Repro kabel

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Repro kabel

Příspěvek od zappa »

Po poslechu Kimber KS3035 musím přehodnotit svůj názor na repro kabely.Věděl jsem,že májí velký význam,nevěděl jsem ovšem,že pokud je v sestavě za milion špatný kabel,že může znehodnotit zvuk celého řetězce tak výrazně!!!! Dle mého repro kabel musí odpovídat kvalitě celého řetězce,jinak zvuk nebude takový jaký by měl.Myslím si,že i mnozí z vás máte stejný problém.Já můj velký problém už vyřešil.Začněte s tím hned.
Zajímalo by mne co by stejně kvalitní kabel udělal v sestavě do 100 tisíc,to bych si rád někde vyzkoušel.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Repro kabel

Příspěvek od pasul »

Mám zkušenosti s kabelem za 250 000Kč. Jde o Krautwire ORG. Měl jsem doma zapůjčen jeden pár. Pan majitel má dokonce v bi-wiring zapojení. To už mě připadá celkem dost. Ale pan majitel to slyší. A kdyby neslyšel, tak nekupuje.

Osobně jsem porovnával s mými bývalými Cable4you Silver X-trem. Kousek někde za 2500 EUR tuším. Rozdíl tedy nebyl tak obrovský jako cena. Ovšem to podstatné a to kde je rozdíl mězi těmito kabely jsem já na svém systému nemohl nikdy objevit. A proto taky šly moje reprosoustavy z domu. Rozdíl tam je a kabely ORG jsou jednoznačně špičkové kabely. Nechci se přít o adekvátnosti ceny, ale tyto kabely stojí za to vyzkoušet.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro kabel

Příspěvek od NA-Noble Audio »

A co můžeš Zappo napsat k porovnání tohoto KIMBERu s prototypem od Šrolla o kterém jsi básnil na hifinázorech. Máš k tomu kabelu už i nějaké bližší informace, co se týká konstrukce, materiálu a případně cenové třídy?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Repro kabel

Příspěvek od Peer »

Myslím, že je také důležité aby byl celý systém sladěný.
Proto se můžou různé kabely, nejenom reproduktorové, jevit zvukově odlišně.
Ne vždy je nejdražší kabel ten nejlepší...
To se musí vyzkoušet, co bude člověk preferovat.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Repro kabel

Příspěvek od Mark Levinson »

Tímto jsem si už prošel a myslím, že kabeláž už mám vyřešenou, ale klidně vyzkouším další a další kabely. Dle mne to trefil Peer, záleží na celém systému kde se kabel zapojí a je třeba zkoušet. Kabel ORG, který popisuje Pasul jsem také slyšel a bylo to na stejném místě. Kabel je to vynikající, o tom žádná, ale cena je trochu vysoká. Nechci tady debatovat o tom jestli cena koreluje s kvalitou kabelu, ale zdali se konkrétní kabel hodí do systému. Michal očividně našel ten správný kabel a to je dobře, přeji mu konečné doladění systému.
Bohužel jsem neměl možnost Kimber KS3035 vyzkoušet, takže k tomuto kabelu se nemohu nijak vyjádřit. Michale, těším se na poslech u Tebe. Taky by mne zajímalo jestli tento Kimber hrál lépe než kabel Sroll nebo proč jsi se pro něj rozhodnul?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro kabel

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Taky jsem si prošel pár reprokabely a někdy jak pojedeš Michale ke mně, tak ho vem sebou a rád ho vyzkouším, ikdyž se bojím :eek:

Já používám ke svým repro, na zakázku dělaný pro Dynaudio Transcorect - konstrukce podobná OCOSU.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Repro kabel

Příspěvek od zappa »

Rozdíl mezi Sroll a Kimber je hlavně ve středním pásmu,zde je Kimber lepší.Zvuk kimber byl na středech sytější a hudba mne z něho bavila.Sroll byl prostě na středech tenčí,na basech byl až strojový,nebyl tak muzikální.Dle Tonyho měl vykuchané středy.Dle Srolla je jeho kabel přesnější,ale tohle já neberu.Někde už musí být nějaká hranice mezi přesností a muzikálností.Cena kabelu je polovička co jsem dal za Kimber.Kimber je jistota a hlavně nejlepší kabel co jsem u mne slyšel.Tečka.Na obranu Srolla je to stále jen prototyp,alespon to tak tvrdil.
Petr5.Určitě,pokud se uskuteční návštěva u mne vem ten Dynaudio kabel sebou.
NA.
N.A. píše:A co můžeš Zappo napsat k porovnání tohoto KIMBERu s prototypem od Šrolla o kterém jsi básnil na hifinázorech. Máš k tomu kabelu už i nějaké bližší informace, co se týká konstrukce, materiálu a případně cenové třídy?
Nerozumím tvé otázce.Pokud vím,reagoval jsem pouze na zvuk prototypu transportu Srolla.Žádné bližší info nemám,snad jen to ,že kabel je s mědi a spleten ze stovek tenkých drátků,více nechtěl sdělit.
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Repro kabel

Příspěvek od Peer »

Zappo, ty repro hadice vypadají úchvatně i na fotce.
Jsem na to velmi zvědavý.
A co to máš na stěně za obraz? :smile:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro kabel

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Zappa
napsal jsi: "A nakonec malá poznámka,býly použity i prototypy repro kabelů od Srolla,zvuk bych popsal stejně jako jeho komponenty,neutrální a čistý,s obrovskou dynamikou." Proto jsem se ptal a díky za popis jak jsi ty dva kabely slyšel. KIMBER je vynikající a ten model cos pořídil je špica :thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Repro kabel

Příspěvek od zappa »

Těm Sroll kabelům jěště dám šanci je rozehrát a posoudit na více nahrávkách.Bylo by škoda je odsoudit jen díky porovnáním s příšerně drahým kabelem jako je Kimber KS3035,který by teoreticky měl být lepší(dlouhodobý vývoj a specialsté na kabely).
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Repro kabel

Příspěvek od winelover »

Jak signálový, tak i reproduktorový kabel je třeba považovat za rovnocenný komponent, to je jasná věc. Já sám jsem se s kabely firmy Kimber naprosto míjel. Ne snad proto, že by se mi na nich něco nezdálo, ale nikdy na ně jaksi nedošlo. Napřed jsem začínal s Krautwire (krátce a nižší cenová hladina), pak jsem přesedlal na Audioquest (od Diamodbacku až po Colorado a Gibraltar), následovaly pokusy s Cardasem (nakonec u mně chvíli zůstaly Golden Reference) a současného favorita mám ve firmě Nordost a u těch asi už zůstanu.
Jinak Zappo gratuluju k nákupu a ať ti to hraje! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Repro kabel

Příspěvek od Peer »

to winelover:
a jaké Nordosty používáš?
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Repro kabel

Příspěvek od pasul »

Osobně jsem v signálových kabelech zkoušel Krautwire Passion proti mému bývalému Oyaide FTVS-910. Přehazoval jsem jako blázen. Zkoušel jsem požít jeden Krautwire a druhý do páru Oyaide. Měl jsem i na dlouhodobější porovnání. Zkoušel jsem jak na sluchátka, tak poslech na reprosoustavy. Na sluchátka jsem měl pocit lepšího prostoru pro Oyaide. Použil jsem i slepý test (manželka přepínala). Ovšem rozdíly opravdu minimální. Konstrukce obou kabelů podobná. Podle mě u Oyaide je ještě lepší - stínění opletem. Krautwire jsem vrátil a spokojeně zůstal u Oyaide.

Ovšem poté jsem dostal na test Audioquest SKY db 72V. A musím říct, že lepší kabel jsem do dnes neslyšel. Je cenově zcela jinde. Ale je to pecka. Moc by mě zajímalo porovnání s Nordost Valhala. O tomto kabelu jsem také uvažoval. Nakažený z Audiogonu jsem tomu málem naslepo podlehl. Občas se objeví za špičkovou cenu. Ale to opravdu jen sporadicky. A strašně by mě zajímal Nordost Odin napájecí kabel. Co může tento kabel udělat s jakýmkoli komponentem, kde jeho cena za starší kousek málokdy spadne pod 150 000Kč.

A hlavně si dávejte pozor na kopie výrobků těchto špičkových značek. Je tím přecpán celý ebay a už i v USA to lidi prodávají. Je to hnus...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Repro kabel

Příspěvek od winelover »

S tím kupováním přes net z druhý ruky je to vždycky sázka do loterie. Kupoval jsem tak už několikery kabely včetně současných signálových a zatím vždy ok. Jedny AQ Colorado jsem bral přes ebay z Chile, Cardas GR přes audiogon z USA a Nordosty taky přes audiogon z USA. Vše samosebou včetně kompletních balení, sériových čísel a certifikátů. Dá se dost ušetřit, ale chce to rozvahu a pevný nervy.
Jo a pasule, ty Valhally si někdy zkus porovnat. Sky jsem nikdy nezkoušel, trochu mně odrazovalo to stříbro, protože preferuju měď, ale zajímavé by to být mohlo.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro kabel

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Abych řekl pravdu, Valhally bych si taky rád vyzkoušel, věřím, že to bude jistě skvělý reprokabel, no snad někdy....
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Repro kabel

Příspěvek od pasul »

Já se nikdy žádné změně nebráním. Momentálně ale řeším důležitější věc než kabely.

U reprokabelu jsem si jistý, že použiji nějakou špičkovou měď. Měl jsem tady Acoustic Revive v čisté mědi. Možností je mnoho. Ale budu hledal u Audioquestu.To stříbro by už bylo moc k mým monoblokům Mark Levinson. A jeden špičkový stříbrný reprokabel jsem měl. Neprodával bych ho, kdyby bylo v plánu, že zůstane.

Osobně si myslím, že kabely by měly být k řešení až na konci. Je fakt, že já měl hotovo a bohužel došlo na reprosoustavy. A to samozřejmě mění naprosto vše.
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: Repro kabel

Příspěvek od T.Hresil »

Kde se dá prosímvás na zmíněný kabel Sroll blíže podívat?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Repro kabel

Příspěvek od zappa »

Momentálně ho mám opět půjčený,takže je u mne.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Repro kabel

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
možná by bylo zajímavé napsat o kabelu něco bližšího, určitě to bude zajímat více lidí. Případně nějaká fotka a Tvé dojmy z poslechu a názory ke zvuku by byly úplně perfektní ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Repro kabel

Příspěvek od zappa »

Prosím,pokud máte zájem o kabel Sroll musíte kontaktovat jeho osobně.Můj známý mi volal a po zkoušení tohoto kabelu v sestavě za miliony byl zcela nadšen tímto kabelem,zvuk se mu posunul o 2 třídy a nechtěl ho už Srollovi vrátit.Ten kabel zní něco mezi Nordost valhalou a Kimber KS3035,panu Kučerovi sedl dle mého proto,že úpotřeboval zpřesnit zvuk mezi lampovým zesilovačem a Tannoy Westminster,prý s Esoteric anniversary edition se mu zvuk líbil více než se Sroll Lyric,ale to až po výměně toho kabelu. :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Repro kabel

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše:Michale,
možná by bylo zajímavé napsat o kabelu něco bližšího, určitě to bude zajímat více lidí. Případně nějaká fotka a Tvé dojmy z poslechu a názory ke zvuku by byly úplně perfektní ;).
zappa píše:Momentálně ho mám opět půjčený,takže je u mne.
Michale, myslim, ze dotaz byl primo na tebe a tve zkusenosti s kablem. Takze, jake ze jsou ;) :?:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Repro kabel

Příspěvek od zappa »

Pajuna.prosím tě víc už o něm nevím než toto co jsem zde už psal:Rozdíl mezi Sroll a Kimber je hlavně ve středním pásmu,zde je Kimber lepší.Zvuk kimber byl na středech sytější a hudba mne z něho bavila.Sroll byl prostě na středech tenčí,na basech byl až strojový,nebyl tak muzikální.Dle Tonyho měl vykuchané středy.Dle Srolla je jeho kabel přesnější,ale tohle já neberu.Někde už musí být nějaká hranice mezi přesností a muzikálností.Cena kabelu je polovička co jsem dal za Kimber.Kimber je jistota a hlavně nejlepší kabel co jsem u mne slyšel.Tečka.Na obranu Srolla je to stále jen prototyp,alespon to tak tvrdil.Trochu jsem byl na ten kabel přísný,myslím si že ten kabel je výborný,ale Kimber do mé sestavy lépe zappadá ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Repro kabel

Příspěvek od pajuna »

no jo :crazy: . Me zmatnul dotaz ML,...my jsme to uz za vice nez rok zapomneli! Mas pravdu , je to tam od tebe nahore, jen jsme to nevyrolovali ~x(
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Repro kabel

Příspěvek od aretax »

pasul píše:Já se nikdy žádné změně nebráním. Momentálně ale řeším důležitější věc než kabely.

U reprokabelu jsem si jistý, že použiji nějakou špičkovou měď. Měl jsem tady Acoustic Revive v čisté mědi. Možností je mnoho. Ale budu hledal u Audioquestu.To stříbro by už bylo moc k mým monoblokům Mark Levinson. A jeden špičkový stříbrný reprokabel jsem měl. Neprodával bych ho, kdyby bylo v plánu, že zůstane.

Osobně si myslím, že kabely by měly být k řešení až na konci. Je fakt, že já měl hotovo a bohužel došlo na reprosoustavy. A to samozřejmě mění naprosto vše.
Keď som si všimol zostavu - monobloky ML, rád by som dal do pozornosti kábel XLO Signature. Aj ja som mal predčasom koncák ML (charakter zvuku je u ML modeloch podobný) a tento kábel mi veľmi pasoval. Aj cenovo je ešte prijateľný. Na môj vkus bol zosilovač mierne ostrejší a tento kábel ho zjemnil, pritom nepotlačil ani výšky, ani stredy. Hlavne basy boli hlboké a rýchle. Navyše sa mi otvoril priestor. Sú aj 2 vyššie modely, XLO Unlimited a XLO limited. Ten najvyšší som skúšal tiež (cenovo približne ako Krautwire ORG) ale to bola naozaj lahôdka. Na Slovensku ich predáva: www.ketos.sk a dá sa s nimi dohodnúť aj na zapožičaní. Ich nevýhodou je, že sú veľmi tvrdé a neohybné. Cenník je na uvedenej web stránke.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět