PítrsPraha

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
J@nik

Re: PítrsPraha

Příspěvek od J@nik »

Zalezi aj od toho ake mas reprosustavy. Niektore su menej nachylne na akustiku niektore viacej... „Klasická“ koncepce reprosoustav vs. úzký zvazok s kontrolovanou smerovostou (1".. driver v horne)...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Yngwie »

Vřele doporučuji vyzkoušet:

Franc Audio Ceramic Classic nožičky přímo pro CD-35 (podle mě lepší jak Finite Elemente)
Acoustic Revive RAS-14 Triple-C (několik dnů poslouchám na zdroji a zesilovači a je to moc pěkný upgrade)
Acoustic Revive RAF-48H (antivibrační podložka pro zdrojové komponenty)
SPEC RSP-901EX/AZ9EX pro repro

Pořádný předzes je lepší než ten v Ayonu, ale dá s tím žít, když uvážíme, že v podstatě zdarma a skutečný upgrade přineselo až předřazení Accu C-2450 před konec. Tak ať ti to hraje.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

ako ma riesene ovladanie hlasitosti ten AYON CD35? vyrobca pise ze je cisto v analogovej domene. Znamena to ze je tam klasicky potenciometer?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Hm, vidíš na CD-35 nějaký potenciometr :angel: ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

To ze tam je tlacitkove ovladanie, neznamena ze tam nemoze byt za tym motorovo ovladany potenciometer. Zaujima ma to, nic tym nepredikujem. Ten Ayon ma uprimne zaujal, tym ze ak su to plnohodnotne na spickovej urovni 3 zariadenia v jednom, tak to nemusi byt ani z pohladu ceny nezaujimave.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 17 led 2020 14:45 To ze tam je tlacitkove ovladanie, neznamena ze tam nemoze byt za tym motorovo ovladany potenciometer. Zaujima ma to, nic tym nepredikujem. Ten Ayon ma uprimne zaujal, tym ze ak su to plnohodnotne na spickovej urovni 3 zariadenia v jednom, tak to nemusi byt ani z pohladu ceny nezaujimave.
Je tam dualní čip (jestli se nepletu podobně jako u některých Audio Research LS) ... lampy pracují ve dvou režimech 2,5V/5V na RCA a v analogové doméně reguluješ úroveň směrem dolů. Z mého pohledu zvukově naprosto perfektní zařízení ... zatím jsem nic lepšího zaplatitelného nenašel. Možná Luxman D-10X? Za zcela jiné peníze.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Yngwie píše:Je tam dualní čip (jestli se nepletu podobně jako u některých Audio Research LS) ... lampy pracují ve dvou režimech 2,5V/5V na RCA a v analogové doméně reguluješ úroveň směrem dolů.
Tak tak :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše: 17 led 2020 14:49Je tam dualní čip (jestli se nepletu podobně jako u některých Audio Research LS) ... lampy pracují ve dvou režimech 2,5V/5V na RCA a v analogové doméně reguluješ úroveň směrem dolů. Z mého pohledu zvukově naprosto perfektní zařízení ... zatím jsem nic lepšího zaplatitelného nenašel. Možná Luxman D-10X? Za zcela jiné peníze.
Pak se tedy nabízí otázka, proč když jsi ten stroj měl, tak už ho zase nemáš? :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše: 17 led 2020 15:17
Yngwie píše: 17 led 2020 14:49Je tam dualní čip (jestli se nepletu podobně jako u některých Audio Research LS) ... lampy pracují ve dvou režimech 2,5V/5V na RCA a v analogové doméně reguluješ úroveň směrem dolů. Z mého pohledu zvukově naprosto perfektní zařízení ... zatím jsem nic lepšího zaplatitelného nenašel. Možná Luxman D-10X? Za zcela jiné peníze.
Pak se tedy nabízí otázka, proč když jsi ten stroj měl, tak už ho zase nemáš? :shock:
Protože jsem chtěl z české distribuce a HF Edition ... a některé věci mě na Ayonu trošku štvaly (včetně velké pozornosti ze strany prcka - přeci jen to vypadá jako dětský sporák:)), taky jsem chtěl vyzkoušet DP-720 nebo případně D-08u.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Dieter Burmester »

Detsky sporak =))
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

Pitrspraha
Me by zajimalo, jake upravy z tech ukazanych planujes aplikovat v realu sve sestavy?
Ceraballs pod sacd a koncak take povazujes za nezbytne?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax:
Ano, souhlas. Me na tom celem jeste navic zarazi ta konfrontacni cernobila rovina, kterou se nas konicek snazi polarizovat na my vs oni, absolutni dobro vs absolutni zlo. Primitivismus.

lachim:
Za nejdulezitejsi povazuju akustiku, tedy vybudovani nove poslechovky. To je ale beh na delsi trat, byt se to zacina pomalu hybat.
Na ceste jsou kotouce na cinky 4x10 kg jako zatez na repro. Zena dostala za ukol vymyslet nejaky potah/kapsu na ne, pomoci ktereho zatez setrne a bezpecne povesim na repro.
Na wenge pod oddelovak/filtr se pracuje.
Ceraballs pod SACD a koncak urcite ano.

Plus jsem do stavajici poslechovky doinstaloval zbyle Helmholzy a provizorne umistil 2 stropni difuzory. Taky jsem poupravil polohu repro, protoze po nasem sibrovani nebyly presne vycentrovane vuci mistnosti
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

V planu je samozrejme i komplet kabelaz. To ale chci uskutecnit az v nove poslechovce se zafixovanou finalni akustikou.
Tam mam separatni privod na samostatnem jistici, tak taky uvidim, jestli a jaky je prinos RI Audia.

A v dlouhodobejsim horizontu chci poresit streamer. Node2i do zbytku sestavy moc nepatri.


Suma sumarum: mam se na co tesit. Dvojnasob, kdyz jsem pochopil, ze kazda z tech zmen dovoli zvuku znit s mensi degradaci.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od YamahaMan »

PítrsPraha píše: 18 led 2020 18:11
Na ceste jsou kotouce na cinky 4x10 kg jako zatez na repro. Zena dostala za ukol vymyslet nejaky potah/kapsu na ne, pomoci ktereho zatez setrne a bezpecne povesim na repro.
Ahoj,
čo tak lacné a účinné riešenie:
https://www.maliarskeplatno.sk/umelecke ... ky-vyberte

Oblepiť napr. /sadlo by to k repro/:
https://www.carbon-vinyl.sk/carbon-folia-akcia

Pod tú krabičku daj tenký plátok gumy aby to nerezonovalo... :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

MilanP:
Asi nerozumim :smile: . Prosim o objasneni, k cemu by mi ty papundeklove krabicky mely poslouzit?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od YamahaMan »

PítrsPraha píše: 18 led 2020 23:16 MilanP:
Asi nerozumim :smile: . Prosim o objasneni, k cemu by mi ty papundeklove krabicky mely poslouzit?
No píšeš, že si objednal 10kg kotúče z činiek a predpokladám, že ich len tak nepoložíš na repro...
... takže ich budeš asi chcieť nejako decentne do niečoho obaliť, schovať a pod.
Ps.: mám ešte tiež toho mnoho na doladenie a dokúpenie ale zaťaženie bední ma tiež čaká v budúcnosti.
Osobne som už rozhodnutý pre /písal som to vo vlákne/:
viewtopic.php?f=26&t=6107#p69662

https://www.glass-laser.cz/glass-laser- ... ule-300-mm
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

PitrsP
Ja samozrejme myslel zmeny “hned”.
Co z videneho pouzijes alias tento tyden.
Zasuvku do ri-audio clen “pytel” vmontuje temer na pockani. Resp. to zvladnes sam.
Pred timto filtrem bych urcite vyzkousel ruzne kabely. Me osobne nejvice sednul (15 let zpet) Isotek32a. Pytel ti poradi nejlepe. Vyzkousel k tomuto filtru more kablu
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

No vzdyt jsem to popsal, co probiha uz ted a co je teprv v planu :smile: .

Sitak k RI Audio ano, jen si rikam, ze by to asi melo smysl resit az v novem prostoru, kde uz ted je instalovany samostatny jistic a privod. Predpokladam, ze se to tam cele bude chovat jinak nez ted, kdyz je RI Audio zapojeny do zasuvky, v jejimz rozvodu je plasma TV, 2x stolni PC, wifi, hafo lampicek a svetel...


Miero:
Palec hore za priznani, zes reagoval na svuj vymysl, ne na muj text. Priznat si to rozhodne neumi kazdy, jak vidno... Omluvu prijimam.

Ostatni spammeri, hejteri, OTckari:
Prosim respektujte, ze vlakno je o moji poslechovce, sestave, hudbe... Sve vizitky ve forme osobnich utoku, podryvani, tlachani apod. prosim reste ve svych vlaknech.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

MilanP. píše: 18 led 2020 23:42 No píšeš, že si objednal 10kg kotúče z činiek a predpokladám, že ich len tak nepoložíš na repro...
... takže ich budeš asi chcieť nejako decentne do niečoho obaliť, schovať a pod.
Ps.: mám ešte tiež toho mnoho na doladenie a dokúpenie ale zaťaženie bední ma tiež čaká v budúcnosti.
Osobne som už rozhodnutý pre /písal som to vo vlákne/:
viewtopic.php?f=26&t=6107#p69662

https://www.glass-laser.cz/glass-laser- ... ule-300-mm
OK, už rozumím :smile: . Chtěl bych, aby zátěže byly na bednách co nejméně vidět a zabraly co nejmíň prostoru kolem. Dvě kapsy ušité na míru přesně pro kotouče z pevné látky spojené širším pruhem přes vršek bedny se mi jeví jako nejrozumnější varianta.

Pokládat cokoliv na vršek bedny je u mě problematické, protože horní strana je zakulacená - vypouklá.
IMG_7156.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
rimidalv

Re: PítrsPraha

Příspěvek od rimidalv »

...prostě taková ušanka. :thumbup: ¨
Jenom aby ses nedivil, že se nedostavil onen "superbní" zvuk - ono totiž ty dlaždice na vršku bedny určitě mění zvuk jinak než uši z boku.
Jinak klobouk dolů - cpát při takovýchto anatomických poměrech beden nějaké dlaždice nahoru... hmmm
Lachim musí být opravdu machr... :silent:
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

Si myslim, ze jdes na to dobre. Wenge, cb vyuzijes vedle v poslechovce bez ujmy/ztraty. Kably a akustiku ma smysl resit teprve tam "na ostro". Nez se zahlcovat "kramy" jiz ted.Za mne palec :thumbup: ..
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

rimidalv:
:razz: jj, ušanka je trefná :thumbup: .

Dlaždice jsem na bedny položil tak, že jejich přední hrana byla dost za horní hranou bedny - právě aby se případné ovlivnění výšek co nejvíc minimalizovalo. Změna zvuku byla slyšet i na basech, kde má plocha dlaždice umístěné na repro nulový vliv, jen ta hmotnost. Faktem je, že se bedna uklidnila a bylo to poznat i hmatem, že se po zatížení korpus méně chvěl.


Z jiného soudku:
Zkoušel jsem pasivní attenuator JTS MA-123 na výstupu z Ayonu pro jemnější odstupňování nižších hlasitostí. Měl jsem zapojeno na útlum -10 dB. Ukázalo se ale, že je to žrout dynamiky a taky že trochu mění basy, kterým ubere na důrazu. Zkoušel jste někdo?
IMG_7159.jpg
IMG_7160.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od miero »

Ak este mas RME tak si mozes zmerat i sam, co ten delic robi.
J@nik

Re: PítrsPraha

Příspěvek od J@nik »

Tiež riešim zaťaženie zvrchu (pritom jedna bedna ma 50kg). Zvuk po zaťažení je ľahší a vzdušnejsi. Inak neviem kto to linkoval ale toto sa mi velmi paci ale drahé jak svina..

https://www.glass-laser.cz/glass-laser- ... 0-x-300-mm
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Na žádost majitele tohoto vlákna bylo provedeno uklizení některých příspěvků do vlákna "Korea".
Děkuji za pochopení.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PMA »

Ucel maximimalni sterility dosazen :thumbup:

(Edit by ML)
Je jen na rozhodnutí majitele tohoto vlákna co zde nechce mít.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Dnes proběhla návštěva u kolegy hifisty Petra od Hradce Králové, který zdejší fórum čte, ale nepíše.

Aktuálně nahradil integráč Vincent SV-227MK za dělenec Parasound P5 + A23. Zdrojem je streamer Bluesound Node 2i, DAC používá integrovaný v P5, bedny jsou krásné AC M-102 a 10′ sub REL. Kabeláž Pangea, Vincent, Audioquest, Viablue.

Pro zajímavost a porovnání jsem s sebou vzal svůj koncák A21. Poslouchali jsme směsici muziky od rocku, přes J.A.R., akustické nástroje až po klasiku. Petr má poslechovku v rámci obýváku, takže tu není úplně volná ruka pro rozmístění beden. Díky velmi příjemné a tolerantní ženě ale může mít bedny hezky v prostoru. To se kladně podepisuje na zvuku. Malinko jsme upravili nasměrování beden a našli lepší pozici pro sub, u kterého jsme nastavili přechodovou frekvenci pod mezní frekvenci hlavních beden v jeho místnosti kolem 35 Hz a nechali ho hrát jen jemně spíš pro korekci zvuku basů z hlavních beden než pro posílení basu. To u M-102 potřeba není, hrají typický AurumCantovský plnohodnotný hluboký šťavnatý bas.

Z akustických úprav má Petr celoplošný koberec se středně vysokým vlasem, na stěnách částečně vyšší bavlněnou tapetu, na stropě cikcak nalepené polystyrenové desky výšky 2 a 5 cm. Bylo třeba na předku lehce přidat výšky, bez toho zněla hudba trochu tupě. Po výměně síťáků Pangea za Vincent Premium do předku a VdH Mainsserver do konce se situace výrazně zlepšila. Čitelnější všechno, výšek jsme ubrali téměř na nulu, hodně se zpevnily basy a přestaly hučet. Což mě překvapilo, maje pořád v paměti TU změnu k lepšímu, když u mě vyměnil kychtax právě tyhle kabely za svoje zlatoprototypy. Pangea do Petrovy sestavy tedy vůbec nesedla.

Výměna A23 za A21 přinesla zřetelně větší kontrolu na basech a lepší rozlišení a jemnost zvuku. Ale při případných upgradech nejspíš na prvním místě přijde kabeláž, aby Petr slyšel, co doopravdy P5+A23+M-102 hrajou a až pak případně nastane zvažování, jestli jít cestou bi-ampingu v podobě 2x A23 nebo cestou 1x A21.

Díky za příjemný pokec, výborné pohoštění a pohodově strávený nedělní půlden :thumbup: .
IMG_7193.jpg
IMG_7195.jpg
IMG_7194.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

napajacie kable Pangea (AC9 a AC9SE) sa spravali obdobne aj u mna (mal som ich len zapozicane ne porovnanie). Vincent Power Premium (aktuaony nie povodny model) som mal v tom case tiez na porovnanie, tak ten sa spraval uplne opacne. Otvoreny, avsak mal prezentny, drsny zvuk (lepsia bola od neho uz aj Supra 3x2,5). Su daleko lepsie power kable v tejto cenovej hladine
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PavelDosko »

na AC V8F ktere by se tam hodily by vysky asi nebylo potreba posilovat, jinak k te kabelazi ... ani Pangea ani Vincent mne nepresvedcily ze jsou to prave
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PítrsPraha

Příspěvek od aretax »

Viac ráz som sa presvedčil, že k repro Aurum Cantus ideálne pasujú zosilňovače Vincent. Model M 102 som viac ráz počul a spolu so zosilňovačom Vincent ho považujem za zvukovo najvydarenejší (aj keď najlacnejší) z celej rady AC. Takáto kombinácia sa mi viac páči, ako napr. s V8f.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
add ta sestava u petra v HK... když vidím ty fotky, tak mi to prostě nedá.
:shock:
další sestava s ohromným potenciálem ke zlepšení.
1. koukám na tu část tropu ... snad to není molitan ve veliké ploše ?!
ten chlapík by si s ním sám vyrobil akustický problém.
který se pak většinou řeší metodou "náplast na náplast".
aneb ... molitan a polystyren patří na fasádu nebo na chatu. ne do poslechovky.
(chtělo by to tam začít akustickými závěsy za bednami. určitě ne stropem)

2. hrálo by to zase úplně jinak kdyby:
- se preamp a koncák sundal z té dřevotříšky na betonovou desku na podlaze.
- se oba Parasoundy podložily Ceraball (zrovna u Párosudu jsou nožky slyšet hodně)
- bedny na žulu nebo beton a alespoň hroty pod bedny. u "páskáčů" nemám přínos ceraball příliš vyzkoušený.
(bednám s páskáčem se spíše vyhybám)
- se dobře ustavené bedny stěhovaly a našlo se pro ně správné umístění.

3. kabely má u něj smysl zkoušet/řešit až vyřeší fatální problémy své sestavy. teď by se s nimi dělala jen nějaká "pseudo-eqvalizace".

díky za hezké fotky a zajímavý příspěvěk. snad se čtenář a tvůj kamarád neurazí.
:thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

PavelDosko:
No však se taky Petr zmiňoval, že pokud by tvé V8F byly černé, už je má doma :smile: .

lachim:
Za sebe a z toho, co jsem slyšel, můžu jedině souhlasit. Nechci a nemůžu mluvit za Petra, nicméně daná místnost je ale především obývák, takže klasická hra mezi možnostmi danými zbytkem domácnosti, ochotou podřizovat se zvuku a míry zápalu do hifi...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PavelDosko »

PítrsPraha píše: 05 úno 2020 09:17 PavelDosko:
No však se taky Petr zmiňoval, že pokud by tvé V8F byly černé, už je má doma :smile: .

lachim:
Za sebe a z toho, co jsem slyšel, můžu jedině souhlasit. Nechci a nemůžu mluvit za Petra, nicméně daná místnost je ale především obývák, takže klasická hra mezi možnostmi danými zbytkem domácnosti, ochotou podřizovat se zvuku a míry zápalu do hifi...
cerna je ta nejnudnejsi barva :-) videl jsi sam jakou maji nadhernou dyhu a lak
neni placka, neni highend
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

PítrsPraha píše: 05 úno 2020 09:17 lachim:
Za sebe a z toho, co jsem slyšel, můžu jedině souhlasit. Nechci a nemůžu mluvit za Petra, nicméně daná místnost je ale především obývák, takže klasická hra mezi možnostmi danými zbytkem domácnosti, ochotou podřizovat se zvuku a míry zápalu do hifi...
Jo tak tohle řeším poslední dobou taky. Baví mne to poslouchat - velkou sestavu, nebaví na to koukat (jedno je na úkor druhého - si myslím, že tomu tak bude vždy). Je možné že to prodám a zůstanu u sluchátek. Ty poslední dobou hrají tak dobře, že se na ně vyloženě těším a ani není potřeba zahřívat sestavu. Vyřešily by se některé věci. A třeba napájení a podstatnou část kabeláže bych využil i jen se sluchátky - protože jde to slyšet. :-?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak propojky od NA se u mě zabydlely natrvalo. Změna ve zvuku oproti biwire Vincentům je i po měsíčním "zahoření" zřetelná jak facka. Zapojeno viz obrázek z odkazu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Arim »

PítrsPraha píše: 24 úno 2020 19:16 Tak propojky od NA se u mě zabydlely natrvalo. Změna ve zvuku oproti biwire Vincentům je i po měsíčním "zahoření" zřetelná jak facka. Zapojeno viz obrázek z odkazu.
Není to psychicka? Tim ze je tam stále Vincent bych se moc nechlubil, ty dva plandajici kabely navic to je pěkná prasárna.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Ramones »

Také si dovolím postřeh k obrázkům obývacího pokoje, které tady zveřejnil Pítrs.
Na mě působí velmi útulně a moderně zároveň.
Píše se tam, že má na stropě různě hrubé polystyreny, načež o pár řádků níže to musí hned někdo komentovat, že doufá, že na stropě nemá celoplošný molitan a že podobné materiály patří na fasádu .... molitan (dobrý nápad, jak vylepšit akustiku na zahradě :silent: )
Jakékoliv členění, střídání struktur a materiálových vlastností, pomůže akustice v místnosti, kde si z nějakých důvodů nemůžeme dovolit vytvářet speciální akustické úpravy, takže bych to tak tragicky vůbec neviděl.
Důležité pro majitele je, jak se v daném prostředí cítí on a že mu to hraje příjemněji, než v nějakém holobytovém skleníku.
Nevidím sice úpravu stěny za poslechovým místem, ale odhaduji, že tam žádna akustická není.
V tom případě bych doporučil pouvažovat společně s tolerantní paní manželkou o nějakých pohltivě přijatelných panelech v barvě interiéru, které by zvuku pomohly mnohem výrazněji, než laborování s kabely a regálem s technikou.
Někdy stačí opravdu jen "tlesknout" a poslouchat co se vrátí :clap:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Arim »

Ramones:
Píše se tam, že má na stropě různě hrubé polystyreny, načež o pár řádků níže to musí hned někdo komentovat, že doufá, že na stropě nemá celoplošný molitan a že podobné materiály patří na fasádu .... molitan (dobrý nápad, jak vylepšit akustiku na zahradě :silent: )

Chapu na co narazis, ano lachim casto a rad skadli ty co maji neco horsiho nez o sam doma.

Obavam se ze ty polystyrenove panely na strope mel majitel AC 102 u ktereho byl Petr na navsteve. Petr na strope asi nema nic?!
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Ramones »

...ano, komentoval jsem Pítrsem navštívený interiér :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Jirka33 píše: 29 úno 2020 15:35
PítrsPraha píše: 24 úno 2020 19:16 Tak propojky od NA se u mě zabydlely natrvalo. Změna ve zvuku oproti biwire Vincentům je i po měsíčním "zahoření" zřetelná jak facka. Zapojeno viz obrázek z odkazu.
Není to psychicka? Tim ze je tam stále Vincent bych se moc nechlubil, ty dva plandajici kabely navic to je pěkná prasárna.
Komentář ve tvém (zabanovaném) stylu. Vincentama se "nechlubím" (jak jsi na to přišel?), jen jsem konstatovat výsledek zapojení propojek. Volné konce Vincentů už mám zaizolované, fotka byla ze dne zapojení. Lepší reprokabely samožřejmě přijdou na řadu, teď má ale prioritu vybudování poslechovky. Až pak kabely.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět