Meitner MA-1 v2

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Yngwie »

Podařilo se mi půjčit na test převodník MA-1 v2. Velmi zajímavý strojek, který může tak trošku překvapit všechny, kteří jsou zvyklí (jako já) na nějakým způsobem zabarvený zvuk. Po AR CD6 mi v prvních chvílích připadal převodník nezajímavý a reprodukce nudná. Aklimatizace chvíli trvá, ale je nutné říci, že je to vysoká liga ... rozlišení u klasické hudby je exemplární, informace o prostoru rovněž excelentní. U rocku mi trošku chybí zvýrazněné basy, které pomáhaly mým Harbeth k lepšímu "drivu".

Hodně zajímavé je porovnání AES vs USB. Osobně mi přijde AES o malinký chloupek lepší než USB. Rozdíl je ale tak malý, že je nutné vybrat nahrávky a pak přepínat z poslechového místa. AES mi přijde o něco malinko čistší, což může způsobeno taky rozdílnými kabely. Kdo je příznivce čisté vyrovnané reprodukce bez exhibování detailů, tak vřele doporučuji vyzkoušet. Jdu zahrávat :mrgreen:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Jirka33 »

Na starší rock, a metal to musi byt dost nuda ne?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Yngwie »

Jirka33 píše:Na starší rock, a metal to musi byt dost nuda ne?
No nepřidá mu to, pokud je nahrávka špatná. V tomto je Ayon CD-35 nebo AR CD6/9 lepší ... na druhou stranu u klasické hudby zase tyhle dva nemají takové rozlišení. Vše je kompromis :thumbup:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Jirka33 »

Docela chápu co ty myslíš. To co jsi napsal v prvním příspěvku. Mám momentálně nový převodník a pozoruji to stejné co ty, z čehož jsem byl ze začátku docela zaskočen že takové například Yello není takové jaké jsem měl rád, a byl na to zvyklý, přitom zvuk je o kus dál než předtím ve všech aspektech, ale hraje to prostě tak nějak uhlazeneji. ( Jedná se o stejný převodník pouze o jeho modernizaci, upgrade)
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od zatty »

Paráda, gratuluji :razz:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Yngwie »

Jirka33 píše:Docela chápu co ty myslíš. To co jsi napsal v prvním příspěvku. Mám momentálně nový převodník a pozoruji to stejné co ty, z čehož jsem byl ze začátku docela zaskočen že takové například Yello není takové jaké jsem měl rád, a byl na to zvyklý, přitom zvuk je o kus dál než předtím ve všech aspektech, ale hraje to prostě tak nějak uhlazeneji. ( Jedná se o stejný převodník pouze o jeho modernizaci, upgrade)
Na druhou stranu, když si člověk pustí Karajana nebo jen hloupý soundtrack Howarda Shora, tak se nestačí divit, jak to MA-1 rozklíčuje ... ani náznak ostrosti ovšem. Hrozné nahrávky ovšem zní hrozně ... podle mě je jen nutná aklimatizace, ale uvidíme:)
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od blesk666 »

ja mam sice o nieco starsi Emm Labs DAC2, ale charakteristika odpoveda. Cistota, detajl a neutralita. Zaroven blba nahravka zostane blba a dobra je o to lepsi zazitok. Tym ze pocuvam velky rozsah zanrov potrebujem a pouzivam plnorozsahove repro a nemusim to kompenzovat zbytkom aparatu.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Jiri »

Yngwie
Zajímalo by mě, zda jsi měl možnost porovnat Meitner MA-1 v1 proti té nové v2 verzi?
Já měl asi 2 roky tu verzi v1 (ta ještě neměla galvanické oddělení USB vstupu), takže věřím, že v2 (s galv. odd. USB + další vylepšení) bude zvukově zase mnohem dál.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše: 13 srp 2019 14:11 Yngwie
Zajímalo by mě, zda jsi měl možnost porovnat Meitner MA-1 v1 proti té nové v2 verzi?
Já měl asi 2 roky tu verzi v1 (ta ještě neměla galvanické oddělení USB vstupu), takže věřím, že v2 (s galv. odd. USB + další vylepšení) bude zvukově zase mnohem dál.
Ahoj, neměl jsem tu možnost, ale pokud si pamatuji, tak v1 byla o něco lepší než Luxman DA-06. V2 je hoooodně lepší než D-05u/DA-06. Objektivně je lepší v2 než Ayon CD-35, ale pro mě je srdeční záležitost zatím ten Ayon. Trošku simuluje studiovou pásku a to se mě mooc líbí. Podle mě se největší změna udála u algoritmů up-samplingu. Pro mě hraje V2 lépe z Lumin na SPDIF/AES než na USB. Vyzkouším ještě klasický notebook.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Jiri »

Dík za praktické zkušenosti.
Myslím, že s notebookem (používáš Foobar?) to nebude úplně releventní porovnání kvalit USB vs koax. digi vstupů. Chtělo by to odladěné PC, aby bylo možné konkurovat transportu od Lumin.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše: 14 srp 2019 09:48 Dík za praktické zkušenosti.
Myslím, že s notebookem (používáš Foobar?) to nebude úplně releventní porovnání kvalit USB vs koax. digi vstupů. Chtělo by to odladěné PC, aby bylo možné konkurovat transportu od Lumin.
POužíval jem HQ Player a notes je čistý a běží na SSD. Linux nepoužívám.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od Jiri »

Tak ten HQ Player je výborný takže paráda.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od blesk666 »

u mna prechod z Mac Book Pro+Foobar>USB
na Autender N100H bol az sokujucim drastickym zlepsenim (mam este Emm Labs DAC2)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Meitner MA-1 v2

Příspěvek od parnass »

zkoušel jsme ho doma dlouho (proti a s linn akurate) určitě nehrál špatně… (nejlíp hrál jako převodník zapojený za linnem jako transportem) ale vzhledem k omezení formátů na vstupech (kromě usb) by to k němu chtělo mít dobrý usb transport.
skoro bych ho i chtěl, jenže to bych nesměl ozkoušet taky emm da2 //emm už je prostě v jiné lize//
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Odpovědět