KUZMA

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

KUZMA

Příspěvek od anawak »

Novy pocin od sudruha KUZMU - STABI M. Bude predstaveny na HEM 2012. V predaji od novembra 2012. Cena 15000 Eur.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: KUZMA

Příspěvek od Mark Levinson »

Tato novinka od Kuzmy byla k vidění v Mnichově, dokonce na dvou místech, ale bohužel nehrál. Design se mi moc nelíbí i když musím přiznat, že v reálu vypadá mnohem lépe než na obrázcích. Co říkáte na tento design?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: KUZMA

Příspěvek od pajuna »

Me se to nelibi vubec, ale vzdy je to vec vkusu.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: KUZMA

Příspěvek od Mirek »

Je to designově jako bratranec od Naimu....tzn. nelíbí.
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: KUZMA

Příspěvek od enregistree »

Vzhled je vskutku asi az na druhem miste.
Ale rameno 4point si pochvaluje MF ve Stereophile, dokonce po delsi dobe otraslo jeho virou v ramenko, ktere v soucasnosti pouziva (continuum cobra)…
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: KUZMA

Příspěvek od bigjoe »

Mně zase připomíná spíš NAD, ale po čase jsem si také zvykl (kdysi jsem ho používal) a nakonec se mi dokonce líbil.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: KUZMA

Příspěvek od funkyman »

Na obrazku vyzera horsie ako v skutocnosti..ale design EAT Forte to nie je
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: KUZMA

Příspěvek od MB »

Kuzma je Kuzma, ja by som za inú značku nemenil.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: KUZMA

Příspěvek od Mark Levinson »

Samozřejmě, že jde hlavně o zvuk a kvalitu provedení a design je trochu podružný, ale přece jen oko chce spočinout na ladných tvarech gramofonu. Kuzma je Kuzma, to je opravdu pojem, tady nejde než absolutně souhlasit s MB. Tenhle nový model je trochu nevýrazný, je to věc vkusu, ale vůbec nepochybuji o jeho kvalitách. Kuzma umí i jiné modely jako třeba Stabi Reference, které jsou dnes už legenda.

Obrázek
Mark Levinson
monte

Re: KUZMA

Příspěvek od monte »

Nechtěl jsem se do tématu Kuzma zapojit. ale až Viktorova slova, Kuzma je pojem, mne trochu popíchla. Sice jsem ho neslyšel, ani neuslyším, protože ho u nás nikdo nevlastní. Na netu jen sporé informace a cena 360000,- Czk za blbý gramofon mi zas dává blbou myšlenku pro koho ho vyrábí nebo chce vyrábět. Mamut staví gramofon a možná bude na lepší úrovni :clap: .

Myslím pán Kuzma i kdyby objehnul Slovinsko, tak nic převratného nepostaví ani nevyrobí, prostě gramo je gramo. Stačí porovnat s Michell gyrodec, Thorens atd, tak tady bych řekl, jo pojem.

Myslím člen MB ho vlastní a nakonec píše, že Nirvana (nová), hraje hrůzně a přitom má super zvuk. Co si myslet ? Nezapomeňte je to diskuze :lol: . Nakonec vinyl je nedokonalý výrobek a gramofon za milion ho nespasí.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: KUZMA

Příspěvek od boxer »

Mě se Kuzma nelíbí žádnej. Stejně jako Subaru.

Co naplat, když je to technicky fajnový. O dizajnu v hifi naštěstí nejde v první řadě, pokud jde o výsledek co by zvuk.

Ovšem Monteho poslední věta je opravdu perla. Navíc, kdo sleduje opravdu zajímavé pojednávání odborníků na hifi jako takový, naposledy například na Slovanetu ohledně SACD, tak si poklepe.
monte

Re: KUZMA

Příspěvek od monte »

Ovšem Monteho poslední věta je opravdu perla. Navíc, kdo sleduje opravdu zajímavé pojednávání odborníků na hifi jako takový, naposledy například na Slovanetu ohledně SACD, tak si poklepe.
Boxer, mohl jsi dát aspoň odkaz, ať si mohu přečíst názor místních odborníků. I když jsem zastáncem vinylu a z mých 2500 titulů si se štěstím vyberu nejlepší vinyl oproti nejlepšímu CD, tak vinyl má smůlu. Nepříjemná pravda, ale je to tak. ^:)^ Většinou nedávám na slova, ale co slyším.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: KUZMA

Příspěvek od boxer »

Sám si hledej.
To není o přečtení si jednoho, dvou příspěvků. To holt musíš sledovat celý ten vývoj teoretických rozborů a odkazů. Není to jednoduchý, páč všude se naráží na pseudopřesvědčení hluchých a věřících kontra střízlivý pohled techniků s měřáky a logikou a vzorečky, a zkušeností vlastních vývojářů D/A a A/D převodníků.


I když jsem zastáncem vinylu a z mých 2500 titulů si se štěstím vyberu nejlepší vinyl oproti nejlepšímu CD, tak vinyl má smůlu.

No otázkou je , zda jsi si vlastně tímto sám neodpověděl. Třeba když se zamyslíš, tak ti dojde, proč mě ta tvoje předešlá "poslední věta" trochu nadzvedla.Ale to je vše v kontextu toho, co jsem napsal nahoře. Víc k tomu nemám a do nějakých rozborů , nedejbože wars,se zde pouštět nebudu. Na to nemám čas a ani náladu.

Počkej, až si to přečtě Michal. Ten bude mít pálení žáhy.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: KUZMA

Příspěvek od tujatuja »

Opravdu musí takto drahý gramofon vypadat tak neatraktivně?

Pro srovnání: Transrotor ZET 1 za cca Kč 65 tis.
thumb_Zet-1-Bild-3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: KUZMA

Příspěvek od monte »

Jestli máš na mysli můj gramofon, jen za 35000,-, který vyhrál cenu nejlepší světový výrobek roku ? S klidem řeknu, tak brzy ho nikdo nepřekoná a v cenové třídě asi nikdy. Výběr přenosky je stejné téma, hlavně patenty konstrukce i když jsou třeba padesát let staré.

Nedávno byl jeden známy na testu asi deseti přenosek. Stará Shure porážela dnešní top přenosky a to mohu taky potvrdit :clap: . Myslím akorát povídal, Benz hrála lépe, Foxova :thumbup: .

Jestli nemáš chuť a náladu, nikdo Tě nenutí psát tvoje zkušenosti, taky se nemíním s tebou hádat. Jenže tady se má diskutovat, ne rýpat. Myslím MB nemá důvod být nasraný, možná se o gramofonu víc rozepíše.

Nakonec tady není Slovanet, ale HighEnd forum.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: KUZMA

Příspěvek od MB »

Monte: Ja nie som nasrdeny, ale pracovne tak vytazeny, ze namam cas ani vytiahnut iPhone a napisat sem nieco...

Mne sa Kuzma tiez nejak extra nepaci, moja pani ju neznasa, ma v oblube tie akrylatove gumickofony, ale moja Kuzma hra ako hra a dalsi gramec bude zase Kuzma.
Slovinec neslovinec, Franz K. patri medzi svetovu spicku co sa tyka konštrukcie gramofonov, mozno by si na design mohol niekoho najat, ale myslim, ze Stabi reference a aj ta malicka Kuzma su krasavci. Gramofony su to drahe, ale kupcov si to najde. Porovnavat gramec za 35.000 Kc a gramec za 350.000Kc je trosku scestne, ja nie som ziaden fanatik, mne je jedno co ma kto doma, a ako to pocuje, ale pre mna je Nirvana 1.press na Back on Black nepocuvatelna. Mam to na CD od MFSL a to mi hra daleko daleko lepsie. Mam pocit, ze ten prepis na BoB je z "digitalneho mastru 44,1/16" (čítaj CDaudio)

Boxer: Preto jazdim talianom aby som si aspon trošku kompenzoval slovinsky desing mr. Kuzmu, inak Subaru mozem tiež, viem som divny...

tujatuja : osobne keby som si mal vybrat moja stara Kuzma a tento Transrotor, tak volim Kuzmu, podla mna je atraktivna az az.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: KUZMA

Příspěvek od boxer »

Klasika klasik = Linn sondek LP12

Podle mne zcela úplně skoro nehezký gramec. Starý jak Metuzalém. Nyní opět ve výrobě. Kdo nezná, nevěřil by,že patří mezi světovou špičku.

Obrázek

Monte.

Diskuze ano, ale ne tak, že začnu přesvědčovat někoho, že 1+1=2.

Nastuduj si patřičná témata ohledně záznamů na LP, CD, SACD, DVD, frekvenční, šumové, převodní, záznamové,atd. závislosti, možnosti a skutečnosti.
A netřeba dále řešit.

To že máš gramec XY, (nevím ani jaký), nic neznamená. Záleží na dalším všem, co je za ním.
Ad Shure. Je to jistě stará kvalitní značka, ale TOP to není ani náhodou.Už jen s cenou za nejdražší M44-7-H za 140 $. :idea:
Osobně bych si nikdy nedovolil napsat,to co jsi napsal ty.

Všechna média mají své plus a minus. U Pytla jsem slyšel na jeho sestavě originální analogový mastertape na jeho kotoučáku a ucvrkl jsem si do gatí.
Totéž má na LP a na CD.A zde zcela jasně je ad kvalita stejné pořadí.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: KUZMA

Příspěvek od bigjoe »

To Monte:
...který vyhrál cenu nejlepší světový výrobek roku ?
milý Monte na takovéto ocenění úplně zapomeň. Všechny ceny a ocenění se kupují a prodávají. Stačí se podívat na některé příšernosti, které obdržely ocenění EISA.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: KUZMA

Příspěvek od anawak »

Chlapci , zase sa tu vadite o "gulicky" , teda o nicom. Toto vlakno je zalozene pre znacku KUZMA, ktora si podla mna svoje vlakno zasluzi, je vynikajuca, uznavana, vyborne hrajuca a ostatne "detaily" by som radsej neriesil. Ake ma monte doma gramo je vo vlakne KUZMA uplne nepodstatna informacia.


Novy KUZMA sa nepaci ani mne, ale je to gramo postavene na uplne inej baze ako vsetky do teraz a zasluzi si uctu za inovaciu a vizie, ktore stary Kuzma ma.
nechajte mu chvilu cas a verim, ze sa presadi na trhu a za dva roky ho budu vsetci kopirovat.

a tieto technicke informacie by mali byt klucove tema a okolo nich by sa malo vlakno vyrobcu ci znacky tocit. Nie to, ci ma monte doma gramo za 30 000 aôeboi za 300 0000 a co by bolo keby bolo. To patri do vlakna MONTE. Lebo do vlakna BIG JOE, alebo do vlakna ANAWAK. Chapete co tym chcem povedat??????

RESPECT!!!!!
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: KUZMA

Příspěvek od MB »

Tak dobre , k veci, ja mam doma Kuzmu :angel:

Hodne stara fotka....

Obrázek
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: KUZMA

Příspěvek od anawak »

MB Ty nam o KUZMA gramcoch viers povedat asi najviac. Tak sem s tym. ja tiez napriklad vyberam nejake nove gramo a nejak sa neviem rozhodnut. Ale KUZMA STABI REFERENCE je v konecnom vybere. len neviem to jeho rameno. Ci to bude dobra volba k prenoske TRANSFIGURATION a rock.metalovej hudbe.
Co myslis???
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: KUZMA

Příspěvek od funkyman »

V novembri by mohol ten novy model byt na cesko-Slovenskom uzemi-viem to od dealera..
ak sa podari skusim porovnat u mna s Avidom..uz sa tesim
....music is my sanctuary,music is my life....
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: KUZMA

Příspěvek od anawak »

Tak idem v pondelok objednat STABI REFERENCE 2 s ramenom 4Point. Po vycerpavajucej konzultacii s mojim gramo guru ( vdaka Robko) sme dosli k zaveru, ze z hladiska zvuku, materialov, "zivotnosti" ( ci uz moralnej alebo technickej) to bude velmi vhodne riesenie.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: KUZMA

Příspěvek od funkyman »

neviem ,ci by som nepockal na ten novy model..na porovnanie
skus konzultovat aj tu http://www.audioranny.cz
....music is my sanctuary,music is my life....
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: KUZMA

Příspěvek od anawak »

Uz som nepockal a kupil som VPI. S Kzmom som sa nakoniec nedohodol, zial Bohu. ALe co uz. Mozno o 5 rokov skusim znova.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: KUZMA

Příspěvek od funkyman »

gratulujem,urcite dobry vyber,aky typ a kombinacia?
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: KUZMA

Příspěvek od MB »

Mozná zbytočne a unáhlené rozhodnutie to VPI...
...ale nahlodat ta musím, nie?
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: KUZMA

Příspěvek od MB »

Ešte ku Kuzme, v Prahe je ešte jeden majitel Kuzmy, ten vlastní STABI Reference s Benz-Micro Ebony za cca 70000Kč, moja analógová referencia ,

Inak v podstate je v pláne do 2-3 rokov výmena mojho kúsku za STABi Reference, nič ine u mna neprichádza do úvahy, s tým, že moje rameno a prenosku si zatial nechám a k upgradu pojdem postupne. \m/
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: KUZMA

Příspěvek od anawak »

MB píše:Mozná zbytočne a unáhlené rozhodnutie to VPI...
...ale nahlodat ta musím, nie?
Myslim, ze nie. Videl som ten gramec, pocul som o a myslim, ze to bude na dlho pre mna konecna. Je to plne vytuneny ARIES 3 so vsetkym co sa k nemu dalo kupit. Super clamp, Clamp ring, SUPER DRIVE regulacne travo, pivoted rameno 10.5i, specialny motor z HRX a samozrejme specialne nozicky. Prenosky som objednal dve - LYRA SKALA a DYNAVECTOR XV-1S. Uvidim ktora bude lepsia. Ak ziadna, caka este v skrini ZYX 4D
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: KUZMA

Příspěvek od boxer »

hezká Kuzma Kuzmičina?

Obrázek
Morbid
Příspěvky: 45
Registrován: 18 led 2011 21:09

Re: KUZMA

Příspěvek od Morbid »

Odpovědět