USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

Máte někdo praktickou zkušenost, jestli pro zdroj dat k PC audio transportu může mít vliv, zda se používá USB plotnový hardisk nebo SSD?
Samozřejmě mě láká, že SSD je absolutně tichý ale pokud by tam ještě byla výhoda i po stránce zvuku, tak by stálo o tom uvažovat už i vzhledem ke klesajícím cenám.
Vím, že například Kabelguru ve svém audio PC preferují použití SD karty před USB hardiskem.
Také když vidím vlákno o EtherREGEN, tak se nechci pouštět do realizace Synology NAS jako audio zdroje.

Prosím nezajímají mě negativní teoretické názory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

Mít jeden disk a připojit přímo k řadiči SATA (ne USB) a SSD. Za mne.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Kocmeister »

Nejen, že má vliv SSD vs. plotna, ale i různé druhy SSD mezi sebou. Některé jsou pro audio nepoužitelné, jiné vcelku ok a jiné výtečné. Je třeba se zaměřit na typ pamětí SLC vs. MLC, TLC, QLC atd. čím kompromisnější (a levnější) typ, tím horší zvuk. Je to jako se všim, bohužel. Jak píše Kychtax, klasická sběrnice SATA je lepší než USB, ale i třeba než mSATA nebo M.2 disky. V praxi se tak může stát, že plotnový má lepší zvuk než laciné ssd a ještě na pitomý sběrnici.
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

SATA je tento port uvnitř počítače na základní desce, trochu podobný USB (pro non Ajťáky).
Taky mně se zdá, že je to zatím nejlepší způsob, Koci.
Obrázek

disk mám tento crucial... pro úplnost
Obrázek
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

Koukám na ten SSD Crucial MX500 2TB a cena je kolem 5,5tis bez DPH, což by už docela šlo.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od F2014 »

Četl jsem různě na zahraničních fórech, že HDD zní lépe než SSD... tak jsem to zkusil. Zapojil jsem do PC postupně různé 2.5" disky - přesné modely už nevím (Hitachi, WD Black a tuším WD Red). Nezaznamenal jsem rozdíl, pod který bych se "podepsal" - mám tam tedy SSD kvůli hlučnosti.
Co však mělo pozitivní a až nečekaně výrazný pozitivní dopad na zvuk bylo stínění kabeláže (včetně SATA kabelů) v PC.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

F2014
Prosím kde si nakupoval tu stíněnou vnitřní kabeláž do PC?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od F2014 »

Jiri píše: 20 led 2020 15:30 F2014
Prosím kde si nakupoval tu stíněnou vnitřní kabeláž do PC?
Nenakupoval. Co šlo (SATA) jsem nasoukal do "punčošky", ostatní jsem zabalil do zamolepící hliníkové pásky, a nakonec omotal izolační páskou - obojí jsem pořídil v železářství za pár korun. Stínění jsem připojil na šasi PC. Dá se to i koupit od Paula Panga zde. Kdybych věděl, jak moc to bude slyšet, dal bych tomu více péče, aspoň tu pásku bych koupil měděnou :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

Taky jsem ty úpravy udělal - díky inspiraci od F2014. Určitě to něco zlepšilo.
A stíněný SATA kabel není zřejmě žádné voodoo, ale záležitost např. pro externí zařízení. Viz zde.
Tj. asi má smysl se tím pozabývat a vylepšovat.. :smile:
https://www.mironet.cz/premiumcord-kabe ... +dp133062/
Obrázek
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od tomatsu »

Kocmeister - proc by mel mit vyrobni typ bunky - cellu vliv na prehravani audia ? Rozdily mezi bunkami jsou ve vyrobnich nakladech, max. poctu zapisu atd - data zapsana do levnych bunek jsou stejna, jako v drahych. Bez rejpani, fakt by me zajimal kloudnej argument.

Jiri - za me bych sel urcite do SSD, jak z důvodu tichosti provozu, nevybruje ( pro me hodne podstatne ) , absence pohyblivyh casti atd Ceny uz bohudik klesaji na rozumnou miru - 2TB uz "neni" problem. Za sebe bych vybiral bud mezi WD, Intel a nebo Samsung. A asi by vyhral Samsung. Urcite bych se vyhybal - daval pozor u ostatnich znacek. Maji treba papirove stejny parametry, ale vysledne hodnoty maji jinde. Pouzivaji treba levne radice pro sbernici, kombinace vice typu bunek atd. Treba pouziji 95% levnych bunek a 5% drazsich-rychlejsich. To se pak projevi ze prvnich X MB dat se zapise/precte rychle - diky rychlejsim bunkach, ale zbytek uz jede pak na pomalych. Stejne tak "blbe" navrzeny buffer, kdy pri jeho naplneni dojde ke zpomaleni treba az na uroven beznych HDD, nekdy i pod. Na druhou stranu ten HDD bude slouzit jako datovy uloziste a nepotrebuje rychly W/R , takze by nemel byt problem. Ale stejne bych sel do overenych znacek - pri setreni WD, jinak Samsung.

ad SATA kabely - i mezi nimi jsou rozdily, od nejlevnejsich, kdy je stineni jak reseto atily pro data jak detske vlasky az po drazsi, kdy je vse k lepsimu. ( v praci mi projde dost kabelu a "musim" se ze zvedavoszti do nich podivat ) Skoro na to funguje jedo pravidlo - cim je lepsi vnejsi design, tim hur vypada uvnitr. ( hned se mi vybavi USB kabel o prumeru asi 3mm - pary nebyly ani krouceny a jako tresnicka mu chybelo uplne stineni - no nefungoval :)
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od svartenatt »

SSD je oproti HDD bez hluku, má vyšší rychlost čtení a přístupové doby. Ale oba mají buffer a SW přehrávač jej taky má pro DAC. Pokud navíc máte disk M.2, tak vás ani kabely nemusejí zajímat. Možná se rozběhne debata o základních deskách :???:.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od miero »

Popripade este M.2 disky s NVMe:
- https://cs.wikipedia.org/wiki/NVM_express
Bond 007 alias Monte

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nezlobte se na mne, ale na tohle téma se řežu smíchy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od PavelDosko »

chlapi ...
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od lachim »

Když jsem někdy v roce 2006 začal psát na forum o vlivu f.e. ceraball na zvuk...
Všichni si klepali na cela. Také jsem byl za magora. Toho posměchu...
Stejně jako teď kychtax, f2014 a další odvazlivci.
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

To chichotani.. je dano jen nezkusenosti s danou veci. :thumbup:
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od rOn »

Rozdiely budú, ale nie primárne z dôvodu rozdielneho typu pamäťového média. Skôr budú mať vplyv vibrácie, odrušenie, hluk, odolnosť voči bordelu zo siete, kvalita napájacieho zdroja, tienenie, radič..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od PavelDosko »

rOn píše: 21 led 2020 03:20 Rozdiely budú, ale nie primárne z dôvodu rozdielneho typu pamäťového média. Skôr budú mať vplyv vibrácie, odrušenie, hluk, odolnosť voči bordelu zo siete, kvalita napájacieho zdroja, tienenie, radič..
Přesně tak
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od PavelDosko »

kychtax píše: 21 led 2020 00:31 To chichotani.. je dano jen nezkusenosti s danou veci. :thumbup:
Jasně, máš recht, Honzo...už máš audio pc vyřešený?
neni placka, neni highend
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od WaVe_99 »

PavelDosko píše: 21 led 2020 05:45
rOn píše: 21 led 2020 03:20 Rozdiely budú, ale nie primárne z dôvodu rozdielneho typu pamäťového média. Skôr budú mať vplyv vibrácie, odrušenie, hluk, odolnosť voči bordelu zo siete, kvalita napájacieho zdroja, tienenie, radič..
Přesně tak
No, ale jak tohle bude platit v případě, kdy Jiří původně chtěl použít NAS? Nic z toho by se na ethernetovém výstupu z NAS do nějakého streameru (předpokládám NUC) nemělo projevit, ne? Nebo máš jinou zkušenost, Pavle? Ty máš nějaký ten oddělovač za ethernetem, viď?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od PavelDosko »

je to pomerne komplexni problem (myslim pc audio hrani), oproti puvodnim predpokladum jsem jiz financne uplne jinde, ale jsem spokojeny. Az se mi bude chtit psat roman, popisu celou cestu signalu do USB DACu :-)
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od terahera »

Jj :angel: PC audio je běh na hodně dlouhou trať,neskutečné množství proměnných,které mají fatální vliv.Před pár lety jsem se tomu docela dost věnoval,vzpomínám na to období rád,hodně mě to bavilo,hodně nových věcí člověk pozná a vyzkouší a té radosti s každým vydařeným posunem :cool: a že se bylo furt kam posouvat :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

Díky moc všem.

Mám pár dní nový Habarta NUC a musím uznat, že proti mému původnímu cca 4roky starému (také od Habarty) je to obrovský skok kupředu - to jeho softwarové řešení je neskutečný. Přesto ještě tuším, že by mohl být potenciál ke zlepšení právě po té hardware stránce. Inspirací mi byl Kabelguru audio PC.

Ten můj NUC je přestavěn do pasivní skříně Akasa Plato X8 takže tam bude větší možnost řešit dodatečné stínění. NAS mám umístěný o patro níže než je poslechovka, LAN rozvody bude asi ten nejzákladnější kabel co se před 12lety dal koupit, obyčejné LAN zásuvky.
Prostě mi přijde nejvíc elegantní řešení ten SSD disk zapojení přes SATA přímo v NUCu - tam bych měl svoji sbírku a novinky bych potom hrál přes USB plotnový disk a jednou za čas vymontovat SSD a nahrát tam novinky.
.
akasa_plato_x8.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

PavelDosko
Podle tvého popisu soudím, že pokud by ses rozhodl napsat vlákno o svém PC transportu, tak by to bylo velice zajímavé čtení. Evidentně si zkoušel všechny možné vychytávky. Prosím, poděl se o své zkušenosti.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Kocmeister »

tomatsu píše: 20 led 2020 17:18 Kocmeister - proc by mel mit vyrobni typ bunky - cellu vliv na prehravani audia ? Rozdily mezi bunkami jsou ve vyrobnich nakladech, max. poctu zapisu atd - data zapsana do levnych bunek jsou stejna, jako v drahych. Bez rejpani, fakt by me zajimal kloudnej argument.
Rozdíl je fatální. Kloudný vysvětlení ti neposkytnu, stejně jako u 90% dalších věcí, který se týkají highendu. Na webu jsou na tohle různý názory, více či méně "kloudný". Ale kopírovat je nebudu. Čili toto není to z mojí hlavy, ale všeobecně známá věc (jen ne tady).

To, co tady zmiňujete, že SSD jsou konečně už levný je právě ten problém. Jsou levnější protože vytrvale klesá jejich kvalita. 6 tisíc za 2TB? Co to musí být za disk? Já dávám za 800 GB 10 tisíc, aby to hrálo. Klidně si klepejte na čelo, ale můj problém to neni, jde jen a jen o zvuk, komu nejde tak....
SLC, MLC, TLC.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
J@nik

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od J@nik »

Jednoznacne ako spomenul Miero...moderne M.2 disky s NVMe a odporucam hodit nan chladic (hlavne skontrolovat dosku ci ma podporu NVMe).

Ostatne co tu citam su uplne hovadiny. Vidim, ze sa tomu absolutne nerozumiete. Osobne odporucam android s prehravacom usb audio player pro s modulom MQA a tidal hifi stream. Porovnaval som CD ripy vs MQA z Tidalu prehravane cez UAPP. Rozdiel je pocutelny ihned. UAPP je jediny prehravac, ktori oficialne podporuje spracovanie MQA suborov na mobilnych zariadeniach. Okrem toho netreba ani dac s podporou MQA. Staci ak mate na android zariadeni (tablet, smartphone) USB-C port. UAPP rozbali subor MQA a posle lossless do DAC, ktory musi podporovact 24bit a vyssie...
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od miero »

S touto logikou (menej je viac) tiez doporucujem skusat menit rychlosti Ethernetu, napr. pocitac s Ethernetom nastavenym 10Mbps half-duplex by mohol byt v niecom lepsi nez full-duplex na inych rychlostiach.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od tomatsu »

Kocmeister - S tim ze levnejsi = automaticky horsi je prece nesmysl. Stejny jako rici, ze jsou nyni HDD s vetsi kapacitou horsi nez HDD s mensi pred X lety. Je to dany zvladnutim techologie vyroby, masova produkce atd. Nyni jsou pametove moduly ( ktere vyuzivaji i SSD ) pouzivany skoro ve vsech zarozenich - telefony, PC, televize atd. Neni to tak davno, kdy ceny SSD vylezly celkem nahoru, protoze tovarny nestihaly, neb pam. moduly byly vyrabeny primarne pro smart-telefony. Postavily se novy toavarny a trh se pomalinku vratil do normalu. Ano, levny SSD pouzivaji levnejsi bunky, to je pravda, ale stale v tom neni problem. Treba ty SSD od Samsungu jsou proste spicka - nejenom pouzitim kvalitnich bunek, ale i pouzitim kvalitnich radicu, dobre zvladnutym bufferingem atd. To je proste fakt, ktery je podlozen spousty profi testu na netu, kde se venuti do detailu i pouzitym soucastak uvnitr SSD - ne jenom mereni rychlosti, spotreby, teploty . Nedavno jsme v praci kupovali 2x2TB za 150K, jsou uz kvalitni ?

Doma jsem treba vyzkousel - mam moznost vyzkouset SSD od ADATA, WD Green, WD Blue, pro HP vyrebeny 20,30,250 GB , Samsung 840 + 860. Zadny rozdil jsem nepozoroval. Zmenu jsem pozoroval jen u pouztiti lin. nap. zdroje + vymena W7/W10 - foobar, Jriver za Daphile.
Doma tez pouzivam : https://support.hp.com/hk-en/document/c04017240 - perfektni pasivni reseni. ( dokonce ma pametove moduly stinene samostatnou kleci atd ) Kdyby mel nekdo pripadne zajem, mam jeden "nahradni" a mohl bych jej pripadne zapujcit na otestovani s necim jinym. ( to by me celkem zajimalo )

Mala odbocka - videl jsem dokonce uz motherboardy s dedikovanymi USB vystupy ( byla zluty, jestli si to dobre vybavuji ) - mely samostatny radic i napajeni a byly primarne urceny pro audio propojeni s DACem. Zajimave. Cena za MB +-12K.

Za sebe, kdyby resil audio PC od zacatku, tak bych se urcite v prvni rade zameril na OS + prehravac, nap. zdroj, aby to nebyl nejakej no-name ... a pak asi jen pro dobry pocit kvalitni HDD a tak.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od PavelDosko »

polozme si otazku co od audio PC chceme - chceme ve vztahu k USB DAC aby dodal co nejkvalitnejsi USB signal - a jsme u galvanickeho oddeleni USB signalu, reclock signalu, presneho napeti, usb kabelu s presnou impedanci atd atd, cest jak toho docilit je nekolik, zadna neni uplne levna ... samotne PC by melo byt napajeno linearnim zdrojem a idealne mit jedno napeti na desce, mit moznost v biosu vypnou vsechny nepouzivane periferie (wifi, grafika, zvukovka... a OS ktery nepouziva milion procesu pro neco co nepotrebujete
neni placka, neni highend
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Kocmeister »

tomatsu: souhlasím, že typ disku je až nadstavba až když jsou vyřešeny jiné, důležitější věci, třeba to napájení. Mimochodem k tomu je dobrý poznamenat, že ideální je napájet co nejvíce komponetů samostatně (disky, usb porty, klidně i hodiny portů). Je to věda a běžné IT znalosti na to nestačí. Z toho pak plynou i ty rozdíly ve slyšitelnosti, ty přijdou až když je vyřešeno. A taky souhlasím, že software dělá nejvíc, proto to Habartovi hraje tak skvěle, i když hardwarově na to prdí.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od tomatsu »

Me v tomto naprosto vyhovuje Daphile :
- po bootu vypne graficky vystup
- procesy jen k prehravani audia
- dobre implementovany upsampling
- prehledny ovladani
- moznost prendat HDD do jineho PC a jede se bez problemu ( Linux no :thumbup: )
- freeware
- moznost vlozit do DRC soubory s frek. charakteristikou z REW - dokonala vec
+ spusta dalsich prijemnych blbosti Za me urcite nej co jsem zkousel - Foobar, Jriver atd

Vyhledove chci vyzkouset nasledujici kombinace s PC + Daphile:
1 - data na NAS + pripojeni pres LAN
2 - data na NAS + pripojeni pres WiFi
3 - data na lokalnim HDD + pripojeni pres LAN ( jen kvuli vzdalenemu ovladani )
4 - data na lokalnim HDD + pripojeni pres WiFi ( jen kvuli vzdalenemu ovladani )

ad software - v podstate by "mel" jen posilat data na usb vystup jako bitperfect - vubec by nemel do obsahu zasahovat. Jednoducha vec, ale presto se prehravace mezi sebou lisi. Cim to ? Jima me totiz podezreni, ze zasahuje do dat ruznou ekvalizaci. Softwarove to neni problem a neni problem vytvorit "libivejsi" zvuk - chtelo by to nejakou paketovou analyzu na vystupu USB. U LAN by to asi nebyl problem, ale u USB me nenapda jak.
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

PavelDosko píše: 21 led 2020 05:46
kychtax píše: 21 led 2020 00:31 To chichotani.. je dano jen nezkusenosti s danou veci. :thumbup:
Jasně, máš recht, Honzo...už máš audio pc vyřešený?
Pavle, celkově ještě ne, pro tuto chvíli ano. Už to hraje tak, že je to v pohodě poslouchatelné.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od WaVe_99 »

Až mi řekne LH, že je potřeba kvůli zvuku udělat nějaké úpravy v PC, tak tomu budu věřit. Já mám před NUCem lineární zdroj, u Šrollů ani to. Takže.... Nikoho povolanějšího, než je on neznám, se vším respektem ke všem diskutujícím a jejich zkušenostem, nebo dojmům :-)
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od miero »

Kocmeister píše: 21 led 2020 10:24 tomatsu: souhlasím, že typ disku je až nadstavba až když jsou vyřešeny jiné, důležitější věci, třeba to napájení. Mimochodem k tomu je dobrý poznamenat, že ideální je napájet co nejvíce komponetů samostatně (disky, usb porty, klidně i hodiny portů)...
Tiez dobry sposob ako si do systemu zaviest zemnu slucku, hoc i cez kapacitu v trafe zariadeni triedy II:
- https://www.audiosciencereview.com/foru ... ost-309114
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

Wave: každý máme svého rádce. :ympeace:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od WaVe_99 »

kychtax píše: 21 led 2020 16:56 Wave: každý máme svého rádce. :ympeace:
:-) ano.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od F2014 »

miero píše: 21 led 2020 09:39 S touto logikou (menej je viac) tiez doporucujem skusat menit rychlosti Ethernetu, napr. pocitac s Ethernetom nastavenym 10Mbps half-duplex by mohol byt v niecom lepsi nez full-duplex na inych rychlostiach.
Tohle jsem zkoušel. Ale rozdíl jsem u sebe nepozoroval.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od F2014 »

Kocmeister píše: 21 led 2020 10:24 A taky souhlasím, že software dělá nejvíc, proto to Habartovi hraje tak skvěle, i když hardwarově na to prdí.
Nemáš k tomu více informací? Jaký SW má Habartův NUC?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Kocmeister »

miero píše: 21 led 2020 16:17
Kocmeister píše: 21 led 2020 10:24 tomatsu: souhlasím, že typ disku je až nadstavba až když jsou vyřešeny jiné, důležitější věci, třeba to napájení. Mimochodem k tomu je dobrý poznamenat, že ideální je napájet co nejvíce komponetů samostatně (disky, usb porty, klidně i hodiny portů)...
Tiez dobry sposob ako si do systemu zaviest zemnu slucku, hoc i cez kapacitu v trafe zariadeni triedy II:
- https://www.audiosciencereview.com/foru ... ost-309114
Zemnů slučku z baterky?

F2014: Opravdu jen info z druhé ruky - prý je tam nějaká speciálně naprogramovaná linuxová distribuce. Podle jednoho majitele prý dokonce upraveno, aby spolupracovalo přímo s dacy Sroll ve formě nějaké zpětné komunikace (ale to se mi moc nezdá, protože funguje i s jinými, leda by bylo více verzí).
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

linuxové MPD tam bývalo. Nějak upravené.
Odpovědět