Galvanické oddelenie

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
terahera

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od terahera »

Jj,to je ono,teď otázka,zda to funfuje a jestli Pytlův lékařský nebude levnější funkční řešení.To víš,jsem jen chudý delnas co živí kupu dětí :cool:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

hele Maro, ja mam v ceste tolik udelatek, ze galvanicke oddeleni LAN neresim ... sice s diplomem elektroinzenyra uz neverim na logiku v hifi, ale s celozivotnim zivenim se IT vcetne kabelazi na galvanicke oddeleni LAN jen pokrcim rameny
neni placka, neni highend
terahera

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od terahera »

Taky bych to neřešil,ale když ten červík furt hlodá :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

no ne, vazne, ona je otazka kde to oddelit,mezi routerem (router Zyxel GS2210-48 https://www.czc.cz/zyxel-gs2210-48/1505 ... ZNEALw_wcB a PC to oddelene nemam (propojene je to CAT7), galvanicke oddelene mam USB pred DAC (iFi iUSB Power)
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 18 pro 2018 08:00, celkem upraveno 1 x.
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Tohle je částečně off-topic, ale možná to souvisí s galvanickým oddělením ethernetového vstupu.

Před časem jsem měl zapojené audioPC cca 3 metrovým ethernetovým kabelem přímo z WiFi routeru. Do routeru pak byly připojeny kabelem ještě NAS, raspberry (běží na něm Minimserver) a přes WiFi všechno doma, co má IP adresu.

Prodejce mi zapůjčil ethernetový kabel za cca 15 tisíc, prý ať si to nezávazně zkusím. Tak jsem to zkusil... a nestačil se divit, jak velký rozdíl ve zvuku to byl. Vrtalo mi to v hlavě, ale nebyl jsem nastaven na to, že bych koupil tak drahé ethernetové kabely.

Nicméně, červík hlodal, trochu (spíše hodně) jsem brouzdal na internetu, až jsem našel doporučení předřadit před audioPC switch (mimochodem, prodávají se i aufiophilské switche za hodně peněz - ale nic z toho jsem neměl možnost vyzkoušet). Do switche jsem zapojil i raspberry (minimserver na raspberry "podává" data do audioPC) a pro dobrý pocit jsem nechal switch napájet z lineárního zdroje. A potom jsem znovu vyzkoušel vliv dražšího ethernetového kabelu - rozdíl tam sice (možná psycho :smile: ) nějaký byl, ale rozhodně nic zásadního. Pro dobrý pocit jsem pořídil ethernetové kabely od Supry a nechal "jinak zbytečný" switch předřazený před audioPC.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

asi tak, tazene to samozrejme mam z routeru pres switch Ubiquiti, ne ze zadneho home routeru s wifinou, wifi mam po celem dome resenou celkem prumyslovym resenim ubiguiti Unifi AC Pro (kazde patro jeden pristupovy bod, tvori to jednotnou sit s predavanim klientu, hezke ale pomerne drahe reseni, ale kdyz uz jsem tahal ty skoro 2km kabelu po baraku tak jsem to tak udelal (vcetne zahrady) a nelituju. Pokud nekdo tahne k muzice drat z routriku za petikilo tak tam asi nejake problemy nastat mohou.
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

@PavelDosko: Zdá se, že se vyznáš :thumbup: Uměl bys možná doporučit nějaký switch za normální cenu, který by posloužil podobně jako ten dole v odkazu?
https://www.myhifishop.de/Devices/AQ-SW ... hq483fap13
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

uprimne ? na odkazovanem reseni switche jsem nenasel nic zvlastniho ... naprosto srovnatelne s jakymkoliv prumyslovym/rackovym switchem
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Tady je taky jeden průmyslobvý switch za highend cenu
https://jcat.eu/featured/m12-switch-gold/

Ale i když pominu tyhle cenové extrémy. Průmyslové switche, které jsem našel na inernetu, jsou výrazně dražší než ty pro domácnost. Krom garance spolehlivosti, nabízejí průmyslové switche navíc oproti těm běžným domácím některé z "benefitů" těch audiophilských?

Myslím tím něco z tohoto:
- Internal Ultra-Low-Noise voltage regulation
- Jitter Reduction
- ReClocker
- Signal Shaper
- EMI Eleminator
- De-Noiser
- Modified/optimized external power supply
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

otazka je opacna - jak to u tech "HiFi" switchu delaji ...
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od kychtax »

Pytell píše:Chci zrušit Wifi pro StreamBox a připojit přímo na PC sít, obstaral jsem si LAN galvanický oddělovák ( používaný v lékařství ), jsem zvědav jak to bude fungovat. Chci mít hifi oddělenou od všech rušivých elementů a spínaných zdrojů ( proto mám např. optikou hlavní PC do DACu ), zkoušel jsem všechny možné USB oddělováky a vždy byl problém.
Míro, jdeš dobrou cestou, ale měl bys začít u pořádného PC... Než řešit jiný ethernet kabel či oddělovák.
Postavil bych si dedikované PC pro audio. Ne NUC. Hezký a praktický desktop case (co nejvíc uzavřený a zv.izolovaný), všechno fanless, SSD disk (y), atd.
Takový +- mám.. Až pojedu k tobě, můžu vzít a vyzkoušet, jestli to u Tebe něco udělá. Jestli bys měl zájem.
Přitom cenově se dá do 10 tis. toto vybudovat. Různé streamry za bambilion jsou zbytečné.
..I s přihlédnutím, že ten Mytek má určitě velmi kvalitní USB vstup.

Mimochodem. Jsem si teď (náhodou) ověřil, že i mít jiný USB řadič pro audio a jiný pro zbytek, je asi dobré..
USB dongle k logitech klavesnici jsem ze zadního panelu (kde byl vedle výstupu USB pro DAC) hodil na čelní panel (který mám zapojený do konektoru v zákl. desce.. na obr.). Je to, myslím, slyšet a celkem slušně. :clap:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše:otazka je opacna - jak to u tech "HiFi" switchu delaji ...
Jo, otázka za 800 EUR :smile: Kdybych nebyl takový skeptik, tak bych to i zkusil objednat.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

mam fanless nuc jen na audio (s linearnim zdrojem) a v pohode
neni placka, neni highend
terahera

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše:no ne, vazne, ona je otazka kde to oddelit,mezi routerem (router Zyxel GS2210-48 https://www.czc.cz/zyxel-gs2210-48/1505 ... ZNEALw_wcB a PC to oddelene nemam (propojene je to CAT7), galvanicke oddelene mam USB pred DAC (iFi iUSB Power)
Já už po pořízení Oppo Nuc nepoužívám,ale uvažoval jsem to právě oddělit mezi switch a Oppo
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Zítra snad bude čas a zapojím oddělovač LAN a napíši poznatky . Jinak mě vyšel na 3.500,- Kč bez DPH.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

Jinak pokud chcete jen "rozpojit " zemnící smyčku v stíněných ethernetových kabelech, pak stačí použít UTP spojku mezi dvěma kabely. Mnohem jednodušší a mnohem levnější.

např. https://www.softcom.cz/eshop/stp-ftp-sp ... 30625.html
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem nyní natáhl kabel UTP CAT 6 od modemu CISCO ( UPS) a zapojil oddělovač LAN před StreamBox , nastavil z WIFI na síť a zvuk bez sebemenšího brumu, spokojenost. Wifi mi někdy vypadávala.

Jak doporučuješ spojku mezi kabely, vytáhl jsem tester pro datové sítě a hle žadné oddělení se nekoná ( jedna z mojich činností je i kompletace PC sítí ), ale u oddělovače co jsem pořídil každý drát je galvanický oddělen.

A každý ví jak je to s UPS , musím mít oddělovák u TV i radia kvůli zemní smyčce.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

Mirku muzes ddat prosim odkaz na ten oddelovak co zkousis ?
p.s. kabel fakt vypadavat nebude a kdybys slysel bez oddelovaku brum bylo by to dost divne ... p.s. z jakeho routeru to tahas ? jestli jsi mel ve streameru zapnutou wifi tak to je daleko vetsi ruseni nez kdy bude po lan kabelu
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Pavle, oddelovák jsem kupoval zde : https://www.exac.cz/show_tit.php?id=550 ... isk=0&nav=

Pro internet používám CISCO EPC 3925. Zítra UTP vložím do podlahové lišty a budu spokojený.

Ten zvuk je daleko lepší a hlavně bez výpadků signálu.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

diky za odkaz

p.s. vzdy to bude lepsi po kabelu nez na wifi,
uzivej
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Nyní při kompletaci kabelů, poslouchám Na streamBoxu Miled Music -- 100 Estaciones -- pecky z Blues -- užívám si to plnou měrou.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

parada, vnimas nejaky rozdil s a bez zapojeneho Ethernet Isolator isolation connector MI 1005 ? (uz jsem nasel prodejce v Nemecku a staci potvrdit objednavku :-) )
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Ano, vnímám rozdíl -- v čistotě přednesu, bez LAN izolátoru je slyšet velice slabý šum a asi od spínaného zdroje CISCA brum.

Není to tak markantní jako když připojím tuner bez antenního oddělovače ze společné anteny -- to je slyšitelný brum a dc složka, který se dostane do celého systému.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

diky Mirku, sice zadny brum sum po pripojeni/odpojeni LAN kabelu neslysim, ale znas to, za tech par ecek to vyzkousim ... jeste jednou diky za tip.
neni placka, neni highend
terahera

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od terahera »

Taky díky za tip,vyzkouším :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

kdybyste to hledali bez cla, skladem a za vyrazne nizsi cenu nez v CR tak ...
https://www.reichelt.de/network-isolato ... 25116.html

v CR bude k mani az v polovine ledna za 3600 Kc bez DPH
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Na stránkách AR mají měření pro srovnání: bez izolátoru - medical isolator - acoustic revive
http://www.acoustic-revive.com/english/ ... lator.html
pic_lan_isolator_en_01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Tady je udělátko od Acoustic Revive za trochu zajímavější cenu:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Acoustic-R ... ctupt=true
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Pavle, děkuji , že si sem dal odkaz , už mi volalo asi 6 lidí, tak jsem je odkazal na tebou vložené stránky.

Jinak co se týče toho měření AR -- trochu se směji, hlavně když tam napíši : Additionally, 100% shielding by a copper-foil shield containing tourmaline further improves the sound quality without reducing the transmission characteristic.

I na ostatních kabelech mají stínění, ale dle výrobce se nesmí zapojovat, aby se uvolňoval turmalín ( prý to navodí atmosteru posluchače k lepšímu poslechu ), Několik kabelů tohoto výrobce jsem kompletoval, tak vím o čem píši. Na mé osobě jsem nespororoval účinek turmalínu, ale třeba jsem stará generace a funguje to na mladou ?!?!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

F2014 píše:Tady je udělátko od Acoustic Revive za trochu zajímavější cenu:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Acoustic-R ... ctupt=true
kdyz pripocitas clo tak jsi na dvojnasobku meho odkazu z Nemecka ...
neni placka, neni highend
terahera

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše:kdybyste to hledali bez cla, skladem a za vyrazne nizsi cenu nez v CR tak ...
https://www.reichelt.de/network-isolato ... 25116.html

v CR bude k mani az v polovine ledna za 3600 Kc bez DPH
:thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od blesk666 »

stare a viac krat pastovane ale tusim v tomto vlakne odkaz na tieto merania nie su:

https://www.computeraudiophile.com/foru ... ate-on-p15…/
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

blesk666 : taky jsem si napoprve poradne neprecetl nazev vlakna ... neni to o USB
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše:
F2014 píše:Tady je udělátko od Acoustic Revive za trochu zajímavější cenu:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Acoustic-R ... ctupt=true
kdyz pripocitas clo tak jsi na dvojnasobku meho odkazu z Nemecka ...
.. za trochu (opravdu jen trochu) zajimavější cenu za Acoustic Revive než kolik stojí u nás.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko: Vsimol som si uz pred postovanim, akurat dve veci - nazov temy je “Galvanicke oddelenie” teda bez konkretizacie. Po druhe - pokial sa vyuziva na konci USB DAC, tak mam za to, ze postacuje galvanicke oddelenie na strane USB a vstupe do DAC.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

blesk666 : jo, jo, mam to tak ted doma jak popisujes (a taky jsem sem puvodne postoval galvanicke oddeleni USB), ten bazmek na galvanicke oddeleni LAN je na ceste ... uvidime
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Tohle by taky mohla být zajímavá varianta - jedno ne-fixní propojení méně:
https://www.reichelt.com/de/en/network- ... tct=pol_33
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

Nemec galvanicky oddelovac LAN dodal, funguje to - mam to zapojene pred intel nuc, galvanicke oddeleni USB mam reseno pred DAC

konec hlaseni
neni placka, neni highend
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od zdeno1 »

Pavel
tak hurá němcům, tak jak Ti to funguje?Hlášení je příliš krátké a stručné, rozeber to, tak nějak.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

no jak bych ... zadny sum jsem nepocitoval predtim, ted snad mozna nuance a to sice zda se mi na par naposlouchanych skladbach ze to ma slysitelnejsi zvuky v pozadi a doznivani tonu, snad. Imo to bude mit vetsi vyznam u streameru nez pred pc samotnym, ale jak rikam chce to zkusit, ja mam komplet kabelaz v CAT7 stinenou a galvanicky oddeleni USB k DAC. Urcite nedoslo ke zhorseni, necham to tam, taky toho s tim bazmekem mam naposlouchano jen par skladeb.
neni placka, neni highend
Odpovědět