High End meeting

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

High End meeting

Příspěvek od aretax »

Navrhujem, aby sme sa (účastníci tohoto fóra, ale aj ďaľší milovníci dobrej hudby a high end techniky) začali pravidelne stretávať. Na tomto, ale aj na iných fórach spolu komunikujeme, ale pritom sme anonymní. Myslím, že by nebolo na škodu vzájomne sa spoznať. Okrem iného by sme predišli zbytočným slovným útokom, viac by sme jeden druhého rešpektovali a v neposlednom rade v prípade predaja prístrojov a pod. by sme si viac dôverovali. Takéto stretnutie môžeme spojiť napr. s burzou LP, CD, alebo aj prístrojov.
Pretože účastníci tohoto fóra (ale aj ostatných fór) sú predovšetkým zo SR a ČR, prvé stretnutie by som navrhoval pri hraniciach, napr. Motorest u Janíčkov (nie je podmienkou) - je to na slovenskej strane hneď na prvom diaľničnom výjazde zo smeru od Brna - výjazd Moravský sv. Ján. Na ďaľších prípadných stretnutiach by sme sa dohovorili tam. Termín navrhujem niekedy v sobotu polovici júna, napr. 16,6,2012.
Ak máte záujem, prosím o prípadné potvrdenie účasti. Čo sa týka vstupného, ak bude o stretnutie záujem, zistím cenu prenájmu miestností a rozdelím ju medzi prihlásených účastníkov. Konzumné si hradí každý sám. Nie je to zárobkový podnik !!!
Ak má niekto návrh na doplnenie, alebo zmenu, napíšte ho.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: High End meeting

Příspěvek od anawak »

myslim, ze je to solidny napad a osobne sa mi paci. Len neviem ako sa k tomu postavia kolegovia, ktori byvaju dalej od hranic - z kosic a prahy napriklad.

A tiez neviem ako sa k tomu postavia ludia, ktori su "rivalmi" uz na skle, neviem ako by to bolo potom v reale.

Tiez by mozno nebolo na skodu nekupovat, nepredavat, neburzovat a nekseftovat. Len si tak sadnut, pokecat, "pohadat sa", dat si pivo, nieco zjest a podobne.

ak by sa vam chcelo, viem zariadit strelbu na asfaltove holuby a jazdu v terenakoch. jedlo , pitie, ubytko samozrejme k tomu. Je to ale pri Leviciach, co je od hranic dost daleko.

Ak by sa nas zozbieralo viac, bude lepsia akcie niekde na pevnom mieste ako navrhujes. Ak sa nas zozbiera menej, mozno by sme mali podniknut TOUR DE HIFI a navstivit nejakyvh kolegov. Ako to pred casom urobili kolegovia v cesku.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Ja som za každý reálny nápad. Miesto stretnutia v motoreste "U Janičkov" som navrhol preto, lebo je to na polceste pre každého. Ale taktiež sa nebránim inému miestu (napr. v niektorom high end štúdiu a pod.). Možno, že na prvé stretnutie nás príde zopár, ale ak stretnutie bude mať úspech, prídu aj ostatní. Možno aj medzi klasickými rivalmi na fóre po osobnom stretnutí zavládne mier a všetci sa budeme navzájom viac rešpektovať. Ja sám by som rád spoznal niektorých ľudí, ktorí sú pre mňa konfliktní. Možno by sme navzájom konfliktní ani neboli - možno, možno, ale skúsiť by sme to mali. Iné je debatovať s anonymom a iné s reálnym človekom, ktorého poznám, ináč sa názory prijímajú verbálne, ako cez maily. Čo sa týka tých búrz, ja si osobne myslím, že by to nebolo zlé spojiť. Nič také na Slovensku nemáme a keď chceme niečo predať, alebo kúpiť, radšej to kúpime od človeka, ktoréhom poznáme, ako od cudzieho. Navyše medzi sebou sami väčšinou poznáme históriu niektorých drahších prístrojov. Toľko ich tu nie je a väčšinou kolujú medzi nami. Čo sa týka "Tour de high end Slovakia", som za. Možno by to nebolo zlé spojiť aj s Moravou.
Uvidíme, či sa niekto ešte do tohoto vlákna prihlási. Zatiaľ to nijako valne nevyzerá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High End meeting

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně se tento nápad zdá velmi dobrý, myslím, že by bylo fajn nějaké setkání zpřízněných duší. Termín a místo se dá doladit, chce to místo s dobrým dojezdem autem což je ideál blízko dálnice. Potom by se lépe domluvily i jednotlivé skupiny (např. od Liberce, Košic, Plzně apod.) na cestu jedním autem. Nejde jen o finanční stránku, ale když jede člověk např. z Plzně, tak lépe se jede s příjemným společníkem než sám. Největší problém to bude pro "přespolní", tedy naše milé členy ze zahraničí.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Miesto, čo som navrhol, je diaľničný motorest na hranici ČR/SR. Ak máte lepšie, resp, výhodnejšie miesti, navrhnite. Na českej strane o ničom podobnom pri hraniciach neviem, iba snáď čerpacie stanice, prípadne nejaké zariadenie v Bŕeclavi. Čo sa týka "cezpoľných", ako sa k tomu postavia, záleží na nás. Ak sa nám túto tradíciu podarí založiť a bude to dobré, myslím, že tam radi prídu. Hlavné je začať. Keby to nevyšlo vo väčšom množstve, určite sa nás tam pár zíde a nebudeme ľutovať. Aj my radi niekam cestujeme, keď nás niečo zaujíma. Ešte k navrhovanému miestu stretnutia - v obci Kúty je železničná stanica, kde stoja aj IC vlaky Praha - Bratislava. Po dohode by sme mohli prípadných cestovateľov vlakom priviezť do motorestu (na druhom konci obce). Ale to sa dá doladiť, keď to bude reálne.
Bol by som rád, keby sa k tomu vyjadrilo viac účastníkov fóra, aby sme si prípadne mohli včas určiť termín (hlavne, aby sme to stihli pred dovolenkami - alebo až po nich?).
Ďalšia možnosť je - robiť tieto stretnutia "putovné" - niekde začneme a dohodneme si tam termín a miesto ďalšieho stretnutia, ktoré zverejníme na tom to fóre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: High End meeting

Příspěvek od anawak »

No, Aretax, vsetci na nas, zda sa, akosi seru. Stretneme sa asi sami dvaja. Navrni kde a kedy. O dva tyzdne som ready. medzi tym som v Rusku.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High End meeting

Příspěvek od Mark Levinson »

Škoda, že o to není zájem :cry:.
Já určitě jedu. Kluci, budeme alespoň tři :o).
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

anawak píše:No, Aretax, vsetci na nas, zda sa, akosi seru. Stretneme sa asi sami dvaja. Navrni kde a kedy. O dva tyzdne som ready. medzi tym som v Rusku.
Keď sa vrátiš z Ruska, daj mi vedieť, rád sa s Tebou stretnem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše:Škoda, že o to není zájem :cry:.
Já určitě jedu. Kluci, budeme alespoň tři :o).
O.K. Až dá Anawak vedieť, že je doma, tak to dohodneme.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End meeting

Příspěvek od lubin »

Tak mě napište kucí taky SZ...pokud čas dovolí, přidám se...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: High End meeting

Příspěvek od martinowsky »

Se mnou to je v tomhle těžké. Pořád nedodělaný barák tak není moc času. Je trapné se dopředu nenahlásit, ale kdyby nějaké to stretnutí bylo a měl jsem zrovna čas (třeba by pršelo) tak bych rád jel. Ovšem takhle dopředu fakt neumím říct, tak je to blbé.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High End meeting

Příspěvek od pajuna »

Pro me je to pomerne dost z ruky. Rad bych vas videl, ale v momentalnim case to nejspis nepujde. V kazdem pripade mejte fajn akci :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

lubin píše:Tak mě napište kucí taky SZ...pokud čas dovolí, přidám se...
Čakal som, kedy sa ozveš. Ostatní, čo píšu, že v tom termíne nemôžu, tých sa pýtam: v akom termíne? Ešte sme žiaden pevný termín nestanovili. Preto Vás prosím, navrhnite každý z Vás termín niektorú sobotu v 6. mesiaci a ten, v ktorom sa nás najviac bude zhodovať, ten stanovíme.
Ja navrhujem 15.6.2012, miesto: Motorest "u Janíčkov" - prvý výjazd z dialnice na Slovenskej strane smer: Moravský sv. Ján - motorest je hneď oproti výjazdu z dialnice na Mor. sv. Ján. Aj čo sa týka miesta, zatiaľ je iba v návrhoch. Ak väčšine miesto na hraniciach nebude vyhovovať, navrhnite iné medzi Košicami a Prahou. Stretneme sa tam, kde sa zhodne najviac ľudí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End meeting

Příspěvek od lubin »

15.6 je pátek...nemyslel jsi 16.6 sobotu??
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High End meeting

Příspěvek od pajuna »

No, hlavne kludi nezastavujte u prvni, resp. posledni pumpy Slovnaft pred hranicemi ze Slovenske strany. Pred mesicem me tam vykradli auto za 4 minuty. :thumbdown: . Zrejme sehrana sestava :evil:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

lubin píše:15.6 je pátek...nemyslel jsi 16.6 sobotu??
Ospravedlňujem sa, samozrejme že 16.6., sobota
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:No, hlavne kludi nezastavujte u prvni, resp. posledni pumpy Slovnaft pred hranicemi ze Slovenske strany. Pred mesicem me tam vykradli auto za 4 minuty. :thumbdown: . Zrejme sehrana sestava :evil:
To si nebol ani prvý, určite nie posledný. Tam sa kradnú aj kamióny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End meeting

Příspěvek od lubin »

Zatím mě termín nedělá problém..

Dobrá informace Jardo, vypadá to, že to vědí všichni kromě Policie SR :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High End meeting

Příspěvek od pajuna »

Ta to vi taky a moc dobre. Kamery tam maji jen na stojany, samozrejme cilene pouze tam!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High End meeting

Příspěvek od Mirek »

Předem se omlouvám, za svůj negativní postoj k navrhované akci, ale nedá mi to prezentovat svůj názor. Přiznám se, že mně podobná akce neláká, je sice fajn se poznat s někým, kdo má podobné zájmy, ale.....znamená to jet někam do nějaké hospody, tam pocucácat nějakou limču a nějakou hoďku si povídat jak to komu hraje, nebo o tom kolik má který zesák wattů atd., no dobře. Ale já osobně jsem pragmatický člověk a proto když někdo, kdo má zajímavou a kvalitní sestavu řekne budu rád když se zastavíš na poslech a u toho taky můžeme leccos probrat a já se můžu zase zstavit u tebe, tak pojedu rád i několik stovek km, ale kvůli povídání si v hodpodě se mi nechce jet ani ten kousek z Brna.

Tím samozřejmě nechci odradit případné zájemce, ale je dost možné, že takto to vidí více lidí a proto zatím ten mizivý zájem.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Mirek píše:Předem se omlouvám, za svůj negativní postoj k navrhované akci, ale nedá mi to prezentovat svůj názor. Přiznám se, že mně podobná akce neláká, je sice fajn se poznat s někým, kdo má podobné zájmy, ale.....znamená to jet někam do nějaké hospody, tam pocucácat nějakou limču a nějakou hoďku si povídat jak to komu hraje, nebo o tom kolik má který zesák wattů atd., no dobře. Ale já osobně jsem pragmatický člověk a proto když někdo, kdo má zajímavou a kvalitní sestavu řekne budu rád když se zastavíš na poslech a u toho taky můžeme leccos probrat a já se můžu zase zstavit u tebe, tak pojedu rád i několik stovek km, ale kvůli povídání si v hodpodě se mi nechce jet ani ten kousek z Brna.

Tím samozřejmě nechci odradit případné zájemce, ale je dost možné, že takto to vidí více lidí a proto zatím ten mizivý zájem.
Mirek, nechcem Ti Tvoj postoj vyhovárať, ale ja si myslím, že práve takáto akcia môže naštartovať aj osobné návštevy. Ja napríklad ťažko pozvem niekoho k sebe domov, keď ho vôbec nepoznám. Nejedná sa o nedôveru, ale neviem si predstaviť, ako oslovím cudzieho človeka a poviem mu: Príď ku mne, kúpil som si nový zosilovač a pod. Poznáme sa na základe svojich reakcií na tomto fóre, často sa nezhodneme a myslíme si jeden o druhom niečo, čo vôbec nemusí byť pravda. Iné je, keď človeka spoznám osobne. Potom sa aj na jeho reakcie na tomto, alebo inom fóre pozerám úplne ináč. Práve z takýchto stretnutí môžu, alebo aj nemusia vzniknúť osobné kontakty. Ale ešte raz - to je iba môj postoj k tejto záležitosti. Ani Tebe, ani nikomu inému nechcem týmto vyhovárať jeho stanovisko.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High End meeting

Příspěvek od Mirek »

Aretaxi, to co píšeš má přirozeně logiku. Ja si, ale zase myslím, že pokud se člověk chce s někým seznámit je to také možné na výstavách v Praze nebo Bratislavě (po výstavě v Praze jsme se mimochodem také sešli celá grupa v hospodě a dopadlo to tak, že ti, co už se znali komunikovali mezi sebou a ti druzí byli stejně,tak trochu mimo), kde se dá spojit osobní setkání s jinou akcí. Já osobně si, ale dovedu podle komunikce na foru dost dobře udělat na někoho svůj názor (ono se dá docela dobře číst mezi řádky) a umím si představit s kým bych se chtěl setkat a s kým ne. Nevím sice jak ten člověk má velký nos a kolik váží, ale jaký je povahově to asi docela poznám, přirozeně se mohu splést, ale to se může pokud je někdo dobrý herec stát i po osobní setkání. Ale to je také jenom můj osobní názor, který určitě nechci nikomu vnucovat.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End meeting

Příspěvek od lubin »

Mirdo,

normální pokec v hospě...chálka, jedno pivko. Známé i neznámé tváře, dojmy, dohody, kamarádství, společné zájmy (nutně nemusí být hi-fi). Já to vidím pozitivně. Jsem si jistý, že se tam dohodnou i pokračování s osobní návštěvou při poslechu a bez zbytečného tlačení negativních pocitů z hrajících sestav si člověk může odnést něco přínosného. Vždyť každému z nás jde snad o radost z hudby a ne o to, hledat nutně mouchy na sestavě. A proto i setkání za stolem u dobrýho jídla a ne v poslechovém křesle vidím přínosně...život je hra a nikdy nevíš, kde začíná další level... ^:)^
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Mirek píše:Aretaxi, to co píšeš má přirozeně logiku. Ja si, ale zase myslím, že pokud se člověk chce s někým seznámit je to také možné na výstavách v Praze nebo Bratislavě (po výstavě v Praze jsme se mimochodem také sešli celá grupa v hospodě a dopadlo to tak, že ti, co už se znali komunikovali mezi sebou a ti druzí byli stejně,tak trochu mimo), kde se dá spojit osobní setkání s jinou akcí. Já osobně si, ale dovedu podle komunikce na foru dost dobře udělat na někoho svůj názor (ono se dá docela dobře číst mezi řádky) a umím si představit s kým bych se chtěl setkat a s kým ne. Nevím sice jak ten člověk má velký nos a kolik váží, ale jaký je povahově to asi docela poznám, přirozeně se mohu splést, ale to se může pokud je někdo dobrý herec stát i po osobní setkání. Ale to je také jenom můj osobní názor, který určitě nechci nikomu vnucovat.
Mirek, vcelku Ťa chápem, to sú tie rozdiely medzi ľuďmi. Každému vyhovuje niečo iné - niekomu sa páči červená, inému modrá, niekomu stačí písomný prejav, iný uprednostňuje osobný kontakt. Tak isto je to aj v hudbe, o ktorej tu vedieme polemiky. Ako som písal, Tvoj názor rešpektujem, aj keď ma mrzí, že je taký, aký je, ale zároveň Ti ďakujem, že si priamy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: High End meeting

Příspěvek od anawak »

Chlapci, podla mna je dolezite sa stretnut. Pisal som uz prvne, ze to mozno nemusi byt burza alebo hodnotenie Wattov. Jednoducho sa stretnut, vypit pivko, pokecat. mirek aj Aretax maju pravdu. Akurat na to idu z opacnych koncov resp. z ineho uhla pohladu.
Ja sa nebranim, a mam rad, aj navstevam konkretnej posluchovky, ale Aretraxov navrh sa mi osobne velmi paci a pln eho schvalujem. Mirkov nazor, ako skuseneho mentora, respektujem ale tiez ma trochu mrzi. Bolo by fajn stretnut sa vsetci kdesi na neutralnom mieste.

Pred nedavnom som stravil dva dni v spolocnosti jedneho z ucastnikov fora a ked si to teraz tak v hlave premietam, tak sme sa vlastne vobec nebavili o Hi-Fi, ale o uplne beznych veciach. Co mi teraz pride take fakt suprove. Uvolnena debata, bez pretvarok a predbiehania sa komu to lepsie doma duni. Prebrali sme hokej, zeny, auta, politiku, a vsetky chlapske temy. Musim povedat, ze som nasiel skveleho priatela a zda sa, ze na cely zivot. Tymto ho zdravim a posielam srdecny pozdrav z ba.

Takze Mirku, zvaz este svoje stanovisko a zvazte ho vsetci. Pripojte sa k Aretaxovi, Lubinovi, Markovi Levinsonovi a Pajunovi a podte do toho. urcite vznikne par neprekonatelnych priatelstiev. a ked nahodou nie, tak si aspon nemusime vycitat, ze sme sa o to nepokusili.

prave tymto , si myslim, by toto nase forum bolo o hodne lepsie ako vsetky ostatne. A prave toto si budeme cenit.

Ze nase slova, nazory a postoje idu konkretnym ludom, priatelom a fanusikom spolocneho konicka. Nie len nejakemu anonymnemu ksichtu na sklo monitora, ktore nezanecha na druhy den rano nic, len prazdne miesto v ocnej sietnici alebo niekide daleko v sedej kore.
bertram

Re: High End meeting

Příspěvek od bertram »

Páni ,tu je na formu stretnutia ťažko radiť.Vzťahy ,kamarátstvo , známosti , to musí prísť postupne . Všetko sa vyvíja. Robiť to
týmto štýlom ,tiež sa mi to nepozdáva.Skôr mám rád stretnutia ,ktoré su konkrétne zamerané na Hifi a na akcie okolo , ako rozprávať
niekde v motorestu.Aretax aj Anawak , určite máte dobré vzťahy zo štúdiom Ketos , tam byvali občas velmi výborné posluchové akcie.
Vela fanúšikou , vela nových známostí a podnetov. Aj ja tam velmi rád zavítam , strávil som tam už nejedno príjemné popoludnie , alebo
odpoludnie. Majitelia sú velmi príjemný ludia a radi sa bavia o hifi ,ktoré je ich koníčkom a zároveň ich to živý.Napríklad Anawakove slúbené
porovnávanie predzosilovačov Ref 5 , Ref 5 SE a výročný model.Nádherná možnosť počuť niečo úžasné a to ešte v podmienkach f.Ketos a v ich
možnostiach.

Skôr by som tieto stretnutia videl , ako prezentáciu niečoho , niekym v konkrétnych priestoroch a dopredu určenom termíne.Kto chce tam príde,
kto nie , nie. A verte , že pri takýchto stretnutiach a v takýchto atmosférach , vznikajú kamarátstva a vzťahy , ktoré vydržia roky , alebo navždy.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Ako som písal, každý návrh je vítaný. Kedysi za "komunizmu" sme sa stretávali v Bratislave na tzv. "čiernych" burzách platní každú nedeľu doobeda. Napriek tomu, že nás rozháňali policajti, tieto stretnutia fungovali roky a vtedy uzatvorené kamarátstva trvajú dodnes. Dnes, keď nás policajti nenaháňajú, málokto má o podobné stretnutia záujem. Vtedy to neboli len platne, skôr išlo o samotné stretnutie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End meeting

Příspěvek od lubin »

bertram píše:Páni ,tu je na formu stretnutia ťažko radiť.Vzťahy ,kamarátstvo , známosti , to musí prísť postupne . Všetko sa vyvíja. Robiť to
týmto štýlom ,tiež sa mi to nepozdáva.Skôr mám rád stretnutia ,ktoré su konkrétne zamerané na Hifi a na akcie okolo , ako rozprávať
niekde v motorestu.Aretax aj Anawak , určite máte dobré vzťahy zo štúdiom Ketos , tam byvali občas velmi výborné posluchové akcie.
Vela fanúšikou , vela nových známostí a podnetov. Aj ja tam velmi rád zavítam , strávil som tam už nejedno príjemné popoludnie , alebo
odpoludnie. Majitelia sú velmi príjemný ludia a radi sa bavia o hifi ,ktoré je ich koníčkom a zároveň ich to živý.Napríklad Anawakove slúbené
porovnávanie predzosilovačov Ref 5 , Ref 5 SE a výročný model.Nádherná možnosť počuť niečo úžasné a to ešte v podmienkach f.Ketos a v ich
možnostiach.

Skôr by som tieto stretnutia videl , ako prezentáciu niečoho , niekym v konkrétnych priestoroch a dopredu určenom termíne.Kto chce tam príde,
kto nie , nie. A verte , že pri takýchto stretnutiach a v takýchto atmosférach , vznikajú kamarátstva a vzťahy , ktoré vydržia roky , alebo navždy.
Bertram napsal "robiť to týmto štýlom, tiež sa mi to nepozdáva"

To by Ti muselo přijít divné, že chlapy v hospodě se baví o hokeji a přitom žádný zrovna nehrají, ani nejde v telce, kluky co spojuje pouze motorismus se baví na pivku o motorkách a zrovna nejsou na vyjížďce, ženský, který jdou v tlupě domluvení na odpolední kávu se baví o pletení a přitom u stolu neštrikujou... :lol: . Copak se lidi společných zájmů musí nutně sejít u někoho hned doma v bandě a tlachat jak to hraje?? Já osobně jsem už zval mnoho lidí na pokec a poslech, ještě z časů, kdy jsem hojně chodil na Hifinázory (High End ještě ani nebylo). A byli u mě pouze tři členi. Jeden tu vůbec nepíše, jeden velmi, velmi řídce a jeden je poměrně aktivní i zde na foru (zdravím Miro). Ostatních "x" členů jen zůstalo u slibů....a nikdy se nazastavili a neozvali. Jeden ze tří, mě pozvání nikdy neoplatil, ale také bych mu to nidky nevyčetl. Druhý nemá čas (práce, rodina) a třetí mě zve na poslech upravené sestavy dlouho, avšak může pouze navečer, kdy mám velmi málo času zase já. Všichni jsou to příjemní chlapy a tak bych byl i rád, kdybych s nima "pokecal" mimo domov. Je třeba si uvědomit, že jsme různí lidé a ne každému hned voní si přivést domů někoho z fora, koho neznám, nebo bandu chlapů v hojnějším počtu (což kolikrát ani nejde kvůli prostoru atd). Takhle se nás může sejít více a tam si klidně domluvíme i "poslechy" v menším počtu kousků....doma.
Co se týče studíí...osobně se domnívám, že i přesto, že je tu spousta lidí, kteří jsou stálí zákazníci určitých studií, není úplně nejvhodnější plánovat setkání třeba pěti šesti lidí u někoho ve studiu a v podstatě jim brát čas...vyjímkou může samozřejmě být opravdu srdeční vstřícnost majitelů studií k některým členům,případně přátelství, což bych na druhou stranu třeba u Ketosu i předpokládal, i ke mně byli velmi, velmi vstřícní s odpovědí na otázky po mailu ap. Všechna čest.
Chlapi hyml hergot, vždyť na takovým setkání není nic divního. :idea: :angel: Rýpete se v tom zbytečně jako baby. Omlouvám se za přímost. Poslední dobou, kdy mám i v práci na starosti mnoho lidí, začínám hovořit opravdu "co na srdci, to na jazyku".
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High End meeting

Příspěvek od pajuna »

Panove, musim uznat, ze vsichni co jste sem napsali sve pohledy mate pravdu :thumbup: . Kazdy ze sveho pohledu. Jde pouze o pochopeni kazdeho jaka akce by to mela byt a proc.
Takto to chodi nekdy i v jinych vlaknech, jeste ze tady nemame zenske, tem bychom pak nerozumeli uz asi vubec :lol: .

Chapu Mirkovo sdeleni, protoze on to vidi z pohledu hifi a mozna i nazvu "High end meeting", setkani tech co chteji o nem mluvit a pote je jasne, ze setkani je lepsi tam, kde neco hraje a tlacha se o tom, u nekoho doma nebo na nautralnim miste kam par lidi neco doveze.

Chapu ostatni kluky jako anawak, aretax, lubin - protoze se chteji normalne sejit, pokvakat o vsem moznem mimo "nas hlavni obor", navazat osobni pratelstvi, ktereho neni nikdy dost.
Lubin to vystihl v tomto naprosto jasne.

Ja osobne bych velice rad prijel na jakekoli setkani s muzikou i bez, lepe ale s, kde se samozrejme da povidat i o jinych tematech. V tomto pripade bychom se ale museli bavit o mistech, ktera jsou dostupna z ruznych koutu Cech ci Slovenska. Na hranice je to pro me (podle toho kam) min 4 hodiny, spise vice. Pojedu kamkoli v dosahu cca 200km bez problemu. Na vetsi akci s hudbou klidne i dal. Bezne jsem se slezali treba u Zappy a prijeli z Ostravy, Olomouce, Liberce, Prahy. Sam jsem byl na vicero mistech na Morave, V.,S. Cechach, Praze i jinde.

Takovato setkani rozhodne nedoporucuji nekde u prodejce :thumbdown: , i kdyz muze byt fantasticky. Mozna ve dvou trech lidech s konkretnim poslechem.

Zaverem ode mne: v pripade mensi vzdalenosti a o vikendu, rad prijedu a i nekde v okoli prespim. Timto take zvu ty aktivni z fora (treba i mensi skupinu) k sobe na poslech a jeste vice pokec o cemkoli. Jste vitani :-c .

A mozna neni spatne dodat (zvazoval jsem na to zavest tema) rozsah zakladnich oblasti zajmu, coz by me zajimalo i u ostatnich, jelikoz pak jde dalsi komunikace mimo hifi daleko lepe. A verte, ze i tady na foru mam vicero pratel, se kterymi si povidame snad vice o jinych tematech nezli o hifi.
Tudiz - fotbal, hokej, i jine sporty, fotografovani, trochu mineraly, vice cestovani...a taky ta muzika ;)

Berte to jako dalsi nazor :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: High End meeting

Příspěvek od bertram »

Asi som to správne nenapísal a fy. Ketos som dal len ako príklad. Ja mám do BA s pod Tatier cca 300 km. Je to iné robiť akciu
v okolí BA , kde je blízko z Čiech , Rakúska a Maďarska. Tá BA má naozaj výhodnú polohu.Ak mám prejsť tolko km a večer sa
vracať späť , pre mňa to nemá význam , nič z toho v podstate nemám.Som ustatý a stále v strese.Ak chodím na výstavy a dopredu
avizované akcie , idem zvyčajne na dva dni. Potrebujem sa uvolniť a akciu si užiť.Posedenie niekde v motoreste by ma naozaj dostalo
do velkého stresu a zo stresu vyplývajúcich situácii.

Aj keď to tu nepatrí , som v klube amatérskych turistov. Každý rok organizujeme otvorenie sezóny a mnoho rokov na rovnakom mieste a
niekolko mesiacov dopredu určenom termíne.Každý ,kto chce sa na tom zúčasní.Atmosféra je úžasná , vždy je tam mnoho nových tvárí a
vôbec sa nebavýme o tom , či niekto vyliezol na Mont Blanc , alebo Gerlach v Tatrách. Je to o všetkom a v podstate o ničom.Ale akcia
je super a celý rok na základe tohto stretnutia sa vieme dohodnúť o výstupoch a posedeniach pri pive.

Chcelo by to naozaj hlbšiu a širšiu myšlienku stretnutia. Spraviť do roka jedno naozaj velké stretnutie fanúšikov kvalitného zvuku a priaznivcov
všetkého okolo HIFI. Len kto sa na to podujme .Možno Aretax ,začal to a viem že zorganizovať niečo v takomto rozmere je velmi ťažké.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Bertram, čo sa týka organizácie, to by až taký problém nebol. Máme priateľov, čo majú hotely a pod. Horšie je to však s "náladovosťou" niektorých členov. Na takúto akciu je potrebné dostatočne dopredu všetko zabezpečiť, čiže stojí to aj nejaké peniaze a nedá sa k tomu stavať tým spôsobom, ako napr. "uvidíme, ak mi čas dovolí, možno prídem a pod.". Keď nedokážeme dať dokopy takéto jednoduché a nezáväzné stretnutie, som veľmi skeptický k Tvojmu návrhu. Už teraz sa nedokážeme dohodnúť ani na mieste stretnutia: niekomu je to ďaleko, Ty sám vidíš výhody Bratislavy v jej zemepisnej polohe, ale za to naozaj nemôže ani Bratislava, ani jej obyvatelia. Vždy bude niekto, kto to bude mať bližšie, a kto ďalej. Okolie Bratislavy je najvýhodnejšie pre obe republiky, ale ľudia z Košíc, Liberca, Prahy to neakceptujú - Košičanom, Popradčanom Prešovčanom sú najvýhodnejšie Košice, Pražákom okolie Prahy a pod. Nikdy nebudú spokojní všetci. Keď urobíme veľký meeting v Banskej Bystrici, budú sa cítiť znevýhodnení všetcí tí, čo tam budú musieť spať a Bystričanom budú vytýkať, že s tým majú najmenšie náklady atď.
Ak chceme založiť tradíciu, treba s tým začať, tak ako u Vás s turistikou. Pôvodný návrh mal vlastne znamenať takýto začiatok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: High End meeting

Příspěvek od bertram »

Aretax , povedzme si , že aj tak najviac členov zo Slovenska je z Bratislavy a jej širokého okolia.Neberme tú šírku áž moc široko :lol:
Kde som ja , tak tu ti bude vela aj jedna ruka s piatimi prstami. Sú tu chalani ktorý bežia na recieveroch , multiplayeroch a DIY repro a
to je tak asi všetko.Povedať im kolko čo stálo , poklepú ti na čelo a zaradia ťa do skúpiny nesvojprávnych , ktorý potrebujú opatrovníka.
Ešte niekolko krát pôjdem tohto roku do Zlína , kôli ukončeniu činnosti firmi , napíšem ti a môžme hodiť reč, ak budeš prítomen.Nie ako
Hliník :lol: Ale nie, myslím to vážne , začiatky sú ťažké . Prvý rok sa možno stretneme traja , druhý piati , tretí desiati a možno sa nestretneme
nikdy.Ťažko povedať , ale za pokus to stojí . :ymdaydream:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High End meeting

Příspěvek od pajuna »

bertram píše:Ešte niekolko krát pôjdem tohto roku do Zlína , kôli ukončeniu činnosti firmi , napíšem ti a môžme hodiť reč, ak budeš prítomen.Nie ako
Hliník :lol: ...
A co to tedy udelat nekde kolem Humpolce :lol: ???

Zatim tu padly navrhy pouze na Slovensko, proc zrovna tam? Chapu to pro lokalni setkani s lidma v okoli. Podivejte se na mapu CR+SR, myslim, ze je pouze par lidi z vetsi dalky, napr.Kosice a kdo vi, zda by nekdo vubec chtel odtud prijet. Proc se nebavit treba o Brne (a to je pro me stale vice nez 300km). Ale myslim ze to muze byt zlaty stred.
Jaka je vubec moznost zorganizovat neco s muzikou? Mate napad?

Mozna by nebylo od veci se vubec poptat kdo o neco podobneho ma z fora zajem. Me by to zajimalo.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:
bertram píše:Ešte niekolko krát pôjdem tohto roku do Zlína , kôli ukončeniu činnosti firmi , napíšem ti a môžme hodiť reč, ak budeš prítomen.Nie ako
Hliník :lol: ...
A co to tedy udelat nekde kolem Humpolce :lol: ???

Zatim tu padly navrhy pouze na Slovensko, proc zrovna tam? Chapu to pro lokalni setkani s lidma v okoli. Podivejte se na mapu CR+SR, myslim, ze je pouze par lidi z vetsi dalky, napr.Kosice a kdo vi, zda by nekdo vubec chtel odtud prijet. Proc se nebavit treba o Brne (a to je pro me stale vice nez 300km). Ale myslim ze to muze byt zlaty stred.
Jaka je vubec moznost zorganizovat neco s muzikou? Mate napad?

Mozna by nebylo od veci se vubec poptat kdo o neco podobneho ma z fora zajem. Me by to zajimalo.
Ak si môj príspevok dobre všetci prečítajú, písal som, že je to len môj návrh a že sa rád prispôsobím. Prečo Slovensko? A prečo nie? Okolo Bratislavy nás je dosť, ale, ako som písal, nech navrhne stretnutie niekto iný a inde. Písal som, že medzi Košicami a Prahou všetko je akceptovateľné. Netrvám na Slovensku, môže to byť aj v Rakúsku, Maďarsku, Česku,...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: High End meeting

Příspěvek od bertram »

aretax píše:
pajuna píše:
bertram píše:Ešte niekolko krát pôjdem tohto roku do Zlína , kôli ukončeniu činnosti firmi , napíšem ti a môžme hodiť reč, ak budeš prítomen.Nie ako
Hliník :lol: ...
A co to tedy udelat nekde kolem Humpolce :lol: ???

Zatim tu padly navrhy pouze na Slovensko, proc zrovna tam? Chapu to pro lokalni setkani s lidma v okoli. Podivejte se na mapu CR+SR, myslim, ze je pouze par lidi z vetsi dalky, napr.Kosice a kdo vi, zda by nekdo vubec chtel odtud prijet. Proc se nebavit treba o Brne (a to je pro me stale vice nez 300km). Ale myslim ze to muze byt zlaty stred.
Jaka je vubec moznost zorganizovat neco s muzikou? Mate napad?

Mozna by nebylo od veci se vubec poptat kdo o neco podobneho ma z fora zajem. Me by to zajimalo.
Ak si môj príspevok dobre všetci prečítajú, písal som, že je to len môj návrh a že sa rád prispôsobím. Prečo Slovensko? A prečo nie? Okolo Bratislavy nás je dosť, ale, ako som písal, nech navrhne stretnutie niekto iný a inde. Písal som, že medzi Košicami a Prahou všetko je akceptovateľné. Netrvám na Slovensku, môže to byť aj v Rakúsku, Maďarsku, Česku,...
Až takto do extrému by som to nehnal. Ak si prečítaš môj príspevok , niekto to musí začať.Možno dvaja ,traja ludia. Miesto ktoré by sa zvolilo ,
malo by byť vždy to isté . Treba vybrať zodpovedne. Preto som navrhol , keď pôjdem okolo dám vedieť dopredu . Môžme o tom hodiť reč. Medzitým
môžeš hodiť reč aj s niekym iným. Tu si myslím , že treba povedať rovno , čo sa bude konať ,kde a čo tam bude .Netreba to robiť pre vela ludí.
Nultý ročník ,uvidí sa ako to dopadne . Diskutovať o tom , kde s kým o čom a ako , či to bude vyhovovať tomu , alebo hentomu , to nikam nevedie.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End meeting

Příspěvek od aretax »

Súhlasím, rád sa s Tebou stretnem, ako som písal, väčšinu času trávim v Bratislave, môžeme sa stretnúť aj tam. Ja v tom, čo som písal, nevidím žiaden extrém. Myslel som to tak, že sa pripojí viac ľudí a na základe ich podnetov rozhodneme, čo, kde a ako. Ja nechcem nikomu nič určovať, iba sa stretnúť, porozprávať a možno aj dohodnúť, ako bude všetko vyzerať ďalej. Proste a jednoducho - urobiť jedno nezávislé stretnutie. Ak by súhlasili majitelia Ketosu, tak aj tam by to bolo možné, prípadne v Asteri - Acon, ale ani o tom som s majiteľom ešte nehovoril, prípadne aj v nejakom štúdiu v Brne a pod. Preto som navrhol prvé miesto na hraniciach, ale viac ráz som písal, navrhnite iné, keď bude pre väčšinu výhodnejšie, súhlasím aj ja. Program taktiež môže ktokoľvek navhnúť. Ja som pôvodne navrhol spojiť stretnutie s neoficiálnou burzou LP, CD, nejakých prístrojov a pod. Každý z nás ma niečo, čoho sa chce "zbaviť" a iný to chce mať. Aj som písal, že to nie je podmienka.
Ak si prečítaš ostatné príspevky, jeden to nechce na Slovensku, Tebe je ďaleko na hranice, tak naozaj neviem...Jedine Mark Levinson a Anawak pochopili, o čo mi ide. Ale to sa kľudne môžeme stretnúť traja. Zatiaľ sa okrem Anawaka a Mark Levinsona nikto nevyjadril, každý hľadá problém, ktorý nie je. Vždy to niekto bude mať ďaleko, iný blízko, niekto to chce s burzou, iný len pokecať, ďalšiemu "pokec" nestojí za tú cestu,... Otázkou je len, komu sa do toho chce a komu nie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High End meeting

Příspěvek od pajuna »

to Aretax

Promin, ale ty mas nejaky zvlastni potiz s vnimanim odlisnych nazoru a navrhu ostatnich.
Nepis, prosim te, nepravdy typu, ze nekdo jiny neco nepochopil, nebo ze nekdo nechce na Slovensko apod. Ja jsem byl jednim z mala ktery na to nekolikrat slusne reagoval a ty misto odpovedi na muj navrh jsi to tady smetl!

Jestli chcete zorganizovat High End meeting, pockej jak se k tomu ostatni postavi, vezmi v uvahu jejich nazory, vzdalenosti, moznosti apod. Potom se da neco dohodnout.

Jestlize chces zorganizovat setkani v BA, kam prijede par kluku ze Slovenska na pivo, muzete si pokecat, popiste si to jako setkani lidi v BA, na hranicich nebo okoli. Pocitej ale s tim, ze prijede maximalne nekdo od Brna.

Zkus se nad tim rozdilem jen zamyslet. Mozna potom zareaguje vice lidi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: High End meeting

Příspěvek od bertram »

Super , hokéj po prvéj tretine vedieme. Aretax , asi vôbec nečítaš čo píšem. Treba to nechať ležať. Tie reči okolo vôbec nikam
nevedú.Skôr si myslím ,že si si týmto na seba uplietol bič. Je jednoduchšie napísať , áno súhlasím s takouto aktivitou , rád sa zúčasním,
pošlite mi pozvánku a ja uvidím či mi to bude vyhovovať. ak nie nejako sa vyhovorím. Bodka!
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: High End meeting

Příspěvek od Bína »

Osobně bych byl rád za podobné srazy, ale přecijen myšlenka pojedu z Prahy X hodin na hranice či až do Bratislavy, jen abych si popovídal v hospodě mě zas až tak moc neláká. Klidně jsem se vypravil přes půlku republiky na akademii v Rožnově, kde byl dobrý poslech a pak i popovídání si s kupu nových lidí, rád bych se podíval na Avantgardní léto 2012( doufám že pojede nějaká výprava z Prahy), ale kvůli motorestu na Slovensku se asi nikam nevypravím.
Zaměstnanec firmy Shanling
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High End meeting

Příspěvek od Mirek »

Vidím to tak nějak jako Bína.....
Odpovědět