Xavian XN350 Revoluzione

Diskuze o reprosoustavách.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Navazuji na vlakno Xavian, kde jsem se pred casem zminil o novem projektu Xavian XN350 Revoluzione.

Cele to vzniklo kvuli dlouhodobe nespokojenosti s prednesem hlavne horniho pasma a podanim prostoru puvodni verze XN350. Vim, ze to Xavian umi lepe. Lachim me pul roku premlouval at udelam upgrade.

Rok jsem zkousel ruzne zesilovace (Marsh, Gato, Abrahamsen), zadny je neumel rozehrat. Az s Halcro jsem zjistil, ze potencial tam skutecne je.
Tak jsem volal RB a dlouho vysvetloval co mi vadi a proc chci upravu jen od nej (Xavian musi zustat Xavianem). Nakonec souhlasil.

Pozadavek znel nejak tak: "Trojrozmerny prostor, ve kterem reprosoustavy dokazi zmizet. Zachovat prirozene podani stredu a pevny rychly bas. Pritom zvuk musi zustat maximalne homogenni, s dokonalym rozlisenim ale zaroven naprosto uvolneny."

20.11.2019 - odvoz XN350 do Hostivic u Prahy a osobni schuzka s RB. Vysvetleni pozadavku. Hruby navrh reseni.

27.11.2019 - vysledky hloubkove kontroly. Mereni impedanci, frekvencni odpovedi a zkresleni obou soustav - vse v poradku. Probehla demontaz vsech reproduktoru a detailni analyza jejich fyzickeho stavu. U basovych a stredobasovych menicu se po 18 letech projevilo klasicke starnuti elektrickych spoju na membranach - odhadovana zivotnost jeste 2-3 roky. Nejvetsi prekvapeni vyskovy Scan-Speak Revelator je v perfektnim stavu! Presto rozhodnuto vymenit menice VSECHNY!

29.11.2019 - navrh na pouziti typu menicu. Basove bude puvodni typ. Stredobasove na zakazku upravene Scan-Speak, pouzite ve Virtuosach, ale s penovym zavesem - tento typ reproduktoru neukazuje rezonancni fenomen ( boule 3 dB) na 800 Hz. Vyskove puvodni typ - idealni rovnovaha mezi hudebnosti, presnosti a prirozenosti.

6.12.2019 - Zacina se pracovat na navrhu vyhybky. Pokud se podari bude vyuzivat topologie „Fase Zero“ se seriovym zapojenim reproduktoru k sobe. Budou pouzite jen kvalitni soucastky (napr. Mundorf) a vnitrni kabelaz.

Kompletace a prvni zkusebni poslech odhadovan na konec ledna. Povezu tam Halcra, budu potrebovat pomoct se stehovanim :smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od lachim »

Vadim
1. :thumbup: :thumbup: :clap:
2. hlásím se jako stěhovák! samozřejmě a s radostí.
3. bych se hádal, že jsou ty prastaré výškáče kaput. zpráva z 27.11. je tudíž pro mě šokující.
4. doufám, že do té doby budeš mít ještě své černé piega a uslyšíme je vedle XN350 Revolutione.

jsi za ten rok a kousek poskočil o jednu celou Sněžku.
(ten DA metronome by jsi ke mě dovezl, prosím?)
:-)
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Jirka33 »

Jaká bude použita vnitřní kabeláž?
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Jirka33 píše: 17 pro 2019 11:28 Jaká bude použita vnitřní kabeláž?
To jeste nevim. Navrh vyhybku vc. konkretnich typu soucastek a kabelaze ma byt teprve predlozen.
kychtax

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od kychtax »

S těmi měniči mne to překvapilo, koukal jsem z velké blízkosti a závěsy vypadaly skvěle. Čili to asi bude zásadní přestavba, snad kromě povrchovky (?) všechno jinak.. Ono zase i když jsou super asi mají svůj věk. A u tak velké přestavby by byly dřív brzdou.
Vzniknou ultimativní bedny. :shock:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Jiri »

Vadim
Takže prakticky zůstanou jen skříně a měniče s vyhybkou a reproterminály budou zcela nové? Co říkal RB na tehdekší řešení střeďáku nad výškáčem u takto zakloněné skříně?
Držím palce :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše: 17 pro 2019 13:34 Vadim
Takže prakticky zůstanou jen skříně a měniče s vyhybkou a reproterminály budou zcela nové? Co říkal RB na tehdekší řešení střeďáku nad výškáčem u takto zakloněné skříně?
Držím palce :thumbup:
Presne tak - bude uplne jina reprosoustava v puvodnim, ale slusivem kabate :smile:
Na puvodni reseni stredaku nad vyskacem jsem se neptal.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od jirie »

Jak jsou bedny staré, že se nedají použít ani výškáče??
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

jirie píše: 17 pro 2019 13:59 Jak jsou bedny staré, že se nedají použít ani výškáče??
Jsou cca 18 let stare. Vyskace jsou stale v perfektnim stavu, ale jelikoz menim basaky a stredaky rozhodl jsem se vymenit i vyskace, abych za 2-3 roky nestehoval bedny znova do Hostivic na vymenu.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od jirie »

Vadim píše: 17 pro 2019 15:24
jirie píše: 17 pro 2019 13:59 Jak jsou bedny staré, že se nedají použít ani výškáče??
Jsou cca 18 let stare. Vyskace jsou stale v perfektnim stavu, ale jelikoz menim basaky a stredaky rozhodl jsem se vymenit i vyskace, abych za 2-3 roky nestehoval bedny znova do Hostivic na vymenu.
Díky. Dost mě překvapila docela krátká životnost repro. Měl jsem asi naivní představu o bednách do hrobu :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od lachim »

jirie
já jsem zase naopak překvapen, že jsou ty výškáče ještě použitelné.
osobně bych je po těch letech vyměnil též. měření-neměření.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od jirie »

lachim píše: 17 pro 2019 17:49 jirie
já jsem zase naopak překvapen, že jsou ty výškáče ještě použitelné.
osobně bych je po těch letech vyměnil též. měření-neměření.
Dá se to brát všeobecně, že bedny po deseti letech jsou na odpis :???:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Jirka33 »

Stredobas s penovym zavesem bude mnohem dříve na odpis.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od lachim »

jirie
pokud mohu tvůj příspěvek číst jako dotaz....
sám nevím. za ty roky slyším od odboníků (stavěčů diy, vývojářů, opravářů)
dva zcela protichůdné názory:

- na měniči se, kromě mechanického oškození, nemá co rozbít nebo zhoršit. není třeba vůbec měnit.
po 15 letech jen zkontrolovat pro jistotu.
(samozřejmě myšleno na kvalitní měniče se stabilními součástkami!)

- po x letech ( 10-15 roků) provozu v běžné domácnosti se zásadně zhorší přenosové vlastnosti. podle materiálu.
nutno určitě vyměnit

osobně se kloním k tomu druhému názoru.
u zde řešených xn350 jsem měl poslechově pocit, že druhý názor u tohoto "hedvábí" také platí.
jak čteme výše, tak neplatí.
co nám k tomu napíší odborně znalí členové "kocour, NA, PMA" by mě též zajímalo!
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od -Kocour- »

Jako vzdy, I tady to nevidim jednoznacne. Je to kus od kusu, a vliv prostredi.
Pokud vezmu normalni repra, ne penove zavesy bez nateru, ci ruzne papiry bez laku atd…...
U basaku a stredaku dochazi k tuhnuti zavesu a hlavne stredicky. Ze zkusenosti, nektere Seasy zmenily Fs na dvojnasobek. Pravidelna rozcvicka, zadne slunicko, normalni vlhkost, a myslim, ze problem starnuti je mizivy.
Nektere membrany muzou trochu menit vlastnosti, ruzne plasty ci papiry, ale tohle podle spise ovlivni oblast na vyssich frekvencich. Trochu jinak se rozlozi ci zmeni breakupy.
Problem s privody muze byt, a u modernich repro je videt, jak se s tim vyrobci snazi vyporadat.
Vyskace hedvabi, tam bych rekl ze dochazi k urcitemu sesychani. Vetsinou je na tom nejaky lak, a ten se jakoby stravi.

Repra, ktera vidim zvlaste jako problem po 10-20 zivota:
- ruzne Focal a BW vyskace, ktere nemaji klasicky zaves, ale jen penovy krouzek kolem kopulky
- vetsinu basaku a stredaku s penovymi zavesy
- kevlarove stredaky BW, ktere maji misto zavesu penu, vypada to jako bez zavesu
- papirove membrany bez jakekoliv upravy lakem, nebo napusteni nejakym stabilizatorem, ci ruzny uhlikovy prach, skelna vlakna atd. Taha to vlhkost a mekne
- ruzne paskace, AMT ci ty foliove vyskace nebo stredy pouzivane v Quadralech atd. Krouti se to, ztraci to napnuti atd.
- vyskace s ferofluidem
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Zde je duvod k vymene basaku a stredobasu Scan-Speak. Zatim vse funkcni (viz zaver z mereni zmineny vyse). Ovsem odhadovana zivotnost pouze 2-3 roky nez elektricke lanko strati spoj s membranou.

Zivotnosti menice s penovym zavesem jsem si vedom - 15-18 let podle ovzdusi a intenzity denniho svetla.
Diky vlastnostem, ktere takovy menic slibuje jsem se rozhodl do toho jit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Dieter Burmester »

Penovy zaves je totez co gumovy zaves, nebo to je jeste neco jineho?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od -Kocour- »

Funkce stejna, tvar casto taky, jen materialy se lisi. Porovnej si treba 12MU/18M/18W-8542-10 versus ostatni skenspiky.
Dieter Burmester píše: 18 pro 2019 12:27 Penovy zaves je totez co gumovy zaves, nebo to je jeste neco jineho?
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

30.1.2020 - prototyp vyhybky je hotov - z puvodnich soucastek nezustalo takrka nic. Vetsina pouzitych soucastek jsou Mundorf nebo zakazkove Xavian. Nove menice Scan-Speak jsou osazene.

12.2.2020 - probehl prvni poslech...

Zvukove uplne jine repro! S puvodni verzi ma jen uzasne kontrolovane podani basu. Vsechno ostatni je uplne jine. I s nerozehranymi surovymi menici bylo po par tonech hned jasne, ze tahle reprosoustava dostala "transfuzi krve". Ta lehkost, vzdusnost je presne to, co mi chybelo u XN350, ale libilo u Piega. Reprosoustavy nyni dokazi "zmizet", pred posluchacem je najednou siroka scena s dokonalou lokalizaci - lze presne urcit mista kde stoji spevacka, kde saxofonista a jine hudebnici. RB tento pozadavek zvladnul dokonale! Klobou dolu.
Na druhou stranu pri vysoke hlasitosti a ve vysokych polohach zpevu prevazne zenskeho hlasu to na me pusobilo prilis ostre, coz mohlo byt castecne zpusobeno i odhalenim mene kvalitnich nahravek.

Po dvouhodinovem poslechu probehla diskuze s RB. Je dohodnuto, ze bude pouzity jiny, jeste kvalitnejsi typ kondenzatoru a civky, ktere primo ovlivnuji zvukovou charakteristiku stredniho a vyskoveho pasma. Take jsem zvolil OFC med jako material pro vnitrni kabelaz, nikoliv postribrenou med nebo koaxial. Obecne cista med v jakekoli kabelazi mi vyhovuje vice.

Ochota, pristup RB jsou na nejvyssi urovni! Dnes to byl zazitek :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Jiri »

Vadim
Super, že si to dotáhl do úspěšného konce. :thumbup:
Když se to tak vezme, tak prakticky si použil pouze původní skelety a vše ostatní je nové. Jsem zvědav na kolik celkově vyjde tento projekt a s jakým standardním produktem Xavian tak bude zvukově srovnatelný (Calliope ?).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše: 12 úno 2020 13:39 ...s jakým standardním produktem Xavian tak bude zvukově srovnatelný (Calliope ?).
RB osobne to prirovnava ke Quarte.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od lachim »

Me by zajimalo zda meli v Hostivicich nekdy takhle superbni zesilovac na poslechove testy.
Ten pohled je impozantni. Fotka 1A*
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od vitek »

Vadim a jestli to není tajemství, jaký měděný kablík jsi použil na vnitřní prokabelování? Dík.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

vitek píše: 12 úno 2020 14:18 Vadim a jestli to není tajemství, jaký měděný kablík jsi použil na vnitřní prokabelování? Dík.
Tajemstvi to neni, ale bohuzel to netusim. Neptal jsem se, protoze mi to neprislo dulezite.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

@Pytel. Mirku, dekuji za zapujceni predzesilovace. Muj AR REF5SE je na generalce.
IMG_5865.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Detail na zakazkovy stredobasovy menic Scan-Speak s penovym zavesem.
IMG_5864.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Pytell »

Koukám jak malinkatý je ten předzesilovač Marsh proti těm koncům. Až budeš mít bedny doma určitě si je přijedu poslechnout.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od jirie »

Vadim píše: 12 úno 2020 14:39 Detail na zakazkovy stredobasovy menic Scan-Speak s penovym zavesem.

IMG_5864.JPG
Ten Scanspeak má pěnový závěs jako custom made nebo se liší jinými parametry?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od lachim »

Vadim
jak jste s RB vyřešili ten sokl pod XN350? se soklem by měly ty bedny hrát sakra lépe.
alespoň já si je tak pamatuji a pohledově mi tam dnes chybí.
dáš ten debatovaný travertin + odhmotňovací nohu ?
kychtax

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od kychtax »

Nechapu proc ofc ne occ.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Dasta »

Asi proto, že nejsi konstruktér reproduktorových soustav.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Dieter Burmester »

=)) =)) =))
Dieter Burmester
kychtax

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od kychtax »

Dasta dik za fundovany nazor....
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

jirie píše: 12 úno 2020 20:52 Ten Scanspeak má pěnový závěs jako custom made nebo se liší jinými parametry?
Oboje. Je to custom made pouze pro Xavian. Oproti standardnimu modelu se lisi parametry, konkretne neukazuje rezonancni fenomen ( boule 3 dB) na 800 Hz.
lachim píše: 13 úno 2020 01:33 Vadim
jak jste s RB vyřešili ten sokl pod XN350? se soklem by měly ty bedny hrát sakra lépe.
alespoň já si je tak pamatuji a pohledově mi tam dnes chybí.
dáš ten debatovaný travertin + odhmotňovací nohu ?
Uvazovali jsme o pouziti standardni zulove zakladny z modelu Prometeo, ale bohuzel pro XN350 je prilis mala :smile: Jelikoz delat zulovou zakladnu na miru pro XN350 by bylo casove narocne a financne pomerne nakladne, dohodli jsme se, ze to zaridim sam jinak.
Bud necham na miru vyrobit ocelovou konstrukci na hrotech nebo pouziju externi platformu (napr. Townsend Seismic Isolation Podium) nebo oboje jak na foto nize :smile:
.
Seismic Isolation Podium.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Frogyman »

Vadim
já mám platformu objednanou, příští týden ji budou expedovat, takže jestli máš zájem, můžeš se na začátku března stavit abys viděl, jak to funguje. nebo můžeme udělat srovnání - mám doma mraky nožiček od originál hrotů xavian, před ceraballs, soundcare a podložek 2cm žulu, 5cm žulu, nerozové desky atd...
Anebo by to šlo zkoušet u tebe, pokud bys měl doma během 14dní. Vzal bych to na výstavu a stavil se ideálně v neděli dopoledne.
Jen ještě si nejsem jist kompatibilitou, i když na test by to asi mohlo stačit. Na Virtuosy mi přijde pódium velikosti 2 s pružinami "C", což znamená ideál půdorys beden 20-30x40 a váha 30-55kg.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Arim »

Ták XN350 Revoluzione s monstr koncakem uz je doma, a jak to tedy hraje? :thumbup:
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Arim píše: 01 bře 2020 20:40 Ták XN350 Revoluzione s monstr koncakem uz je doma, a jak to tedy hraje? :thumbup:
Doma jeste nejsou...
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od blesk666 »

-Kocour- píše: 18 pro 2019 10:33 Jako vzdy, I tady to nevidim jednoznacne. Je to kus od kusu, a vliv prostredi.
Pokud vezmu normalni repra, ne penove zavesy bez nateru, ci ruzne papiry bez laku atd…...
U basaku a stredaku dochazi k tuhnuti zavesu a hlavne stredicky. Ze zkusenosti, nektere Seasy zmenily Fs na dvojnasobek. Pravidelna rozcvicka, zadne slunicko, normalni vlhkost, a myslim, ze problem starnuti je mizivy.
Nektere membrany muzou trochu menit vlastnosti, ruzne plasty ci papiry, ale tohle podle spise ovlivni oblast na vyssich frekvencich. Trochu jinak se rozlozi ci zmeni breakupy.
Problem s privody muze byt, a u modernich repro je videt, jak se s tim vyrobci snazi vyporadat.
Vyskace hedvabi, tam bych rekl ze dochazi k urcitemu sesychani. Vetsinou je na tom nejaky lak, a ten se jakoby stravi.

Repra, ktera vidim zvlaste jako problem po 10-20 zivota:
- ruzne Focal a BW vyskace, ktere nemaji klasicky zaves, ale jen penovy krouzek kolem kopulky
- vetsinu basaku a stredaku s penovymi zavesy
- kevlarove stredaky BW, ktere maji misto zavesu penu, vypada to jako bez zavesu
- papirove membrany bez jakekoliv upravy lakem, nebo napusteni nejakym stabilizatorem, ci ruzny uhlikovy prach, skelna vlakna atd. Taha to vlhkost a mekne
- ruzne paskace, AMT ci ty foliove vyskace nebo stredy pouzivane v Quadralech atd. Krouti se to, ztraci to napnuti atd.
- vyskace s ferofluidem
Kocour: pekne zhrnutie

Vadim: budem sladovat, precital som so zaujmom
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Arim »

Vadim: Podilel ses na vyberu soucastek do vyhybky, co se tyce jejich jakosti?
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Xavian XN350 Revoluzione

Příspěvek od Vadim »

Arim píše: 02 bře 2020 20:09 Vadim: Podilel ses na vyberu soucastek do vyhybky, co se tyce jejich jakosti?
Ano, ale jelikoz technicky tomu nerozumim, pozadal jsem o pouziti co nejkvalitnejsich soucastek za porad rozumne penize (vetsina z nich Mundorf)
Odpovědět