SACD přehrávače

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Zdravim,

i kdyz je trend vsechno mit v digitalu, tak stale je dost lidi co preferuji placku. TIDAL Master neni spatnej. Sam ho pouzivam na "sum na pozadi", nicmene kdyz chci fakt neco poslouchat, tak preferuji SACD. Vyhovuje mi mit neco v "ruce" a cely ritual pusteni (ano, u gramce je to jeste dal :-). S kolegem spolu hledame "konecnou" v SACD.

Co uz se vyloucilo:
AYON CD-35 Signature SACD
Metronome AQWO
Accuphase DP-560

Co je stale v hledacku/nerozhodnuto:
Esoteric K03/01 X/Xs
T+A MP 3100 HV
Metronome t/AQWO

V seznamu je, ale bere se az po vycerpani jinych moznosti:
Marantz SA-10
Mark Levinson Nº5101

Ma nekdo nejaky navrh, co nam uslo?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

Až budeš mít na test něco zajímavého, rád bych porovnal s mým Primare BD32mkIi, který jsem jsem měl teď v péči v Casea, a je po tuningu, kdy došlo k úpravě celé napájecí části a analogové stereo větve... Změna je tak významná, že bych to doporučil jako povinnost všem majitelům těchto kombajnů. A pochopitelně by mne zajímalo, jak moc takovýto kombajn obstojí vedle SACD speciálu...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Chci do konce roku jeste udelat upgrade toho Pioneeru LX800 (bez drasticke vymeny, jenom upgrade soucastek), takze bych to rad porovnal s BD32mk2. Je to v podstate "stejna" kategorie. Muzeme to vymyslet tak, ze az se bude resit test filtru, tak vezmu i to LX800, poslechneme to a az udelam upgrade, tak to znovu muzem porovnat. Sam jsem zvedav na rozdily...

Nicmene k tomu, co si psal. Porovnavali jsme na stejne sestave Metronome AQWO vs LX800. Metronome byl lepsi, ale zeby se dostavil stav, ze si z toho sednu na zadek, tak to ani omylem. Na tom Metronome me docela iritovalo, ze se to nedalo pustil bez filtru. Mas na vyber tusim 7 nebo 9 moznosti a vyber si (v prekladu zlo, zlo, mensi zlo, vetsi zlo, ...). A u pristroje v dane cenove hladine ocekavam, ze nebudu nucen aplikovat filtr.

Dale jsme poslouchali predzesik Esotericu. Charakter zvuku nam docela sedl, tak jsem zvedav na SACD. V danem case zrovna na test nebylo k dispozici, tak uvidime. Nicmene nejvetsi favorit je asi T+A. Recenze slusne, navic to nema uplne spatny DAC (bonus). Puvodni plan byl, ze se to nejak vymysli na konci mesice, ale jak je ted druha vlna, tak nijak na to nespechame...

Jeste me napadlo, ze ve vyberu neni uvedeno EMM Labs XDS1 V2 CD/SACD Player.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Dieter Burmester »

No mozna by prichazel v uvahu i nejaky strojek od Luxmanu :-?
Dieter Burmester
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Dieter Burmester píše: 27 zář 2020 18:32 No mozna by prichazel v uvahu i nejaky strojek od Luxmanu :-?
No 06 neni zadna slava, 08 v porovnani s konkurenci je zbytecne draha a D10X jsem neslysel... mas zkusenost?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Yngwie »

macher píše: 27 zář 2020 15:56 Zdravim,

i kdyz je trend vsechno mit v digitalu, tak stale je dost lidi co preferuji placku. TIDAL Master neni spatnej. Sam ho pouzivam na "sum na pozadi", nicmene kdyz chci fakt neco poslouchat, tak preferuji SACD. Vyhovuje mi mit neco v "ruce" a cely ritual pusteni (ano, u gramce je to jeste dal :-). S kolegem spolu hledame "konecnou" v SACD.

Co uz se vyloucilo:
AYON CD-35 Signature SACD
Metronome AQWO
Accuphase DP-560

Co je stale v hledacku/nerozhodnuto:
Esoteric K03/01 X/Xs
T+A MP 3100 HV
Metronome t/AQWO

V seznamu je, ale bere se az po vycerpani jinych moznosti:
Marantz SA-10
Mark Levinson Nº5101

Ma nekdo nejaky navrh, co nam uslo?
Je možné vědět, na čem přesně se porovnávalo? Že AQWO propadlo mě překvapuje, je to velmi slušný strojek ... na Ayonu se nelíbilo co? Rozhodně bych na seznam přidal nový Luxman D-10X. Překvapují mě soudy typu, že 08u je drahá ... mám zcela opačný názor, když srovnám s jinou japonskou konkurencí.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od F2014 »

Delší dobu jsem vlastnil TAD D1000 mk2. Měl jsem možnost přímého srovnání s:
- Esoteric K03 (model nevím přesně, usuzuji podle ceny, vím že to bylo kolem 350k) na půldenní HiFi návštěvě
- Metronome AQWO na svém systému doma po dobu několika dnů nadvakrát

Asi nemá cenu hledat absolutní pořadí :) Pro mne byl TAD znatelně lepší než Esoteric. Zbytek systému už takto zpětně nevím, repro bylo z vyšší kategorie BW.

Srovnání TAD s AQWO proběhlo u mne doma na repro TAD Evolution One, zesílení Pass Labs (XP20, X250.8 anebo X350.8), kabeláž Nordost povětšinou Tyr2 a V2 - kontext systému pro srovnání je zde důležitý.
Při prvním porovnání bylo TAD proti AQWO bez jednoznačného vítěze - klasika "něco za něco".

Pak jsem v systému provedl pár vylepšení - jumpery Nordost Reference vyměněny za Nordost Valhalla2, další napájecí kabel Nordost Valhalla2. Hlavně ty jumpery byly u mne brzda. U dalšího srovnání se rozdíly mezi TAD a AQWO prohloubily a tentokráte byl Metronome AQWO u mne jednoznačný vítěz - přestože cenovka u TAD je znatelně vyšší.

Dále jsem doma porovnával zvuk Metronome AQWO z integrované mechaniky proti zvuku cAQWO z PC připojeného přes USB. cAQWO+PC bylo pro mne znatelně lepší - TAD šlo tedy do světa a teď mám cAQWO.

A nakonec jsem měl doma za zkoušku tAQWO a taky streamer Metronome DSS. DSS s cAQWO je znatelně lepší než cokoli, co jsem doma mohl zapojit ze svých digitálních zdrojů. Po poslechu SACD disku z tAQWO + cAQWO se však zvuk systému s DSS zdál být hodně kompromisní :smile:

Přeji zábavu při výběru.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Neco jsem vyresil po SZ a dekuji za pripominky. Aktualizace listu, at je to prehledne:

Co uz se vyloucilo:
AYON CD-35 Signature SACD
Metronome AQWO
Accuphase DP-560

Co je stale v hledacku/nerozhodnuto:
Esoteric K03/01 X/Xs
T+A MP 3100 HV
Metronome t/AQWO
EMM Labs XDS1 V2 CD/SACD Player
Luxman D-10X
TAD D1000 mk2 / TAD-D600

V seznamu je, ale bere se az po vycerpani jinych moznosti:
Marantz SA-10
Mark Levinson Nº5101

No, o zabavu bude postarano. Cil byl poresit to do cca pul roku, ale jak se to nafukuje, tak nevim, nevim :)
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

k01xd.jpg
Jedna fotka je vic nez tisic slov :-) Az se mi to v hlave srovna, zkusim napsat nejake porovnani/zkusenosti.

Saso, chces pak testnut? By me zajimalo taky, jake je rozdil...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od dvader »

Nečte disky?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

macher píše: 13 kvě 2021 18:33 Saso, chces pak testnut? By me zajimalo taky, jake je rozdil...
No to bude asi zbytečný, ne? Pokud se nepletu, tak je to retail 3-4x více, než BD32mkII...
A jak se říká - nepouštěj si domů to, co si pak nemůžeš dovolit... :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

zabiny007 píše: 13 kvě 2021 19:37
macher píše: 13 kvě 2021 18:33 Saso, chces pak testnut? By me zajimalo taky, jake je rozdil...
No to bude asi zbytečný, ne? Pokud se nepletu, tak je to retail 3-4x více, než BD32mkII...
A jak se říká - nepouštěj si domů to, co si pak nemůžeš dovolit... :cool:
No, za mne je to asi jeste "rozumna" konecna. Vyssi delenec je jeste lepsi, ale cena uz neni nejmensi. Na ten Esoteric jsem se dival delsi cas, ale dost mi vadila stribrna barva. A jak jsem zjistil, ze je limitka v blacku, tak jsem nakonec ani moc nepremyslel :-) Az opadne nadseni a trochu se to srovna v hlave, tak zkusim udelat nejake porovnani jak jsem delal i v BD prehravacich.

Jinak macek je to poradnej. U playeru mit tuto vahu je velice nezvykle.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od blesk666 »

Macher: gratulujem, nadherny kus techniky z top triedy na ktory treba uz naozaj byt velky a movity entuziasta. Co vestko si predtym skusal?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Takový jsem si vždycky přál. Měl jsem DV-50 a dodnes nejlepší stroj co jsem měl. Toto bude určitě ještě výš.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od blesk666 »

toto asi zostane pre vacsinu len v rovine priania. Listprice K01XD je 25tis Eur.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 17 kvě 2021 13:36 toto asi zostane pre vacsinu len v rovine priania. Listprice K01XD je 25tis Eur.
Sorry za OT - ale rozmýšľam, kde sa tie ceny zastavia...
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

blesk666 píše: 13 kvě 2021 21:17 Macher: gratulujem, nadherny kus techniky z top triedy na ktory treba uz naozaj byt velky a movity entuziasta. Co vestko si predtym skusal?
Dekuji za velice zakernou otazku :-) Uz nekolik dnu mi vrta v hlave, co mi u ktereho pristroje vadilo. Dokonce jsem si vzpomnel na masiny, ktere jsou dobre a uz ani nevim, ze proc ne :-) Odpovim, jenom to chvilu potrva asi.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Seznam toho, co jsem zkousel, je docela dlouhej. Snazil jsem se napsat jenom modely, ktere jsem mel a) bud u sebe b) mel aspon par hodin klidneho poslechu na sacd, ktere znam. Odhadem 2/3 jsem mel a zbytek ruzne. Navic je to v docela delsi casove linii, jsou to ruzne cenove kategorie a ne vsechno na stejne sestave, takze nelze rozumne komparativne porovnat. Taky si myslim, ze urcite neni kompletni. Seznam neni nijak razen.

Marantz SA-15S2
Marantz UD 5005
Marantz UD 7007
Marantz UD 9004
Marantz SA-11 S2
Marantz SA-11 S3
Marantz SA-10
Marantz SA-12
Marantz SA-KI Pearl
Pioneer UDP-LX800
OPPO BDP-105EU
Oppo BDP-205EU
Primare BD 32 MKII
AYON CD-35 Signature SACD
Metronome AQWO
Accuphase DP-700
Accuphase DP-560
Esoteric K03X
Mark Levinson (nejaky starsi model)
TAD (nejaky starsi model)
Ayre DX-5
Marantz SACD 30n
McIntosh MCD 500
Electrocompaniet EMP 3
Denon DBP-4010
Cambridge Audio Azur 752 BD
Yamaha CD-S 1000
Pioneer PD-70AE
Luxman D-06
Luxman D-08


Co me mrzi
T+A MP 3100 HV

Vypichnu z toho hlavne to, co mi nejak utkvelo v hlave. Z levnych velice dobre vzpominam na kombajn UD5005 doslovne za par korun. S drazsimi strojmi to nelze moc porovnavat, ale na pomer cena/vykon super. Ze specializovanych masin na SACD mam dobre vzpominky na SA-15S2. Bazarove kolem 20-25k a za tu cenu neni moc o cem premyslet. Kdyz pujdem v cene nahorou, tak stalice OPPO asi netreba nejak zvyraznovat, nicmene pote, co v bazaru jsou za cenu vyssi nez puvodne, tak to prestava byt zajimave. Dal kolem 60k urcite UDP-LX800 a PD-70AE. Dalsi skok nahoru v cene asi Primare BD 32 MKII, ktery je vsak v SACD za me horsi nez 70AE a porovnatelny s LX800. Marantz SA-10 je pak cenove takova stopka pro vetsinu hifistu. Z kategorie TOP urcite Accuphase, Luxman, Esoteric a T+A (tohle jsem neslysel a to me velice mrzi, ale recenze jsou velice dobre). Tady jiz schvalne neuvadim nejake porovnani, protoze je to velice zavisle na preferencich posluchace.

Co mi tak nejak negativne utkvelo v mysli. Denom 4010 - agresivne ukriceny na vyskach. Tak me to stvalo, ze se to ani poradne nedalo poslouchat. Dale mi vadil velice McIntosh. Nesedi mi ani zvukove a ani na oko.

No a jak premyslim, tak nejvetsi "seda mys" je Electrocompaniet. Nebyl spatnej, ale vlastne ani nevim, jestli byl dobrej. Na to, ze jsem ho mel pres tyden, tak je to docela divne.

Z meho testovani me nejvic mrzi, ze jsem nemel aspon tyden T+A MP 3100 HV. Recenze ma velice dobre a byl to muj finalni favorit v duo Esoteric vs T+A.

Ohledne vyberu hlavne ve vyssich cenovych je dobre si pripravit seznam, co by "mohlo" byt dobre. Pak se o tom pobavit s okolim, probrat to na fore, nicmene ve vysledku vzdy jenom vlastni poslech. Problem byva, ze ne vzdy je konkretni kus k dispozici na zapujcku. To bych nebral jako stopku, klidne otestovat nizsi model. Vetsinou charakteristika zvuku v ramci znacky je stejna a pokud to nesedne, tak uz neni uplne nutne testovat drazsi radu.

blesku, klidne se ptej, odpovim co budu vedet.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Dieter Burmester »

YamahaMan píše: 17 kvě 2021 14:25 Sorry za OT - ale rozmýšľam, kde sa tie ceny zastavia...
S cenami v HiFi to je jako s lidskou blbosti - nekonecne bez stropu :lol:
Dieter Burmester
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Vienna »

macher píše: 20 kvě 2021 12:39 To bych nebral jako stopku, klidne otestovat nizsi model. Vetsinou charakteristika zvuku v ramci znacky je stejna a pokud to nesedne, tak uz neni uplne nutne testovat drazsi radu.
Moc se mi líbí snaha se vším na vlastní uši proposlouchat, ale s tímto nemůžu souhlasit... Dřív to tak snad bylo, teď mi naopak připadá, že rozdíly mezi "ekonomickými" a "top playery" jedné značky narostly... Můj názor...
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od lubos »

Macher a ktorú verziu Ayre DX-5 si počul lebo novšia s DSD v podstate bol už iný stroj a ako hodnotíš zvuk .
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od blesk666 »

Macher vdaka za report. Pouzivas player aj ako prevodnik pre prehravanie hudby v datovej podobe? (streaming alebo z disku). Ayon CD35 Signature nezaujal? resp co by si mu vytkol?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Vienna
Tak samozrejme jde o to, co porovnavas. Nejaky Marantz za 20 tisic a 200 tisic je tak propastnej rozdil, ze neni vubec se o cem bavit. Nicmene, ja tuhle vetu psal pro kategorii vyssi cenova (hned zacatek odstavce). A tam jestli porovnavas masinu za 350 tisic a 600 tisic, tak uz charakter je obvykle stejny, jenom ta drazsi ma vseho proste "vic". A o tom jsem psal. To vsak nevylucuje, ze je nejaky vyrobce, ktery to ma jinak. Netestoval jsem a neznam vsechno. Rikas to s odkazem na neco konkretne? Jestli ano, podel se o zkusenost.

lubos
Model s ES9016, tzn DSD verze. Dle meho nazoru zadna slava. Ayre je postaven na Oppu jestli si dobre pamatuji a tusim kolem 2010..? Kdyz tomu zacal dochazet dech, tak nejakych 5 let pozdeji udelali revizi, kde se prave dal Sabre, co tomu dost pomohlo (generacni skok). Jenomze ted je to o dalsi generaci pozadu (pripadne dve, dle toho jak to pocitas) a s cenovkou kolem 4-5 tisic dolaru, kdyz jsem se na to minuly rok dival, mi to neprislo nicim zajimave. Zalezi za kolik se ti to povede koupit. V teto urovni bych radeji bral Primare BD32 mk2, LX800 anebo 70AE (ciste SACD).

blesk666
Momentalne ten Esoteric K01XD jenom jako SACD player pres XLR. Ma super DAC, planuje se vyuzit, ale jeste nebyl cas se poradne "pohrat". Ted v sobotu by mel byt klid, takze se tesim na vyzkouseni vsech filtru a rad bych ho jeste porovnal s upravenou LX800 (uplne jine cenove relace, ale zajima me to). Ohledne Ayon mi vadilo - 1) hlucnost mechaniky 2) pauza mezi skladbami v sacd (u cd neni) 3) predzesik v tom. Zas na druhe strane zvuk je libivej, dobre se posloucha. Pokud mas moznost ho koupit za dobrou cenu, nevadi ti na nem co jsem psal, tak v stredni tride proc ne.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od blesk666 »

Macher: Ayon CD35 Signature cennikova cena cca 10tis Eur - to je asi relativne ci to je stredna trieda, proti 25tis Eur za Esoteric K01xd asi ano:-) Moc casto sa z druhej ruky nevyskytuje, ked ano ceny cca 4,5-6tis Eur. Skor ma to zaujimalo z pohladu zrovnania s tym co si mal moznost pocut. Mna ten zvuk Ayon-u vcelku chytil.
Inak hlucnost mechaniky je znama, Co myslis ako nevyhodu u toho predzosilnovaca? Mne to akurat pride ako zbytocnost, lebo podla mna to s kvalitnym predzosikom je vcelku zasadne lepsie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

blesk666: Asi neodpovim uplne. Uz par dni se chystam, ze Ti odepisu, ale nejak se k tomu nemohu dostat:-( Pokud je cenova hladina kolem 5-6 tisic euro, tak bych urcite zkusil poslechnout Luxmana D08, Accuphase 560 a nejakeho Esoterica dle ceny (mozno nejake starsi K03 se zadari). Ayon se sice velice dobre posloucha, ale mam jednoduchou otazku - chces pristroj, ktery "patla" zvuk? Za tu cenu si to urcite nekupujes jak "rozky". Proto je mozna lepsi z dlouhodobeho pohledu mit masinu, ktera je vic neutralni. "Vylepsit/popatlat/probarvit" se da zvuk i jinak a hlavne levneji. Az se Ti vic zmeni krivka, co vnimaji usi, tak budes jenom rad. Uz u nekolik starsich clenu fora, cca 55-60 let plus, jsem si vsim, ze mi "jejich" zvuk subjektivne vadi. Premyslel jsem proc a pak mi doslo, ze kompenzuji posun v sluchu... a kdyz se clovek zamysli, tak ve vysledku, to vlastne poslouchaji stejne. Jenom vekem je to jinak nastaveno. Takze vlastne vsechno je v poradku jak ma byt :-)

Ano, s kvalitnim preampem je to daleko lepsi. Jenom aby to pak nedopadlo tak, ze casem budes menit preamp, abys zvuk doladil k Ayonu.

Zrovna ted i vikendu jsem konecne mel klid na poslouchani upravene LX800 (MOC cca 60k + cca 40k material na upravu) a Esotericu (MOC cca 25k euro). Stejne repro, stejny amp a stejny preamp. Clovek si rekne, ze je to jasne, to musi byt rozdil uplne jednoznacny. Pustilo se prvni cd, pak nejake sacd a dostavil se velice rozpacity pocit. Ono to nejak lepsi nebylo. Tak se zacalo premyslet. Vysledkem bylo, ze jsem zmenil par operaku v ampu radavo v cene ve stovkach euro. A zacalo to hrat, teda HRAT. LX800 je vybornej stroj, ale neni to TOP trida. Neco chyby tady, neco zas tam. A u toho Esotericu je to proste vsude jak to ma byt. Vsechno sedi, vsechno ladi a posloucha se to perfektne. Chci tim rict, ze pokud je cely retezec vyvazenej a nic nejak zasadne zvuk neupravuje, tak se to skoro vzdy da doladit. Pokud vsak budes mit nejaky prvek, ktery je velice vyrazny, tak vsechno budes "ohybat" aby to k tomu sedelo. A to si myslim, ze je spatne. Treba si dat pauzu, podivat se na to "out of the box" a hlavne trochu min rozhodovat emocne libi/nelibi se mi. Spis je spravna otazka - ma to v me sestave smysl? Proto bych se asi k tomu Ayonu ve vysledku vyhnul. A je to taky o moznostech. Pokud nemas problem kazdeho pul roku dat na hobby tuto cenu, klidne ho kup, bude Ti to delat radost a az se omrzi, tak poridis neco jineho.

Asi jsem odpovidal na neco jineho nez si se ptal, ale mam pocit, ze nebyla polozena ta "spravna" otazka.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od terahera »

A co teprve,až se pustíš do toho Esotericu a vyměníš tam pár operáků :-? :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

terahera, tos teda placnul dobry nesmysl :-) ten Esoteric je FPGA. asi Ti to vsak uslo, az tolik masin na trhu s takovym resenim neni.

je vsak skoda, ze nic nepises k teme - zkusenosti s sacd masinami mas urcite taky.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Yngwie »

Nová generace Esotericu je prý velmi příjemná díky velmi vysokému rozlišení, které se pak překládá na takovou přirozenou teplost reprodukce (bez běžného zabarvení). K-01XD šanci slyšet mít asi jen tak nebudu, ale v okolí má Esoteric K-05XD Pavel Diok v Hifi-studio.cz. Sice to nemá diskrétní řešení převodníku, ale na ESS dvojitém to může být také dobré. Jsem zvědav, protože poslední dobou jsem měl pocit, jakoby japonských high-endovým firmám začal trošku ujíždět vlak ve srovnání s jinými mladšími dravci. Sice je to darda i s nějakou pěknou slevou, ale asi máš už přehrávač napořád :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od blesk666 »

macher: vdaka, aj tak za tvoje skusenosti. Nechcem moc obsirne pisat do temy o SACD playeroch, skusim strucne.
Mal som nejake roky Emm Labs DAC2 a Sony SCD1. V case ked som kupoval DAC tak to bola zvukovo dobra volba. Ked som porovnaval zvuk CD priamo z SCD1 a cez Emm Labs bol medzi nimi az zarazajuco maly rozdiel. Podla merani oba pristroje mali solidne aj ked z dnesneho pohladu uz prekonane merania, stale vsak slusne. Ked som pozeral merania Teac Esoteric DV50 a SA60 (pristroje cenovo a vekovo zodpovedajuce SCD1) tak napr hodnoty jitteru boli u DV50 cca 4x horsie ako u SCD1 a u SA60 5x horsie (nerania stereophile). Merania novsich SACD od Esoteric sa mi nepodarilo dohladat. Moja skusenost je taka ze “znacka” a prevedenie (robustna mechanika, oddelene trafaky, sofistikovane vyzerajuca zlozito prepracovana topologia, spickove suciastky...) nie su stale zarukou spickoveho zvuku, rovnako od istej hranice ani spickove merania (s vela nulami za desatinnou ciarkou). Potvrdilo sa mi to nedavno pri porovnavani a vybere preampu a rovnako CD/DAC-u. (Ayon CD3s som hodnu chvilu porovnaval s Emm Labs DAC2 aj SCD1 a bola tam sice aj nejaky “flare” lubivosti, ale cim dlhsie som porovnaval, tym viac ma udivovalo vacsie mnozstvo informacii v celom spektre a priestorovej zlozke, pritom teoreticky by to “mali” byt teoreticky pseudoinformacie dane “skreslenim” nizssimi harmonickymi danym elektronkovym vystupom bez spatnej vazby...). Rovnako do tohto “zapadaju” dost rozdielne nazory priamo od uzivatelov na niektore dnes k spicke radene DAC-y, preco som sa nakoniec zatial vykaslal na kupu drahsieho dedikovaneho noveho DAC-u alebo kombajnu (CD/SACD/DAC), kedze by to chcelo mat postupne vsetko nejaku dibu doma na porovnanie, co moc mozne vzdy nie je. Preto ma zaujimaju osobne skusenosti.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od macher »

Yngwie
Si me docela dobre zmatl. Chtel jsem puvodne napsat, ze jsem nizsi modely moc neresil a ze je zajimave, ze to tato znacka resi tak ruzne technicky. Pak jsem se podival na web a zjistil jsem, ze verze 05xd neexistuje :-) (je verze k05xs) Slysel jsem verzi k03x, co je velice podobne k novsi Xs. Za me je rozdil na XD naprosto jinde. K05xs urcite neni zvukove spatna, ale jak sa pises - je to generace, ktere dochazel dech. Ono Esoteric si toho urcite byl vedom, protoze by pak neprisli s tak zasadni zmenou jako je XD.

Jeste se mi zda, ze jsme spolu kdysi resili toho Luxmana. Tu D10 si nakonec slysel anebo si to pletu?

blesk666
Velice dobra diskuze, jeste Ti k tomu neco napisu, ale je to delsi, tak mi zas dej nejaky den. Navic ted to pisu z mobilu a na to potrebuji pc.

Poznamka pro me - zeptat se na emm.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od terahera »

macher píše: 25 kvě 2021 07:31 terahera, tos teda placnul dobry nesmysl :-) ten Esoteric je FPGA. asi Ti to vsak uslo, az tolik masin na trhu s takovym resenim neni.

je vsak skoda, ze nic nepises k teme - zkusenosti s sacd masinami mas urcite taky.
To měl být pokus o vtip,ale sorry,zapomněl jsem,že hifi je tak prudce vážný koníček :cool: Budu se radši vláknům,do kterých ty přispíváš,vyhýbat a vůbec se snažit zde psát minimum,protože jak píšeš,za ty roky,co zde jsem,jsem asi svých zkušeností napsal málo :sad:
Všem se omlouvám OT :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od Yngwie »

macher píše: 25 kvě 2021 09:59 Yngwie
Si me docela dobre zmatl. Chtel jsem puvodne napsat, ze jsem nizsi modely moc neresil a ze je zajimave, ze to tato znacka resi tak ruzne technicky. Pak jsem se podival na web a zjistil jsem, ze verze 05xd neexistuje :-) (je verze k05xs) Slysel jsem verzi k03x, co je velice podobne k novsi Xs. Za me je rozdil na XD naprosto jinde. K05xs urcite neni zvukove spatna, ale jak sa pises - je to generace, ktere dochazel dech. Ono Esoteric si toho urcite byl vedom, protoze by pak neprisli s tak zasadni zmenou jako je XD.

Jeste se mi zda, ze jsme spolu kdysi resili toho Luxmana. Tu D10 si nakonec slysel anebo si to pletu?

blesk666
Velice dobra diskuze, jeste Ti k tomu neco napisu, ale je to delsi, tak mi zas dej nejaky den. Navic ted to pisu z mobilu a na to potrebuji pc.

Poznamka pro me - zeptat se na emm.
Jasně, trošku jsem se upsal. Všechny XS nebo XD :)) ... Esoteric se mě osobně líbí. Těším se, až si doma odzkouším tu K-05XS. Streamování se nechci vzdát, hraje na tom komplet rodina, ale kotoučky občas chybí :mrgreen: Luxman D-10X jsem neslyšel, nezajímalo mě to natolik, abych vyvinul úsilí a zjišťoval a jezdil. X1 je pro mě s Westminster DC kabelem přes optiku na Sotm takový pěkný kompromis, jak se moc za dalším upgradem moc nepídit.
Odpovědět