Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PítrsPraha

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše: 18 led 2020 18:54
PítrsPraha píše: 18 led 2020 17:35 Zajimave na tom celem ale je, ze se dospeli gramotni lide propujci k temhle hloupym pokusum o prevraceni naruby takhle transparentni a jednoznacne jednoduche situace.
Je také zajímavé, že někteří jedinci HEF nemusí, vůbec sem nepřispívají (nebo jen velice vzácně), dokonce se tváří, že zdejšími členy pohrdají nebo se i hanlivě vyjadřují o HEF na jiném fóru. Dá se říct, že jejich domovské fórum je Slovanet, ale hned jak se naskytne možnost, tak sem začnou psát příspěvky rozsévající sváry nebo alespoň někoho zesměšnit, plivnout či trochu přilit olej do ohně. Z psychologického hlediska jsou to vlastně chudáci, i když mi jich je svým způsobem líto, tak nám nezbývá než s neznalostí bojovat.
Někteří si myslí, že útočit bez vulgarismů není porušení pravidel, jiní zase z nadhledem vědí co si jiný myslí a jak si zdejší komunita něco špatně interpretuje. Drzost, hloupost nebo provokace?
P.S. PítrPraha napsal jsem Ti SZ.
Doplnil by som to: keď si prečítaš príspevky na susednom fóre pre "elektrotechnických géniov" zistíš, že tam vlastne nijaké nie sú. Až keď sa tu rozbehne nejaká debata, vtedy páni "odborníci" povyliezajú z ulít a trúsia svoje "múdrosti" bez akejkoľvek výpovednej hodnoty. Neviem prísť na to, o čo im vlastne ide. Vysmiať niekoho? Prečo? Preto, aby zdôraznili svoju "nekonečnú múdrosť"? Vo svojej obmedzenosti si neuvedomujú, akých strašných hlupákov zo seba robia. Pritom na "svojom" fóre väčšina z nich ničím rozumným neprispela. Je to pár ľudí, ktorí trúsia do sveta svoje "múdrosti" a zbytok sú iba ri.ťolezi. Tí najväčší "géniovia" sú skrachovaní elektrotechnici, ktorí x-rokov vyrábajú jeden zosilňovač a v snahe predať ho neváhajú zosmiešniť každého, kto by im mohol pokaziť kšeft (aj tu sa takí nájdu). Naozaj si ich netreba všímať, ani na nich reagovať. Veľmi kvitujem, ako sa toto fórum rozbehlo vďaka pár ľuďom, ktorí sem neváhajú zverejniť svoje skúsenosti. Niektoré skúsenosti, čo nám odovzdávajú ich stoja naozaj nemalé peniaze (slipmaty, uzemnenie, poistky, káble, podložky a pod.). Dôkazom je jediná téma u "susedov" v ich najpopulárnejšom vlákne: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=660
Iná nová téma tam dnes nie je. Nič iné ich totiž nezaujíma - ako trhovníčky na trhu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Hrozně se mi nelíbí, jak se někomu zasviní osobní vlákno. Založte téma lidské vztahy na hifi fórech.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 18 led 2020 21:23 tm.watch-těžko říct,co ho k tomu vede,ale jestli čte příspěvky Pítrse dlouhodoběji a napříč fóry(vypadá podle jeho postoje vůči Pítrsovi,že ano),tak to zcela chápu a vůbec se nedivím
Máro, to přece nemůžeš myslet vážně, přece nemůžeme sledovat (já na to ani nemá čas a ani mne to nezajímá) co se děje na všech fórech netu. Podstatné je to co se děje na HEF a podle toho také konáme (na HEF Sartel trolluje v osobním vlákně PítrsPraha).


Bubuxin-KILBRU power píše: 19 led 2020 00:57 Mark Levinson: To čo popisuješ vo svojom poslednom príspevku sa deje aj opačným smerom.
Ale to nás vůbec nezajímá, to ať si řeší dotyční na Slovanetu.


Bond 007 alias Monte píše: 19 led 2020 07:48 Hrozně se mi nelíbí, jak se někomu zasviní osobní vlákno. Založte téma lidské vztahy na hifi fórech.
Vlastíku, neboj to vyčistíme. Myslím, že Slovanet už je fórum jen o mezilidských vztazích, tam už dávno nejde o hifi.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PítrsPraha

Příspěvek od pajuna »

Ja bych pripomenul jedno upozorneni. Odkazy na jina fora nejsou na HEF pripustna!
At si kazde forum zije jak uzna za vhodne.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PítrsPraha

Příspěvek od terahera »

Mark Levinson píše: 19 led 2020 10:33
terahera píše: 18 led 2020 21:23 tm.watch-těžko říct,co ho k tomu vede,ale jestli čte příspěvky Pítrse dlouhodoběji a napříč fóry(vypadá podle jeho postoje vůči Pítrsovi,že ano),tak to zcela chápu a vůbec se nedivím
Máro, to přece nemůžeš myslet vážně, přece nemůžeme sledovat (já na to ani nemá čas a ani mne to nezajímá) co se děje na všech fórech netu. Podstatné je to co se děje na HEF a podle toho také konáme (na HEF Sartel trolluje v osobním vlákně PítrsPraha).
.
Ano,máš naprostou pravdu,proto se za svůj výpad omlouvám
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PMA »

pajuna píše: 19 led 2020 10:47 Ja bych pripomenul jedno upozorneni. Odkazy na jina fora nejsou na HEF pripustna!
At si kazde forum zije jak uzna za vhodne.
S tím se dá naprosto souhlasit. Možná pak bude zajímavé, když se podíváte, kdo tady debatu s odkazem na příspěvky na slovanetu a s jejich citacemi začal - než to promažete. A pak se divte, že se plevelí osobní vlákno. Akce vyvolává reakci, to už tak bývá. A za reakci si mnohdy můžeme sami, že.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

terahera píše: 19 led 2020 10:52
Mark Levinson píše: 19 led 2020 10:33
terahera píše: 18 led 2020 21:23 tm.watch-těžko říct,co ho k tomu vede,ale jestli čte příspěvky Pítrse dlouhodoběji a napříč fóry(vypadá podle jeho postoje vůči Pítrsovi,že ano),tak to zcela chápu a vůbec se nedivím
Máro, to přece nemůžeš myslet vážně, přece nemůžeme sledovat (já na to ani nemá čas a ani mne to nezajímá) co se děje na všech fórech netu. Podstatné je to co se děje na HEF a podle toho také konáme (na HEF Sartel trolluje v osobním vlákně PítrsPraha).
.
Ano,máš naprostou pravdu,proto se za svůj výpad omlouvám
OK, přijímám :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PítrsPraha

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše: 19 led 2020 07:48 Hrozně se mi nelíbí, jak se někomu zasviní osobní vlákno. Založte téma lidské vztahy na hifi fórech.
:thumbup: Aj ja sa ospravedlňujem, nechal som sa "uniesť". Prosím, ak je možné, zmazať môj príspevok, nepatrí sem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Internet doslova ničí mezilidské vztahy. Mnozí vidíte, čtete na netu sami, psychopati, zdvojené osobnosti, hulváti atd. Koruna všeho jsou sociální sítě a ještě se do nich nacpali politici. Osobně se mi lidi začínají doslova hnusit, ani pozdravit se mi už nechce. Z lidí jde strach, udavači, závistivci, vražda nic neznamená !
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od whisp »

Jo kolektivna vina to vzdy "fungovalo"...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše: 19 led 2020 18:00 Internet doslova ničí mezilidské vztahy. Mnozí vidíte, čtete na netu sami, psychopati, zdvojené osobnosti, hulváti atd. Koruna všeho jsou sociální sítě a ještě se do nich nacpali politici. Osobně se mi lidi začínají doslova hnusit, ani pozdravit se mi už nechce. Z lidí jde strach, udavači, závistivci, vražda nic neznamená !
Neházal by som všetkých do jedného koša. Internet je na jednej strane vynikajúca vec, ľudí zbližuje, na druhej strane je to "peklo", ľudí rozdeľuje. Na internete sa naplno prejaví charakter ľudí. Tí, čo sa skrývajú za anonymné nicky, štvú, rýpu, urážajú - podľa mňa to sú zakomplexovaní a závistliví chudáci, čo sa v živote nevedia presadiť a v anonymite internetu sa cítia silní. Naozaj chudáci. Ale sú tam aj ľudia, ktorí si otvorene povedia, čo sa im nepáči a páči a neschovávajú sa za anonymitu. Vedia, čo chcú a tak isto sa správajú aj v reálnom živote. Je to iba o charaktere. Viď aj naše fóra. Ja tvrdím, že sú iba 2 druhy ľudí - dobrí a zlí. Nerád zovšeobecňujem, ale snažím sa kontaktovať s tými dobrými a zlých sa snažím ignorovať. Stane sa, že si nerozumieme, ale dôvod je skôr samotný písomný prejav. Nie každý vie presne formulovať svoje myšlienky. Potom je najlepšie osobné stretnutie, kde sa všetko vysvetlí. Súhlasím, že internet ničí medziľudské vzťahy, ale zároveň ich aj utužuje. Každý má možnosť voľby. Myslím si, že aj internet je potrebné regulovať a popri komunikácii na sieťach je veľmi potrebná osobná komunikácia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Quentin »

aretax píše: 19 led 2020 19:25
Bond 007 alias Monte píše: 19 led 2020 18:00 Internet doslova ničí mezilidské vztahy. Mnozí vidíte, čtete na netu sami, psychopati, zdvojené osobnosti, hulváti atd. Koruna všeho jsou sociální sítě a ještě se do nich nacpali politici. Osobně se mi lidi začínají doslova hnusit, ani pozdravit se mi už nechce. Z lidí jde strach, udavači, závistivci, vražda nic neznamená !
Neházal by som všetkých do jedného koša. Internet je na jednej strane vynikajúca vec, ľudí zbližuje, na druhej strane je to "peklo", ľudí rozdeľuje. Na internete sa naplno prejaví charakter ľudí. Tí, čo sa skrývajú za anonymné nicky, štvú, rýpu, urážajú - podľa mňa to sú zakomplexovaní a závistliví chudáci, čo sa v živote nevedia presadiť a v anonymite internetu sa cítia silní. Naozaj chudáci. Ale sú tam aj ľudia, ktorí si otvorene povedia, čo sa im nepáči a páči a neschovávajú sa za anonymitu. Vedia, čo chcú a tak isto sa správajú aj v reálnom živote. Je to iba o charaktere. Viď aj naše fóra. Ja tvrdím, že sú iba 2 druhy ľudí - dobrí a zlí. Nerád zovšeobecňujem, ale snažím sa kontaktovať s tými dobrými a zlých sa snažím ignorovať. Stane sa, že si nerozumieme, ale dôvod je skôr samotný písomný prejav. Nie každý vie presne formulovať svoje myšlienky. Potom je najlepšie osobné stretnutie, kde sa všetko vysvetlí. Súhlasím, že internet ničí medziľudské vzťahy, ale zároveň ich aj utužuje. Každý má možnosť voľby. Myslím si, že aj internet je potrebné regulovať a popri komunikácii na sieťach je veľmi potrebná osobná komunikácia.
:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x( ~x(
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od malabar »

Pánové, s Vámi je veliká sranda !
A člověk se tu spostu věcí i naučí.

Asi sem budu chodit častějc ! =))
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

Japex: zle si si to vysvetlil. Ja som nemal na mysli komplexnú reguláciu internetu, iba jeho užívanie. Nie je na mieste všetko riešiť cez internet, ale aj osobne. Čiže aby si každý sám reguloval používanie internetu, aby to nebol jediný nástroj komunikácie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Quentin »

Opakovaně píšeš hovadiny, ale ostatní to blbě chápou. S tebou je ale legrace, aretaxi =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Frogyman »

Mark Levinson píše: 18 led 2020 18:54 Je také zajímavé, že někteří jedinci HEF nemusí, vůbec sem nepřispívají (nebo jen velice vzácně), dokonce se tváří, že zdejšími členy pohrdají nebo se i hanlivě vyjadřují o HEF na jiném fóru. Dá se říct, že jejich domovské fórum je Slovanet, ale hned jak se naskytne možnost, tak sem začnou psát příspěvky rozsévající sváry nebo alespoň někoho zesměšnit, plivnout či trochu přilit olej do ohně. Z psychologického hlediska jsou to vlastně chudáci, i když mi jich je svým způsobem líto, tak nám nezbývá než s neznalostí bojovat.
Někteří si myslí, že útočit bez vulgarismů není porušení pravidel, jiní zase z nadhledem vědí co si jiný myslí a jak si zdejší komunita něco špatně interpretuje. Drzost, hloupost nebo provokace?
Okupanti ze Slofnaftu již úspěšně anexovali HFN a podle mne je potřeba dát pozor, aby se to nestalo i tady.
Ideální by byla ignorace jejich výstřelů, ale bohužel to nejde. Vždy se někdo z členů neudrží a zareaguje, čímž se spustí k radosti trollů přestřelka, většinou ještě téměř online přenesená a komentovaná u latríny šalamounovy, kde si pár samozvaných géniů nacpává pupky. Vím, že je fórum veřejné a otevřené, ale pokud jediným cílem působnosti některých jedinců je trolling či vykrádání a kopírování příspěvků, proč je tady trpět? Zvláště, když se jedná o nezávislé a nekomerční fórum, jehož provoz je hrazen z dobrovolných příspěvků členů, kteří jsou následně trolly napadáni...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od lachim »

Zabiny
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Malinká ukázka lidského chování, jen přes účet FS :arrow: https://www.facebook.com/videopecky.cz/ ... 121341219/
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

japex píše: 20 led 2020 05:52 Opakovaně píšeš hovadiny, ale ostatní to blbě chápou. S tebou je ale legrace, aretaxi =))
To vieš, niekto musí byť aj blbý, nie každý dosiahne Tvojho stupňa inteligencie (našťastie). Navyše som napísal, že Ty si to zle pochopil, nie ostatní...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: PítrsPraha

Příspěvek od sartel »

terahera píše: 19 led 2020 10:52
Mark Levinson píše: 19 led 2020 10:33
terahera píše: 18 led 2020 21:23 tm.watch-těžko říct,co ho k tomu vede,ale jestli čte příspěvky Pítrse dlouhodoběji a napříč fóry(vypadá podle jeho postoje vůči Pítrsovi,že ano),tak to zcela chápu a vůbec se nedivím
Máro, to přece nemůžeš myslet vážně, přece nemůžeme sledovat (já na to ani nemá čas a ani mne to nezajímá) co se děje na všech fórech netu. Podstatné je to co se děje na HEF a podle toho také konáme (na HEF Sartel trolluje v osobním vlákně PítrsPraha).
.
Ano,máš naprostou pravdu,proto se za svůj výpad omlouvám
Srabe! :thumbdown:
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od gabik »

Bond 007 alias Monte píše: 20 led 2020 13:58 Malinká ukázka lidského chování, jen přes účet FS :arrow: https://www.facebook.com/videopecky.cz/ ... 121341219/
Monte, šiříš hovadiny. Tohle to je virál, je to letitý nahraný video, najdi si druhý, v kterým si z tohohle dělaj "autocenzura". Chce to používat občas vlastní hlavu, pak se ti zase třeba bude chtít zdravit.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od PavelDosko »

panove, neznate nekdo pana Brezinu z Frydku Mistku ?
pokud mozno do SZ, dekuji
neni placka, neni highend
J@nik

Re: marks - představení

Příspěvek od J@nik »

Stiahni appku na meranie vibrácií (sú ich 10tky v Apple store alebo Google play store) do telefónu. Pusti hudbu a uvidíš ako natom si.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

marks píše: 07 úno 2020 06:20 Já samozřejmě vím , že gramofon na zdi je nejlepší řešení , ale vždy je to o kompromisu . Kdybych mě stolek normálně u zdi , tak už mám kolotoč na zdi , ale protože nemám , tak bych musel nějak složitě vrtat konzoly kolem radiátoru jak radil Aretax a to mě nepřijde jako ideální řešení i z vizuální stránky . Prozatím jsem se zvukem v rámci možností spokojený , ale červíček hlodá :crazy:
Ak je zložité navŕtať 4 diery - ja celú prácu vidím max. na 1 hodinu. Ale to je iba na Tebe. Je milión dôvodov, ako sa niečo nedá, iba jeden je, ako sa to dá. Záleží na tom, ktorý dôvod hľadáme.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
J@nik

Re: marks - představení

Příspěvek od J@nik »

Pozri keď si to zmeria na mieste kde ma položený gramofon príde nato, že je to v poriadku a červík zmizne.
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

:arrow: https://youtu.be/H07NpWk_Xf8?t=592

Opravdu nevidím nic na zdi! A tohle je pro mne Guru, ne někdo...ale sorry, raději nebudu jmenovat :silent: .
A poznámka k videu: to umístění pro pravý gramofon je pro testování zapůjčených....ale obojí pro poslouchání hudby!

:idea: Ale dokážu pochopit, že když se někomu houpe podlaha, tak zeď je samozřejmě správně.
Ale považovat to za axiom a tvrdě za tím jít (nebo si to dokonce vynucovat) bez znalostí momentální situace, vymýšlením stupidních a mnohdy složitých konstrukcí, které už při pohledu rezonují samy o sobě, je blbost.
A ne všichni máme samostatnou poslechovku, kde i s nepraktickou ohyzdností lze žít.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

:lol: ale no tak...
Přeci nechceš srovnávat speciální rack, který je součástí gramofonu Continuum, nebo rack který je na "testování gramofonů" s tím, co má marks.. To už trochu přeháníš.

Jak psali kluci - podstatné je, že markse poslech baví a sestava mu skvěle hraje, jak jsem slyšel od těch, kteří u něj byli.
Zde dáváme jen rady, jak by se to dalo vylepšit. Od toho přeci fórum je, ne? A co si z toho marks vezme je jen jeho věc.

Takže rada - dej gramofon na zeď je ta nejosvědčenější a nejlevnější. Ale chápu důvody, že to někdy prostě nejde. Já sám jsem toho příkladem. A pak je potřeba udělat maximum, aby se přenos vibrací minimalizoval. Jsou mraky možností a cest (kterými šel např. i guru MF), ale rozhodně jsou mnohem dražší a náročnější, než jednoduchá instalace na zeď. Neexistuje totiž univerzální rada. Je potřeba svoji cestu najít - příklad opět u mne - co funguje na jeden gramofon, je nepřenositelné na druhý...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

Mě usměrňuješ, ale sám jsi nakonec napsal 80% z toho co já :thumbup:
Můj původní příspěvek opravdu nebyl o Marksově racku (který, mimochodem, opravdu vypadá dobře), ale o umístění gramofonu na zdi obecně.
Navíc od někoho, kdo nemá pro gramofon dobrého slova :silent:
Důležité ale je, že umístění na zdi, není věc přes, kterou nejede vlak.

Sám bych to nenapsal lépe, cituji Tě "Neexistuje totiž univerzální rada".
:arrow: A to byla původní myšlenka mého příspěvku :!:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: ok, jen se ukazuje nevýhoda a nedokonalost psaného slova :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: marks - představení

Příspěvek od J@nik »

Mark:

1. Nainštaluj https://play.google.com/store/apps/deta ... .vibration
2. Polož telefón na miesto kde je gramofon alebo na zakladnu pusti appku
3. Poloz platnu
4. Hlasitosť daj extremnejsiu ako zvycajne
5. Sleduj vibracie
6. Ak nemáš máš to dobre nemusíš nič riesit
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tuto apku vyzkoušenou nemám, ale doporučil bych test trochu upravit - nepouštěj vinyl, ale něco nabasovanýho z CD - např. Griláka, co jsi měl u mne...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: marks - představení

Příspěvek od DK76 »

To japex, to video je opravdu na místě :thumbup: , mnozí po zhlédnutí omdlévají, jak to u něho vypadá , kde všude ma komponenty atd., ale hlavně má radost z hudby a o to snad jde :thumbup: . Je tady hodně rádců, kteří si mysli, že nad ně není =)) a to zdaleka nejsou tak známí, slavní a hlavně pro hudbu nedělají to co Michael :clap: :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

DK76
Každý vidí to, co tam vidět chce. :cool:
Když se na video dívám já, tak vidím:
- většina komponentů z říše snů v šesti až sedmimístných cenovkách (v přepočtu na CZK)
- špičkově přirozeně vytlumená místnost. A kde nejsou regály, jsou dány akustické prvky
- není podceněna kabeláž - opět výběr z top - siltech apod
- řeší uzemnění
- není podceněno uložení komponentů - jen nejlepší racky s vychytaným tlumením
- nezapomíná na tkzv. woodoo - na některých komponentech jsou vidět antirezonanční puky


:lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

Aaaaano, a za sebe ještě dodávám, že bych se před tím ještě fotil :lol:
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: marks - představení

Příspěvek od DK76 »

To určitě ano , vše u něj je pro nás nedosažitelné :sad: , ale spousta lidi by to třeba viděla jako zmatek a chaos :lol: a jemu to vše jak to má přijde úplně normální :thumbup: . Je na každém jak si to udělá a marks jak psal je spokojený a to potvrdili i členové , kteří u něho byli, že mu to hraje parádně. Posuzovat na dálku a neslyšet je podle mě holý nesmysl =)) a to co platí u jednoho nemusí platit u druhého. Pokud by potřeboval radu určitě by si o ni řekl :angel: .
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: marks - představení

Příspěvek od Halíř »

Rady od nekterych uzivatelu jsou k nezaplaceni, stejne jako samotne procitani nekterych vlaken. Jine jsou ovsem podane stylem na blití. Manipulativní, vnucované, arogantní, s kapkou božského syndromu. Az mi bylo Markse kapánek líto. Mohl by si pro sebe skoro říct, "ze já vůl, to sem vůbec dával". A nekdo další to své radši ani neukáže, kdyz to cte.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

Plná strana príspevkov pre ho-no. Marks dostal 2 rady na umiestnenie gramofónu. Tieto rady mu nevyhovujú - OK. Ale prečo sa do toho naváža Japex, to mi naozaj nie je jasné. Však jemu nikto nič neradil, ani nikto nespochybnil jeho "guru". Aj ďalšie komentáre okolo "steny". Nikto nikomu nič neprikazuje, iba sa tu navrhujú riešenia. Na to by asi malo byť aj toto fórum. Ak si niekto nechá levitovať gramofón nad zemou, je to jeho vec.
DK76: Nenašiel som ani jeden príspevok, ktorý by Marksovi niečo vnucoval.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

aretax píše: 17 úno 2020 05:59 Plná strana príspevkov pre ho-no. Marks dostal 2 rady na umiestnenie gramofónu. Tieto rady mu nevyhovujú - OK. Ale prečo sa do toho naváža Japex, to mi naozaj nie je jasné. Však jemu nikto nič neradil, ani nikto nespochybnil jeho "guru". Aj ďalšie komentáre okolo "steny". Nikto nikomu nič neprikazuje, iba sa tu navrhujú riešenia. Na to by asi malo byť aj toto fórum. Ak si niekto nechá levitovať gramofón nad zemou, je to jeho vec.
DK76: Nenašiel som ani jeden príspevok, ktorý by Marksovi niečo vnucoval.
Tobě přeskočilo?! :eek:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

Mne?

"Opravdu nevidím nic na zdi! A tohle je pro mne Guru, ne někdo...ale sorry, raději nebudu jmenovat :silent: .
A poznámka k videu: to umístění pro pravý gramofon je pro testování zapůjčených....ale obojí pro poslouchání hudby!

:idea: Ale dokážu pochopit, že když se někomu houpe podlaha, tak zeď je samozřejmě správně.
Ale považovat to za axiom a tvrdě za tím jít (nebo si to dokonce vynucovat) bez znalostí momentální situace, vymýšlením stupidních a mnohdy složitých konstrukcí, které už při pohledu rezonují samy o sobě, je blbost.
A ne všichni máme samostatnou poslechovku, kde i s nepraktickou ohyzdností lze žít
."

Čítam príspevky, ale nikde som nečítal, že si tu niekto niečo vynucuje, okrem Teba. Ani som nenatrafil na stupídne konštrukcie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Quentin »

@aretax, ano, Tobě fakt přeskočilo!!!!

Je mi líto, že jsi po operaci, ale to Tě neomlouvá. :arrow: Z tebe tady padají hotové nesmysly viz.: evropská geometrie, cenzura internetu a nebo nejsi schopen pochopit, že montážní vzdálenost raménka se neměří ušima, ale metrem :lol:
Odpovědět