Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Příspěvek od Overgrounder »

Dalo by se nějakým rozumným a spolehlivým popisem definovat, z jakých komponentů by měla být postavena klasická domácí LAN/WIFI síť, pokud ji chceme využít i pro hifi? Řekněme, že se chceme pohybovat v rovině poměr cena/výkon pro zdroj/drát/router/switch/napájení/izolátory nebo galvanické oddělovače.
Byl by někdo schopen a hlavně ochoten tuto problematiku z odborného hlediska pojmout tak, aby se v tom mohl orientovat i laik?
Mně osobně by to dost pomohlo a znám ve svém okolí minimálně dva další hifisty, co jedou na modemech od O2 nebo UPC ~x(
Pokud by se objevily i tipy na odpovídající zařízení, moc by to pomohlo.
Zatím máme v merku Cisco a MikroTik, ale nabídka je široká a člověk neznalý všech těch fičurek se jen stěží orientuje.
Díky všem za podnětnou diskusi k věci :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Příspěvek od PavelDosko »

ja se omlouvam, ale takhle na dalku bez znalosti toho jak to mas vzduchem privedene a jake ma ten propoj/privod parametry by to byla strelba do vzduchu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Příspěvek od jirie »

Já to mám také přes router O2, a přívod do sklepa dokonce jen se dvěma dráty vedoucími do spliteru :oops:
To je mazec. A teď babo raď :???:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Příspěvek od zatty »

Prolet si moje osobní vlákno, mám tam testy nějakých kabelů Lan a i jak mám akt. řešenou svou síť.. klidně se ptej na cokoliv.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Příspěvek od Overgrounder »

Tak jsem to teď prolezl a mám to takhle. Na střeše 5ghz WiFi anténa, dolů kabel CAT5, potom "napájecí krabička" Ubiquiti, odtud do MikroTik RouterBoard, odsud CAT6 do Dlink WiFi routeru, pak switch a na něm pověšené všechno...
Stačí to takto nebo je potřeba něco víc?
"Rychlost" mám cca 25mbit. Jakmile nám tady v ulici zprovozní optiku, nechám to samozřejmě předělat.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Rekonstrukce domácí sítě s přihlédnutím k hifi

Příspěvek od zatty »

Moje zapojení vypadá takto.. Celá síť je vytažena o patro výš, má svůj vlastní okruh s furutech zásuvkou, lištu supru a napajecí kabel furutech.
Jako zdroj je optika která je galvanicky oddělená přímo v ulici do mého rozvodu.Jako modem je Cisco s něho po dlouhém bádání do routru Netgear a s něho přímo dolů do Nucu. Jak routr tak modem mají své napájení od Ifi + v liště je Ifi AC iPurifie. Vše je propojen Cat7 silver od Viablue včetně feritů.

U tebe bych viděl díru v Cat5 ten by měl nahrazen a Dlink bude standartního typu.. zkus za něho dát nějaký kovový rourtr stoji cca 700kč a měl by fungovat jako filtr častečně. co se týče rychlosti tak 25mb je naprosto dostačující
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět