SANTANA Carlos

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Již jako pětiletý přišel do styku s hudbou – jeho otec, sám hudebník, ho učil hrát na housle. Santana se však brzo začal zajímat o hru na kytaru a orientoval se zprvu na hudebníky jako B. B. King, John Lee Hooker a T-Bone Walker. V roce 1952 se rodina přestěhovala do Tijuany. Po přistěhování do San Franciska v roce 1961 založil roku 1966 skupinu, ke které patřil Tom Frazier (kytara), Mike Carabello (perkuse), Rod Harper (bicí), Gus Rodriguez (basová kytara) a Gregg Rolie (varhany a zpěv), která vstoupila ve známost jako The Santana Blues Band.

Santana se proslavil koncem 60. let 20. století spolu se svou skupinou Santana Blues Band (též často zkráceně jen Santana), kdy prorazili novým stylem, skládajícím se z prvků salsy, rocku, blues a jazzu. Nápadné byly jeho čisté kytarové kompozice, kontrastující s doprovodem latinskoamerických instrumentů jako timbales a conga. Santana u své fúze rocku s latinskoamerickou (a částečně africkou) hudbou zůstal, stal se jeho prvním představitelem a založil dodnes známý latin rock nebo latinský rock.

Santana si udělal jméno v hudebním světě nejen jako virtuozní kytarista, spolu se svou skupinou ovlivnil i mnoho dalších hudebníků v pozdějších letech. Koncem 90. let se mu podařil comeback, koncertní turné pořádá dodnes. Odhaduje se, že celosvětově prodal kolem 80 milionů alb.


Vydaná řadová alba:

Santana (1969) US: 2x Multi-Platinum
Abraxas (1970) US: 5x Multi-Platinum
Santana III, (1971) US: 2x Multi-Platinum
Caravanserai (1972) US: Platinum
Welcome (1973) US: Gold
Borboletta (1974) US: Gold
Amigos (1976) US: Gold
Festival (1977) US: Gold
Moonflower (1977) US: 2x Multi-Platinum
Inner Secrets (1978) US: Gold
Marathon (album)Marathon US: Gold
Zebop! (1981) US: Platinum
Shango (1982)
Beyond Appearances (1985)
Freedom (1987)
Spirits Dancing in the Flesh (1990)
Milagro (1992)
Brothers (1994)
Supernatural (1999)
Shaman (2002)
All that I Am (2005)
Shape Shifter (2012)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Napadlo mne založit vlákno Santana, když jsem četl Boxerův příspěvek ve vlákně "Co právě vyšlo".
Na prvních albech rouboval Carlos rockové věci na svoje vlastní "domácí" hudební cítění a ta radost a ta nádherná soudržnost v dalších jeho albech chyběla tu více tu méně,ale už to nikdy nebylo ono. Později se snažil hrát od rocku,přes jazz až po nevím co a na to rouboval své "mateřské" hudební vlivy, ale to už bylo umělé.

Jistě zde budou někteří namítat, že jeho Caravanserai, Welcome a Lotus jsou taky výborné,ale pro mne už ne zdaleka tolik.

Ještě mne zaujal na Supernatural a Shaman, ale ty nejhezčí skladby jsou stylově podobné právě těm prvním třem albům.

Jeho první tři LP patří do platinovodiamantového pokladu světové hudební scény vůbec. Můj názor.
S tím nelze než souhlasit, prostě první alba jsou nejlepší. Za sebe mohu ještě přidat čtvrté album Caravanserai, které je pro mne vynikající, shrnuto za mne první čtyři alba jsou best. Samozřejmě mám ještě některá jiná alba jako např. Supernatural, které si občas pustím, ale jak říká Boxer, tohle už nedosahuje kvalit těch prvních věcí.
Jak to máte vy?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od gabik »

Santana je fajn. Diky za tohle tema. No ja jeho muziku moc neznam a rad bych si doplnil mezeru, takze tyto reference se hodi.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od boxer »

Samba Pati, Oye como va, Black magic woman,Batuka, Guajira, Jingo,....a další

jsou prostě supernádherné, ty pohladí po duši kdykoliv. Miluji první tři alba Santany a v mým žebříčku hudebních hodnot je řadím výš než alba kapel Led Zeppelin, Deep Purple a pod. A to je co říct. :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od pajuna »

Santanu posloucham obcas, spise jsem si pustil LP v 70-tych letech. Predevsim tato alba
Obrázek
Obcas jsem si rikal jako pubertak, jake by to bylo sedet misto te bile holubice ;)
Obrázek
V novejsich dobach pak uz jen
Obrázek
a trochu vice komercni
Obrázek

Posledni album jsem jeste neslysel.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Je zajímavé, že je poměrně často opomíjená vynikající třetí deska, jak uvádí Boxer. Třeba Mobile Fidelity Sound Lab v současné době vydává první alba Santany, ale album III. v řadě zatím vydaných desek chybí.
Právě si ji pouštím.

Obrázek
Mark Levinson
monte

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od monte »

Myslím nebude to tak hrozné. Osobně nic nepomíjím, mám všechny :lol: :cool: .
monte

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od monte »

V kumbále mám za hlavou

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno vyšla poslední řadovka Carlose Santany pod názvem Shape Shifter. Už ji někdo slyšel, jsou na ni nějaké názory zdejších posluchačů? Co na ni říkáte? Recenze na ni nejsou moc valné, tak si myslím, že jako jeho jiné nové věci nebude stát za moc. Oficální hodnocení je:

Zvuk: (*) (*) (*)
Hudba: (*) (*)

Obrázek
Mark Levinson
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od tujatuja »

Je to škoda, že takový hudebník už zřejmě vyčerpal svůj příděl hudební invence. Carlos Santana je jedním z kytaristů, jejichž zvuk bezpečně rozeznáte hned po pár tónech.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Zdeny »

Psal jsem to předevčírem:

podle mého názoru výtečné album, navíc s výborným zvukem. Hodně rozmanité, silný španělský vliv tam cítit je. Mně se líbí více, než Shaman například, ale Abraxas asi nepřokná už nic. Nezkašíš nic, když si ho pořídíš.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od boxer »

Už se to probíralo tady tady a na to téma jsi založil téma CS.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

boxer píše:Už se to probíralo tady tady a na to téma jsi založil téma CS.
Boxere, máš pravdu, nějak jsem se ztratil a zrovna jsem četl tu recenzi, tak jsem to písnul zde. Taky jsem myslel, že CS si zaslouží samostané vlákno tak jako tak a navíc mi nějak nešlo do hlavy Zdenyho nadšení z této desky a oficiální recenze, která je spíše opačná. To mu by odpovídalo i to, že jsi desku nedoposlouchal...
Tak mne zajímalo vícero názorů, protože i renomovaní recenzenti nemusí mít úplnou pravdu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od jirie »

Porovnával někdo rozdíly MFSL v kvalitě 1. a 2. alba MOFI z roku 1991 s posledními kousky MOFI
Santana UDCD773 a Abraxas UDCD775 , které vyšly v papírových replikách???
Jaké jsou postřehy z poslechu posledně jmenovaných vydání???
Díky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Mám to nové, druhé vydání a měl jsem za to, že se to liší pouze v obalech. Tedy to první vydání je v klasických Mofi krabičkách a ty nové věci vycházejí jako mini LP. Jestli je ve zvuku rozdíl, to by mne tedy také zajímalo. Je fakt, že to první vydání je podstatně dražší, ale to jsem přisuzoval spíše té sběratelské hodnotě než jinému zvuku.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od jirie »

Ano, díky Viktore.
O srovnání zvuku mi jde především. Mám možnost koupit nové CD a jedno SACD, tak se ptám, jestli do toho druhého vydání jít nebo ne. :?:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše:Ano, díky Viktore.
O srovnání zvuku mi jde především. Mám možnost koupit nové CD a jedno SACD, tak se ptám, jestli do toho druhého vydání jít nebo ne. :?:

Ahoj,
omlouvám se za zpoždění, ale zdržovaly mne jiné záležitosti. Mohu jen potvrdit, že jak CD, tak i SACD vydané u MOFI jsou svou kvalitou zvuku na standartní (tedy vysoké) úrovni tohoto vydavatelství. Jak už jsem psal, neměl jsem možnost porovnat s tou první verzi, ale ve srovnání s např. Columbia Legacy (což je velmi slušná nahrávka) je to opravdu dál. Takže za sebe Ti mohu koupi těchto nových vydání MOFI doporučit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od jirie »

ML
Děkuji za reakci. Objednal jsem. Teď už jen čekám na balíček :oops:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobrá zpráva pro příznivce Santany, MFSL ohlásilo vydání alb I. a Abraxas na SACD.
Již dříve vyšlo na SACD i Caravanserai.
Mark Levinson
monte

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od monte »

Santu můžu a ta poslední deska je jaká?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Santu můžu a ta poslední deska je jaká?
To ani nevím, abych řekl pravdu, tak ty jeho novější věci mi nepřijdou tak dobré.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno vyšlo album I. u MFSL na SACD a dobrá zpráva je, že nyní vychází album III. opět na SACD u MFSL.
Bohužel stále někde vázne vydání alba Abraxas i když bylo avizováno před několika roky......
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

U MFSL toho uz roky vazne vice - navnadi zakazniky tim, ze dane album zaradi do katalogu (rozumej papirovych katalogu vkladanych do LP), a pak takove album svetlo sveta uz nikdy nespatri. Nechapu, ze kdyz uz na to koupi prava, tak to rovnou neprsknou na oba druhy nosicu - tedy LP i CD :mad:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobrá zpráva pro milovníky Santany, alba Abraxas a III. jsou venku na SACD na vydání Mobile Fidelity Sound Lab a hrají famózně.
Právě si pouštím III. a za mne jednoznačně palec nahoru :thumbup:

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Dobrá zpráva pro milovníky Santany, alba Abraxas a III. jsou venku na SACD na vydání Mobile Fidelity Sound Lab a hrají famózně...
Vtipne je, ze to ma ze vsech verzi tohoto alba jedno z nejmensich DR, ne-li uplne nejmensi. Ja se z toho zrovna nehroutim, ale z takoveho vysledku nekteri mistni DRfilove asi radost mit nebudou :lol: Casto se stava, ze alba vydana MFSL a.k.a. MoFi maji z nejakeho duvodu nizsi DR, nez je tomu u mene slovutnych masteringovych inzenyru, ale zase to ma plusy jinde. Clovek aby byl neustale ve strehu :lol:
Dieter Burmester
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od RedBaron »

Ono DR taky není všezaklínající, kolikrát se líp poslouchá 16/44 CD s DR8 a šťavnatým zvukem plným detailu než nějaký 24/96 vinyl rip DR15 se zvukem zkresleným mizerným gramcem a A/D převodem, s tenkým zvukem bez detailu, zvýrazněnými sykavkami a plný šumu na pozadí. Průser je až ve chvíli, kdy v nejnašlapanějších pasážích se ze zvuku stane slitá naducaná kostka, ve který zanikají jednotlivé nástroje a ty, co jsou slyšet, jsou už jen zkresleným hukotem :sad:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od MB »

Máš si to LP a poriadny reťazec k tej LP kúpiť, a nie ukradnúť rip na nete. Porovnávaš jablká s hruškami. A ešte sa priznávaš dobrovolne že tie hrušky kradneš.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od RedBaron »

Děkuju moralistům za pokárání, ale živou kapelu, dobrý digitál i jak hraje prach už jsem párkrát slyšel a svou cestu jsem si vybral :cool: Za nahrávky, které pravidelně poslouchám a považuju za dobré, jsem nikdy neměl problém zaplatit, ne za zajíce v pytli. Bohužel je jich jako šafránu.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

RedBarone, uz je to tak. Jednak opravdu michas jabka s hruskama, druhak ja nejsem zrovna z tech, komu se vzprimuje hulka nad vysokymi hodnotami DR. Jsou zanry, kde je to super :thumbup: ,jsou zanry, kde je to z podstaty toho zanru nesuper :thumbdown:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

O DR se vedly debaty už v samotném vlákně a nemá smysl to tady rozpitvávat znovu. Myslím, že RedBaron to myslel tak, že nejen vysoké DR znamená kvalitní zvuk nahrávky a s tím se nedá nesouhlasit. Ostatně všechny vydání MFSL mají z nějakého důvodu jen průměrné DR a hrají skvěle.
Nicméně když se vrátím k albu Santana III, nyní vydané na SACD, tak musím říct, že hraje opravdu dobře. Zrovna tato deska nikdy nevyšla na žádném kvalitním nosiči a při porovnání s běžnou verzi Columbia (která mimochodem nehraje vysloveně špatně) je toto SACD úplně někde jinde. Bohužel nemohu porovnávat vinyl.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

MFSL vinyl obsahuje uplne totez, co tohle SACD. Prvni press tohoto alba mam taky a MFSL mi prijde lepsi. Milci digitalu, paklize chteji to nejlepsi, musi sahnout po SACD :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od lidumil »

Mám tenhle MFSL-vinyl na cestě a jsem moc zvědavý na porovnání s prvním UK a JPN vydáním. Zatím všechny MFSL vinyly přehrály jak JPN, tak první vydání. Markantní je to na PF-DSOTM a Genesis-TOAT.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prehrat Japan vinyl neni vubec zadny problem, tim spise necim z produkce MFSL. Pokud nemas "ukricenou" sestavu, bude to hrat (*) (*) (*) (*)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od lidumil »

No je to vždycky o hudebních preferencích. Pro mé uši zní JPN líp než první vydání třeba Led Zeppelin nebo Beatles. MFSL jsou ale úplně někde jinde.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak ono je to spise o konkretni praci konkretnich lidi na konkretnim albu. Je potom jedno, jestli je to Japonec, Nemec, Anglan nebo Amik. Japan vinylu mi rukama prosly hromady. Je pravda, ze spousta z nich ma vyborny zvuk i kvalitu lisovani, na druhou stranu jsem zatim jen u Japoncu videl a slysel veci, ktere zatim nikde jinde (a ktere se nebojim nazyvat zverstvem). Namatkou: zvuk pouze v jednom kanalu (!), giganticky zkresleny zvuk vlivem nesmyslne vysoke zaznamove hlasitosti, horizontalni vychylka 160 um (!!), uzke krcky 8 um (!!!), lupando grando takove intenzity, ze nebylo mozne rozpoznat zaznamenanou hudbu, zaznam v oblasti, kde jiz bezne byva etiketa (!!!!), siroke dno drazky nabyvajici rozmer 38 um (!!) atp. Takze heslo "Japonec ma ten nejlepsi zvuk" jisteho obchodu chapu jako obchodni zajem, ve skutecnosti k tomu neni jediny objektivni duvod.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od lidumil »

Já to hodnotím pouze poslechem a JPN není pro mě modla a záruka kvality. Namátkou Genesis-Live 1973 je strašný, leze z toho chuchvalec, nedá se poslouchat, separace nástrojů 0, prostor 0, dynamika 0. Ale třeba Dire Straits I oproti 1.UK presu úplně jinde jak dynamikou, tak prostorem.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Dieter Burmester »

lidumil píše:Já to hodnotím pouze poslechem a JPN není pro mě modla a záruka kvality...
To je taky jediny spravny pristup a pohled na vec :clap:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od noaid »

Mark Levinson píše: při porovnání s běžnou verzi Columbia (která mimochodem nehraje vysloveně špatně) je toto SACD úplně někde jinde
Mi se to zas tak nezdálo, z hovna bič neupleteš. Myslím, že ten rozdíl zas takový není. Pro mne zklamání. Možná se to u mne nepozná (ale jiná ano).
Holt není to remix, ale jen trocha ekvalizace a odšumění.

Příjemné překvapení pro mne bylo nedávno album Santana 4. Opravdu jakoby pokračování trojky.
A koncert v Parníku Vargas Blues Band, jednoho z doprovodných kytaristů Santany. Prvních několik kousků latiny bylo jako přímo od Santany, stačilo zavřít oči a byl jsem tam. Zbytek koncertu už klasické el.blues.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od Mark Levinson »

noaid píše:
Mark Levinson píše: při porovnání s běžnou verzi Columbia (která mimochodem nehraje vysloveně špatně) je toto SACD úplně někde jinde
Mi se to zas tak nezdálo, z hovna bič neupleteš. Myslím, že ten rozdíl zas takový není. Pro mne zklamání. Možná se to u mne nepozná (ale jiná ano).
Holt není to remix, ale jen trocha ekvalizace a odšumění.
U alba Abraxas se jedná o rozdíl malý, když porovnám CD vydané MFSL a nově vydané SACD u MFSL. To CD je tak dobré, že rozdíly jsou opravdu malé i když jasně slyšitelné a patrné. U alba III. při porovnání vydání CD Columbia a nově vydaného SACD u MFSL je zvukový rozdíl naprosto jasný, lepší prostor a separace nástrojů, čistota a jemnost výšek s naprostým klidem v nahrávce. Bez jakékoliv agrese a slévání nástrojů. Pokud bychom to porovnávali s SACD nějaké nově nahraného a vydaného titulu, tak to je samozřejmě jiná. Z té staré nahrávky opravdu více nedostanou, ale i tak odvedli u MFSL výbornou práci.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: SANTANA Carlos

Příspěvek od lidumil »

Tak mi došlo MOFI vydání I a Abraxas. Stihl jsem jen Abraxas,ale je to opravdu nádhera, prostor, dynamika. :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět