Multikanál

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Multikanál

Příspěvek od fox »

Vím ,že to není "to pravé ořechové" hifi. Ale poslech nového audio DVD Jethro Tull mě přiměl oprášit starou multikanálovou aparaturu. Protože v poslední době často vycházejí jako příloha k CD formáty jak DVD-audio, DTS a taky SACD, stojí snad za to, tyto skoro zapomenuté formáty oprášit a užít si kvalitního prostorového zvuku.


Obrázek
Obrázek


Při umístění zadních efektových repro v rovině posluchače a při správném seřízení AV zesilovače se dostaví široký a hluboký prostor nahrávky. Zvuk, vycházející ze zadních repro utvoří stereofonní efekt mezi předními reprosoustavami a tím pádem nehraje zezadu, ale rozprostře se do šířky. Doporučuji vyzkoušet.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Multikanál

Příspěvek od bigjoe »

Ale jo, vždycky se mi líbily živáky, ale ty jsou nejlepší s projekcí...pak seš fakt v kotli.
A taky to svádí udělat si "koncertní" hladinu zvuku \m/ .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Multikanál

Příspěvek od fox »

Nejde o živáky. Pouštěl jsem například SACD Pink Floyd - původní kvadrofonní nahrávku Dark Side of the Moon, zajímavé jsou nahrávky na SACD-Genesis. Taktéž M. Oldfield, Emerson-Lake-Palmer. Za zmínku stojí Roxy Music - Avalon, P.Gabriel - UP, Porcupine Tree, King Crimson, Anathema, Steven Wilson, Yes, Sting ...
Vše poslouchám bez obrazu. Na SACD žádný není, u DVD-audio obrazovku používám pouze pro nastavení menu v přehrávači.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Multikanál

Příspěvek od RSC »

Já mám pětikanál rád, když na něj mám náladu, tak DTS mne obyčejně potěší a proč nemrknout na koncert doma v křesle. :smile: Poslechnu si SACD do pěti, někdy je to zajímavé. Třeba koncerty klasiky vyznívají zajímavě....
Zeď od Floydů - film v pětikanále doma je slušný zážitek - některé pasáže i mráz na zádech. :thumbup:
AERO od J.M.Jarre je něco jiného než do 2, ale to se musí slyšet.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Odpovědět