Tanoy Kingdom Royal

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od anawak »

Zaujali ma tieto prekrasne kusky. Pocul to niekto z vas hrat ??

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

Rád bych je slyšel,ale myslím si že výhoda jednobodového poslechu bude s těmito ač skvostnými bednami ztracena.Jsem na tuto bednu velmi zvědav,toto je zatím jediná fotka,kde se mi tento nový design celkem zamlouvá.Dík za vložení této krásné fotky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4245
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od Mark Levinson »

Je to poměrně nový projekt a z tohoto důvodu tyto soustavy nebylo možné nikde poslechnout. Design se mi velmi líbí a vzhledem k tomu, že je to vlastně nová vlajková loď, tak myslím, že zvukově to bude to nejlepší od Tannoy. Samozřejmě je to potřeba poslechnout a potom hodnotit. Bylo by fajn, kdyby byly letos na výstavě High end Praha.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od pasul »

Já si opravdu nemyslím, že tyto reprosoustavy na letošním High-Endu v Praze budou. A to jak vzhledem k tomu, že jde o novinku, tak k reálné možnosti prodeje tohoto modelu na našem trhu. Viděl bych to až na Mnichov.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 900
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Když Zappo dovolíš musím Tě opravit. Klasické pojetí Tannoy je zde zachováno, protože spodní basák plní funkci subwooferu a je dělen na 120Hz a SuperTweeter je napojen až na 17kHz. Od 120Hz do 17Khz hraje tedy ten Dual Concentric, takže je zde plně zachován základní Tannoy filozofie. Oproti celé sérii Prestige je tento projekt technicky dá se říci moderní a blízký standardní HIGH-END produkci. Chválím již pořádnou tuhost skříně 120kg na 160Litrů objemu a kvalitně provedenou vyhybku- viděl jsem fotku. Tyhle bedny jsou po technické stránce myšleny již opravdu vážně. Takže to co z nich poleze záleží na tom, jak se povedlo je vyladit. Dle mého odhadu by měly být lepší v přesnosti, čistotě a přirozenosti a Westminster Royal SE by je mohly trochu převyšovat v makrodinamice.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

NA.Děkuji za odpověd.Myslel jsem si,že vyhýbka už bude složitější a nebude tudíž hrát pouze jeden coaxiální měnič ale 3,supertweeter,dualconcentric měnič a basový měnič,tedy v podstatě 4pásmo?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 900
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Vzhledem k tomu, že Ty máš také přídavný supertweeter, tak už taky nemáš jen 2p :smile:

Tady je tedy navíc samostatný měnič pro basy. To přineslo výhodu, že může být použit basák specializovaného typu, tedy lépe vhodný pro to aby hrál i hluboké basy v normálně velkém objemu - má těžší pohyblivou hmotu a nižší rezonanční kmitočet než 15“ měniče z Prestige série. Basové měniče v dual Concentric musí mít pohyblivý systém (membrána) poměrně lehký na svou velikost, aby motor (magnet + cívka) s tou zátěží dokázal kmitat i dost rychle (přenést slušně i středy)
Ty bedny budou díky tomu samostatnému basáku hrát podobně hluboko jako 3x objemnější Westminster Royal osazené lehkou membránou v dual Concentric.
Doufám, že jsem to vysvětlil tak aby to pochopili i netechnici.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

N.A.: plně s Tebou souhlasím, co jsi napsal v obou příspěvcích .

Ted´už si to jen potvrdit někde v praxi, ale taky si myslím, že zvuk bude v tomto modelu reprosoustav s měně kompromisy....
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

Petr5.Každá bedna,ne jen od firmy Tannoy,je s kompromisy,to je jasné a čím dražší tím méně kompromisů.Tady musíš připlatit 500 tisíc oproti Westminster Royal a to není malý peníz a to se jěště neví jaký bude finální zvukový výsledek. ;) Ale jsem mooooc zvědav jak budou hrát a jestli si z nich padnu na zadek,možná jo možná ne . :smile: V této cenové kategorii už je mnoho výborných alternativ,ale stejně tradiční Presige design,který mimochodem také nestagnuje ve vývoji,bude mít stále mnoho příznivců,i těch mladších co ocenují i tradiční estetiku.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zappa :

Budeme si to muset zajet někam do Mnichova poslechnout, abychom si udělali alespoň malý náhled na tuto definitivní koncepci od fa. Tannoy.
Jinak s Tebou samozřejmě souhlasím, že je to firma s dlouholetou tradicí a se spoustou skalních příznivců, kterým se právě tato koncepce a zvuk líbí a votom to je ...

Zde parametry Kingdom :

Kingdom Royal
Cabinet Dimensions (H x W x D) 1275 x 585 x 600 mm (50.2 x 23.0 x 23.6”)
Enclosure Volume 160 litre (5.65 cu.ft.)
Enclosure Type Reflex for bass driver, closed box for Dual Concentric™
Enclosure Weight 120kg (265lbs)
Recommended Amplifier Power 20 to 600 watt RMS per channel
Power Rating 300 watt RMS
1200 watt peak
Maximum SPL 120dB at 1 metre for 300 watt RMS
126dB at 1 metre for 1200 watt peak
Total Harmonic Distortion Less than 1% at 300 watt RMS (50Hz to 20kHz)
Sensitivity 96dB for 2.83 volt at 1 metre
Nominal Impedance 8 Ohms
Dispersion 90 degree conical
Frequency Response 24Hz - 61kHz (-6dB)
Crossover Frequencies 120Hz bass to Dual Concentric™ midrange
700Hz Dual Concentric™ midrange to compression tweeter
17 kHz Dual Concentric™ tweeter to SuperTweeterTM
Crossover Adjustments Dual Concentric™ energy +/- 3.0dB in 5 steps, 700Hz- 17kHz
SuperTweeter™ energy +/- 3.0dB in 5 steps, 17kHz- 61kHz
Crossover Type Bi-Wired, Hard-Wired passive, low loss. All connections silver soldered. 99.9999% purity PCOCCTM wiring, except for SuperTweeter™ 99.997% purity single strand custom silver cable. Complete assembly deep cryogenically treated. Free floating isolation system. All crossover slopes 2nd order, except for SuperTweeter™ 1st order high pass
Low Frewquency Driver 380mm (15 inch) nominal diameter with treated paper cone.
75mm (3 inch) diameter voice coil
Dual Concentric 300mm (12 inch) nominal diameter Dual Concentric™, with 52mm (2 inch)
midrange voice coil and treated paper cone. High frequency 75mm (3 inch)
diameter aluminium alloy dome, deep cryogenically treated
SupertweeterTM 25mm (1 inch) diameter 64 micron magnesium alloy dome, ceramic coated.
Neodymium magnet system. Plasma bonded voice coil.
Cabinet Construction Birch ply and high density fibreboard. Extensive internal bracing
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

Petr5.Tohle je pro mne velké lákadlo,normálně už bych se na Mnichov vyprdl,ale toto mne asi přesvědčí. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 900
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V Lednovém Stereoplay vyšel test- duel na TANNOY KINGDOM ROYAL(42.000,-E) a JBL K2 S 9900 (40.000,-E). Před nějakou dobou v tomtéž měsíčníku vyšel test i na WESTMINSTER ROYAL SE (28.000,-E) takže je možné porovnávat.
Hodnotí se pět parametrů (bodová škála 1-15)

TANNOY KINGDOM ROYAL : TANNOY WESTMINSTER ROYAL SE : JBL K2 S 9900
Přirozenost.....12 : 12 : 12
Rozlišení........14 : 10 : 13
Dynamika.......14 : 16 : 16
Basy.............13 : 13 : 14
Prostorovost....13 : 12 : 9
Celkem..........66 : 63 : 64

WESTMINSTERY a K2 od JBL mají takové dynamické schopnosti, že 15 bodů nestačilo. Vzhledem k vysokým cenám naopak WESTMINSTERY propadly v rozlišení a JBL v podání prostoru. Překvapující je opravdu velký náskok KINGDOMů před WESTMINSTERy v rozlišení. Technicky to musí být dáno zejména o 3“ menší membránou pro přenos středů 12"/15" a faktem, že ten pevnější a hbitější měnič v KINGDOMech nehraje i hluboké basy. Dále to bude opravdu výrazně pevnější skříní, takže se svýma mikrovybracema nepodílí na zašpinění zvuku samotných měničů jako tomu musí nutně být u obrovské 500 litrové skříně Westminsterů s váhou jen 138kg. KINGDOM váží 120kg při "pouze" 160litrech objemu.
Myslím, že je to velmi zajímavé porovnání a díky tomu bodování jednotlivých disciplín se dá slušně posuzovat na zvukové rozdíly a charakter jednotlivých beden.

Všechny troje jsou to takové pořádné hrom bedny :smile: , tak pro dokreslení ještě přidám běžně velké povedené 3p.
AVALON OPUS CERAMIQUE (23.000,-E) : WILSON AUDIO SOPHIA (18.000,-E)
Přirozenost.....14 : 14
Rozlišení........15 : 14
Dynamika........8 : 11
Basy.............10 : 9
Prostorovost...15 : 13
Celkem.........62 : 61

Velmi zajímavé výsledky, že. Pokud by byly udány pouze ty celkové bodové součty nic by nám to neřeklo. Tento způsob hodnocení se mi velmi zamlouvá a díky zveřejnění i měření frekvenční charakteristiky, impedance a zkreslení v konečné tabulce u testu si umím udělat slušnou představu aniž bych ty bedny musel nutně i slyšet.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od anawak »

to N.A.

Tak toto sa mi naozaj paci. Velmi pekne si to predniesol a je vidiet, že testy v Stereoplay sú O NIEČOM. Okrem iného, ja ako laik, velmi oceňujme takéto počiny lebo to do značnej miery otvára oči. Ďakujem ešte raz.

osobne si myslím, že táto bedňa bude skutočne excelentná a určite sa na ňu pôjdem do Mníchova pozrieť.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

NA.Tak musím souhlasit s Anawakem,výborný příspěvek,jen tak dál.Německy neumím tak jsem rád za tyto zprávy .
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

A jaký rozdíl je mezi stejnou předešlou koncepci Kingdom 15?
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

Jsem po delší nemoci zpět a už se budou dít věci.Vypadá to pokud si to nerozmyslím na koupi Tannoy Westminster SE a to hodně brzo.Jinak co se týče tuhosti skříně TW tak jsem při návštěvě necítil absolutně nic,když jsem přiložil ruku na repro při nejvyšší hlasitosti,kterou jsem ve svém životě slyšel(a to jsme poslouchali v Ostravě hodně hlasitě Avantgarde acoustic).
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
davidsound

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od davidsound »

Jsem zvedav, co to nakonec bude Michale. Vyber je opravdu bohaty.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

davidhighend píše:Jsem zvedav, co to nakonec bude Michale. Vyber je opravdu bohaty.
jako co třeba,co bys doporučil ty?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
davidsound

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od davidsound »

To bych si vubec netroufnul Ti radit co si mas nebo nemas vybrat Michale. Doufam, zes to nebral jako nejake rypani. Kazdy jsme jiny a kazdy mame jine preference. Jsem jen zvedavy s cim si udelas radost a sam dobre vis, ze tech vyrobku je mnoho a cim vice slysis, tim je to tezsi si vybrat, ktery bude nakonec ten nej. Ale preju stastnou volbu. :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

Jasně Davide.To bychom mohli neustále vybírat a proto bychom měli u něčeho zůstat a už neřešit ,jestli není náhodou jiné repro v něčem lepší.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
davidsound

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od davidsound »

:thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

N.A. píše:Vzhledem k tomu, že Ty máš také přídavný supertweeter, tak už taky nemáš jen 2p :smile:

Tady je tedy navíc samostatný měnič pro basy. To přineslo výhodu, že může být použit basák specializovaného typu, tedy lépe vhodný pro to aby hrál i hluboké basy v normálně velkém objemu - má těžší pohyblivou hmotu a nižší rezonanční kmitočet než 15“ měniče z Prestige série. Basové měniče v dual Concentric musí mít pohyblivý systém (membrána) poměrně lehký na svou velikost, aby motor (magnet + cívka) s tou zátěží dokázal kmitat i dost rychle (přenést slušně i středy)
Ty bedny budou díky tomu samostatnému basáku hrát podobně hluboko jako 3x objemnější Westminster Royal osazené lehkou membránou v dual Concentric.
Doufám, že jsem to vysvětlil tak aby to pochopili i netechnici.
TWR a TKR jsou velmi odlišné konstrukce,i přes výhody Tannoy Kingdom jsou pro mnohé příznivce T.Westminster nedokonalé pro absenci hornového systému!!!!Zjistil jsem na vlastní kůži co ten hornový systém opravdu přináší.Basák nemusí při vyšších hlasitostech kmitat(ani při obrovských hlasitostech dual concentric se opravdu nehýbá zdaleka tolik jako jsem viděl u Canterbury),není zatěžován tolik jako u klasické konstrukce,zvyšuje se tím citlivost a zároven se tím snižuje zkreslení při vyšších hlasitostech.O dost větší objem zvyšuje lehkost podání hudby a daleko lepší prostorové podání(hlavně předozadní),oproti canterbury je tato konstrukce ve velké výhodě.Pro větší hodnotu mé myšlenky by to chtělo přímé srovnání,které by mne osobně velmi zajímalo.Pan vystavovatel na minulém ročníku pražské výstavy mi též potvrdil Westminster better)lepší). :lol: No a Pasul se mýlil,že Kingdom v Praze vystavovat nebudou,pro mnohé to bylo překvapení. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2204
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od zappa »

N.A. píše:V Lednovém Stereoplay vyšel test- duel na TANNOY KINGDOM ROYAL(42.000,-E) a JBL K2 S 9900 (40.000,-E). Před nějakou dobou v tomtéž měsíčníku vyšel test i na WESTMINSTER ROYAL SE (28.000,-E) takže je možné porovnávat.
Hodnotí se pět parametrů (bodová škála 1-15)

TANNOY KINGDOM ROYAL : TANNOY WESTMINSTER ROYAL SE : JBL K2 S 9900
Přirozenost.....12 : 12 : 12
Rozlišení........14 : 10 : 13
Dynamika.......14 : 16 : 16
Basy.............13 : 13 : 14
Prostorovost....13 : 12 : 9
Celkem..........66 : 63 : 64

WESTMINSTERY a K2 od JBL mají takové dynamické schopnosti, že 15 bodů nestačilo. Vzhledem k vysokým cenám naopak WESTMINSTERY propadly v rozlišení a JBL v podání prostoru. Překvapující je opravdu velký náskok KINGDOMů před WESTMINSTERy v rozlišení. Technicky to musí být dáno zejména o 3“ menší membránou pro přenos středů 12"/15" a faktem, že ten pevnější a hbitější měnič v KINGDOMech nehraje i hluboké basy. Dále to bude opravdu výrazně pevnější skříní, takže se svýma mikrovybracema nepodílí na zašpinění zvuku samotných měničů jako tomu musí nutně být u obrovské 500 litrové skříně Westminsterů s váhou jen 138kg. KINGDOM váží 120kg při "pouze" 160litrech objemu.
Myslím, že je to velmi zajímavé porovnání a díky tomu bodování jednotlivých disciplín se dá slušně posuzovat na zvukové rozdíly a charakter jednotlivých beden.

Všechny troje jsou to takové pořádné hrom bedny :smile: , tak pro dokreslení ještě přidám běžně velké povedené 3p.
AVALON OPUS CERAMIQUE (23.000,-E) : WILSON AUDIO SOPHIA (18.000,-E)
Přirozenost.....14 : 14
Rozlišení........15 : 14
Dynamika........8 : 11
Basy.............10 : 9
Prostorovost...15 : 13
Celkem.........62 : 61

Velmi zajímavé výsledky, že. Pokud by byly udány pouze ty celkové bodové součty nic by nám to neřeklo. Tento způsob hodnocení se mi velmi zamlouvá a díky zveřejnění i měření frekvenční charakteristiky, impedance a zkreslení v konečné tabulce u testu si umím udělat slušnou představu aniž bych ty bedny musel nutně i slyšet.
Jěště malý dodatek k tvému zhodnocení.Ony ty TW dopadly lépe než říkáš 66.63.64 (v některých vlastnostech lepší ,jen v rozlišení se projevil benefit podstatně dražšího výrobku)je velmi malý rozdíl oproti cenovému rozdílu 14 tisíc euro! :!: :!: :!: :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Tanoy Kingdom Royal

Příspěvek od Teti »

Kamarad, ktery ma kontakty na Tannoy me povidal, ze Tannoy ma problemy je prodavat a ve velkem se jich zbavoval za 10k liber a dealeri si je rychle rozebrali. Me osobne se tedy moc nelibi, takova skareda lednicka. Tannoy Westminster Royal je uplne ine kafe :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Odpovědět