Zůstat u poslechu CD ?

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Halys »

Marantz 5004,Casea Lynx ,+tuning napájecího zdroje a serva .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od terahera »

Halys píše: 06 říj 2021 06:23 Marantz 5004,Casea Lynx ,+tuning napájecího zdroje a serva .
Tak to si nachystej velký balík financí,aby ti stream(jak píšeš hires z dat) hrál líp,když tě fyzické nosiče pře Lynx neuspokojují :-? :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Halys »

Právě u p. Vrány ve studiu jsem slyšel jeho streamer Lynx , přes můj starý sluchátkový zesilovač a musím říct že to bylo úžasné . Pak mi stáhl moje 4 skladby ze 3 různých CD a zvuk byl vcelku znatelně horší . Hlavně prostor a dynamika . Nechci tím říct že to hraje špatně , ale kdo jednou zkusí už nechce jinak . S novým zesilovačem jsem se tomu hodně přiblížil . O proměnlivé kvalitě CD je tu samostatné vlákno , je to známá věc .
Peníze to stát bude , ten systém Casea není žádny ránec.
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Tak jsem tady zas pro konečnou radu....
...Kdysi jsem si koupil levná dvoupásma a nikdy si na jejich zvuk nezvykl. Za pár let jsem dokoupil repra a postavil z toho 2,5 pásma. Mám je dodnes a zvuk už mi vyhovuje. Takže, zvuk z malého přehrávače mi nevyhovuje, rozhodnuto. Navíc, při testu jsem nepoznal rozdíl mezi flac a mp3, ať už je to sluchem nebo vybavením. Tím pádem nebudu hledat problémy tam, kde je nemám. Jde tedy o nákup CD přehrávače, buď Marantz 6007 nebo Denon 800 (900). Zatím jsem ale nenašel prodejnu okolo Prahy, (SČkraj) kde by měli oba k vyzkoušení. Jelikož jde o levné stroje, každý malý posun v barvě zvuku ku prospěchu hudební pohody má pro mne velký význam. Přijde mi hloupé, objednat si každý jinde a pak jeden vrátit. (?)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PavelDosko »

jakoze jsi do 2-pasmove jak pises levne bedny pridal reproduktor a neco se zlepsilo?
neni placka, neni highend
Odpovědět