Streamer pouze jako digitální transport

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Máte někdo zkušenost se streamery pouze jako specializované digitální transporty pro DAC? Jde mi o podporu přehrávání souborů a případně i Tidal.

Zajímavé jsou například:
- Lumin U1 (ten U1 Mini už bude asi hodně kompromisní)
- Aurender N10
- Melco N1Z-S/EX (Melco N1A/2 už bude asi hodně kompromisní)
- Innuos ZENith Mk3
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od F2014 »

Měl jsem doma zapůjčený Metronome DSS a samozřejmě jsem jej i slyšel v Amarockstudiu.

Pokud jde o zvukovou kvalitu: Hrálo mi to přes něj výrazně lépe než z mého AudioPC.
Pokud jde o kompatibilitu - nic zvláštního mne nezaujalo. Hrál jsem lokální soubory FLAC a WAV, Tidal taky funguje. Myslím, že nepodporuje openHome standard, ale jistý si nejsem, protože mne to při zkoušení nenapadlo specielně ověřovat.

Je dobré si všimnout, že nemá USB výstup. Bavili jsme se o tom s konstruktérem DSS na pražské výstavě a ten říkal, že USB výstup by znamenal jen další zbytečné rušení :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Takže ten Metronome DSS se k DACu Metronome připojuje přes HDMI (i2s) ale pro non-Metronome DACy je k dispozici jen koax., optika nebo AES/EBU ?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Vadim »

Auralic Aries G1
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od lubos »

Jiri ja už niekoľko rokov používam Aurender S10 (predchodca N10) a za mňa max. spokojnosť . Čo sa týka prepojenia s dac , zo začiatku som používal USB kábel, ale aktuálne idem cez digitálny kábel (pre mňa lepší zvuk).
IMG_2164.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od blesk666 »

ja uz asi 4r Aurender N100H a mozem odporucit. Predtym som fungoval na NB+Foobar2000 a Macbook Pro+VLC
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Fidji99 »

Ahoj - pokial som nerozbehol ROON pouzival som DCS Network Bridge - elegantne a zvukovo excelentne riesenie.
Digitalny vstup cez Ethernet [aj USB, ale to som neskusal] - vsetko - NAS, Tidal, Airplay, vsetky formaty/frekvencie.

Istu dobu som tahal z LINNU cez SPDIF to DAC, ale to malo svoje limity [LINN som pouzival kvoli ovladaniu]
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od F2014 »

Jiri píše: 11 lis 2020 14:25 Takže ten Metronome DSS se k DACu Metronome připojuje přes HDMI (i2s) ale pro non-Metronome DACy je k dispozici jen koax., optika nebo AES/EBU ?
Přesně takto:
Digital outputs :
1 x S/PDIF output RCA connector
1 x AES/EBU XLR connector
1 x Optical Toslink connector
1 x HDMI (I²S)

Zkoušel jsem i celkem obyčejný koax (RCA) a i ten byl lepší než mé AudioPC přes USB.

Amarockstudio se stalo nedávno distributorem značky SOTM, takže plánuji, že se v brzké době dostanu k vyzkoušení jejich cenově přístupnějšího modelu SMS-200ULTRA.

SOTM mají v nabídce i model bez přídomku "ultra", ale ten neobsahuje sCLK-EX clock.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

lubos píše: 11 lis 2020 16:40 Čo sa týka prepojenia s dac , zo začiatku som používal USB kábel, ale aktuálne idem cez digitálny kábel (pre mňa lepší zvuk).
IMG_2164.JPG
lubos
Jaký máš DAC k tomu Aurender S10? Znamená to tedy, že používáš koax. digitální kabel RCA nebo třeba AES/EBU s XLR konektory?

Ten S10 se již dá sehnat kolem 2tis EUR.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od lubos »

Mám DAC Audiopraise CZAP. Má dig. vstup S/PDIF (BNC), Optiku a USB a Aurender S10 má dig. výstup S/PDIF, AES/EBU, Optiku a USB. Okrem AES/EBU s XLR ktorý nemám možnosť odskúšať , pre mňa najlepšie hrá S/PDIF kde používam RCA dig. koax. kábel. Aurender S10 má S/PDIF výstup i XLR ošetrený cez OCXO clocks, takže predpokladám preto hrajú lepšie , nevýhoda je SPDIF : Up to 24-bit, 192kHz (PCM); 1-bit, 2.8MHz (DSD64) oproti USB, ktoré dokáže ísť až na 32bit / 384kHz, 1-bit, 2.8MHz (DSD64); 1-bit, 5.6MHz (DSD128).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

lubos
Vlastně si vzpomínám, že o tom CZAP se mi před mnoha lety zmiňoval Dawsoo. Vypadá to velice profesionálně provedené a věřím, že zvuk bude super.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Koukal jsem ještě po tom Aurender S10 a na stránkách Aurennder mají info, že lze dokoupit upgrade software tak, že dekóduje Tidal MQA a takto "rozbalený" ho odešle do non-MQA ready DACu s rozlišením 88.2kHz nebo 96kHz. Bohužel tento upgrade nelze provést pro model S10. Škoda :thumbdown:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od lubos »

Moja S10 má už cca 6 rokov, preto som ti doporučil v prvom príspevku N10. Upgrade software som robil na jar (nič neplatíš) a v ponuke streamingu S10 má viď. foto, áno MQA nepodporuje.
IMG_2707.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od parnass »

A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

lubos
Dík za info.
Zajímalo by mě o kolik % bude nový N10 lepší než ten starší S10. Cena za N10 je opravdu vysoká.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše: 11 lis 2020 12:24 Máte někdo zkušenost se streamery pouze jako specializované digitální transporty pro DAC? Jde mi o podporu přehrávání souborů a případně i Tidal.

Zajímavé jsou například:
- Lumin U1 (ten U1 Mini už bude asi hodně kompromisní)
- Aurender N10
- Melco N1Z-S/EX (Melco N1A/2 už bude asi hodně kompromisní)
- Innuos ZENith Mk3
Lumin U1 Mini, když vyměníš zdroj za Sbooster Mk2 žádným kompromisem není. Vlastně bych si úplně nevsadil na to, že někdo na poslech dokáže rozeznat U1 od U1 s Sboosterem. Z mého pohledu je v každodenním používání velmi příjemný. Lumin aplikace je top, což vždycky docením, když musím použít občas něco jiného (Fidata, DCS). Aurender taky po paměti fungoval skvěle. Osobně bych raději vzal levnější Lumin U1 Mini + Sbooster a doplnil ho o vhodný switch (Sotm, Melco, Uptone atd.). Když si dnes odpojím Sotm z řetězce, tak jsem v šoku, jak se stává streamování z TIDAL a NAS ploché bez rozlišení.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od lubos »

Jiri píše: 15 lis 2020 15:01 lubos
Dík za info.
Zajímalo by mě o kolik % bude nový N10 lepší než ten starší S10. Cena za N10 je opravdu vysoká.
Osobne si mýlim, že N10 by mohla mať lepší USB výstup lebo už má na mieru robenú dosku, ale čo sa týka optiky, rca resp. XLR dig. výstupu bude zanedbateľný rozdiel, napríklad škatuľu S10 s bočným chladením prebrala W20, u N10 chladiče po bokoch už nie sú.... Inak S10 tiež stála cca 6t.€. V recenzií na S10, viď. nižšie ako bedne používajú práve Vivid, takže niekde zohnať N10 z druhej ruky by mohlo byť pre teba na dlho konečne riešenie a aký dac maš v pláne použiť lebo Sroll má len USB vstup ?

https://6moons.com/audioreviews/widealab/1.html
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PítrsPraha »

Zajímavé vlákno, díky za něj. Taky mě časem čeká výměna Node 2i za streamer bez DACu úměrný zbytku sestavy.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

lubos
Ano, ten Aurender S10 stával 6.000EUR ale ten nový Aurender N10 již stojí 8.200EUR a 2nd hand je stále kolem 5.500EUR což je opravdu dost. Určitě bych chtěl primárně využít USB vstup na svém MSB DAC IV Plus. Ten S10 mi doporučil i známý z Francie, který má přes USB zapojen do MSB DAC V.
Asi to je opravdu nejlepší volba s poměrem výkon/cena kolem 2.000EUR v 2nd handu.

Yngwie
Četl jsem, že Lumin U1 mini s kvalitním externím napájecím zdrojem je výrazně lepší než tovární U1 mini ale stále se nepřiblíží plnohodnotné U1.
U Lumin mě odrazuje, že nemá interní úložiště ale musí hudební soubory streamovat z NASu což znamená spoustu potenciálních problémů ohledně LAN.
Sám jsem si u sebe na Habarta NUCu ověřil, jaký je vliv i originálního 50cm USB3.0 kabelu od USB disku když jsem ho vyměnil za kvalitnější 2x stíněný. Nakonec jsem to vyřešil interním SSD připojeným přímo na SATA.
Pro mě je primární ce nejkvalitnější přehrávání hudebních souborů, TIDAL je pro mě jen okrajová záležitost.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od vanav »

Interní úložiště mají Auralic Aries G1, G2, G2.1.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od lubos »

Jiri,
u S10 ako USB kábel sa mi najlepšie osvedčil delený kábel od Acoustic Revive, ale ten starší top model, nie tripleC. Výhoda tej S10 je, že má 2 USB výstupy oproti N10 a môžeš použiť i delený USB kábel (presnejší zvuk). Vyskúšal som zapojiť power žilu USBčka i na externý zdroj , ale pri tomto zapojení bohužiaľ môj dac sa nevedel spojiť s S10.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od blesk666 »

ucelom deleneho USB kabla by malo byt podla mna delit to ak je za streamerom prevodnik ktory vyuziva z USB jeho napajanie (v tejto cenovej kategorii asi nie moc obvykle) Zaroven jednou z vyhod dedikovaneho streameru na urovni tych co sa tu rozoberaju, by malo byt ze na USB zbernicu nemaju mat navesane napajanie periferii a teda spatne prenos rusenia z nich po USB
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše: 16 lis 2020 10:32 ...Určitě bych chtěl primárně využít USB vstup na svém MSB DAC IV Plus...
Jirko, tak to bys mel aktualizovat sve vlakno :shock: Krasny prirustek a z podpisu vidim, ze i zesilovac MSB. Gratuluju k upgradu! Zrovna vcera jsem obdivoval MSB S500 - poradny kus :smile:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yngwie »

Ještě se tady moc nehovoří o možnosti, kterou je Fidata hfas1-xs20u. Měl jsem možnost slyšet před dvěma lety starší model a byla to pecka, hlavně jako síťový disk. Cena ale pro mě neakceptovatelná. Kdybych chtěl na nějaký čas klid, tak vezmu k DAC asi tu zmiňovanou W20SE. Slyšel jsem ji s Bartókem u známého v Německu a bylo to jedním slovem skvělé. Pořád si ale myslím, že se dá žít s tím U1 Mini a dobrým LPS + další drobnosti. Pokud se nepletu, tak plošné spoje a osazení jsou identické a hlavní rozdíl je v tom LPS (možná zkusit něco lepšího než Sbooster mk2).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Bohužel fotky vnitřku plnohodnotného Lumin U1 nikde nejsou. Všude pouze fotky verze U1 Mini. Těžko říct zda to bude stejná deska.
Četl jsem na zahraničních fórech, že Lumin U1 s lin. zdrojem z Lumin X1 už dosahuje kvality transportu jako je ta X1.
Každopádně chybějící interní disk je pro mě limitující.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od vanav »

Jiri píše: 18 lis 2020 12:14 Bohužel fotky vnitřku plnohodnotného Lumin U1 nikde nejsou. Všude pouze fotky verze U1 Mini. Těžko říct zda to bude stejná deska.
Četl jsem na zahraničních fórech, že Lumin U1 s lin. zdrojem z Lumin X1 už dosahuje kvality transportu jako je ta X1.
Každopádně chybějící interní disk je pro mě limitující.
https://tw.my-hiend.com/lumin-u1%E7%B5% ... 6%A8%82/2/
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Takže porovnání Lumin transportů:
první je U1 Mini a druhý plnohodnotný U1. Opravdu to vypadá, že ty desky jsou hodně podobné.
Lumin U1 mini.JPG
Lumin U1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od pepO77 »

Taktiez riesim digi transport, a hlavne U1 vs U1 mini. U1 ma vyssi spec (cez USB) DSD512/PCM768kHz, U1 mini DSD256/PCM384kHz a samozrejme zdroj. Rozdiel v rozliseni moze (a nemusi) byt o vedom rozdonuti Luminu ked pre vyssi model povolia maximalny spec (mozno aj koli zdroju? vybavenie dosiek je velmi podobne).
Na forach vsak pisu, ze U1 mini + Sbooster (alebo ine lepsie zdroje) sa nedostanu tak daleko ako U1. Otazka ako velky je ten zvukovi rozdiel, a ci vyvazi tak velky cenovy rozdiel.
U U1 mini sa mi paci velkost krabicky, bude to predsalen ""transport" pre DAC. Sympatickejsie je mi vsak U1 v plnej specifikacii (aj naprie k tomu, ze nahravky v DSD512 nie je vela).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Máte někdo zkušenost s Melco N1A H60/2 (70tis Kč), případně s vyšším modelem Melco N1Z H60/2 (140tis Kč)?

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... elco-n1a-2

Na fotkách je vidět, že dražší model má výrazně lépe vyřešenou napájecí část.
Melco-N1A.JPG
Melco-N1Z.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Tak dnes dorazilo Melco N1A H60/2 (bez EX ale upgrade na verzi EX lze nechat provést u autorizovaného prodejce, jde jen o přehrání firmware) a jsem příjemně překvapený. Vše funguje velice intuitivně. Zkoušel jsem porovnat TIDAL proti souboru na interním disku a tam stále zvuk ze souboru je lepší.
Předpokládám, že budu muset ještě trochu pořešit síť - mám komplet CAT8 ethernet kabeláž. Už používám MED-MI 1005 LAN isolátor ale prý je dobré i použít kvalitnější switch. V pátek mi dorazí switch Netgear GS105E Prosafe Plus v2, který budu napájet z lineárního zdroje HDPlex.

Ještě jsem se chtěl zeptat zkušenějších, Melco má vzadu šroubek označený jako zemnící. Jak a čím to zemnění provést?
20201201_153635.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Tohle řešení externího Melco N1A H60/2 mě zaujalo, protože kvalita vestavěného spínaného zdroje nebude zrovna příkladná. Samozřejmě, že Plixir je dost předražený na 12V LPSU takže půjdu nějakou racionální cestou (zřejmě přes p.Vránu z CASEA).
Plixir LPSU for Melco.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od blesk666 »

preco si sa vlastne rozhodol pre Melco a nie Aurender N100H alebo Lumin U1 ktore maju linearne zdroje?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Protože se objevila nabídka na ex-demo kousek, která se nedala odmítnout :lol:
Už jsem měl možnost u kamaráda slyšet vyšší model N1Z H60/2EX a bylo to fakt super, tak jsem koupil tento nižší model N1A a dotáhnu si ho jako DIY na maximum možného.
Aurender N100H nebyla možnost si vyzkoušet a Lumin U1 už je hodně drahý.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
comboy
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2018 07:25

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od comboy »

Jiri píše: 01 pro 2020 16:04 Předpokládám, že budu muset ještě trochu pořešit síť - mám komplet CAT8 ethernet kabeláž. Už používám MED-MI 1005 LAN isolátor ale prý je dobré i použít kvalitnější switch. V pátek mi dorazí switch Netgear GS105E Prosafe Plus v2, který budu napájet z lineárního zdroje HDPlex.
Jiří, mohl by jsi se pls vyjádřit ke switchi Netgear? Nějaké poznatky ohledně SQ? Co jsi jím nahradil? Chci vyměnit můj starý plastový switch TP link. Díky
AudioPC (Daphile player) -> Denafrips -> Musical Fidelity -> Harbeth
Noble Audio, QED, Elecaudio
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Jiri »

Koupil jsem tento Netgear na základě doporučení, protože jsem neměl switch vůbec a 20m LAN kabel CAT8 mi šel rovnou z WIFI routeru do streameru.
Ano, ten switch zlepšil kvalitu zvuku streameru.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od kychtax »

Netgear (kovový) je osvědčený a za pár kaček. :thumbup:
Mám to stejně, s medmi1005 a Lan kabely viablue. Ještě to chci líp napájet 2x 12V z LZdroje, to zbývá dořešit. To bude stačit, stream u mne není prioritou.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

panove, mel jste nekdo moznost porovnat streamery Lumin (U1 mini, U1) oproti Auralic (Aries G2.1) ? Pokud ano, je nejaky zasadni rozdil ve zvukove kvalite, resp. nejaky "firemni" zvuk ?
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Resim stejne zadani jen v low-endu. Poridil jsem Gustarda X16 a potrebuji ho necim krmit. Mam Tidal master/MQA a hudbu na SSD disku. Rozpocet do 10k v second handu.
Zatim to vidim na BlueSound Vs Auralic Aries Mini, oba splnuji pozadavky tzn Output Digi koax a optika + USB input. Resim ted hlavne napajeni, u AAM by mel byt jednodussi upgrade (zvazuji iFi). Pripadne narazil nekdo na neco dulezite z aplikacniho hlediska proc preferovat BS nebo AAM? Dekuji za nazory a zkusenosti.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od vitek »

PavelDosko píše: 17 bře 2021 15:21 panove, mel jste nekdo moznost porovnat streamery Lumin (U1 mini, U1) oproti Auralic (Aries G2.1) ? Pokud ano, je nejaky zasadni rozdil ve zvukove kvalite, resp. nejaky "firemni" zvuk ?
Zajímavé a aktuální téma... porovnali jsme a rozdíl byl a to takový, že koncem příštího týdne bude mít "severní klika" k dispozici na testování tří přístroje Auralic včetně novinky Altair G2.1. https://www.hifistatement.net/news/item ... o-streamer

Poslechneme a poreferujeme. Konečně firma, která mě docela nadchla (nejen zvukem, který byl zatím bezkonkurenční, ale i možnostmi, které jednotlivé přístroje nabízejí) a vypadá to, že si konečně, za ještě "přijatelné peníze" vyberu... Pro mne i podstatná výhoda, že se lze v rámci jedné značky posunout dál, krabičkou která umí upsampling a jako vrchol ex. hodiny...
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

Bluesound je jednoznačně z pohledu platformy a aplikace nejdál. Mají největší podporu stream. služeb atd. Takže jestli vyhovuje Node kvalitou zvuku, určitě bych bral ten. Já před pár lety zkoušel starší model a kdo ví co to nebylo. Ale Node 2i je možná o něco lepší a taky se dá zkusit jiné napájení.
Odpovědět