je žhavý kandidát na konkurenci integráče Solution a velmi by mně zajímalo přímé srovnání na vyrovnané sestavě v dobře upravené místnosti :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Soulution 330

Příspěvek od lachim »

kulich
po poslechu 530ky na výrazně lepších bednách než mám já ( ve výýýrazně horších podmínkách než u mě) bych si
vsadil na tvůj lyric revolution.
samozřejmě zcela tiše a nikomu bych to neříkal.
:-)
kychtax

Re: Soulution 330

Příspěvek od kychtax »

O:-) :-j
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Soulution 330

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 03 srp 2019 19:50 aretax
velmi zvláštní pohled na zkoušení přístrojů v domácích podmínkách.
s tímto přístupem by už jsme si nikdo nic u nikoho nevyzkoušeli, ne?
osobně jsem ochoten půjčit třeba svůj sroll bimotore revolution téměř všude.
zrovna tak bych rád slyšel integráč soulution u sebe v poslechovce.
myslím, že mám pro jeho poslech ideální podmínky.
respektive, že bych takovému "brandu" ničím ve svém "zbytku" neublížil.

... a k tomu majiteli 530ky, který byl u mě poslouchat.
on právě nemá kromě slušných beden už zhola nic z toho "zbytku".
takže až u mě zjistil, jak vůbec může hudba znít.
ale to by bylo na další dlouhý příběh o lopotném snažen/ trápení.
:-)
Nemyslím si. Pokiaľ hľadáš náhradu za svoj zosilňovač bez akýchkoľvek ďalších úprav (kabeláž, reprosústava a pod.), tak áno. Súhlasím s Tebou. Ale pokiaľ chceš zistiť, ktorý zosilňovač je "lepší", tak musíš nutne uvažovať aj s príslušenstvom, t.j. kabeláž a hlavne reprobedne. Aj nedávno bolo v jednom príspevku písané o Xavianoch - niekto písal, že ich nikdy nepočul dobre hrať. Ja som ich počul hrať u Dastu na jeho zostave vynikajúco. Keby si však k Dastovi priniesol iný zosilňovač, ktovie, ako by to spolu hralo. Ďalšia veľmi významná premenná sú káble. O tom bol môj príspevok. Presne povedané: zostavu musíme posudzovať kompletnú a nie je možné bez doladenia z nej vyňať akýkoľvek člen bez dodatočných úprav a to vrátane zosilňovača. Nie som "priateľom" rôznych testov, ale stane sa, že si kamarát chce u seba vypočuť napr. moje koncáky. Ak ich k nemu zoberiem, tak k nim beriem vždy aspoň káble a to repro a napájacie, lebo viem, že cez ne hrá dobre. Neviem, či som to dostatočne vysvetlil, ale z uvedených dôvodov nie sú pre mňa relevanté testy v rôznych časopisoch. Hlavne keď čítam, že na zosilňovač za 20 - 30 tis. € pripájajú káble za pár € a skúšajú ho na nejakých regálovkách rádovo za 3000 € (viď Hifi Voice - redakčná zostava). Najdôležitejšia premenná je akustika. Každý ju máme inú, niekto má veľa basov, iný menej a zosilňovač za to často "nemôže".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Soulution 330

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soulution 330

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše: 20 bře 2020 11:30 Test z nemeckeho Sterea :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/ws13xxyaynuyb ... t.pdf?dl=0
Tak to bych čekal více. Podobně hodnocené jsou zesilovače s poloviční cenou :???:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Soulution 330

Příspěvek od Dieter Burmester »

Meritelne parametry nejsou vsechno :smile:
Dieter Burmester
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Soulution 330

Příspěvek od Fidas »

aretax píše: 10 srp 2019 16:52
lachim píše: 03 srp 2019 19:50 aretax
velmi zvláštní pohled na zkoušení přístrojů v domácích podmínkách.
s tímto přístupem by už jsme si nikdo nic u nikoho nevyzkoušeli, ne?
osobně jsem ochoten půjčit třeba svůj sroll bimotore revolution téměř všude.
zrovna tak bych rád slyšel integráč soulution u sebe v poslechovce.
myslím, že mám pro jeho poslech ideální podmínky.
respektive, že bych takovému "brandu" ničím ve svém "zbytku" neublížil.

... a k tomu majiteli 530ky, který byl u mě poslouchat.
on právě nemá kromě slušných beden už zhola nic z toho "zbytku".
takže až u mě zjistil, jak vůbec může hudba znít.
ale to by bylo na další dlouhý příběh o lopotném snažen/ trápení.
:-)
Nemyslím si. Pokiaľ hľadáš náhradu za svoj zosilňovač bez akýchkoľvek ďalších úprav (kabeláž, reprosústava a pod.), tak áno. Súhlasím s Tebou. Ale pokiaľ chceš zistiť, ktorý zosilňovač je "lepší", tak musíš nutne uvažovať aj s príslušenstvom, t.j. kabeláž a hlavne reprobedne. Aj nedávno bolo v jednom príspevku písané o Xavianoch - niekto písal, že ich nikdy nepočul dobre hrať. Ja som ich počul hrať u Dastu na jeho zostave vynikajúco. Keby si však k Dastovi priniesol iný zosilňovač, ktovie, ako by to spolu hralo. Ďalšia veľmi významná premenná sú káble. O tom bol môj príspevok. Presne povedané: zostavu musíme posudzovať kompletnú a nie je možné bez doladenia z nej vyňať akýkoľvek člen bez dodatočných úprav a to vrátane zosilňovača. Nie som "priateľom" rôznych testov, ale stane sa, že si kamarát chce u seba vypočuť napr. moje koncáky. Ak ich k nemu zoberiem, tak k nim beriem vždy aspoň káble a to repro a napájacie, lebo viem, že cez ne hrá dobre. Neviem, či som to dostatočne vysvetlil, ale z uvedených dôvodov nie sú pre mňa relevanté testy v rôznych časopisoch. Hlavne keď čítam, že na zosilňovač za 20 - 30 tis. € pripájajú káble za pár € a skúšajú ho na nejakých regálovkách rádovo za 3000 € (viď Hifi Voice - redakčná zostava). Najdôležitejšia premenná je akustika. Každý ju máme inú, niekto má veľa basov, iný menej a zosilňovač za to často "nemôže".
Nemalou roli také hraje úroveň a složení elektromagnetického rušení na různých místech.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Soulution 330

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše: 20 bře 2020 11:50 Meritelne parametry nejsou vsechno :smile:
Vskutku ... ale výsledkem celkové hodnocení 98% je právě i ten poslech. Jestli se nepletu, tak podobně hodnocené byly tranzistory s cenou mezi 200-250 tis. Kč Ale v zásadě, ať si každý koupí co chce ... na horké léto Class D a zbytek roku lampy :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Soulution 330

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jj, ackovy integrac od Luxe mel stejne hodnoceni.
Dieter Burmester
Odpovědět