Funkyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Funkyman

Příspěvek od funkyman »

uz tu fungujem chvilu"-tak ako aj na susednom vlakne- vraj je vsak neaka vzajomna rivalita?-nespokojnost?- z minulosti - "tak by sa patrilo trochu sa konkretizovat aj na tomto mieste

minulost je prec-poucme sa z nej , ale nevracajme sa..preto ku tomu len par poznamok
hudba a film su fenomeni, od nepamati ovplyvnujuce jednak moju dusu a zmysly,ako aj moju penazenku
bolo tak v obdobi puberty..stolove kazetaky..mohutny walkmen..bakelitova veza Europhon
....................studii..dvojkazetova veza technics s dolby pro logic
....................prveho zamestnania..integrovany zosilovac a cd Pioneer s repro Jamo
....................dalsich prac. ponuk..5 kanalovy receiver yamaha a dvd denon..na stenach 5 repro na zemi subwofer..
nikdy som nerozdeloval v tej dobe hudbu a film do oddelenych zostav,zvukov, miestnosti...bola to len taka moja vzdialena tuzba a vizia

serioznejsie som zacal budovat najskor kino koncom 90 rokov
obraz-cez tv philips 16:9,pro logic,80kg macek..zdroj obrazu tam bol top VHS Philips..zaciatkom rozvoja premietaciek...jedna z prvych Sony..este stale je v pivnici,aj ked na nej vela uz nevidno,az ku dnesnym top plazmam,lcd..skoncil som napokon u Philips LCD s tym kinoformatovym obrazom a Philips bluray playerom..sat Dreambox DM 8000
a ku tomu zvuk-zaciatkom tohoto tisicrocia som sa nechal zlakat multikanalom Onkyo Integra..receiver TX-DS989 a dvd audio DV-S939..stale ich uzivam v pohode a som spokojny
zapojene do 7.1 konfiguracie so Sonus Fabermi-Grandpiano, Concerto,Concertino,Aria a Gravis,kabelaz Van den Hul..vsetko v miestnosti,ktoru som prerobil z garaze,bez akustickych uprav..iba koberce na stenach..tam sa zavrem a filmy hucia bez problemu

skok ku serioznemu stereu zacal v Platane...set integr. zos. a cd Audio analogue s repro Chario Delphinus...male,komorne..talianske ku tomu som dokupil analog Clearaudio Champion s prenoskou Sigma a phono amp Ri audio...do vacsej miestnosti sa ziadal vacsi zvuk..menim v ketose na repro Dynaudio 3.0 ..a potom aj komponenty Nad silver S 300 a cd S500...kabelaz audioquest python a anaconda..spokojnost skoro 7 rokov
Nad vsak sklamal svojou zivotnostou ..postupne neopravitelne S300 a nasledne poruchy na S500...vymena celej zostavy..a sme v sucasnosti...
postupne ..cca 2 roky skladania..2 stavebne hypoteky..manzelka rovnaka.. ^:)^
najskor Mcintosh 6900 a 301 ku tomu Alto utopia...nespokojnost..basy nekontrolovane..skusam ine repro.. Triangle Cello..super..ten zvuk sa mi paci..
komponenty BAT -monobloky lampove 150..predzosilovac 52..nestaci este bi-amping ku tomu zosilovac 600... stale problem s basmi..ta akustika ..naozaj do nej clovek musi zainvestovat-ak nema stastie-a my sme so zenou boli nestastny..naozaj nefunguje..daj vela penazi a zvuk bude dobry..zabudni..
1.jpg
2.jpg
menim teda naposledy- dufam
francuzska" garazova "audiofilska firma Audiomat-2 stary pani..popierajuci marketing, email,ale zvuk "robit" vedia..
top rada- 2x Festival mono bloky,Opus 2 predzosilovac, prevodnik Maestro reference, transport D1....tazky kaliber financny aj zvukovy ..ku tomu sadnu Triangle Concerto s francuzskym sarmom ako uliate..Valhalla kablovanie..mnam-mnam..dopredu odskusane u mna..!!!!!!!!!!!!!!!!!az potom objednane!!!!!!!!!!!!!!!!!!! asi najdolezitejsia vec..hoci dost tazko zrealizovatelna..
co s vinylom??? presiel som cez pro ject Xtension a rameno ortofon Rs 309 az ku sucasnemu a dufam definitivnemu Avidu Reference..najskor s ramenom Sme IV od minuleho tyzdna sa "zahrieva a zladuje " Graham Phantom Supreme 9 palc...prenoska je Sumiko Palo Santos Celebration..neuveritelna zmena po vymene ramena..az neprijemne vela stredovysok..
phono preamp. Audio Research phono 2....tento zvuk je este vo "vystavbe"..ma to uletene vysky..su to vsak este nove veci..takze casu mam dost na nuansy a nastavenia....
3.jpg
s akustikou som tiez v ramci moznosti co to porobil... v kutoch mam bass trapy z USA a vzadu za miestom Jocavi panely...medzi repro som postavil difuzor z Nemecka..vsetko ma vplyv na zvuk..kazda malichernost vie ovplyvnit zvuk...nie vzdy ku lepsiemu
ku tomu napr. zvazujem odstranit z cesty Isotek Titan..pri Bate som pocitoval prinos..teraz vsak u Audiomatu prakticky ziadny..chce to cas a skusanie
4.jpg
tolko v celku...buducnost je v streamingu..v Ketose som pocuval test ..doma som mal pozicany PS audio set..ale zatial to neriesim..aj ked sledujem co sa deje..cd mam uz ok,absolutna spokojnost
doriesim a donastavujem analog..kablovanie..prenosku... a casom mozno aj tu zdielanu muziku..
mam zbierku cd-cez 1000 ks..vinylov cca 250 ks-vacsinou jazz,soul,funk- takze pocuvania do konca zivota..aj ked takyto retazec zvukovych pristrojov Vam preoseje vasu vinylo a cd-teku jedna radost.hlavne ked nekupujem podla zvuku ale podla chuti...
ucim sa za pochodu--aj vdaka vasim skusenostiam a poznatkom v tomto vlakne-dakujem
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Funkyman

Příspěvek od Mark Levinson »

Funkymane,
vítej, to je tedy vývoj, klobouk dolů. Značku Audiomat znám jen přes integrované zesilovače, ale tohle doma nemá moc lidí ^:)^ .
Moc by mne zajímalo co to je za Jocavi panely za místem poslechu, prosím Tě mohl by jsi napsat něco více.

P.S. některé fotky se nezobrazovaly správně, tak jsem to vše upravil ;)
Mark Levinson
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Funkyman

Příspěvek od slayers »

Něco úžasnýho :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Funkyman

Příspěvek od funkyman »

To mark levinson
Dakujem za opravu..sem tam mi to blbne
Difuzory su Jocavi rada ceraflector- keramika. Top spracovanie.super ucinok... typ som dostal od nemeckeho distributora prave pred rokom na vystave v Mnichove. Nebudem komentovat, ze cena bola najdrahsia u slovenskeho dovozcu
http://www.jocaviacousticpanels.com/uk/ ... /index.htm
....music is my sanctuary,music is my life....
bertram

Re: Funkyman

Příspěvek od bertram »

Excelentá aparatúra a ako poznám produkty Audiomat - reference ,zvuk podla mňa excelentný.Takáto aparatúra si naozaj zaslúži,
pohrať sa s akustikou a dostať z nej maximum. Predstavenie som videl aj na iných fórach ,ale som rád že je to aj tu.Mám možno
trochu jednu podpásovku . Je to všetko kúpené na Slovensku ,poprípade v Čechách? Niekde som čítal ,že to nie je z naších bratských
krajín , ale neviem či to je pravda .Tak isto aj predať predchádzajúce kombinácie komponentou ,by bol u nás problém .

Ale to už odbočujem ,je to naozáj pastva pre oči a uši . :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Funkyman

Příspěvek od martinowsky »

Je to dělo :thumbup: prostě pecka, konečná :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Funkyman

Příspěvek od lubin »

Moc hezká sestava i představení. Ať se Ti tu líbí a užívej muziky. Věřím, že to hraje krásně.....zvukově je mě Audiomat velmi příjemný.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Funkyman

Příspěvek od funkyman »

takze som sa dopracoval ku vymene Isotek Titanu...nahradil ho napriamo zo steny silovy kabel s listou od Quantum Qx8..results?-dynamika,cistota,priestor= vsetko posun ku lepsiemu
dilemu mam ohladom toho siloveho kabla..porovnavam 1.Nordost Valhalla-dynamika,diferenciacia nastrojov avsak niekedy az na hrane selektovania a straty celistvosti nahravky-"zlepsuje" trochu prvoplanovo nahravku-hlavne horsie nahranu,niekedy "prifilmuje" farbu nastroja
2.Zu Audio Event-muzikalnost,uhladenost nastrojov,pokoj,"plynutie" hudby..,pri horsich nahravkach vsak "nepomoze",naopak "zahmlieva" farbu nastroja, straca dynamiku..
3. Isotek Optimum-vyradeny, nestaci na oba hore v ziadnom parametre.
samozrejme tie rozdiely su individualne a nie velke..bavime sa o poslednej uprave zvuku..napriek tomu co vie ovplyvnit silovy kabel je neuveritelne..
mimochodom..zu Audio event..power kabel..vysoko odporucam..vymenil som ich miesto Isoteku Optimum ku predzosilovacu a koncakom..skvele.a este zaplatitelne..
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Funkyman

Příspěvek od Maretti »

Ahoj, chci se zeptat jestli ses neuklepl s tím QUANTUM .... model Qx8 nikde nevidím. Nemáš na mysli lištu QB8 ???
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Funkyman

Příspěvek od fotolaik »

to maretti : Qx je vlastne dalsi filtr,tak se kolega mozna uklepnul... Nordost "filtr" Qx doporucuje davat jeste treba za hlavni filtr ( za Titan apod - tedy retez je napr Titan - Qx - QBx)
ja mam zapojeno napr isotek sigmas - nordost QB4 a pak teprve napajeci kabely ..QB zatim nejlepsi "pes", ktery jsem kdy videl ....
Jinak Qx je doporucovan uz pro opravdu vyladene sestavy, kde uz neni co resit, tak to jeste udajne ma vylepsit zvuk ..bohuzel nejsem ve fazi kdy uz neni co jineho zlepsovat a tak Qx nemam :-)
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Funkyman

Příspěvek od funkyman »

samozrejme QB 8, skusal som aj Qx...u mna min. az pseudo vplyv..
....music is my sanctuary,music is my life....
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Funkyman

Příspěvek od LG PK750 »

Vypadá to velice slušně a s rozvahou vybíraná sestava, která už vyžaduje citlive uši a zkušenosti. Dávám za jedna. :thumbup:
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Funkyman

Příspěvek od funkyman »

to bertram
prehliadol som tu otazku-nerozumiem jej- ale ok-
nic z toho,co mam v zostave,okrem 2 kablov, som nekupil od inak hovoriaceho cloveka ako po slovensky a cesky
ta akustika bude mat vzdy vplyv na zvuk..uz nezistim co by sa stalo so zvukom ak by som mohol postupovat ako je ideal..najprv vystavat "zvukovu " miestnost a potom komponenty..
takto si myslim je to vzdy kompromis..aj ked v ramci obyvacky vylepseny...
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Funkyman

Příspěvek od Mark Levinson »

funkyman píše:takto si myslim je to vzdy kompromis..aj ked v ramci obyvacky vylepseny...
Je jasné, že pokud je poslechovka v obýváku, tak je to v skoro vždy nějaký kompromis. Ale tady musím napsat, že se jedná o jednu z nejlépe pořešených obyvako-poslechovek, které jsem viděl. A to nemluvím o komponentech, které jsou prostě excelentní ^:)^.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Funkyman

Příspěvek od funkyman »

takze posledny prirastok je uz v polici
Obrázek
Obrázek
streamer-Aurender- po porodnych bolestiach a akceptovani "drobnej ?"nekompaktibility-ma dostal kvalitou reprodukcie a komfortom ovladania..a designom..
http://www.aurender.com
este najdem adekvatne kablove pripojenie a fertig
....music is my sanctuary,music is my life....
Odpovědět