dCS Bartók

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Měl někdo možnost někdo delší dobu slyšet ve vlastním systému? Za mě perfektní funkcionalita (sluchátkáč, streamer, DAC). Cena je DCS :mrgreen:

https://moremusic.nl/reviews/dcs/Bartok ... i-News.pdf
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DCS Bartók

Příspěvek od Jiri »

Zdá se, že vůbec praktické zkušenosti s DCS tady asi obecně moc nejsou.
Mě by zajímalo, zda má někdo zkušenosti aspoň se staršími kousky jako DCS Puccini + u-clock nebo DCS Paganini.
Občas se objevují za dobré 2nd hand ceny.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: DCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

V oblasti digitálu nemá smysl kupovat 8-10 let staré kousky, protože pokrok v této oblasti je značný. Platí to skoro pro všechny značky.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: DCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Dnes opět slyšeno u Valdy Navrátila na Accuphase E-800 a Accordo Essence a je to mazec. Trošku jiné než starší DCS a pro mě jednoznačně lepší. :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: dCS Bartók

Příspěvek od lachim »

yngwie
můžeš prosím uvést reálné prodejní ceny, prosím?
cenově tedy 8-10 starý Puccini versus fungl nový DCS Bartók u Valdy ?
ať je vidět ta "relace" zlepšení i v peněžence ... :smile:
díky
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše: 08 dub 2020 07:58 yngwie
můžeš prosím uvést reálné prodejní ceny, prosím?
cenově tedy 8-10 starý Puccini versus fungl nový DCS Bartók u Valdy ?
ať je vidět ta "relace" zlepšení i v peněžence ... :smile:
díky
Fakt netuším kolik stál Pucciny nebo Debussy, které jsem slyšel a nikdy se mi to nepozdávalo. Nicméně, předpokládám, že asi dvojnásobek. Osobně si myslím, že Bartok je na klasiku tak dobrý, že asi nemá smysl kupovat nic dražšího. Ale nějaké finální závěry si nechám až po prodlouženém víkendu, který se k testíku Bartóku hodí:). Pokud teda Valda Navrátil půjčí:))
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Tak Bartók je doma. První chvíle jsou velmi pozitivní, ale jedno jasné, potřebuje partnery na své úrovni a zdá se, že s Accuphase E-800 a Franco Serblin Accordo Essence odváděl trošku jinou práci (byť pro mě ne zcela ideální zvuk). U mě nedokáže úplně rozvinout svůj potenciál (Harbeth a v menší míře i SPEC) silné stránky jsou především absolutní vyváženost ... žádné pásmo nevystrkuje růžky a rozlišení v celém přenášeném spektru je opravdu excelentní. Klasická hudba a jazz nebo world music jsou přehrávány naprosto špičkově. Rock nebo tvrdší žánry jsou prostě jaké jsou a Bartók to ukáže ... od Deep Purple nebo Europe Walk the Earth MQA utíkám velmi rychle pryč a přepínám raději na Beethovena v podání české filharmonie pod taktovkou Kena Ichira Kobayashiho. Klasika má rozlišení, všechno pěkné dýchá a neslévá se ... Bartók rozplétá všechno s úplnou samozřejmostí.

Vůbec bych se nebál dát Bartóka do sestavy, kde každý komponent bude 2-krát dražší, tak dobrý je ... je ale univerzální? Delší dobu jsme měl naposlouchané zajímavější kousky z digitálu, které se dneska dají koupit:

Oproti Bartóku (pouze první dojmy)

Ayon CD-35 Signature - s upsamplingem větší sound s větší prostorovou scénu (+ nasycenost středů nemá mezi ostatními konkurenci) ale méně detaily a méně laserovými obrysy - barevnější (s mírnou preferencí nižších středů a basů).
Meitner MA-1 V2 - rovněž vyrovnaný, ale postrádá do značné rozlišení Bartóku a rozhodně neumí z nahrávky vycucat poslední detaily o prostoru jako DCS a o čistotě výšek u DCS si může nechat zdát. Na druhou stranu je z jmenovaných s přehledem nejlevnější. Na druhou stranu je nutné říci, že podobné srovnání by mělo větší smysl na kompletně referenční sestavě v kontrolovaném prostředí (jinak jsou to jenom dojmy z jednoho obýváku s komponenty, které nejsou nad úrovní testovaných)
Lumin X1 - prostě digitální gramofon ... určitě není tak neutrální, detailní napříč pásmem a vyvážený jako Bartók (na mé sestavě), ale na druhou stranu zahraje cokoli bez bolení uší a ukazuje krásný prostor a plastičnost zvuku (zase odkaz na gramec?)ale bez laserové přesnosti Bartóku... převládá zábava na vysoké úrovni. Je to jiný koncept, jiný zvuk... teplejší a jak s oblibou říkáme analogovější.

V zásadě je hodně zajímavé, jak se tyto zdroje od sebe navzájem odlišují.

Čekal jsem větší rozdíly mezi filtry a také u DXD nebo DSD upsamplingu ... nicméně nemám tak rozlišující sestavu, abych mohl vynášet soudy.

Bartók je jednoznačně jeden z nejzajímavějších zdrojů
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Vinco »

Dik za zhrnutie
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: dCS Bartók

Příspěvek od blesk666 »

dik za report a gratulujem
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: dCS Bartók

Příspěvek od blesk666 »

Ak mozes napis este na akych zdrojoch si to porovnaval, kedze Bartok je aj streamer, Ayon streamovat nevie, ale vie zas placky a Meitner je len DAC.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše: 10 dub 2020 12:43 Tak Bartók je doma.
To znamena pujceny a nebo zakoupeny? :smile:
Dieter Burmester
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Vinco »

S ohladom na predosle posty predpokladam zapozicanie na dlhy vikend pre ucely otestovan.
Je to zjavne fajn stroj, z mojho pohladu by mal sluchatkovy vystup a dac navyse, ale to je len moja situacia.
Zaujimave citanie to je, ved kolko ludi uz vie vo svojich podmienkach porovnat nap. X1 a Bartok ?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 10 dub 2020 16:42 Ak mozes napis este na akych zdrojoch si to porovnaval, kedze Bartok je aj streamer, Ayon streamovat nevie, ale vie zas placky a Meitner je len DAC.
Meitner byl spojen s Luminem U1 Mini a Ayon taky. Nebral bych to jako relevantní test. Na to bych musel mít doma něco jako Vivid Giya + adekvátní zesilovače ... jsou to spíše postřehy.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Vinco píše: 10 dub 2020 19:06 S ohladom na predosle posty predpokladam zapozicanie na dlhy vikend pre ucely otestovan.
Je to zjavne fajn stroj, z mojho pohladu by mal sluchatkovy vystup a dac navyse, ale to je len moja situacia.
Zaujimave citanie to je, ved kolko ludi uz vie vo svojich podmienkach porovnat nap. X1 a Bartok ?
Je půjčený, ale společně s X1, CD-35 je v hledáčku.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: dCS Bartók

Příspěvek od lachim »

yngwie
:thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Bartók je zpátky a zůstaly pouze pozitivní dojmy. Pokud bych poslouchal jenom klasickou hudbu a případně jazz, pak bych hned na Bartóka hodil objednávku. Vlastně jsem velmi podstatnou část zápůjční doby poslouchal právě klasiku, která dostává jiný rozměr. Zpracování je vynikající a funkcionalita opravdu špičková. Zvykat jsem si musel na aplikaci, je stabilní a celkem přehledná, ale kde safra soudruzi zapomněli na funkcionality typu tlačítko "home" nebo základní nabídky aplikace ve stromu. Zkoušel jsem Bartók v režimu regulace, ale lépe mi vycházel s přemostěnou digitální regulací (je použitelná, ale zdálo se mi, že se ztrácí poměrně rychle s regulací směrem dolů detail, dynamika a plastičnost zvuku).

Moje sestava nedokáže vytěžit z Bartóka maximum (to je druhý důvod, proč si ho nepořídím). Hodí se opravdu ke špičkovým děleným zesilovačům. S Accuphase E-800 to už šlo a šlapalo, ale věřím, že až Valda navrátil nainstaluje Bartóka na A-75 a C-2450, tak to bude ještě o chloupek lepší. V zásadě chápu proč ho DCS předvádí se zesilovači D'Agostino za násobky ceny Bartóku.

Většinu času jsem měl zapnutý filtr 6 a upsampling do DXD, což znamená, že PCM zůstávalo v PCM (352/384). DXD bylo hladší, ale poněkud se ztrácelo na rozlišení na basu. Na mojí sestavě ovšem zanedbatelný problém.

Perfektní implementace TIDAL a MQA. Zde je opravdu přínos MQA slyšet, ale soubory na lokálním disku jsou pořád lepší. Ale zde už MQA jakkoli je to nesmyslné kódování. Věděl bych, co by mi u Bartóka chybělo k dokonalosti a věřím, že to uspokojí Vivaldi One nebo podobné, které bych chtěl opravdu slyšet. Při stávajícím kurzu došlo k nepříjemnému zdražení, což se snad časem urovná.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Komunikace s jedním se zahraničních vlastníků Bartóku mě utvrdila v tom, že to co mi na reprodukci chybělo k dokonalosti by možná vyřešil dedikovaný zdroj. Jeden německý kolega používá kombo Aurender W20 a Bartók a zřejmě převodník hraje podstatně lépe přes digitální vstupy než přes samotný síťový modul. Pro mě už neaktuální, ale možná vlastníky pošťouchne vyzkoušet něco navíc ..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Yngwie píše: 18 čer 2020 20:45 Komunikace s jedním se zahraničních vlastníků Bartóku mě utvrdila v tom, že to co mi na reprodukci chybělo k dokonalosti by možná vyřešil dedikovaný zdroj. Jeden německý kolega používá kombo Aurender W20 a Bartók a zřejmě převodník hraje podstatně lépe přes digitální vstupy než přes samotný síťový modul. Pro mě už neaktuální, ale možná vlastníky pošťouchne vyzkoušet něco navíc ..
Ověřeno, Bartók ve spojení s Aurenderem W20 hraje o dost lépe než ze svého síťového modulu. Pokud byste tedy po Bartóku pokukovali, tak ho zkoušejte ve spojení s nějakým špičkovým transportem ... Aurender, Lumin atd. Většina výtek je pryč a tohle je už fakt pro většinu smrtelníků end game.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: dCS Bartók

Příspěvek od MAR »

Né, pro většinu hifistu je tohle ....
l3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Naštěstí mám štěstí :mrgreen: ...
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: dCS Bartók

Příspěvek od blesk666 »

Len tak z odstupu casu by ma zaujimalo pri com si skoncil? Pri vybere DAC-u som prave cital aj porovnania Bartoku s Holo May a pan s ktorym som medzitym komunikoval presiel z Denafrips Terminator (prva verzia) na DCS Bartok
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dCS Bartók

Příspěvek od Yngwie »

Lumin X1 na optice přes SOTM s DC kabelem WestminsterLab ... je to možné lépe, ale za mnohem více. Vzhledem k tomu, že vůbec nemám čas a hrajou se na tom soundtracky z pohádek, tak je to více než dostatečné řešení.

Kdybych si vybíral znova asi bych si jinak nevybral ... poměr cena výkon a hlavně obslužnost a různé update ... ještě jsem chtěl zkusit Naim, ale z toho sešlo bohužel.
Odpovědět