PítrsPraha

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Ahoj,

už se na fóru pohybuju nějaký čas, tak by bylo dobré a slušné se také představit ve vlastním vlákně.

Jmenuju se Petr, je mi 41 let. Pocházím z Přerova, pak jsem na studia odešel do Prahy, kde jsem zakotvil na 20 let, poslední 4 roky žiju ve středních Čechách v malinkaté vsi u Sázavy.

Moje hifi "kariéra" začala v útlém dětství, kdy jsem k odpolednímu spánku poslouchal pohádky z komplet sestavy Tesla mého táty - gramec nejspíš NC 440, zesilovač AZS 217, dvoupásmové bedny nejspíš ARS 821. V pubertě mi dlouhý roky dobře sloužil větší jezevčík Aiwa CA-100. Potom přišlo hifi období na mýho bráchu, doma měl CD přehrávač Technics SL-PG400, zasilovače Technics a pak Sony (snad TA-F530), bedny třípásma TVM ARS 240.

Na gymplu jsem si z peněz z brigády koupil discmana Technics SL-XP 490 a legendární Koss Porta Pro. Ten zvuk mě naprosto uchvátil, nosil jsem to s sebou řadu let a prakticky jsem nevycházel z domu bez sluchátek na uších a páru náhradních tužkovek v kapse.

S prvním vlastním bydlením (bez rodičů) přišla i chuť na "velkou" sestavu. V podstatě náhodou jsem na inzerát koupil regálovky, který mě nasměrovaly v mém dalším vývoji a který u mě vydržely hodně dlouho: Shan Emotion E-500. Byl to pro mě tehdy zajíc v pytli, netuším, co mě vedlo k rozhodnutí koupit tyhle bedny. Ale děkuji za to prozřetelnosti :smile: . Zkonstruoval je B. Sýkora, kvalitní měniče Focal, tioxidový výškáč... Na základě vyčtených recenzí jsem k nim pořídil NAD C-320BEE, zdrojem zvuku byl discman Technics. Ten časem vystřídal CD přehrávač NAD C-525BEE. Na chvíli mě pohltila touha mít i gramec, Pro-Ject Debut III s Ortofon 2M Red a později Bronze. Rychle jsem ale pochopil, že kvalitní zvuk gramce = moc peněz, tak jsem tuhle větev opustil. Poslechovkou mi tehdy byl obývák v panelovém domě. Foto z té doby:
01.jpg
.
.
.
Tehdy se vlastně tahle moje záliba rozjela. Následovaly první výstavy, návštěvy studií i hifistů. Pak se u mě zabydlel NAD C-375BEE a upgrade CD na Sirius3 od Dana Vrány. Začal jsem se poohlížet po větších repro, protože mám rád hudbu nahlas a u Shanů mi chyběl ten objem a možnost pohnout volume více doprava. Nechtěl jsem ale přijít o noblesu a jemnost Shanů. Logickým krokem bylo zůstat u Focal, takže přišly Focal Electra 926. Ty časem odhalily nedostatky svalnatého, ale trochu na steroidech, NADa, který jsem vyměnil za neutrálnější, ale stejně výkonný Parasound Halo Integrated. Foto z té doby:
03.jpg
.
.
.
U CD přehrávače NAD mě začala zlobit mechanika a to jsem vyřešil pořízením SACD Denon DCD-2020AE. Fascinace z kvality zvuku, kterou jsem najednou měl doma, mi tehdy namluvila, že tohle je moje konečná a že víc nepotřebuju... :lol: .
04.jpg
.
.
.
Pak přišlo stěhování z paneláku do domku, samostatná byť dočasná a akusticky dost příšerná poslechovka a červíček začal hlodat :smile: . Přišel svalnatější dělenec Parasound P5 + A21, s ním a jeho čistotou zvuku se zachtělo transparentnějšího zdroje než byl Denon, tak se doma objevil RME ADI-2 Pro AE. To už na mě ale bylo ve spojení s Focalama moc starilní, analytické, bez života. Víc a víc jsem se vracel k SACD Denon. Foto z té doby:
05.jpg
.
.
.
Začalo se ukazovat, že brzdou ve zvuku jsou Focaly, které nahradily Revel Performa F208. Slepou uličku s RME a zároveň chuť se posunout od SACD Denon vyřešil příchod Ayonu CD-35 Signature, který umožnil vynechat ze signálové cesty předzesilovač Parasound a sestavu tím zjednodušit. A to je sestava, kterou mám dnes. Doplňuje ji oddělovák+filtr RI Audio a streamer BlueSound Node 2i.
06.jpg
.
.
.
A co plánuji dál? Co se sestavy týká, tak do budoucna chci pořešit dospělejší streamer. Poslech (SA)CD a online je u mě tak 50:50, takže to mi dává smysl. A chtěl bych se také nějak systematičtěji pověnovat kabeláži jako celku. Dnes to mám tak nějak co dům a vývoj dal - power kabel k SACD, signálové XLR a repro kabely Vincent Premium, power k zesilovači VdH Mainsstream Hybrid, dig. koax ViaBlue NF-75.
No a co se poslechovky týká, tak místnost, kde jsem teď, se schyluje k přestavbě na druhý dětský pokojík. Proto to ultra provizorní řešení akustiky. V plánu je vybudovat novou poslechovku v části půdy o plus mínus shodné velikosti, jako jsem teď, tedy cca 25 m2. Takže jako hurá, ale zároveň z toho mám vítr, páč to bude stavba od píky a zatím vůbec nevím, za jaký konec to mám vzít :-? .
Budu tu ve vlákně postupně informovat, jak se to vyvíjí. Něco bych chtěl stihnout do konce letošního roku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od jirie »

Díky za představení.
Máš to hezky zdokumentované.
Přeji ti šťastnou volbu a provedení nové poslechovky.
Nemusí to být radost, ale výsledkem by radost být měla :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

ani som si neuvedomil ze tu nemas pribeh. Skus este datovat tie jednotilive stupne vyvoja. inak pekne fotky. Tiez povazujem za spravnu cestu riesit lepsie komponenty a hlavne bedne a kable nechat na neskor
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PavelDosko »

hezky vyvoj, nekdy se zastav
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PítrsPraha

Příspěvek od terahera »

Tož vítej,i když tě už zde asi všichni znají :angel: Škoda,že jsi při svém hifiživotopise nevzpomněl zahořování DACu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: PítrsPraha

Příspěvek od zatty »

Přeji hodně štěstí při budování nové poslechovky, sám teď dokončuji tu svou :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: PítrsPraha

Příspěvek od RedBaron »

Hezký představení, při takhle pěkné sestavě bych se při budování nové poslechovky asi hned před prvním hrábnutím do konstrukce domluvil s někým kompetentním v akustice jako je například coffee abych se vyhnul ve finále možná nákladnějším a horším pokusům-omylům. Tak ať se to povede :thumbup:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od T101 »

Pěkné představení.
Fajn sestava se solidním potenciálem vzhledem k tomu co vše ještě chceš řešit. Poslechovku k tomu máš hezkou :thumbup:
Při budování akustiky hodně štěstí a nervů, také bych se poradil u odborníků, ale na experimenty tam už něco máš :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Děkuji za reakce.

blesk666:
Budu muset dohledat podle fotek, doplním.

terahera:
Šlo jen o výměnu ochranné pojistky na vstupu napájení (transil), tzn. naprostá drobnost, která nestojí za řeč.

RedBaron & T101:
Jj, určitě nemám ambice to řešit sám metodou pokus/omyl bez pomoci někoho, kdo ví, co a jak :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lubin »

Vypadá to pěkně chlape. Zvukově znám Ayon i reprobedny, vidím i v poklidu řešenou akustiku...musí to hrát dobře, úderně....fakt hezký!
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

Další hifista, co hraje bez dedikovaného předku. :smile:
Pitrsi s tím RME.. hm. Já bych naopak další 2 využil. K sluchátkům a jedno do práce... :???:
Jsem dost zvědavý, jakým směrem se budeš ubírat. Ty revely a hlavně Ayon už mi přijdou dost "muzikální".
Ať Ti to hraje a je spokojenost. :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

blesk666:
Šlo to časově nějak takhle:

1994 - discman Technics + Koss Porta Pro

2007 - discman Technics + NAD C320 + Shan

2009 - CD NAD + NAD C320 + Shan

2013 - CD NAD Sirius 3 + NAD C375 + Shan

2015 - CD NAD Sirius 3 + Parasound Halo Integrated + Focal Electra

2017 - SACD Denon + Parasound Halo Integrated + Focal Electra

2018 - SACD Denon + P5/A21 + Focal Electra

2019 - RME ADI-2 / Ayon + P5/A21 + Revel
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Ještě dodám, jaký zvuk mám rád. Etalonem při no-limit penězích by byla sestava Soulution + Vivid G1. To byl zatím ten NEJ.... zvuk, který jsem slyšel, tím směrem se snažím jít... Detail, přirozenost, muzikálnost. Akustiku mám rád spíš zatlumenější než živější. Preferuju co nejkratší poslechovou vzdálenost, jak je to vzhledem k velikosti beden možné. Nemám rád studeně analyticky hrající lupy, ani přehnanou nasládlost á la některé Sonus Faber. Mám rád basy, hutné, znělé, které vibrují tělem a které jdou hluboko, ale ne na úkor přesnosti a definice. Mám rád to fyzické chvění na středech u perkusí, hmatatelnost středových nástrojů, která přichází od určité hranice rozlišení sestavy. Výšky musejí být plné, znělé, schopné zprostředkovat barevnost v tomhle pásmu, ale ne řezat při vysokých hlasitostech. Lidský hlas rozprostřený přes všechna pásma tak, že se nedá identifikovat přechod mezi pásmy. V tomhle jsou Revely geniální, v té provázanosti zvuku a sourodnosti.

Potřebuju sestavu, která zvládne zahrát od metalu, přes rock, ostřejší jazz, pop, elektroniku, drum´n´base, písničkáře, akustickou hudbu až po klasiku, protože to je přesně to, co poslouchám. Klasika mě začala zajímat až někdy v roce 2013, kdy se moje sestava dostala zvukově na úroveň, kde už mě to nerozčilovalo.

Poslouchám při hlasitostech od šepotu (jako podkres, když si čtu apod.), po vibrující podlahu (klasiku a elektroniku). Současných cca 2x 300-350W, které dá Parasound do 4-6Ohmové zátěže Revelů o citlivosti 89 dB/W/m je už výkon, který mě nelimituje při žádné hlasitosti - aspoň si to myslím. Bránil bych se mít dvě A21, každou pro jeden kanál? Nebránil :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

PitrsPraha: sympaticka je mi je ta tvoja zostava a mne blizke aj to co popisujes ze je pre teba dolezite vo zvuku (rovnako aj ako si zhodnotil “gramofonovu analogovu vetvu). Pre mna bol jeden z tych etalonov zvuk pocuty uz velmi davno - niekedy este v 90-tych rokoch na vystave Watt kde vo velkej sale prezentovali B&W Nautilus 220V (šneky) krmene koncakmi Bryston. (nie nahodou su “šneky” a Vivig G1 konstrukcne pribuzne).
Tak ci tak by ma celkom zaujimalo ako si dosiel k tomu zdroju/predku Ayon. Nemyslim kde si ho kupil ale jednak ako ta napadlo ho vobec skusat/kuspit - filozoficky je totiz s tymi elektronkami trochu mimo tvojho dovtedajsieho hifi vyvoja (aj mino toho Solution) a aj preco to neni napr Audionet VIP alebo ART G3 a predok JC2 alebo napr niektory z predkov Audio Research (LS26, LS27,LS28, Ref 5).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Jj, šneci hráli výborně i vloni na pražské výstavě, to byl taky zvuk mýho vkusu :thumbup: .

K Ayonu jsem došel tak, že jsem jej kdysi dávno slyšel hrát na výstavě ještě v hotelu Fórum. Vešel jsem do místnosti a okamžitě mě upoutal ten plný šťavnatý detailní a dynamický zvuk. Pamatuju si to jako včera. Strávil jsem tam asi hodinu a od té doby jsem měl přehrávač Ayon na svém wish listu jako snový komponent, který si pořídím, až budu velkej. Od té doby jsem přehrávače Ayon slyšel ještě několikrát a můj dojem se vždy jen potvrdil. No a pak se objevil CD-35 Signature za dobrou cenu, zrovna byly peníze, tak jsem konal :smile: .

A proč ne něco jiného? V první řadě proto, že takhle výraznou změnu jsem v tu chvíli neplánoval. Byl jsem sice ve fázi, kdy RME už 90 % času ležel v koutě a z Denonu jsem vnímal tu jeho lehkou rozmáchlost, ale zároveň jsem aktivně nic nehledal. A ve druhé řadě, nad preampem jsem neuvažoval, jako brzdu jsem vnímal přehrávač/DAC.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej Petře,
moc hezky napsáno, vývoj jaký mnozí z nás znají. Mně jsou velmi sympatické JM Lab-Focal Electra 926, přesně tyhle jsem měl i barva sedí. I ten Technics SL-PG 400A jsem měl, bože to byly časy. Co by mnozí dali za takovou krásnou a hlavně samostatnou poslechovku. Držím palce při budování té nové, která už bude plně dle představ majitel kdy se dá vše naplánovat od píky.
Ayon CD-35 jsem také měl doma na cca týdenní testování a musím říct, že je to vynikající player, gratuluji k němu. Díky možnosti nastavení mnoha digitálních filtrů dokáže z placek CD/SACD vydolovat maximum a k tomu ještě skvělý DAC.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PítrsPraha

Příspěvek od pajuna »

Vitej na foru :thumbup:

Trochu si procitam tve predstaveni, popis zvuku, ktery se mi libi. Me take vzdy velmi dobre znely Vivid, kazdy rok na HEP.
Trosku si davam dohromady tvuj popis o oblibe vice zatlumene mistnosti s difuzory, jejich poctem a umistenim na prvnich odrazovych plochach. Neni ten zvuk moc rozstreleny? Jaky mas rozmer mistnosti?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Děkuju pánové... ^:)^ .

Jinak k mojí stávající poslechovce.... Na fotce vypadá dobře :thumbup: , měření už taková krása nejsou :thumbdown: :
REW_kanaly.jpg
.
.
.
Pokud měřím oba kanály najednou, výsledek je ještě tristnější:
REW_oba_kanaly.jpg
.
.
.
Měřil jsem z poslechového místa, mikrofon vodorovně ve výšce výškáče, namířený buď přímo na bednu (měření jednoho kanálu) nebo doprostřed mezi bedny (oba kanály). Není to žádný průměr, prostě jen jedno měření pro každý graf (já vím....).

Tahle cimra je dočasná a mám zákaz cokoliv vrtat, šroubovat či lepit na stěny a strop. Takže to rozestavění molitanů a difuzorů je opravdu prozatímní a nijak řízené měřením. Je to podkroví, obě šikminy a strop jsou ze sádroše, pod ním minerálná vata. Už při střední hlasitosti je na sádroši cítit, jak vibruje. Je ho tu několik desítek m2, co to dělá se zvukem je nabíledni.

Místnost je 5.6 x 3.9 m, strop 2.35 m, v téhle výšce je ale jen pás uprostřed široký 2.2 m, zbytek jsou šikminy podkroví, viz fotka výše.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od -Kocour- »

Koukam ty mekke sikminy se na mereni pod 200Hz projevuji celkem podobne. U sebe jsem nameril skoro to stejne. No ja si na reseni pockam tak 3 roky. Na ucho je to takove odpojene, chybi tomu trochu kopanec a udernost.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od fox »

Mám též poslechovou místnost ze sádrokartonu s minerální izolaci. Když jsem se do ni nastěhoval, byl zvuk tak špatný, že jsem chtěl s hifi skončit. Zvuk se zlepšil až po dovybaveni nábytkem. Nejvíce, když jsem tam přestěhoval piáno od dcery. Teď už je to snad v pohodě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

fox
to si umím živě představit. měl jsem to u kamaráda z "první ruky.
sádroš + podkroví + šikminy = hrob každého hifisty
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak akustika je doma :thumbup: , pomohl náklaďáček, ale především velmi ochotný bývalý majitel Ivo a jeho syn :thumbup: . Ještě jednou děkuji, pánové ^:)^ !
20200111_082340.jpg
IMG_7098.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

:thumbup: gratuluji.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: PítrsPraha

Příspěvek od DK76 »

Paráda :thumbup: :clap:
Bond 007 alias Monte

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jsem skeptický :cool:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od jirie »

Hmmm.
LEGO pro velké kluky :cool:
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: PítrsPraha

Příspěvek od sartel »

Bond 007 alias Monte píše: 11 led 2020 18:51 Jsem skeptický :cool:
Kdyžtak to poslouží v kotli
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PavelDosko »

no fajn, kdyby ti zbyly ty basstrapy tak ...
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Dnes se u mě zastavili lachim s kychtaxem a užili jsme si krásné (jak by někteří řekli "woodoo") odpoledne s výsledkem, který mi bude v hlavě znít ještě hoodně dlouho :thumbup: . Takovéhle Rammstein jsem ještě neslyšel a v uších mi budou znít dlouho - nejen kvůli hlasitosti, při které jsme je hráli....

Šoupalo se s bednama, poslechovým místem, koberci, přidávaly se basstrapy, které jsem si včera přivezl a ve výsledku jich teď je v poslechovce deset - PavleDoško, nezbydou.... :angel: . Kychtax přivezl prototypy svých kabelů, napájecí, signálové XLR i reprokabely. Propojili jsme s lištou, jejíž název se nesmí vyslovovat :-). Pod SACD přibyly Carebally, pod koncák a trafo wenge špalíky, na každou bednu jsme dali 15 kg betonovou dlaždici.

A výsledek? Jako byste v přehrávači vyměnili průměrně masterované CD za špičkově masterované SACD.... :thumbup: ^:)^ . Myslel jsem si, že za původně špatným zvukem (lachim popsal jako "hráli to mravenečci") je především špatná akustika. Ale každá z provedených úprav zlepšila kousek toho či onoho a ve vzájemně propojené synergii to dalo tak neskutečný zvuk :ympeace: ! Výsledkem byla pro mě dechberoucí prostorovost jak levopravá, tak předozadní, obrovský nárůst dynamiky přes všechna pásma, zvuk řezaný jako laserovým paprskem, naprosto srozumitelný, pevně definovaný, netahal za uši. Prokreslené plné středy a krásně barevné výrazné ale ne agresivní výšky. Basy jako když se štípe skála, pevné, tvrdé, hluboké.

Jsem rád, že jsem slyšel potenciál, jaký moje komponenty mají, když se jim dopřeje patřičná péče. Ono stačilo ve vyladěném systému vyndat Carebally zpod SACD a hned se to zřetelně negativně podepsalo na basech, prostoru... A když kluci odcházeli a já zapojil sestavu bez podložek a s původní kabeláží - zahuhlané dunící basy, ukřičené středy, výšky bez barevnosti, smrsknutý prostor. Těžko se tahle zkušenost popisuje, to se musí zažít!

Děkuji lachimovi za pomoc s přestavěním poslechovky, kychtaxovi za ochotu přivézt dvě tašky krásných kabelů. Oběma pak za příjemně strávené odpoledne, spoustu hudby a fajn pokec :thumbup: ^:)^ .
IMG_7126.jpg
IMG_7130.jpg
IMG_7131.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Vinco »

A pri tomto poznani si urcite viete predstavit, co urobia take Stillpoints na mieste nejakych Ceraballov...
Je to dlha a zaujamiva cesta
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

Petře, děkuji Ti za pozvání a pohoštění. Dnes to byl jeden ze zážitků, na které se nezapomíná.
Na začátku sestava decentě hrající polotichem a stydlivě jazzík, protože dle Tvých slov "s tím sádrošem to tady nikdy hrát nebude", a na konci Rammstein, který jel jak lokomotiva s neskutečnými basy.. a asi 4 hodiny mezi tím.. a dvě hodiny potom... a vlastně ještě teď mi buší v hlavě.

Petr má výbornou sestavu. Když se k tomu přidá co hrdlo ráčí akustických prvků, výborné bedny, Ayon 35, kabeláž.. a je zážitek sledovat lachima při ladění a změnách. Udělali jsme (lépe řešeno lachim udělal :angel: ) v průběhu odpoledne 20, možná víc změn? A zvuk sestavy se posouval stále dál a dál. Je to radost Tě sledovat, MIchale, když máš tolik možností a věcí k dispozici a Petr příkladně reagoval na každý dotaz/požadavek. Petře, bylo vidět, že jsi napjatý a hodně zvědavý, kam to ještě půjde? :clap: S odhodláním. Bez náznaku zaváhání! Nepozastavil ses ani nad 12kg dlaždicí na bedně nad Tvým skvělým přehrávačem ^:)^ . Ještě studenou, přinesenou někde z venku. :smile:
Až byl zvuk úplně zcela jinde, z "nějakého hifi" v nekompromisní, pulsující..živelný zvuk. Valící se jako lokomotiva, s přesností a razancí.

Být u toho, vidět, slyšet.. Nejde popisovat všechny změny, bylo by to na dlouho. I pro mě bylo očekávání velké a moc děkuji za možnost vyzkoušet si své věci u Tebe.
Gratuluji k výbornému rozhodnutí, pořídit si akustiku!
Pro mne asi zatím největší skok, jaký jsem kde za jedno odpoledne zažil. Tvá sestava má značný potenciál a kvalitu.
RME... si asi vyndám z podpisu. Po dnešku.. :smile:
Jak píšeš, to se musí zažít.. :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

Nerobili ste tych zmien naraz trochu moc aby sa dalo odlisit ktora je pricina a ktora dosledok? (vidim tam aj Kychtaxovu napajaciu listu zapojenu k filtru...)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

kychtax
stav reprodukce zvuku při našem příjezdu byl skutečně komický. kromě skvělých komponentů bylo v té místnosti snad všechno špatně.
proto byl ten rozdíl "před" a "po" tolik šokující.
(osobně mám vždy nejraději pohled na užaslý, omámený výraz majitele sestavy, když se to takhle povede)

skvělé bedny, referenční sacd přehrávač, dostatečný koncák .... a přesto tak malinký, ustrašený zvuk ?
udělal jsem jen takové změny, jaké fungovaly u X dalších členů zdejšího fóra.
ty, o kterých se v rámci nekonečných debat na fórech bavíme již 15 let.
stejně jsme přeci před lety dělali při mé 1. návštěvě u tebe.
pítrs má výrazně lepší komponenty než ty. proto u něj je/byl a bude potenciál výsledku mnohem vyšší.

blesk666
nešlo o to, jaká změna vede k jakému výsledku.
šlo o to, jak ukázat majiteli skvělých komponentů, že jejich potenciál díky své pseudo-racionalitě využil tak na 20%.
tomuto mému tvrzení samozřejmě nevěřil.
naštěstí v rámci praktické realizace 100x vyzkoušených změn za 2 hodiny sám slyšel, že "ukázaná platí".
že:
- ceraball a wenge funguje
- po každé změně komponentu je nezbytné vyzkoušet správnost ustavení beden vůči módům místnosti
- jeho stávající kabeláž je tristní. k tak skvělým komonentům úplně špatná.
- nákup akustických prvků za 20.000 Kč byl dar z nebes a možná nejlepší rozhodnutí jeho hifi-života.
(bez nich by se zvukem u pítrse nešlo dělat téměř nic)
- různou kombinací prvků bez měřitelného přínosu lze měnit zvuk sestavy dle potřeby.
- zátěž na bednu funguje stejně jako změna kabelů. jen je třeba se nebát to vyzkoušet.
- že velká plocha koberce funguje hůře než správně umístěná malá plocha ale správné vrstvy koberce
atd atd.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Jiri »

Pítrs
Koukám podle fotek, že místnost máš velice podobnou jako já. Obrovská změna nastane, až nainstaluješ ty stropní prvky - máš se na co těšit, zvuk bude ještě o dost lepší. :thumbup:
Velká gratulace. :clap:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od jirie »

Tak nějak si představuji kooperaci členů fóra :thumbup: :thumbup: :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

Citit z toho nadsanie ake ma pri hifi vzdy drzalo, super, to dnes forum potrebuje ako sol. Lachim dakujem za vysvetlenia. Som k sice k niektorym trochu skepticky, resp. ich hodnotenie typu “tak 20%”... (matematicky by bolo pri dosiahnuti 100% potencialu potrebne 5 nasobne zlepsenie), preto odporucam vyvarovat sa tychto typov vyjadreni, kedze toto tych co maju v “hlave kalkulacku” moze zbytocne drazdit a povazujem to za skodu.

toto bolo ako myslelene?
“...po každé změně komponentu je nezbytné vyzkoušet správnost ustavení beden vůči módům místnosti...”Myslis po kazdom nainstalovanom akustickom prvku?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Aby nebylo nadšení... Kdybys slyšel svou sestavu najednou hrát o 435.7 % líp, taky by ses jen připitoměle usmíval a dokola opakoval "to není možný" :mrgreen: .

I ochota kluků jet za mnou dohromady 100+ km, trávit celé odpoledne až do večera neustálým šoupáním toho či onoho.... :thumbup: . Navíc, a to opravdu velký respekt k lachimových zkušenostem a uším, jednotlivý iterace nebyly slepým tápáním a chaotickým zkoušením všech variant, ale cíleně směrované postupné kroky, které vedly k postupnému vylepšování zvuku ^:)^ .

Kdysi jsem do lachima ryl ohledně věcí, které u mě včera prostě zafungovaly. Byla za tím moje neznalost a neochota naslouchat, protože přece "zdravý rozum a fyzika říkají, že...." ~x( . Za to se tedy dodatečně omlouvám :angel: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

no ja som pocul uz aj zatracovane hifi fosilie hrat v akusticky prakticky neupravrnom priestore sakra dobre a naopak hodne drahy aparat s akustickymi upravami miestnosti (vraj s meranim) kde to hralo jak z "autocenzura".
Ty mas dobry aparat ktory je (z mojho pohladu) v normalnej zaplatitelnej cenovej kategorii. Takze je na com stavat.
Skuste (ak je moznost) nahrat zvuk tej istej skladby mikrofonom z posluchoveho miesta za sucasneho setupu a poznacit si nastavenu hlasitost (skoda ze nemas povodny) a potom to iste za tej istej nahravky a hlasitosti zopakovat pri dalsom setupe.

Samozrejme je to cenna pomoc od Lachima a bol by som urcite tiez za nu vdacny (keby sa u mna s niecim “supat” dalo. Pre mna je najblizssia vacsia investicia do hifi v plane prave v tom si dopriat samostatnu posluchovku - ostatne uz povazujem za tocenie sa v kruhu a zbytocnost)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

blesk666
1. matematicky popisovat subjektivní dojmy .... to neumím a ani jsem to tak nemyslel.
pokud bych měl však opravdu vyjádřit svůj pocit ze zlepšení reprodukce hudby u pítrse včera mezi 16h a 19h,
pak bych řekl, že " zlepšení bylo 500%-ní. nebo spíše více "
a to jsme potenciál pítrsovi sestavy ještě zdaleka nevytěžili!
ty plechové propojky na terminálech Revelů mě strašily i ze spaní.
škoda, že na jumpers kychtax nemyslel!!

2. to se těžko popisuje telegraficky. zkusím takto:
při každé změně v sestavě (komponentu) je potřeba pošoupat bednami.
znovu najít/ujistit si TU ideální pozici pro bedny.
respektive se znovu a znovu přesvědčovat, zda by po provedené změně komponentu nebyla dříve vyhodnocená pozice beden jako horší aktuálně naopak lepší.
vyměnit kabel, zasunout nožičky ceraball, nerez pod bedny, činky na bedny.... to je ještě easy.
ale 20x šoupnout bednami, pečlivě proměřit jejich pozici vůči stěnám a poslechovému místu, pořádně je znovu "zabodnout" do podlahy ... to už chce čas a deodorant!
ruku na srdce. kdo tomuto "šoupání" věnuje 100% péči ??


pítrspraha
děkuji za milý text. býval jsi skutečně aktivním členem kabelové inkvizice. nu ... včera jsi to viděl v praxi. :thumbup:
škoda, že jsem si nevyfotil tvůj užaslý výraz.
taková fotka by vysvětlila veškeré pochybnosti nepřítomných racionalistů.
:ympeace:
včera se ve tvé prozatimní poslechovce vzácně sešly ideální okolnosti.
ty jsi byl ochotný udělat všechny změny bez zaváhání. a máš samostatnou místnost!
kychtax vzal dostatečnou výbavu na úspěšnou realizaci.
jen ty propojky to chtělo moc!! s těmi by to bylo ještě jiné.
vedle v místnosti jsi měl dostatek funkčních akustických prvků. důraz dávám na slovo "funkčních"!
ty polystyrenové "pseudo-difuzory" už jsi doufám nechal na půdě!!
tvá sestava byla tak "zabitá" a bedny tak "zadušené" v rozích, že to šlo jako po oleji.
stejného výsledku by u tebe dosáhl i člen "kulich" nebo "zabiny007". nebo "vitek". a všichni další.
co mají vyzkoušeno a vědí.
bylo moc fajn vidět (navíc na bývalém členovi inkvizice), že většina z toho pořád nejde a nejde změřit a stejně TO funguje báječně!
:ympeace:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Dasta »

Pítrs.
Jako bych byl též přítomen, vidím to barvách, též byl u mně lachim na návštěvě, plně rozumím Tvým zážitkům a dojmům
Snažil jsem se udělat vše, co mně bylo doporučeno, myslím, že jsem se posunul hodně výš, navzdory posměškům věčných skeptiků od vedle.
Mám radost sTebou, že jsi objevil s pomocí kluků potenciál svojí sestavy, která To budoucnosti určitě dopřeje spoustu krásných chvil.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět