PINK FLOYD

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše: 15 pro 2019 11:28 Analogue Production konečně ohlásil datum prodeje alba Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon na SACD. V prodeji by se měl objevit 24.1.2020, tak snad už toto datum bude realita, už se těším.
Hned po termínu vydání zmizel termín a objevilo se jen a pouze slůvko "Preorder" a už je to zase skoro rok a nic se neděje. To je docela na houby!
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Já mám toto a hraje výborně:
https://www.sa-cd.net/showtitle/771
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Dvader, toto SACD mám a hraje slušně, mám i gold CD od MFSL, které je lepší. Já měl na mysli inzerované nové SACD od Analogue Production, které bude (to předpokládám) někde jinde. Toto se domnívám proto, že jejich vydání desky Wish you were here je bezkonkurenční, dokonce jsem dal pryč vydání od Mastersound, které jsem do té doby považoval za TOP. Tak proto na toto vydání toužebně čekám.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Tak to tedy zkusím pořídit také. A porovnat s 96/24, které mám vytažené z blue-ray, co byl součástí té Deluxe edice...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Pink Floyd Live at Knebworth 1990

Jen bych si dovolil upozornit na novinku vychází 30. dubna 2021 jak na vinylu 45 ot/min, tak na CD:
Pink Floyd Live at Knebworth 1990 will be released for the first time on CD, double vinyl and digital platforms on Friday 30th April 2021. The concert was part of the star-studded 1990 Silver Clef Winners performance at Knebworth House, Hertfordshire, headlined by Pink Floyd.

The monumentous Knebworth concert saw Pink Floyd topping the all-star bill that included Paul McCartney, Dire Straits, Genesis, Phil Collins, Mark Knopfler, Robert Plant (with Jimmy Page), Cliff Richard, Eric Clapton, and Tears For Fears. Around 120,000 music fans saw these giants of rock appear on the hallowed stage of Knebworth, all in aid of the Nordoff Robbins charity, profits from which went towards setting up the BRIT School. The concert was broadcast globally on MTV.

Pink Floyd – David Gilmour, Nick Mason and Richard Wright – were joined on stage by members of their touring band including Guy Pratt, Jon Carin, Tim Renwick, and Gary Wallis. Backing vocals came from Durga McBroom, Sam Brown and her mother Vicki, and (original The Great Gig in the Sky vocalist) Clare Torry. Pink Floyd also welcomed guest musicians including sax player Candy Dulfer and keyboard player and composer Michael Kamen.


David Gilmour and Andy Jackson have remixed the audio from this iconic concert featuring all seven tracks performed on the day, and the album features new artwork shot by Floyd collaborator Aubrey 'Po' Powell of Hipgnosis and designed by Peter Curzon of StormStudios.
Pink Floyd Live at Knewbort 1990.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od soundgarden »

FB_IMG_1622565869483.jpg
https://www.brain-damage.co.uk/latest/a ... ealed.html
Animals 4-disc package with surround mixes revealed Print
Tuesday, 01 June 2021
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Hybrid SACD The Dark Side Of The Moon od Analogue production konečně v prodeji !!!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše: 23 črc 2021 06:48 Hybrid SACD The Dark Side Of The Moon od Analogue production konečně v prodeji !!!
Jirie, díky za dobrou zprávu.
Toto ale trvalo, snad se to čekání a cena vyplatí ve formě kvalitního zvuku.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Dáte prosím tip, kde to v ČR objednat?
Narazil jsem zatím jen na Audiofriend, kde to lze předobjednat...
Díky
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od HonzaE »

Hledal jsem take a zatim marne. To jsi byl uspesnejsi :smile:

Minule SACD od AP Wish You Were Here sveho casu nabizel take https://www.musicrecords.cz/
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Prodej je zatím asi jen v zahraničí, v ČR to ještě chvíli potrvá. Audiofriend to má jako předobjednávku už mnoho měsíců, ale teprve nyní to opravdu vyšlo, tak to snad po pár týdnech bude k mání i v ČR.
Mark Levinson
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Vienna »

Docela by zajimalo (kdo muze provnat), jak to slysite. Moje zkusenost je, ze restaurovane veci od Analogue Productions jsou super. Tim mam na mysli opravdu stare pasy, jako Ellington, Peterson, Dean Martin, Nat King Cole apod. U tech novejsich veci jsem takovy rozpolceny. Treba zrovna Floydi a WYWH. Ten AP remaster je na prvni poslech lepsi (porovnavano proti 72438 29750 2, EMI 1992) v ekvalizaci, hlavne na stredech, kde hlas v puvodnim masteru zni trochu jako z telefonu. AP si s tim dost pohralo a tyhle veci vychytalo. Zase se mi na tom nelibi, ze to hraje digitalne, tak nejak tvrde, a hlavne na vrsku je to takove nacinkane a neprirozene vytazene. Kdyz si tu desku poslechnu celou, dal bych prednost puvodnimu masteru (s tim, ze jsem si vedom, ze si na ty nedostatky usi po chvili zvyknou, ale celkove se u toho da lepe vydrzet). Ten AP je super, kdyz si chci poslechnout jen song nebo dva, nez mi to zacne tlacit na usi. Nepodezrivam AP, ze by neco provadeli s dynamikou, u SACD to nezmerim a CD vrstva bude nevypovidajici. DSOTM mam na SACD od Capitolu, dost by me zajimalo, co na tomhle remasteru shledali v AP nedostacujici.Mozna jim slo primarne o vinyl, tam je to pole neorane. U takoveho titulu ale je temer 100% jistota, ze si to vsichni koupi znovu at to maji na cem chteji, takze chapu, ze komercne je to jisty vydelek. Tak az budete mit, dejte vedet, diky.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Mám komplet Pink Floyd na CD a aj na LP. Úplne súhlasím, že v prípade Pink Floyd sú podstatne lepšie pôvodné originálne vydania, predovšetkým anglické, ako všetky remastery, čo doteraz vyšli. Mám aj niektoré nové od Analogue Productions, ale po porovnaní som s nákupom prestal. Aj pôvodné japonské vydania sú pre mňa veľmi "premodulované", nemecké sú zas ploché. USA, Holandsko - vcelku slušné, ale najlepšie sú anglické originály.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Všechny případné zájemce mohu uklidnit faktem, že master anoncovaného alba je totožný s vydáním z roku 2003.
Zbytek je v režii designérů AP.
Obálka je v podobném provedení jako u vydání SACD alba WYWH.

https://www.youtube.com/watch?v=jV6O23MvAvE&t=1s
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Vienna »

jirie píše: 25 črc 2021 19:27 Všechny případné zájemce mohu uklidnit faktem, že master anoncovaného alba je totožný s vydáním z roku 2003.
Zbytek je v režii designérů AP.
Obálka je v podobném provedení jako u vydání SACD alba WYWH.

https://www.youtube.com/watch?v=jV6O23MvAvE&t=1s
To nevim, Chad Kassem (majitel Analogue Productions) vzdycky trva na puvodnich masterech. Remastering z remasteringu nikdy nedelaji. Takze pochybuju, ze vzali jako zaklad nejake vydani z roku 2003. A pokud to myslis tak, ze remaster je opravdu totozny z tim z 2003, tak co je pak vnos AP? Surround?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Vydání z roku 2003 není žádný digitální remaster,ale plně analogové vydání k třicátému výročí vydání titulu.
Alespoň vinylová verze.
Dovedu si představit tutu verzi lp z roku 2003 vydanou jako 45 rpm. od Analogue Production,to by byl asi opravdu přínos.Nemám anglické první vydání, které má středový trojúhelník na etiketě celý modrý (pochybuji o tom,zda ho u nás vůbec někdo má), mám třetí vydání z roku 73, které je velmi slušné,ale na vydání 03 bohužel nemá.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Já jsem na to vydání od AP zvědavý...
Teď mám 4 různá vydání, takže páté mě nezabije:
CD EMI z roku 1994 (digital remaster z roku 1992)
SACD EMI z roku 2003
LP Harvest/EMI z roku 2003 (to k 30. výročí s plakáty)
CD/DVD/BR Box set Immersion z roku 2011, kde je několik různých verzí - viz přiložené foto
0DC7ABAB-DD44-4D0F-BA18-D1D62AB037CC.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Dasta píše: 25 črc 2021 20:51 .Nemám anglické první vydání, které má středový trojúhelník na etiketě celý modrý (pochybuji o tom,zda ho u nás vůbec někdo má),
Ja ho mám.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Na doplnenie: mám 1. vydanie Dark Side of the Moon a The Wall.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od valderon »

aretax píše: 26 črc 2021 06:23 Na doplnenie: mám 1. vydanie Dark Side of the Moon a The Wall.
^:)^ :clap:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Jak vypadá ta etiketa?
Je shodná jako na tom opakovaném vydání ke 30. výročí z roku 2003?
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Vienna »

Dasta píše: 25 črc 2021 20:51 Vydání z roku 2003 není žádný digitální remaster,ale plně analogové vydání k třicátému výročí vydání titulu.
Alespoň vinylová verze.
Dovedu si představit tutu verzi lp z roku 2003 vydanou jako 45 rpm. od Analogue Production,to by byl asi opravdu přínos.Nemám anglické první vydání, které má středový trojúhelník na etiketě celý modrý (pochybuji o tom,zda ho u nás vůbec někdo má), mám třetí vydání z roku 73, které je velmi slušné,ale na vydání 03 bohužel nemá.
Vzdyt rikam, ze vinyl neresim. Zajima me to SACD. "Plne analogove vydani na vinylu" znamena i plne vinylovy mastering, tedy prinejmensim frekvencni orez a ekvalizaci proti puvodnimu pasu. Z toho by Analogue Productions tezko delali nejaky SACD authoring. I kdyz nepochybuju, ze by to mohlo hrat na usi prijemne. Tudiz by me fakt zajimalo, co vzali jako zaklad.
Ale jak psal "jirie", tak podle tohoto: https://www.brain-damage.co.uk/latest/p ... ssued.html jde pouze o reissue v jinem baleni a mozna upraveny surround. Takze kdo ma 2003, mel by zustat v klidu...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Myslím , že na jakémkoliv digitálním nosiči tento titul už nic nového a lepšího nepřinese.
Pravda, může hrát jinak.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od PGH »

Já myslím ze na žádném nosiči ne jen digitálním nic nového nepřinese
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

dvader píše: 26 črc 2021 09:50 Jak vypadá ta etiketa?
Je shodná jako na tom opakovaném vydání ke 30. výročí z roku 2003?
Rovnaká, mám obidve vydania. Modrý trojuholník.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

Skoro všechny vydání mají modrý trojúhelník. Jen první UK press, o kterém psal Dasta, jej má vybarvený..

Obrázek


Ostatní mají v různých podobách jen modrou linku.

Obrázek


Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Tak potom nemám prvé vydanie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Celomodrý trojúhelník (solid blue triangle) mělo pouze první anglické a japonské vydání, které vyšlo na značce Odeon.
První vydání v dalších zemích, mělo už pouze modrý obrys,jak postnul zabiny007.
To se jedná o Dark Side....
Co se týče The Wall, prvně vydání se pozná lehce podle toho,ze na vnitřní pravé straně gatefoldu, pod nápisem "writen by"je uveden pouze R.Waters.
V dalších vydáních už je uveden i D.Gilmour a další.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

dvader píše: 25 črc 2021 22:09 Já jsem na to vydání od AP zvědavý...
Teď mám 4 různá vydání, takže páté mě nezabije:
CD EMI z roku 1994 (digital remaster z roku 1992)
SACD EMI z roku 2003
LP Harvest/EMI z roku 2003 (to k 30. výročí s plakáty)
CD/DVD/BR Box set Immersion z roku 2011, kde je několik různých verzí - viz přiložené foto

0DC7ABAB-DD44-4D0F-BA18-D1D62AB037CC.jpeg
Já jsem také zvědav na nové SACD Pink Floyd DSOTM od AP. Jejich vydání SACD Wish You Were Here je vynikající a po čase jsem jej vyměnil za vydání Mastersound, což byl pro mne do té doby nejlepší digitál. Očekávám, že jejich DSOTM bude podobně kvalitní, jinak jej mám na Gold CD od MFSL a na SACD 2003 (Evropská verze).
Mark Levinson
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Vienna »

Asi znate, ale za me nejlepsi album Pink Floyd od roku 1994, at ho natocil kterykoli clen kapely :)
Skoda, ze je to nahrane bum-cink, zaslouzilo by si to lepsi stredy, ale na vinylu to mozna bude hrat lip. Hudebne parada.

Obrázek
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

Mark Levinson píše: 23 črc 2021 07:16
jirie píše: 23 črc 2021 06:48 Hybrid SACD The Dark Side Of The Moon od Analogue production konečně v prodeji !!!
Jirie, díky za dobrou zprávu.
Toto ale trvalo, snad se to čekání a cena vyplatí ve formě kvalitního zvuku.
Taky se těším.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Dasta píše: 25 črc 2021 20:51 Nemám anglické první vydání, které má středový trojúhelník na etiketě celý modrý (pochybuji o tom,zda ho u nás vůbec někdo má), mám třetí vydání z roku 73, které je velmi slušné,ale na vydání 03 bohužel nemá.
Já mám první JPN vydání, ale tos´ asi viděl.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Mel jsem ho v ruce loni na burze na Barče, chtěl za něj 5000,ale odolal jsem.Má také plný modrý trojúhelník.
Mam doma třetí jpn vydání z roku74, hraje výborně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Za 5000 pokud bylo kompletní a v dobrém stavu, to ještě jde.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

To právě je na burze vždy sázka do loterie.
Bylo kompletní,obsahovalo všechny plakáty a náležitosti.
Zajímavé je, že jpn desky nejsou sběrateli desek ceněny jako lp z US nebo GB.Oni je považují za repliky, stejně tak desky od MoFi.
Naopak audifilové jpn výlisky oceňují velmi,kvůli zvuku.
Sběratele prvních pressů a handlíře zvuk vůbec nezajímá.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja jpn vylisky neocenuji, prave naopak :ymsick: A to jsem audiofil z vas nejvetsi :cool:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Ano,rozumím tomu, též znám lidi, kteří jpn lp nemusí.
Sto lidí,sto chutí....
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Aj ja patrím medzi nich. Mnohé z nich sa mi zdajú "premodulované". Zo zvedavosti som kúpil japonské vydanie ECM - Tales of Another - Keith Jarret, proste hrôza. Samé bum-bum a cinkanie. Osobne mám najradšej jazz od nemeckých vydavateľstiev a rock zas od Angličanov prípadne USA. Iba v prípade, ak originály sú zle nahrané - tam uprednostním japonské "cinkanie a búchanie". Čím mám lepšiu prenosku a ramienko, tým horšie mi hrajú japonské vydania.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Já to mám přesně naopak.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět