ROON

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

ROON

Příspěvek od Fidji99 »

Pri citani vlakna "Tidal Sluzba" ma na otazku Milana P. z fleku napadla odpoved -> zaobstaraj si ROON
Nevidim tu vlakno, tak zakladam.

Moja cesta k ROONu - LINN Streamery -> trapenie sa s Kinsky/Kazoo [a uz si nepamatam aj nejake 3rd party appky] - prehravanie najprv z NAS potom postupne TIdal/TuneIn/Qobuz, druhy streamer MF Encore v pracovni, dalsi Linn, potom postupne TRINNOV Amethyst, nasledne Altitude do DK. [v ramci tohto vsetkeho - skusanie vselijakych krabiciek, reclockerov, DCS Network Bridge atd]
Nasledne rozhodnutie - "krabickovy minimalizmus" - poriadok v posluchovke = poriadok v hudbe.
Redukcia kazdej zostavy na uplne minimum - max 1 krabicka [okrem koncakov a repro].

Uprimne, udalostou, ktora ma nakopla bol update TRINNOV na "roon ready" pred nejakou dobou. Celu infrastrukturu som uz mal tak ci tak dostupnu, tak nic nebranilo skuske [a naslednej kupe licencie]

Momentalna zostava - QNAP ako RoonCore, 2x TRINNOV a 2x LINN ako ROON endpointy. Zdroje hudby - NAS, Tidal, Qobuz. Roon App ako Controller na IPade.

Uzitocne je najma vyhladavanie - po x rokoch som zistil co vsetko mam na NASkach, urobil som dost poriadok, triedenie je asi najlepsie co poznam, ponuka velmi relevantne vysledky vyhladavania.
Pre mna nie [pouzivam DRC v HW] ale celkovo moznost DSP na zaklade REW merani moze by velmi uzitocna, najma na vyrovnanie basovej casti. Cital som vselijake fajnsmekerske dizertacie o rozdieloch vo zvuku medzi ROON a J river napriklad, ale za mna - je mi to jedno. Je to dobre, tak ako to je.

Odporucil by som kazdemu, kto kombinuje streaming a lokalne prehravanie suborov, metadata s ROON su asi fakt najlepsie. Technicky velmi elegantne riesenie - Roon Core a Endpointy - kazda cast systemu robi, co vie najlepsie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
J@nik

Re: ROON

Příspěvek od J@nik »

Testoval som roon, volumio a audirvana posledne 3 mesiace. Z tych troch bol pre mna Roon najhorsi a Audirvana najlepsia. Ako server mi sluzi slusna windows masina. Ovladanie pouzivam iPad. Bezne sa mi stavalo, ze vypadavala konektivita so serverom. Musel som opatovne zatvarat a otvarat aplikaciu. Pisal som aj do Roon doteraz sa neozvali. Mozno to pod macom funguje lepsie ale do sluzobneho macbooku pro som to nechcel trepat. Zvukovo mi pride aj audirvana o chlp lepsia. No najma ma presvedcila 100% spolahlivost pri rovnakej funkcionalite. Takze odporucam vsetkym Audirvanu :).
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

Na můj Antipodes EX Audirvanu nedostanu. Používám tedy předinstalovaný Roon, se vším jeho komfortem i neduhy, jaké popsal J@nik, tedy výpadky mezi iPadem a serverem. Na serveru Roon sice doporučují jakési nastavení na routeru, ale appka na tabletu pořád po chvílích padá. Takže padá i pod Macem. Používám Roon již druhý rok a pořád chovám víru, že při dalším upgradu se to pořeší.
Za ty peníze, co se jim platí, by s tím měli něco udělat a ne dělat mrtvého brouka. Přesto Roon je návykový.
Antipodes je připojený přes USB k Srollovu DACu, bez problému.
Jsem rád, že vzniklo vláknu o Roonu.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: ROON

Příspěvek od PTK »

Fidji99 - je mi sympatický tvůj názor na minimalizaci sestavy a zřejmě máme i stejného favorita Linn – ATC, takže souhlasím s hodnocením Kazoo/Kinsky. Zajímá mne ale tvá zkušenost s kvalitou zvuku Roon/Linn. Je jasné, že pokud řešíme Roon jako interaktivní knihovnu nebo zdroj informací, těžko najdeme podobnou konkurenci. Spíš mne ale zajímá tvá zkušenost s kvalitou zvuku přehráváné hudby. Já jsem zatím nenarazil na software, který by ovlivnil kvalitu zvuku Klimaxu.
Z mé zkušenosti můžu konstatovat, že všechny streamery Linn Klimax od DS1 až po současný Katalyst jsou prakticky imunní na zdroj napájení, na antivibrační podložky nebo i na kvalitu ethernetových kabelů.
Co se týče „krabičky“ navíc, zvažoval bych Melco. Tam bych v pozitivní zvukový posun celkem věřil ...
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

roon vs audirvana je téma, který stojí za “přezkum” a zajímaly by mě názory ostatních.
co se týče archivace, vyhledávání, přehlednosti, ovládání, implementace rozhlasových stanic -není co řešit, je to roon vs audirvana 9:1 // co se týče zvuku, bohužel… vychází mi to (na linn akurate ds)asi tak 9:8 ve prospěch audirvany…čili, dělám to tak, že brouzdám roonem a pokud si chci pustit celý album, přepnu na audirvanu
ovšem příšernej ojeb je audirvana, pokud mám například u některých alb, který mě provázejí celým životem (starej rock - led zeppelin, deep purple atd.) uloženo několik verzí (třeba rip ze dvou cd vydání, jeden nákup na hdtrack a navíc třeba i starej vinyl rip) - v této chvíli je audirvana k vzteku nepřehledná…
ovšem, pokud se bavíme čistě o zvuku - mírně vede (na moje ucho) audirvana
p.s. - co se týče stability, nepadá mi ani jeden z těchto programů (ovšem nemám na macbooku vůbec nic jinýho, všechny ostatní programy, wifi, bluetooth, maily, jakékoéli soubory...bud zrušeno nebo navěky vypnuto)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

Parnass:
Roon i Audirvana mají spoustu nastavení zpracování zvuku. Měl jsi to podobně nastavené?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

Fidas píše: 01 kvě 2020 22:35 Parnass:
Roon i Audirvana mají spoustu nastavení zpracování zvuku. Měl jsi to podobně nastavené?
nastaveného nemám nic , teda doufám..roon znám líp, čili jsem si jistej a u audirvany ani nevim, jak se to dělá, jen jsme koukal, že "upsampling" mam deactivated..jinak nevím)) sorry...jsem ročník 1967 a některý věci kolem počítačů už mi občas unikají
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

Parnass:
Možná díky nastavení může být rozdíl, že Audirvana hraje o poznání lépe. A možná z Roonu jde vytánout víc.
Bohužel nemohu zkusit na jednom přístroji oboje. Zkus, pokud nemáš zapnuto, tzv. Exclusive režim, mělo by to na compu vypnout nepotřebné procesy ...
Jsem ročník 1952 :-) a taky s tím bojuju...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

Fidas píše: 01 kvě 2020 22:52 Parnass:
Možná díky nastavení může být rozdíl, že Audirvana hraje o poznání lépe. A možná z Roonu jde vytánout víc.
Bohužel nemohu zkusit na jednom přístroji oboje. Zkus, pokud nemáš zapnuto, tzv. Exclusive režim, mělo by to na compu vypnout nepotřebné procesy ...
Jsem ročník 1952 :-) a taky s tím bojuju...
ten exclusive režim mám u audirvany nastevenj (jinask, ted jsme koukal, že na roonu jde nastavit upsampling na dsd...tak to zkouším, jestli to bude příjemnější zvuk..zatím mám dojem, že je to +- na stejno ... tož díky)) zabojujeme))) //před cca 12 lety jsme ripoval celou sbírku cd, dal pryč přehravač, cd rozdal a vrhl se na počítačovou cestu...kdybych mohl vrátit čas, upřímně řečeno, vysral bych se na to a hrál dnes z placek))
ale co už... nevrátím to)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ROON

Příspěvek od Fidji99 »

Pouzival som Linn Akurate [non-Katalyst] ako digitalny transport, a ked vysiel upgrade a TRINNOV zacal fungovat ako endpoint, tak som ho uz nepotreboval, nahradil v pracovni MF Encore a sluzi mi velmi dobre ako preamp na aktivne repro. Este hram aj cez KLIMAX renew [kupil som este z tych prvych, ked ich davali zadara k upgradu na Katalyst za dobre peniaze] - a je zaujimave sledovat, aky tam je rozdiel medzi Klimaxom v plechovej krabici a Akurate v normalnej.

Co sa tyka ROON a LINN - nepostrehol som ziadny zasadny rozdiel medzi Kazoo a Roon co sa tyka zvuku. S Audirvanou nemam skusenosti.
Potom ako vysla nova LINN appka [biela] - nahradila aj Konfig aj Kazoo, vie hladat naraz vo viacerych sluzbach/knizniciach. Tak som ju nahodil a testoval - a opat nic zasadne.

Stabilita ROON - nie je tam nic co by ma zasadne iritovalo [oproti napr. Kazoo v minulosti], niekedy appka nereaguje, ale este sa mi nestalo, ze by mi to prestalo hrat. Pravda je, ze mam server asi 10x vykonnejsi, ako je treba.

@PTK - ano, je to aj moja skusenost - LINN celkovo nie je citlivy na "vylepsenia" ja pouzivam napr stale aj napajaci aj ethernet kabel co bol pribaleny v krabici. Skusal som aj ine - ale ako hovoris, nic. A takisto suhlasim, ze ATC a Linn je super kombinacia.

Otazka - pouziva vobec NIEKTO tie DSP vylepsenia Roonu? Ja neviem o nikom, kto by sa k tomu priznal :silent:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
J@nik

Re: ROON

Příspěvek od J@nik »

parnass píše: 01 kvě 2020 21:48p.s. - co se týče stability, nepadá mi ani jeden z těchto programů (ovšem nemám na macbooku vůbec nic jinýho, všechny ostatní programy, wifi, bluetooth, maily, jakékoéli soubory...bud zrušeno nebo navěky vypnuto)
Ja som nepisal o stabilite apky na pc ale na remote iPad. Nedrzi spojenie so serverom. A to mam najnovi iPad takze hw to nie je. To iste funguje na audirvane spolahlivo a na 100%. Pc na ktorom mam audirvanu nainstalovanu je overkill co sa tyka hw. Dalsia vec co sa mi nepaci na Roon je UX strasne neprehladne.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: ROON

Příspěvek od tesarpa »

Fidji99 píše: 02 kvě 2020 06:26
Otazka - pouziva vobec NIEKTO tie DSP vylepsenia Roonu? Ja neviem o nikom, kto by sa k tomu priznal :silent:
Ano, DSP v ROON používám a to ze dvou důvodů. Zaprvé, moje poslechová pozice není uprostřed, tzn. jedna bedna je dál než druhá. Nastavení zpoždění na jednom kanálu to geniálně řeší. Zadruhé mám repro v rohu a basy tam dost rezonovaly. Když jsem si koupil kalibrační mikrofon, prohnal měření přes software REW, naimportoval do ROONu convolution filtry, tak to dost pomohlo.

Obecně k ROONu: jádro je naštěstí hodně stabilní, nezaznamenávám výpadky při přehrávání. Aplikace na iPhone padá neustále, ale to se dá přežít, nastartuje vždy hned zpátky. Občas je potřeba jádro (core) restartovat, protože se to kousne a špatně vyhledává nebo ztratí napojení na TIDAL atd. Jasně, mohlo by to být lepší, ale pro mně není cesta zpátky. Zkoušel jsem i Audirvanu, ale tam jsem nenašel způsob jak nastavit zpoždění. A navíc stream do druhé místnosti přes DLNA se občas trhal, z tohoto pohledu mi protokol RAAT, co má ROON, připadá robustnější.

Hodně oceňuji to, jak snadno se pomocí prolinků a doporučení dostanu k poslechu dosud neznámých desek, to mě hodně baví. Negativum je práce s katalogem klasické hudby, na to nejde ani Roon ani Tidal dobře.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

Otazka - pouziva vobec NIEKTO tie DSP vylepsenia Roonu? Ja neviem o nikom, kto by sa k tomu priznal :silent:
[/quote]

no, i když mám roon ode dne, kdy začal být nativně na linnu...čili už je to celkem dlouho, nastavení dsp jsem zkoušel poprvé včera ...použil jsme zkusmo pouze sample rate conversion na dsd - první pokus byl nick cave (cd rip) a přišlo mi to +- stejný, teda maličko jinej zvuk ale +- stejně poslouchatelný, potom jsem zkusil metallicu a cassandru wilson (oboje z HDtrack) a přišlo mi to oboje zprzněný, čili jsem to vypnul a dál už to nezkoušel.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

S DSP jsem si nějakou dobu hrál, zkoušel vše možné, ale nakonec to nepoužívám. Kdyby to ROON neměl, nic by se nestalo. Nechť si raději pohrají se stabilitou ovládací appky.
Předchozí strojek, co jsem používal, Aurender N100 měl podobné prostředí, co se týká ovládacího komfortu a zobrazení muziky jako ROON a appka na stejném tabletu nepadala.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: ROON

Příspěvek od whisp »

Ta ovladacia apka je des. Kvoli tomu si uz roon nekupim. Skusil som na rok ale aby som furt kiloval apku aby to fungovalo to tak to ne. Maju to vo forach napisane x krat a kaslu na to.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

whisp píše: 02 kvě 2020 22:37 Ta ovladacia apka je des. Kvoli tomu si uz roon nekupim. Skusil som na rok ale aby som furt kiloval apku aby to fungovalo to tak to ne. Maju to vo forach napisane x krat a kaslu na to.
moc nerozumim důvodu se zabývat nějakou aplikaci pro mobily // doporučený je ovládání aplikací pro počítač (mám mac, ale určitě to bude velmi podobný u pc // prostě k routeru nebo switchi je připojeno roon core (bud odladěný počítač nebo nucleus nebo x výrobků sloužících jako roon core - a ovládání je na jakýmkoli počítači (v mým případě na macbooku...) napamatuju si, že by mi to někdy spadlo
žádnou aplikaci v mobilu nebo tabletu jsem nikdy nezkoušel, nebyl důvod
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
J@nik

Re: ROON

Příspěvek od J@nik »

Mobilom alebo tabletom len ovladaš... chapes? A to nefunguje na 100% ako napr u Audirvane, u ktorej som aj nakoniec skoncil. Jednoduche intuitivne a vyborny zvuk. Nepotrebujem citat o nejakej skupine alebo nahravke. Chcem si pustit hudbu a pocuvat. Roon nefunguje dobre lebo tam je milion balastu. Prekombinovane nastavenia, ktoremu ani oni nerozumeju. :smile:. Mozno to funguje inak v spojeni s nejakym streamerom ale ja pisem o win pc a niketori mac pc.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

J@nik píše: 03 kvě 2020 08:45 Mobilom alebo tabletom len ovladaš... chapes? A to nefunguje na 100% ako napr u Audirvane, u ktorej som aj nakoniec skoncil. Jednoduche intuitivne a vyborny zvuk. Nepotrebujem citat o nejakej skupine alebo nahravke. Chcem si pustit hudbu a pocuvat. Roon nefunguje dobre lebo tam je milion balastu. Prekombinovane nastavenia, ktoremu ani oni nerozumeju. :smile:. Mozno to funguje inak v spojeni s nejakym streamerom ale ja pisem o win pc a niketori mac pc.
jojo, jí ti roon nevnucuju...jen jsem psal návod, jak funguje aniž by padal; jen to, že je to celkem snadno řešitelné
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ROON

Příspěvek od terahera »

Nedokážu si už dnes ani představit,že bych streamoval bez ovládání appkou na mobilu,takže pokud u Roon nefunguje spolehivě,je to pro mě nepoužitelné :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: ROON

Příspěvek od whisp »

Ked to predavaju ma to fungovat. Lacne to nie je. Ak mam ovladat hudbu z pc tak mi staci tidal na to nepotrebujem roon. Tie omacky okolo (metadata) nie su pre mna az take dolezite. Idealne keby tidal dorobil ovladanie ala spotify.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

vzdy je moznost ovladat apkou treti strany, zkuste iPeng
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ROON

Příspěvek od terahera »

Máš pravdu předsedo :cool: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: ROON

Příspěvek od J@nik »

Hej presne vsetko je super hajendova apka je ta roon. Treba si nanu zvyknut, ze pada. :mrgreen:
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

možna by bylo praktičtější pokusit se o porovnáni vlastních zkušeností se zvukovou kvalitou různých aplikací (myslím tím samozřejmě přehrávání souborů, nikoli tidalu, který je myslím poněkud mimo hlavní zaměření tohoto fora)
//jak už jsem psal, vlastním tyto 2 - audirvana a roon (v minulosti ještě Amara) a nezmiňuju samozřejmě kazoo a kinsky //
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

hlavne bych do sebe nepletl sw zpracovavajici data v PC/streameru a jejich ovladaci aplikace

pouzivam OS Daphile na nuc a na ovladani iPeng, zvukove mi to vyhovuje a ovladani bez jakehokoliv problemu
neni placka, neni highend
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 03 kvě 2020 17:07 hlavne bych do sebe nepletl sw zpracovavajici data v PC/streameru a jejich ovladaci aplikace

pouzivam OS Daphile na nuc a na ovladani iPeng, zvukove mi to vyhovuje a ovladani bez jakehokoliv problemu
prosím tě, asi hloupoý dotaz, ale nejsem počítačově příliš gramotnej - to je operační system??? nebo proč název OS
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

parnass píše: 03 kvě 2020 17:49
PavelDosko píše: 03 kvě 2020 17:07 hlavne bych do sebe nepletl sw zpracovavajici data v PC/streameru a jejich ovladaci aplikace

pouzivam OS Daphile na nuc a na ovladani iPeng, zvukove mi to vyhovuje a ovladani bez jakehokoliv problemu
prosím tě, asi hloupoý dotaz, ale nejsem počítačově příliš gramotnej - to je operační system??? nebo proč název OS
Ano, je to operační systém, něco o něm je tady
http://translate.google.com/translate?j ... phile.com/
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

Fidas píše: 03 kvě 2020 18:00
parnass píše: 03 kvě 2020 17:49
PavelDosko píše: 03 kvě 2020 17:07 hlavne bych do sebe nepletl sw zpracovavajici data v PC/streameru a jejich ovladaci aplikace

pouzivam OS Daphile na nuc a na ovladani iPeng, zvukove mi to vyhovuje a ovladani bez jakehokoliv problemu
prosím tě, asi hloupoý dotaz, ale nejsem počítačově příliš gramotnej - to je operační system??? nebo proč název OS
Ano, je to operační systém, něco o něm je tady
http://translate.google.com/translate?j ... phile.com/
díky..tak z toho, co jsme přečetl se zdá, že není možnost to ovládat z jiného počítače (ovládání z mobilu mě opravdu neláká)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

samozrejme ze to jde ovladat pres webove rozhrani z jakehokoliv pocitace ve stejne siti nebo v pripade ze mas verejnou pevnou IP tak nemusi pocitac byt ve stejne siti
neni placka, neni highend
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 03 kvě 2020 19:12 samozrejme ze to jde ovladat pres webove rozhrani z jakehokoliv pocitace ve stejne siti nebo v pripade ze mas verejnou pevnou IP tak nemusi pocitac byt ve stejne siti
ok díky..tak se tomu ještě zkusím "pověnovat"..uvidím...takhle z patra mi to přijde trochu komplikovaný, ale už jsem si to stáhl..čili...udělám pokus
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

ad Daphile - tak jsme to nainstaloval, vypadá to jako celkem inteligentní přehledný system - ovšem nějak to nemůže nejít streamer Linn, ani to nenabízí žádnou cestu UpnP .... (hledám to v settings, audio devices) //neslouží to náhodou jen pro připojení přes usb??? //
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ROON

Příspěvek od Fidji99 »

@tesarpa, tiez pouzivam DRC na basy do cca 200hz, potom na dokonale dorovnanie stereovahy a celkovo mam nastavenu B&K cielovu krivku, co vzhladom na impedancny priebeh mojich repro bohovsky pomaha.

Whisp, J@nik,

Za seba - so zakaznickou podporou maximalne spokojny, dokonca mi na dialku nakonfigurovali cely roon, nakolko mam relative extravagantnu sietovu konfiguraciu. Fakt je, ze ta appka by asi mohla byt odladena lepsie, ale aspon za mna ta stabilita je v pohode. To napr. Kazoo vedelo byt ovela nasierajucejsie, ked som musel restartovat streamer po tom co som si 3 hodiny cizeloval playlist.
Mozno im staci napisat napriamo, poslat log a poradia.

@Pavel Dosko - ten Ipeng sa pouzival na to, aby si mal z IPadu/Iphonu Endpoint, ani nie tak na ovladanie. Potom sa z toho stal standardny feature, cize uz to asi malokto pouziva.

Co sa tyka zvuku - za mna to je oproti kofiguracii predtym [LINN ako transport+TRINNOV ako DAC] trochu posun, nic svetoborne, ale aspon si to mozem nahovarat ;-). Skusal som subory z NAS - Linn App vs ROON - tiez ziadny rozdiel.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

iPeng je ovladaci apka, pouzivam ji denne
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ROON

Příspěvek od Fidji99 »

PavelDosko píše: 04 kvě 2020 07:09 iPeng je ovladaci apka, pouzivam ji denne
Ano, to je jasne, ja som pisal o tom, ako sa Ipeng pouzival v ramci ROONu - tam sa to nastavovalo tak, ze sa Ipad navonok tvaril ako Squeezebox a tym padom fungoval ako Endpoint.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

musis mu zadat IP daneho endpointu a pak z toho mas ovladani, ale to je fuk, zvuk to ovladani nemeni pochopitelne nikdy
neni placka, neni highend
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: ROON

Příspěvek od jarys »

Roon používám cca 1 rok a už si to bez něho ani nedokážu představit. Moje konfigurace: NUC s OS Roon ROCK -> vnitřní HDD s hudbou + Tidal -> Ethernet RAAT protokol -> CA Edge NQ. Ovládací aplikaci používám na Android tabletu. Nic nepadá, vše funguje jak má, Roon core jsem musel restartovat pouze několikrát po nějaké větší automatické aktualizaci.
Plusy:
Už téměř nepotřebuji dálkový ovladač k sestavě, vše obstará Roon. Na tabletu vyberu co chci poslouchat, kliknu na play, automaticky se zapne streamer + koncáky, hlasitost ovládám taky přes apku. Pokud u muziky náhodou usnu tak se po dohrání playlistu vše za 5 minut vypne.
Výborná věc je pro mne moci si zároveň v apce přečíst recenzi alba ( pokud je k dispozici ) a info o interpretovi, včetně nasměrování na další alba nebo interprety.

Mínusy: Snad jen že jsem nekoupil lifetime licenci když stála ještě 499 USD

Momentálně jsem koupil UMIK mikrofon a chystám se přes REW udělat DRC filtry.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

hlasitost na apce tedy v digitlni domene ?? vyhoda ? fakt ?
neni placka, neni highend
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: ROON

Příspěvek od jarys »

PavelDosko píše: 07 kvě 2020 22:20 hlasitost na apce tedy v digitlni domene ?? vyhoda ? fakt ?
Ne, apka přímo točí poťákem na předzesu. Prostě DO přes WiFi.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: ROON

Příspěvek od rudifus »

Aj ja pouzivam Roon cca 8 mesiacov s Tidal Hifi / Masters.

1.) Jedna vychytavka - aj ked na hrane.
Mam jednu Roon licenciu lifetime, a kedze nemam fixnu network a presuvam sa medzi 5 routrami na byte a na dome.
Tak sa nepripajam endpointom, ale necham vzdy nastartovat novy Core na prave pouzivanom PC/notebooku - podla toho co je po ruke Mac/WInPC. Ako clovek z IT ich mam doma hufa.
Povodna Core instancia sa invaliduje a dalsi Core sa mi nastartuje za par sekund :clap:
Ale uz uvazujem aj o dedikovanom core na network transporteri/streameri.

Stabilita je uz vyborna, jedine co robi problem je ak hibernujem PC a stalo sa mi, ze po zobudeni a aj zmene siete, uz zvuk neni to prave orechove. Po restarte Roon Core, sa to ale zasa vrati do poriadku - ako pisem asi nieco skuor s networkingom RAAT servera.

Vyborna feature je aj Roon Radio na objavovanie novych titulov.

2.) Nesmiem zabudnut, ze som aj velkym fanusikom appky Deezer, V porovnani s Tidal sa mi zda, ze mnoho titulov ide vo vyssom datovom toku ako v Tidal, aj ked len pri 44 alebo 48kHz sampling rate. Vysledny zvuk cez Hugo TT2 rozsvieteneho na cerveno je omnoho krajsi. Ano Chord su zname svojim spekraklnym farebnym znacenim formatu ci hlasitosti. Avsak moja zostava je len v zaciatkoch a v podstate nemam este mnoho digitalnej cesty vychytanej.

Napriek tomu, porovnanim rozdielu Tidal vs Deezer moze byt napriklad album od Elly Vos - Words I never said. Casto pouzivany pre overovanie zostav vdaka hutnym basom a sirokemu soundstage. Ellu Vos na Deezeri jednoducho zboznujem.
Zhanam LP este pre porovnanie. Mozno si kupim aj CD, ale uz momentalne nepouzivam - ked to tu citam tak to znie az neuveritelne, co nam ten streaming sposobil.

Moje deti sa ma budu pytat ako chutili tie CD, nebudu chapat, ze sa to prehravalo, ehm

Pre Tidal + Roon hovori jednoznacne MQA, pretoze ten rozsvieti mojho Huga TT2 na zeleno - 2x sampling rate nez u francuzkeho Deezer.

Cize je to vec titulov, ktore kde a v akej kvalitke su dostupne. Neni to jednoznacne,
Celkovo sa pristihnem, ze travim niekolko hodin rovnako na Tidal cez Roon ako inokedy zasa na Deezeri.

riesenim by bola podpora Deezer v Roone - riesi sa to na forach, ale kto vie, kedy a ci vuobec sa to stane realitou.

Ma niekto podobnu skusenost s Deezer vs Tidal cez Roon?

3.) Roon pouzivam aj na HI-Res tituly flac a DSD, myslim, ze nastavenie single core delta sigma processingu takisto je vysadou Roona. Hra to lepsie ako na raspberickach s paralelnym processingom filtrov.

4.) Jednoznacne vsak odporucam EQ upravu pre sluchadla. Nedavno moje Sony WH-1000XM2 dostali taku upravu 360audio priamo v android Tidal apke a som uneseny. V roone som uspesne natiahol EQ pre moje Focal Utopia a zatial som nerozhodnuty ci je to univerzalne alebo len pre vybrane tituly.

Tu ma napadaju The Rolling Stones - Bridges To Babylon album - narocne na mastavenie - ale ked sa podari zazitok.


Este k Roon DSP - na zaciatku ohromeny, ale uz to nepouzivam, lebo mi to ubera z detailov, podla mojho skromneho nazoru.

Ak este nemate Roon a vyskusali ste ho uz a paci sa Vam, urcite vyuzite nejaku Black Friday zlavu, inac budete musiet zaplatit 680 eur ako ja - ale investicia, ktoru som doteraz vuobec neolutoval. Mam uz aj HQPlayer, ale chyba mi na pc graficka karta , ktora vysla uz 17 septembra minuleho roku ale kupit sa moc neda - ano RTX 3080 Nvidia - fnukam lebo povodna cena uz je ta tam a bude treba inu alebo si priplatit aby som zasa podispuroval o DSP upscalingu :)
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

zajímalo by mě, jestli ještě někdo (kromě mě) tady slyšel zvukový posun mezi roon 1.7 a 1.8 … nedává mi to úplně smysl, mám roon core připojené ethernetem ke switchi, pak optikou do druhého switche, pak ethernetem do streameru a pak optikou do převodníku…čili dlouhá cesta, přesto je slyšet rozdíl u nové verze softwaru…hlava mi to nebere…ale rozdíl je jasně slyšitelný (tedy na mé sestavě)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Odpovědět