linn vs lumin (streamery)

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od parnass »

měl někdo možnst porovnávat ? // případně, měl by někdo chuť srovnat ? mám linn akurate ds (katalyst verzi) a jsem z brna
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od PavelDosko »

ta otazka skoro nedava smysl ... i kdyz jsi z Brna
neni placka, neni highend
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od Vinco »

To by mohlo byt zaujimave :eek:
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 07 dub 2020 21:05 ta otazka skoro nedava smysl ... i kdyz jsi z Brna
proč nedává smysl (a proč skoro) ?
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od PavelDosko »

asi by to chtelo nejaky konkretni model, ne jen znacku ... takhle je to jako skoda vs fiat treba
neni placka, neni highend
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 07 dub 2020 21:18 asi by to chtelo nejaky konkretni model, ne jen znacku ... takhle je to jako skoda vs fiat treba
no, napsal jsme přeci, že mám akurate ds s katalystem //čili nikoli škoda, ale octavia rs// a můžu se s někým domluvit na srovnávacím večírku ... adekvátní porovnání by prostě byl zřejmě lumin někde "druhý od shora//
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od PavelDosko »

ok, stve te na nem neco ?
neni placka, neni highend
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od PTK »

Ono není moc co porovnávat. Poslechni si Klimax Katalyst a zjistíš, že není dál co řešit..
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 07 dub 2020 21:25 ok, stve te na nem neco ?
asi ani ne (teda neštve) ..ale vždycky se dá uvažovat, co mají jinde "třeba lepšího" nebo "jinýho" ...
osobně jsme si kdysi před nákupem linnu srovnával (aspoň po paměti) linn a naim a prostě mi vyšlo, že je mi linn zvukově blíž (při srovnávání cenově podobných urovní) ..samozřejmě jsem se mohl i mýlit, nebylo to srovnávání za stejných podmínek a jak jsem psal "po paměti"...
a pokud jsme se na začátku ptal - "srovnával si někdo linn a lumin" ...dotaz směřoval k tomu, jestli si třeba někdo zkoušel porovnat v podobné cenové kategorii linn a lumin, nic víc...( to by přeci nebylo tak nesmyslný počínání před případným nákupem)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od PavelDosko »

streamer mas vyborny, netrap se s premyslenim co by se kdyby se a poslouchej
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od Yngwie »

Linn a Lumin jsou dva zcela odlišné přístupy ke zvuku. Mě osobně je asi bližší Lumin, ale je to jako porovnavat Ortofon s Miyajimou. Jeden ti bude tvrdit, že je lepší Linn a druhý Lumin.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od Vinco »

Blizsi, lebo co ? Appka, ci signatura zvuku ? A bavime sa asi o X1, vsak ? Ci ?
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 07 dub 2020 22:09 streamer mas vyborny, netrap se s premyslenim co by se kdyby se a poslouchej
to samozřejmě dělám (poslouchám)) , ale i tak.. prostě srovnání zvuku těchto dvou značek by mě zajímalo...(a nemyslím, že je to nějak absurdní zájem)
kromě poslouchání hudby je i poslech a porovnávání komponentů (a čtení recenzí a názorů těch, co slyšeli něco jiného) obvyklá součást tohoto koníčku. //osobně se nechystám zbrkle měnit svůj zdroj, pokud někdo napíše, že slyšel něco lepšího // od roku 1990 mám cca 5-6 sestavu //
jen jsem prostě vznesl návrh na diskusi a srovnání dvou značek
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: linn vs lumin (streamery)

Příspěvek od Fidji99 »

Este urcite by bolo zaujimave porovnanie Linn Akurate Katalyst voci Klimax Renew [mam na "chate"]

Inac ked som zapracovaval Trinnov do zostavy, trochu som sa s tym hral - tiez som zacinal s Akurate DSM [bez katalyst], akurat tam sa mi zdalo trocha blbe pouzivat Akurate len ako digitalny transport. Skusal som ten maly transport Lumin aj dcs Network Bridge ako streaming interface
Nakoniec vysiel update TRINNOV na Roon Ready a uz to je bez problemu.

Klimax Renew voci AKurate bez Katalystu - asi ten Klimax je trochu lepsia hodnota za peniaze ...
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět