B.M.C.G.

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od terahera »

ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1059
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 22 říj 2019 21:06 Nebo třeba s tímhle https://www.google.com/url?q=http://www ... FTX-TLIw3d_
Sorry za OT
To Terahera:
pozri - viewtopic.php?f=19&t=6210&p=71603&hilit ... age#p71603
vyzerá, že spokojným majiteľom je člen daliborr
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Jirka33 »

Začíná to být zajimavé, pomalu se rozehrávají, a začíná mě poslech bavit.

Prometheo - jsem slyšel ve studiu na svém zesilovači, nebavilo mě to. A ke mě domů jsem to nechtěl, dřina byla to jen vybalovat z beden. :razz:
IMG_20191024_004135.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od zatty »

pěkné, moc pěkně se ti celá místnost rýsuje :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Jirka33 »

Poslechovka se pomalinku doděláva, bohužel se stále na něco čeká a je málo času. Je to pár měsíců co jsem nahradil hodně slušnou Optomu HD50, JVC DLA-X7000 takže si teď taky hraji z obrazem a hledání zdroje obrazu. Projektor byl u mě kalibrovan sondami na dva režimi, jeden z nich na HDR. Úroveň černé barvy je úchvatný.
IMG_20191019_175802.jpg
IMG_20190918_140446.jpg
IMG_20190920_195704.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Frogyman »

Obraz vypadá opravdu úchvatně. To máš už vyřešeno i nové plátno?
U beden se mi pořád nechce zdát, že by sis mohl polepšit. A protože jsi na dotaz odpověděl vyhýbavě tak to tipuji na testovací zápůjčku, po které bude následovat vratka a návrat Virtuos... :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Jirka33 »

Ano, plátno mám HIVILUX, něco takového https://www.hivilux.de/en/tab-tensioned ... -oxid.html
ale projekční plochu mám po celé ploše (žádný rámeček)

Quarta je samozřejmě zatím na test, kdo by si koupil repro bez poslechu ? :razz: Zatím má náhrano nějakých 8hodin, a začíná se mi to líbit, ALE... Dám vědět za čas. :-ss
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od terahera »

Tak dnes jsem byl se Zattym navštívit místního hulváta a sběrače banů napříč fóry Nordlanda.Zvědavost mi nedala,a i když jeho vyjadřování napříč fóry je mnohdy za hranou,jsem jej chtěl poznat osobně a hlavně slyšet jeho sestavu :angel: Skutečnost,jak už to mnohdy bývá,je jiná,než jeho virtuální vystupování.Je to v pohodě kluk,příjemný a s velkým přehledem o hifi.Místnost má zcela určenu jen a jen pro poslech,kompletně akusticky upravenou především vlastnoručně vyráběnými prvky,které i na pohled vypadají ůžasně :thumbup: No a konečně zvuk.Nebudu se zbytečně rozepisovat a napíšu jen stručně-za mě reference,zcela nekompromisní zvuk,který je v domácích podmínkách zcela ojedinělý :shock: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Jirka33 »

:razz: Děkuji za navštěvu, škoda že nebylo více času na poslech i na pokec.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od terahera »

Jj,4 hodiny je v tomto případě žalostně málo :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Frogyman »

A prozradíte, jaké budky jste vlastně poslouchali?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Jirka33 »

Hrály moje Virtuosky, na Xavian Quarta nezbyl vůbec čas, tak sloužily jako basstrapy v rohu poslechovky, možná proto ten dobrý zvuk :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Frogyman »

Tak to pak ano :thumbup: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od terahera »

Jj,bastrapy byly velice pěkné a vkusné :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od zatty »

Jirka33 píše: 02 lis 2019 23:25 :razz: Děkuji za navštěvu, škoda že nebylo více času na poslech i na pokec.
neboj času bude ještě... od poslední mojí návštěvy v akustice obrovský skok, filmová hudba neskutečná scéna to prostě musí bavit každého ^:)^ Samozřejmně kromě akustiky je hlavním zdrojem síly Perreaux Éloquence 255i (pokud se nepletu s označením). U nás docela méně známá značka, ale hraje neskutečně a s Xavu tahá maximum. :clap:

tak zas příště a něco i dovezu :lol:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Dasta
Příspěvky: 1454
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Dasta »

Tak to jste si to kluci užili, čtyři hodiny hudby,to už je pořádná porce.
Taky jsem to u Mirka slyšel v červnu se Sašou, bohužel, jenom asi hodinu, neb čas tlačil.
Jeden z referenčních zvuků, které jsem kdy slyšel.Zajímavý by byl u Mirka zvuk z gramofonu, to by mohl být docela mazec, takový Tsuoshi Yamamoto"Midnight Sugar", vidím to v barvách.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Jirka33 »

Dasta píše: 03 lis 2019 11:55 Tak to jste si to kluci užili, čtyři hodiny hudby,to už je pořádná porce.
Taky jsem to u Mirka slyšel v červnu se Sašou, bohužel, jenom asi hodinu, neb čas tlačil.
Jeden z referenčních zvuků, které jsem kdy slyšel.Zajímavý by byl u Mirka zvuk z gramofonu, to by mohl být docela mazec, takový Tsuoshi Yamamoto"Midnight Sugar", vidím to v barvách.
Děkuji za tip, poslechnu Tsuyoshi Yamamoto trio – Midnight Sugar alespoň v digitálu.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od terahera »

S tím gramofonem mě to taky napadlo a i jsem to Mirkovi říkal,myslím,že v jeho sestavě a prostoru by to byl totální zvukový masakr :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Pecuch »

Nechápu proč tu ještě virtuálně smrdíš. Je to jen doklad této korektní doby... hanba Levinsnovi nebo kdo tu to teď čistí... jsi opravdu pokřivenej-nenávratně...
aretax
Příspěvky: 3085
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od aretax »

Pecuch píše: 10 led 2020 23:37 Nechápu proč tu ještě virtuálně smrdíš. Je to jen doklad této korektní doby... hanba Levinsnovi nebo kdo tu to teď čistí... jsi opravdu pokřivenej-nenávratně...
Verím, že tým myslíš seba...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od Pecuch »

A teď ještě pribehnut na pomoc Terahera a Zatty a je to ako cez kopírák aretax, však?
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od zatty »

Pecuch píše: 11 led 2020 07:19 A teď ještě pribehnut na pomoc Terahera a Zatty a je to ako cez kopírák aretax, však?
netusim proc mne zatahujes do nejakych nesmyslu. !!!
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od terahera »

Pecuch píše: 11 led 2020 07:19 A teď ještě pribehnut na pomoc Terahera a Zatty a je to ako cez kopírák aretax, však?
Tento výpad také nechápu :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3085
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od aretax »

Pecuch píše: 11 led 2020 07:19 A teď ještě pribehnut na pomoc Terahera a Zatty a je to ako cez kopírák aretax, však?
Máš komplexy, potrebuješ rýpať? Nechaj si zájsť chuť a radšej sa špáraj v nose. Urobí Ti to dobre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jirka33 alias Nordland alias Mirek

Příspěvek od fox »

Už ho nechte být. Je zabanovany', nemůže se bránit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 221
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od -Kocour- »

Znamy se dnes stavil na poslech ke mne, a jelikoz pokracoval dal do Prostejova k B.M.C.G?. a dostal jsem moznost se pridat, tak jsem hned kyvl. S Mirkem jsme se neznali, ale jeho poslechovku jsem uz drive zaznamenal v drivejsich vlaknech, stejne tak Virtuosy mkI, pak Quartty,.... az nynejsi Monitor Audio PL 200 II.
Burmester je krasavec, Chord Dave jsem jiz mel moznost slyset u sebe, ale MA PL200 a hlavne ta poslechovka, to vse stalo za to si tam zajet.

No, vezmu to od konce. Tento zvuk a charakter ANO. Takto to ma hrat a vypadat.
V prvni fazi poslechu se vetsinou zamerim na zakladni atributy jako celistvost, jednopasmovost, urcita rychlost/pomalost zvuku, vyvazenost pasem, dale jestli si to vybira zanry nebo to je univerzalni, prostor do stran i predozadni, a i poslech potichu a vice nahlas. V tomto je uz dost repro/sestav, kdy neprojdou ani tyto zakladni vlastnosti dobre reprodukce. U Mirka je vse tohle v naprostem poradku, repro dobre vykresluji vse od nizkych tonu az uplne nahoru, zadne slevani ci koule dole pri vyssich hlasitostech ci narocnejsich vecech/zanrech, jde z toho zivot a tep, a neni tam, tak casto rozsireny, pocit odtrzeni basu, tzn. nizsi stredy jsou v poradku. Pocit jednopasmovosti tam je krasne znat.
Znamy to proveril vsim moznym od klasiky, jazzu az po rock. Ja si pak jen pustil navic Annie Lennox, Yello, Bozzio Levin Stevens. Vse bylo vyborny, a i narocne trubky ci basy v nekterych jazzovych skladbach netahaly nerezaly, byly tak akorat jasne znele vykreslene akorat. Vse zahrano s peknyma barvama a doznivanim, zadny plochy ci az moc kratky zvuk ci tony, detaily a urcite aranzma nahravek bylo pekne citelne a jasne, hudba jakoby dychala, sestava chtela hrat.

Na zaver jsem zmeril FR obou repro s mikrofonem v miste poslechu, a to ukazalo jasny peak na 33Hz, coz i bylo mirne znat prave treba na Yello, ktere uz bylo na spodu trochu tezsi. Nicmene To stale nebylo otravne, ani to nezpusobovalo problem v jine casti spektra.
Dale, mereni obou repro z mista poslechu ukazalo vybornou shodu.

Dalsi poznatek, ten Burmester je dobry, cisty jasny. Zadna prifouklost ci patlavost, ani urvanost nebo naopak tupost, a prostor tez uplne v poradku. Zminuji to, protoze tohle tez neni vubec samozrejmost pro hodne zesilovacu.

Se znamym jsme probrali v aute dojmy, a byla jasna shoda na to, co jsme slyseli.

Takze velmi fajn vylet a poslech. Diky
20240421_163820.jpg
20240421_163808.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1333
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od blesk666 »

Kocur: super, vdaka za report. Krasna posluchovka
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
B. M. C. G.
Příspěvky: 103
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od B. M. C. G. »

Děkuji za dnešní návštěvu. Jen opravím, repro jsou PL 300 II.
Dasta
Příspěvky: 1454
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od Dasta »

V srpnu 2019 jsme se se Sašou (frogyman)za Mirkem stavovali v Prostějově, když jsme jeli z Olomouce od Pavla Doška.
To měl Mirek ještě Virtuosy s nějakým australským zesilovačem, tuším, že Perraux.
Dodnes si pamatuji,shodli jsme se se Sašou, že se jednalo o jeden z nejlepších zvuků v zemi.
Jestli to pokročilo ještě dál, musí to být hodně zajímavé.
Přeji příjemný poslech.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
B. M. C. G.
Příspěvky: 103
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od B. M. C. G. »

Dasta píše: 21 dub 2024 21:52 V srpnu 2019 jsme se se Sašou (frogyman)za Mirkem stavovali v Prostějově, když jsme jeli z Olomouce od Pavla Doška.
To měl Mirek ještě Virtuosy s nějakým australským zesilovačem, tuším, že Perraux.
Dodnes si pamatuji,shodli jsme se se Sašou, že se jednalo o jeden z nejlepších zvuků v zemi.
Jestli to pokročilo ještě dál, musí to být hodně zajímavé.
Přeji příjemný poslech.
Ano, je to o pár kroků lepší. Nyní větší čistota pásem, artikulace, rozlišení, a barva výšek. Byl problém PL dostat v tak malé poslechovce pod kontrolu. (23m2) Aby tam byla pevnost zvuku na jakou jsem byl zvyklí. Trvalo to dva roky, ale povedlo se. Snažím se to posunout stále dál, ještě není úplná spokojenost.
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od Jiri »

Páradní poslechovka a opět se potvrdilo, že to je naprosto zásadní pro výsledný zvuk.
B.M.C.G. dokázal, že to jde i bez milionových investic do komponent a reprosoustav a to dokonce i s velmi levným Aurender streamerem jako digitálním transportem. :clap:
Evidentně věnoval výběru a sladění sestavy hodně času a držím mu palce v dalších plánovaných krocích. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Luikas
Příspěvky: 47
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: Poslech u B.M.C.G.. Burmester, Monitor Audio, Chord

Příspěvek od Luikas »

Moc pekna poslechova mistnost ^:)^
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 246
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od MANA »

Tak jsem si prošel reinkarnované vlákno Jirka33 alias Norland. Zejména pak příspěvek od Kocoura, který hodnotil jeho poslechovou zkušenost, kterou absolvoval s kamarádem. Měl jsem také tu čest se u B.M.C.G. zastavit a poslechnout jeho sestavu.
Bohužel, narozdíl od Kocoura a jeho kamaráda, jsem však takové nadšení ze zvuku nevnímal :sad: . Snažil jsem se opakovaně pročítat Kocourovy poznatky a pochopit, proč to vlastně vnímám jinak. No, na nic jsem nepřišel, prostě uvedené nadšení sdílet nemohu.
Pro mě se jednalo o dobrý zvukový zážitek, který nijak neurazí, ale také zcela nezaujme. Na celkovém projevu se dle mého názoru nejvíce projevila akustika místnosti, která díky použitému EPS polystyrenu má výrazný útlum zejména na výškách. Díky tomuto charakteru se citelně vytrácí živost, rozlišení a jiskra ve zvuku. Silně mi tento charakter připomíná zvuk první Virtuosy, kterou jsem po 8 letech užívání nakonec musel prodat. Je pravdou, že jsem měl první verzi s původním výškáčem Ring Radiator, nicméně i po upgrade na Revelator, by k očekávanému oživení zvuku nedošlo (měl jsem možnost porovnat obě bedny přímo vedle sebe), tak jsem to vzdal a bednu předal novému majiteli, který tento zvukový charakter vyhledával.
Co se mi na zvuku líbilo (abych nebyl nebyl jen negativní), bylo tzv. nasycení středů, kde se mezi repro přímo před vámi odehrává krásně zobrazená prostorová scéna. To se mi opravdu líbilo a je to to jediné, co mě zůstalo v hlavě. Na druhou stranu opět díky EPS polystyrenu dojde k útlumu širší prostorové scény - jinými slovy, zvuk končí přesně mezi repro, nemá velikost/rozmach do šířky. Scéna se potom jeví dosti malá, ale díky nasyceným středům je poměrně hluboká.
Osobně tento zvuk a ladění vnímám jako optimální pro poslech při vysokých hlasitostech až na koncertní úrovni. Potom se asi posluchači dostaví onen uspokojivý pocit. Za mě však zvuk nemá zásadní atribut živosti a rozlišení, kdy si osobně nedokážu vychutnat např. strunné nástroje, činely, prostě ty nástroje, kde je potřeba určitá jiskra, čistota a rozlišení.
Reakci jsem sepsal zejména proto, že B.M.C.G. se také se svými příspěvky nemaže a určitě mě pochopí a také proto, že jsou i hifisti, kterým tento charakter zvuku a naladění nemusí zcela sedět a mezi ty se řadím já.
Ale jak píše B.M.C.G. Snažím se to posunout stále dál, ještě není úplná spokojenost. A tak věřím, že se mu to jednou podaří dotáhnout a MA PL 300 II rozkvetou a ukážou co v nich je v plné síle :ympeace:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Yiakubou
Příspěvky: 114
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od Yiakubou »

Ono to neni jednoduchy najit tu idealni rovnovahu mezi zatlumenim a jakousi zivosti akustiky (tzn. vic odrazu a vysek). Je to individualni a spis dlouhodobejsi proces. Martin Vitvar razi akustiku dost na te zive strane a ja s tim v podstate souhlasim (pro stereo), ale kdyz to delal u me a on uz byl spokojeny, tak ja jsem porad nebyl a az kdyz se dotlumilo vic, tak ok - a pak sam uznal, ze to tak je lepsi. A bylo treba dotlumovat s absorbery s tou jeho difuzni mrizkou a matrix balls, ty obycejne photoecha jinak ubiraly na vyskach az moc a uz to pusobilo mrtve. Tady ale zadny mereni uz moc nepomuze a spis je to o zkouseni, ladeni a dlouhodobejsim poslechu. Problem totiz je, ze pretlumena mistnost je slyset tak nejak hned, ale negativa prilis zive akustiky se projevi az po dlouhodobejsim poslechu, kdy to zacne unavovat a nekde neco zacne tlacit, aspon ja to tak mam - a to M. Vitvar pri tech relativne kratkych navstevach nema moc sanci navnimat.
B. M. C. G.
Příspěvky: 103
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od B. M. C. G. »

=)) děkuji za ohlas, pobavilo. :mrgreen:

Co dodat. Někdo rád odrazy, a poslech místnosti, ja raději nahrávku. :ympeace:
Yiakubou
Příspěvky: 114
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od Yiakubou »

To je takovy slovickareni, ktery nic neznamena. Pochybuju, ze poslouchas jenom nahravku i s tim utlumenim, bez jakychkoliv odrazu a dozvuku. Ale i kdyby, tak to je dobry tak do studia, kde je potreba maximalni presnost a veci merit, ale proti gustu... Pro me je to ale zvuk, ktery se realne nikde nevyskytuje a pro usi/mozek to je neprirozene. Pro normalni poslech pro radost a relax (byt v hi-fi kvalite) jsou nejake odrazy a dozvuk potreba, protoze tak je to prirozene a normalni. Kde je ta hranice, je uz pak individualni a o tom jsem psal.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 246
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od MANA »

Yiakubou píše: 06 kvě 2024 19:16 Ono to neni jednoduchy najit tu idealni rovnovahu mezi zatlumenim a jakousi zivosti akustiky (tzn. vic odrazu a vysek). Je to individualni a spis dlouhodobejsi proces. Martin Vitvar razi akustiku dost na te zive strane a ja s tim v podstate souhlasim (pro stereo), ale kdyz to delal u me a on uz byl spokojeny, tak ja jsem porad nebyl a az kdyz se dotlumilo vic, tak ok - a pak sam uznal, ze to tak je lepsi. A bylo treba dotlumovat s absorbery s tou jeho difuzni mrizkou a matrix balls, ty obycejne photoecha jinak ubiraly na vyskach az moc a uz to pusobilo mrtve. Tady ale zadny mereni uz moc nepomuze a spis je to o zkouseni, ladeni a dlouhodobejsim poslechu. Problem totiz je, ze pretlumena mistnost je slyset tak nejak hned, ale negativa prilis zive akustiky se projevi az po dlouhodobejsim poslechu, kdy to zacne unavovat a nekde neco zacne tlacit, aspon ja to tak mam - a to M. Vitvar pri tech relativne kratkych navstevach nema moc sanci navnimat.
Ahoj Yiakubou,
naprostý souhlas se vším, co jsi napsal :thumbup: . Mám to stejné a v podstatě jsem začal s dejme tomu otevřenou akustikou s většími odrazy a postupně velice opatrně tlumím, abych docílil rovnováhy a pro mé ucho optimální výsledek. Jsou to hodiny práce a nesmí se to uspěchat. Tohle za mě opravdu není možné naměřit, ale jedině naposlouchat - pokud nejsi profík nebo Fidji99, který je opravdu hooodně v tomto daleko - usuzuji dle jeho odborných příspěvků ^:)^ . Jakmile se přetlumí / postaví z většiny na absorbčních panelech (EPS polystyren, molitan, všude koberec atd.), tak se mi výsledek nelíbí - zvuk je pro mě nudný /mrtvý. Na druhou stranu chápu, že to někomu vyhovuje, může kalit volume do nekonečna. Pro mě byl například Audiohappening neskutečná zkušenost, která mě v pochopení akustiky mé místnosti posunula o parník dál. Vyslechl jsem si sice kritiku, ale konstruktivní a ta tě vždy posune :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Yiakubou
Příspěvky: 114
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od Yiakubou »

Nechci mluvit za Fidjiho, ale ten to ma uplne jinak, protoze a/ multikanal a b/ multi-sub. To uplne naposlouchat nejde a je nutne se spolehat na mereni a exaktni data mnohem vic nez u sterea bez subu.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 246
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od MANA »

Yiakubou píše: 06 kvě 2024 20:52 Nechci mluvit za Fidjiho, ale ten to ma uplne jinak, protoze a/ multikanal a b/ multi-sub. To uplne naposlouchat nejde a je nutne se spolehat na mereni a exaktni data mnohem vic nez u sterea bez subu.
JJ, měl jsem na mysli hlavně jeho teoretické vědomosti.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 246
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: B.M.C.G.

Příspěvek od MANA »

B. M. C. G. píše: 06 kvě 2024 20:28 =)) děkuji za ohlas, pobavilo. :mrgreen:

Co dodat. Někdo rád odrazy, a poslech místnosti, ja raději nahrávku. :ympeace:
jasné =)) =)) =)) =))
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Odpovědět