Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

aké propojovacie kable. - propojky mezi pásmy.
ad2. To si nemyslím. Když tam budou velmi kvalitní propojky, cílem je, aby se to "tvářilo jako jeden terminál". Proto ideálně právě nejlepší mít ty propojky, pak reprokabel a další kabely, včetně tech uvnitř bedny. :smile:
Ale pořád je to kompromis.. a každý další drát a kontakt je hůř. To snad je jasné. Tzn. nejlepší je jak to má pytel. Ještě lepší by to bylo bez fastonu. Ještě lepší by to bylo napevno bez terminálu, RK rovnou k výhybce. Samozřejmě kabeloví puritáni budou jistě nesouhlasit - Terminál musí být a také ušlechtilého původu a loga. :thumbup:
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Pytell

Příspěvek od bohus »

Já to mám na svých ATC 40 (V1) zapojeno už dva roky přesně tak jako Mirek, akorát jsem tam nechal původní terminály. Loni jsem uvažoval, že bych bedny napojil na kabely Tri-Vista a vyměnil i terminály, ale co pak s repro Vallhala, že. Takové napojení mi doporučil i provedl kolega a jsem s ním spokojen. Je pravdou, že mi to furt vrtá hlavou, ale vzhledem k tomu že už stejně pomalu hluchnu, tak se na to asi vyprdnu. :mrgreen:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

bohus : Otíku, dej na kolegu a když potom připojíš TriVistu uslyšíš ten markantní rozdíl i ve svém věku. Nedávno jsem hovořil s naším kamarádem Petrem S. , odpojil Valhalla 2 a zapojil TriVisty co měl ve skříni, a prý ani ten cenový skok není moc slyšet. Ta TriVista je fakt pecka.

V neděli jsem si udělal malý upgrade na gramofonu , výměna RCA obyčejných zlacených samiček za WBT, nechci ani psát co to udělalo ze zvukem, prostě už jen všude WBT, ten posun za to stojí :
20190104_114426.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

to udelala ta dečka :-)
neni placka, neni highend
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od Pecuch »

Kolik hodin potřebují na rozehrátí ty Trivisty? Děkuju.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Měl jsem je na 24 hodin na ProBurnu a po zapojení na sestavu cca. 200 až 250 hodin chtělo k plnému rozehrání.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

chlapi, kde vsichni ty TriVisty berete ? Nebo je to putujici vzorek ?
neni placka, neni highend
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od Pecuch »

Děkuji za info. Hraju na nich necelej den a jestli to bude ještě lepší, tak se teda těším...
JAPEX

Re: Pytell

Příspěvek od JAPEX »

PavelDosko píše:chlapi, kde vsichni ty TriVisty berete ? Nebo je to putujici vzorek ?
Kdo nemá TriVisty jakoby by nebyl :silent:, takže nejsem :mrgreen:.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pro sberace kovu idealni kabely :lol:
Dieter Burmester
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

Ano vela vela medi, :shock: bude tažký vo výkupe v zberných surovinách -kovošrote , bužirku vypaliť a predať tam do zberu. :shock:

Verím tomu že by to tak urobil určite náš "spoluobčan" ak by ho neznalí mal v ruke.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Nedávno byl u mě kamarád a když viděl TriVisty , tak mi povídá proč hraji na startovací kabely k autu, smál se, než jsem mu pustil jeho oblíbené songy, nevěřil a pořád koukal za stereo ponk a za ATC, co tam mám přidané, nevěřil , že takto obyčejná tlustá dvojlinka hraje. Když jsem mu pustil master pásek na 38, tak si málem ustřelil do gatí. Nevím kolik kusů bylo dovezeno do ČR, ale jsou i tací co mají dva i více kusů. Mě bohatě stačí tu co mám, asi lepší repro jsem doma neměl. Teď mi psal jeden hifista , že má půjčené nejnovější repro kabely Audioquest za jedno mega -- ať přijedu na test. Má to vůbec cenu, i když už jsem dlouho tak drahý kablík v ruce neměl.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

To je len humor, reagovanie na to čo tu dal Dieter Burmester . :cool: A ticho zavidím že mám len slabšie káble . :cool:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pytell

Příspěvek od Jirka33 »

TriVisty ovšem prehraje jeden levnější kablik, mozna bude mit odvahu to zde jedna osoba zdelit který to je :razz:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Jirka33 : tak to napiš, vždyť jsme normální lidé, rád se nechám překvapit, nebo ta jedna osoba se bojí zdělit své poslechové zkušenosti ?
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

může se a nemusí hodit do sestavy jakýkoli kabel. I trivista. Ta trivista, ale nastavuje laťku vysoko a potenciál, co za zvuk (s ní) jde dostat ven. Je to určitě výborný kabel.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od Pecuch »

Jak toto dopadne! To só nervy! :-ss :lol: O:-)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

jen se pripomenu s otazkou - kde ty TriVisty berete ??
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pavle, je to jak na vojně - hifista se stará, hifista má. :lol:
Pokud tě zajímají, mohu půjčit na zkoušku, zrovna příští týden jedu ve středu přes Olomouc. Více v mailu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak dnes mi konečně dorazil vánoční dárek , večer vyzkouším a dám report .

https://www.youtube.com/watch?v=_HvS0g9zM6k
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Tak to jsem zvědav! Koukal jsem na to před časem, když jsem kupoval ultrazvuk na jehlu, pak jsem to vypustil z hlavy...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Místo kartáče asi dobrý, ale za ty prachy ... a klasickou pračku to nenahradí.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pytell píše:Tak dnes mi konečně dorazil vánoční dárek , večer vyzkouším a dám report .
Tak jaké jsou zkušenosti? :?:

Já mám od pátku také čistící novinku - takovou větší štětku na holení za 7 USD z ebay - je to super na boj s prachem nejen na vlastní desce (i když tam zůstanu nakonec nejspíš věrný klasickému kartáči), ale hlavně v záhybech ramínka a na nedostupných místech gramofonu. :lol:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Těd jsem se vrátil z práce, včera večer jsem zkoušel.

Samozřejmě to nenahradí pračku, ale když nastřílím pistoly Zerostart na otačející desku na gramofonu a použiji ten vysavaček , sebere to všechan prach z LP a je jak nová. Čekal jsem za tu cenu vyšší výkon sání , ale dostatečně to vysaje všechno ., hlavně to chce grif jak to použít.
Uvidím časem jak se to osvědčí.

Super štětku má Koudelka ( Honza ), tuším Furutech -- ta je super.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak dnes jsem opět vyzkoušel vysavač na LP, jedna baterie dodaná v příbalu byla skoro vybitá , nahrazeno novými a nyní už spokojenost. Fakt to vysaje všechen bordel z drážky.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem neodolal, navštívil dnes Lachima a měl v ruce repro kabel za 750.000,- Kč .
20190116_150157.jpg
Krásné provedení, velice kvalitní banánky, u zesilovače singl a do repro dvě hadice pro bas a zvlášť pro výšky , solid core hybrid.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

A dobrý?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Má to pouze půjčené na test, a na srovnání versus Valhalla a Kimber 3038. Kdy se ti podaří poslechnout v domácích podmínkách tyto kabely
, jsou to nepřenositelné poznatky. Cena je samozřejmě přestřelená, ale určitě se najdou zákazníci o tom nemám pochyby a prodejce zajásá.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Tj dbsko, cili audioquest? :ympeace:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Pytell

Příspěvek od whisp »

No vsetci napato cakame na porovnanie ... :crazy:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Pytell

Příspěvek od sonofstars »

Me se libi fakt, ze lachim proste vyzkousi vsechno a ma potom opravdu povedomi o svete hifi o cem psat. Napr. ze Valhalla je oproti kabelu XY takova a oproti kabelu za 750tis makova. (Vyzkousi neznamena, ze to koupil).

Vetsina hifistu tolik zkusenosti jako on nema.
Skoda, ze uz nema chut moc psat na hifi forech. Ale jsem rad, ze se obcas vidime, pokecame a neco poslechneme :thumbup:

Pekna fotka Mirku. Vypada jako kabel z Tve produkce :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Aretax : cituji --ja tvrdím, že ľudská závisť nepozná hranice. Plný souhlas.

Pro mé uši nejlepší asi Kimber 3038, veliká škoda , že už Lachim nepřispívá, určitě by to napsal peprně.

Ano, na fotce je úplně nový model Audioquestu.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Pytell

Příspěvek od Tinariwen »

Mal som možnosť v prítomnosti môjho známeho pred troma rokmi rozpravať sa s človekom priamo z Audioquestu.Tieto drahokami sa vylučne kompletuju v Holandsku.Kable v tejto cenovej lige maju kvôli klientele hlavne zo Saudskej Arabie a im podobným bohatym krajinam v danom teritoriu.Každoročne tato cielova skupina dopytuje nielen tieto drahe kable.Audioquest ma cenovu politiku nastavenu aj pre velmi bohatých ludí...To iste maju nastavene aj ine firmy značky na všetky audio komponenty.Vo svete žije velmi vela bohatých ludí a renomovane firmy,značky s audiom zaraduju do svojich ponuk aj taketo extremne drahe veci .
Je to prirodzene ak sa pozrieme na extremne drahe auta,jachty,hodinky atd všetko v ponuke pre ludi ktorí na to maju si to kupiť bez akejkolvek ujmy na ich konto.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pytell

Příspěvek od Jirka33 »

lidumil - :thumbup: :razz:

Pytell - je to nejaka metráž z VDH, terahera ti povi vic.

http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph ... &start=240
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

Ja som raz v živote počul hrať ODIN a vôbec sa nedivím, ak niekto si ho môže dovoliť, že si ho kúpi. Ten kábel je "úplne z inej dimenzie". Ja osobne nám repro káble XLO Limited (už sa nevyrábajú), ale k mojim koncom som zatiaľ žiadne iné nevedel dopasovať. Valhalla - príliš ukričaný kábel, Kimber 3038 zas príliš matný, Cardas Clear zas veľmi silný na basoch. XLO - pre mňa najlepší v danej triede. Ešte by som rád vyskúšal Krautwire Fractal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pytell

Příspěvek od F2014 »

Pytell píše:Tak jsem neodolal, navštívil dnes Lachima a měl v ruce repro kabel za 750.000,- Kč
Tak něco takového bych si chtěl zapojit do svého systému aspoň na zkoušku. Já vím, pořád se musí korektně zdůrazňovat, že drahý není nutně dobrý, ale u mne zatím platila přímá úměra mezi cenou a kvalitou :sad:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Dobry den Mirku, zajimave cteni o nasem RiAudiu... Mozna by bylo dobre dat vedet i ostatnim vlastnikum.... Pokud chapu spravne, v urcitem zapojeni je to celkem o hubu.... http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... sc&start=0
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pytell

Příspěvek od PítrsPraha »

Panove, nemate prosim k RI Audiu navod k ofoceni?
Pripadne muzete potvrdit propojeni zasuvek na primarni a sekundarni zem u vasich traf, jak je popsano na Slovanetu?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ri-Audio mám cca. 12. roků, a ani jedna chybička, prvotřídní kvalita a pro mou sestavu plmohodnotný komponent sestavy.

Bez zapojení sestavy do RiAudia by mě nebavilo poslouchat, kvůli zemní smyčce mám propojené PC optikou, galvanicky oddělenou PC síť a když jsem měl analogový tuner oddělovač antény.

Četl jsem ten článek na vedlejším foru a někdy jsem se bavil a někdy trochu bál co tam radili ( Odborníci ), nebudu jmenovat, ale někteří by měli vrátit maturitu nebo diplom a asi nevědí co je vyhláška 50, osobně kvůli certifikaci jednou za 2. roky školení a zkoušky.

Určitě odpoledne změřím propojení a dám vědět, mám pouze blokové schéma. Nikdy jsem nepátral po podrobném , neboť nebyla potřeba.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

mno, uvarili tam z vody husty gulas ...
neni placka, neni highend
Odpovědět