Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

davidsound píše:Méně zkušení kolegové, legrační opravdu. Dulezite je naslouchat hodne zkušeným menicum pojistek a koncovek. Přeji vice vyzivných temat :D
S tím souhlasím.
Doporučuji se věnovat důležitějším problémům než jsou "kabeli", pojistky atp.
Například akustice, ta je cca o 20 000% důležitěší ;)
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od sekal »

Vlado222 píše:Vyktor nenechaj sa vyprovokovať.
Souhlasým s týmto názorem a dodávám : Vyktore, nenechej se viprovokovat a y nadále buď nekompromysný vůčy takovím rozkladním jedyncům, jako je Odar, Davydhyghend, Basstl, Sekal a BVa. Nemazly se s nymi a jakíkolyv, byť jen lehce oponujýcý přýspěvek, bez pardonu přesuň do septyku. Nechť sy tyto jedyncy konečně uvědomý, že kdo nejde s tebou, Vladkem222, Dyeterem B., Aretaxem a dalšýmy zasloužylímy členi H-E strani, jde proty vám. Závěrem bich jyž jen zvolal : Na množstvý nehleď a nepřátel se nelekej ! Čest prácy !
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

Basstl píše:Řeknu to asi takhle:
Až definitivně vyřeším reprobedny, železo a hlavně akustiku a pokud se budu hodně nudit, tak možná přijdou na řadu "důležité" úpravy, jako jsou pojistky.
Dost ale pochybuju, žo to někdy nastane... :D
Vliv pojistek, sítového přívodu a sítového rušení osobně dnes řeším hned při návrhu zesilovače a patří tam i rušení usměrňovacího můstku v samotném zesilovači, jen tak to pak při různých změnách není slyšet.

Postavit něco zdánlivě kvalitního a tím i drahého, pak to prohlásit za nedostatečné a dále to komplikovaně upravovat a vylepšovat mi připadá trochu nerozumné, to se dá dělat u něčeho co již vlastním a moc na tom nezměním, při plánování do budoucnosti, musím plánovat a ne zmateně zkoušet a laborovat.

Abych všechny tyto vlivy maximálně potlačil, musí být pojistka jen v síťovém přívodu, kde musí být i síťový filtr, včetně potlačení stejnosměrné složky sítě, za můstkem musí být další filtr, který dostatečně odstraní les harmonických můstkem vytvořený. Je velká škoda, že takto nejsou konstruovány ani ty nejdražší přístroje.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Federmann píše: Vliv pojistek, sítového přívodu a sítového rušení osobně dnes řeším hned při návrhu zesilovače a patří tam i rušení usměrňovacího můstku v samotném zesilovači, jen tak to pak při různých změnách není slyšet.
Pokud to měl i ten zesilovač na AKELu, tak to evidentně moc nepomohlo... =))
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

Basstl píše:
Federmann píše: Vliv pojistek, sítového přívodu a sítového rušení osobně dnes řeším hned při návrhu zesilovače a patří tam i rušení usměrňovacího můstku v samotném zesilovači, jen tak to pak při různých změnách není slyšet.
Pokud to měl i ten zesilovač na AKELu, tak to evidentně moc nepomohlo... =))
Basstl píše: Jestliže to nebyl slepý test, tak je to o ničem.
Psychoakustika je sviňa... :D
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od sekal »

Je zajímavé, že ani jeden ze zdejších zlatouchých hifikosmonautů se neúčastnil nedávného poslech. testu PMA, jehož cílem bylo prověřit schopnost subjektivní detekce nelineárního a lineárního zkreslení. Přesto nás tady tito lidé, kteří mají až panickou hrůzu z absolvování skutečného slepého testu [metoda A/B/(X)], opakovaně přesvědčují o svých mimořádných sluchových schopnostech. Je vůbec možné brát názory takových lidí vážně ? Zejména, jde-li o "závažná" témata typu special platin. pojistka, cerabally apod. ? Odpovím si sám - pro příčetného člověka NE..

Co se týče podpory těchto nesmyslů ze strany Mr. Federmanna, jde jednoznačně o komerčně motivované stanovisko. Pan učitel se domnívá, že bude-li dostatečně servilní a poskytne-li podporu všem těmto (z inženýrského hlediska) absurditám, udělá zde možná i nějaký ten kšeft. V tomto dosti naivním předpokladu se však naprosto mýlí, neboť ten jeho polotovar HQQF si tady (ani jinde) nikdo nekoupí..
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Opět se přesouvají příspěvky, které se někomu nehodí do krámu... :thumbdown:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od jimmi »

Basstl

Sekal

Federmann

Nič konketne , žiadna vaša reálna skusenosť som sa od mojej otázky od Vás nedozvedel, ved kupte kvalitné poistky , zapojte a popíšte zvuk. O:-)
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

co se chceš dozvědět?
Až někdo uspořádá pořádný, slepý A/B/X test, tak to bude mít nějakou vypovídací hodnotu.
Do té doby nemůžu brát názory hifikosmonautů vážně.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od bigjoe »

Až někdo uspořádá pořádný, slepý A/B/X test, tak to bude mít nějakou vypovídací hodnotu.
Do té doby nemůžu brát názory hifikosmonautů vážně.

Po nějaké době jsem sem zabloudil a niiic se nezměnilo. Zase štěkaj jen ti s krátkým řetězem. Koloběh života se nezastaví.
Já patřím taky k těm, kteří pojistky vyměnili (zesík + CD), tedy jsem taky hifikosmonaut. U mě to byl tak radikální rozdíl, že dělat slepý test je naprostá kravina. Ať si ho dělají ti co nevěří !!! Když čtu ty kecy pacientů, kteří to nikdy nezkusili a podle sešítku ze šesté třídy je jim jasné, že to nemůže mít takový vliv, tak nechápu, proč by vám, kteří jediní znáte pravdu měl někdo něco dokazovat. Mně je naprosto ukradený, jestli tomu věříte, nebo ne. A jestli to nechcete vyzkoušet, tak je to jen vaše věc - a my vás klidně necháme ve vaší nevědomosti :thumbdown: .
A jestli my jsme hifikosmonauti, tak potom vy tři (nebo čtyři ?) jste HIFIKONIÁŠOVÉ :lol:.
A věřte tomu, že jako si vy ťukáte na hlavu, když čtete o našich zkušenost, tak si my ťukáme na hlavu, když čteme ty vaše TEORIE. Takže jsme si kvit.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
DD

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od DD »

...kde ma pravdu kazdy, slepy pokus je len strata casu..
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Pokud by si někdo z vás chytrolínů udělal pořádný slepý test, tak zjistíte, že rozdíly, které popisujete jako obrovské, tam najednou nejsou, nebo jsou naprosto zanedbatelné.
Ve slepém testu je náročné od sebe odlišit 2 zesilovače. Nemůžu tedy pochopit, jak můžete slyšet obrovskou změnu, po výměně pojistky... :thumbdown:
Pokud to neporovnáte korektně, tak v nevědomosti žijete vy.
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

2 bigjoe
Ak by si vybral pôvodnú poistku, očistil jej kontakty, rovnako očistil a napružil kontakty poistkového držiaka, dal poistku nazad,tak by bol "rozdiel" 100% väčší.
Když čtu ty kecy pacientů, kteří to nikdy nezkusili a podle sešítku ze šesté třídy je jim jasné, že to nemůže mít takový vliv
Srandista, 25 rokov sa živím návrhom a výrobou zosilňovačov, skúsil som to asi 1000x, aj meral aj počúval. Rozdiely sú v iných "detailoch", nie v 2cm drátku v poistke. Je to kravina na n-tú..Asi si v tej šiestej triede hodne absentoval... A ak ti výmena poistky zmení zvuk , tak ten prístroj vyhoď, je to šunt...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Vlado222 »

Basstl píše:Pokud by si někdo z vás chytrolínů udělal pořádný slepý test, tak zjistíte, že rozdíly, které popisujete jako obrovské, tam najednou nejsou, nebo jsou naprosto zanedbatelné....
Bastl Ty si si ten slepý test s poistkami spravil? Alebo len kvákaš o niečom čo si nevyskúšal? :thumbdown:
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

Vlado222 píše:
Basstl píše:Pokud by si někdo z vás chytrolínů udělal pořádný slepý test, tak zjistíte, že rozdíly, které popisujete jako obrovské, tam najednou nejsou, nebo jsou naprosto zanedbatelné....
Bastl Ty si si ten slepý test s poistkami spravil? Alebo len kvákaš o niečom čo si nevyskúšal? :thumbdown:
On si třeba udelal test se zesilovaci, proto ti to rika ze. Ve slepých testech je problém poznat hires od MP3. Sám jsem si to vyzkoušel. A spoustu jiných. Tyhle ptákoviny můžete říkat svým deckam nebo zkušeným superhighendistum na tomhle fóru. To jo
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Vlado222 »

Ok. Aké železo testoval? Na akých búdach? S akými káblami to mal prepojené?
Ak to testoval na nejakých hnojačkách tak sa nečudujem že test dopadol ako dopadol.
Naposledy upravil(a) Vlado222 dne 24 lis 2014 10:08, celkem upraveno 1 x.
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

Vlado222 píše:Ok. Aké železo testoval? Na akých búdach? S akými káblami to mal prepojené.
Ak to testoval na nejakých hnojačkách tak sa nečudujem že test dopadol ako dopadol.
Jasně. Řekl bych ze mel jezevčíka AIWA.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Vlado222 »

Toho mám doma ja. Preto ho mám aj ako Avatar. :smile: Nehovorím že predražený super High end je to jediné, ale ak majú byť testy seriozne, tak by testované komponenty mali byť kvalitné.
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Vlado222 píše:Ok. Aké železo testoval? Na akých búdach? S akými káblami to mal prepojené?
Ak to testoval na nejakých hnojačkách tak sa nečudujem že test dopadol ako dopadol.
Slepých testů jsem za posledních 5 let absolvoval hodně.
Nemyslím si, že by ani v jednom případě aparatura nebyla kvalitní.
Občas je problém od sebe rozlišit 2 různé DACy, zesilovače nebo jiný HV, pokud jsou podobné kategorie.
Dokonce jsem se zůčastnil i testu kabelů. (s minimálními rozdíly).
Testu pojistek jsem se nezůčastnil, protože cituji "Je to kravina na n-tú".
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od bigjoe »

Dobře, tak je to kravina (pro vás). Ale nemyslíte si, že ty davy :thumbup: lidí, kteří se o tomto přesvědčili a chtějí si o tom popovídat nemají právo si o tom popovídat v klidu, bez napadání :ymdevil: a urážení 3:-O .
Vždyť jsem vám to už psal. Vy 3 (možná 4), pro které je Hifi koukání na displej měřáku (aby poznal jak to hraje) si založte vlákno s touto tématikou a já si myslím, že vás tam nebude nikdo napadat, dokonce si myslím, že to vlákno ani nebude nikdo číst, ale to vy asi víte, tak musíte onanovat tam, kde vás nechtějí :lol: . Vyžívejte se v tom co vás baví a o čem jste přesvědčeni, přece musí být jasné už i vám, že o tuto vaši péči fakt nikdo nestojí.
Prostě žij a nech žít (to už vám taky někdo psal).
Tož sbohom.
P.s. doufám, že je všem jasné, že to píšu s nadsázkou. I mně je jasný, že bez měření to nejde, aspoň některého. Ale už se okolo Hifi pohybuju moc dlouho, abych nevěřil tomu co slyším. Jsou to desítky let (40 ?), kdy jsem si v zahraničním časopise přečetl, že technici při testování a přeměřování nechápou, jak je možné, že přístroj, který má perfektní naměřené hodnoty - hraje hůř než jiný (teoreticky méně dokonalý). Jenomže to bylo v zahraničí a tam se asi nestydí přiznat, že si s něčím nevědí rady, nebo to neumějí vysvětlit.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Dieter Burmester »

bigjoe: jako obvykle :thumbup:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od sekal »

bigjoe píše:..Vy 3 (možná 4), pro které je Hifi koukání na displej měřáku (aby poznal jak to hraje)..
To tady nikdo nikdy nenapsal.[-x Přestaň si vymýšlet ! :roll: Poslech (resp. subj. vnímaný charakter zvuku) je samozřejmě stejně důležitý, jako objektivní kvalita přístroje. Nicméně při současných možnostech, tj. součástkové základně, zjednodušení měření (díky vývoji v oblasti IT) musí být objektivní parametry přístroje vždy dobré. Toto platí zejména pro oblast High Endu, neboť tam se nelze na nic vymlouvat !! A že je možné vyrobit přístroje, které dobře hrají a vykazují i slušná měření lze doložit na několika značkách, jako např. Accuphase, Bryston, Boulder, Parasound, Solution, Spectral a další. Takže propříště bych prosil o věcnou argumentaci a ne o demagogii..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od adrian »

To Sekal :
Dufam,ze mas jeden z nich doma... :mrgreen:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Dieter Burmester »

adrian píše:To Sekal :
Dufam,ze mas jeden z nich doma... :mrgreen:
=)) =)) =))
Dieter Burmester
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

bigjoe: jako obvykle :thumbdown:
bigjoe píše: Vždyť jsem vám to už psal. Vy 3 (možná 4), pro které je Hifi koukání na displej měřáku (aby poznal jak to hraje)
Nikdo tu nic takovýho nepíše.
Chtěl jsem jen korektní slepý A/B/X test, kterýho se bojíte jako čert kříže.
Mohli by jste totiž zjistit, že ty vaše předražený pojistky, cerebally, podložky pod kabely a další snake oil, nefungují.
B.V. tu někde napsal, že pokud někdo ve slepém testu s přesností nad 90% pozná výměnu pojistky, tak mu věnuje zesilovač.
Takovýho testu bych se rád zůčastnil. :D

Osobně jsem se zůčastnil testu, kde jeden "zasloužilý" hifista, aniž by věděl co se přehodilo, začal květnatě popisovat rozdíly.
O to větší šok potom začil, když zjistil, že k žádný výměně čehokoliv nedošlo. :D
bigjoe píše: P.s. doufám, že je všem jasné, že to píšu s nadsázkou. I mně je jasný, že bez měření to nejde, aspoň některého. Ale už se okolo Hifi pohybuju moc dlouho, abych nevěřil tomu co slyším. Jsou to desítky let (40 ?), kdy jsem si v zahraničním časopise přečetl, že technici při testování a přeměřování nechápou, jak je možné, že přístroj, který má perfektní naměřené hodnoty - hraje hůř než jiný (teoreticky méně dokonalý). Jenomže to bylo v zahraničí a tam se asi nestydí přiznat, že si s něčím nevědí rady, nebo to neumějí vysvětlit.
Po 40letých zkušenostech bys mohl vědět, že 90% toho, co napíšou v nějakým časopisu, je jenom zaplacená recenze.
Ne vždy, co se na 1. poslech zdá lepší, je ve skutečnosti lepší...

Burmester: umíš i něco jinýho, než se jen přiblble posmívat? :thumbdown:
Jestli nemáš žádnou věcnou připomínku, tak radši nic nepiš.
aretax
Příspěvky: 3080
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

bigjoe píše:Dobře, tak je to kravina (pro vás). Ale nemyslíte si, že ty davy :thumbup: lidí, kteří se o tomto přesvědčili a chtějí si o tom popovídat nemají právo si o tom popovídat v klidu, bez napadání :ymdevil: a urážení 3:-O .
Vždyť jsem vám to už psal. Vy 3 (možná 4), pro které je Hifi koukání na displej měřáku (aby poznal jak to hraje) si založte vlákno s touto tématikou a já si myslím, že vás tam nebude nikdo napadat, dokonce si myslím, že to vlákno ani nebude nikdo číst, ale to vy asi víte, tak musíte onanovat tam, kde vás nechtějí :lol: . Vyžívejte se v tom co vás baví a o čem jste přesvědčeni, přece musí být jasné už i vám, že o tuto vaši péči fakt nikdo nestojí.
Prostě žij a nech žít (to už vám taky někdo psal).
Tož sbohom.
P.s. doufám, že je všem jasné, že to píšu s nadsázkou. I mně je jasný, že bez měření to nejde, aspoň některého. Ale už se okolo Hifi pohybuju moc dlouho, abych nevěřil tomu co slyším. Jsou to desítky let (40 ?), kdy jsem si v zahraničním časopise přečetl, že technici při testování a přeměřování nechápou, jak je možné, že přístroj, který má perfektní naměřené hodnoty - hraje hůř než jiný (teoreticky méně dokonalý). Jenomže to bylo v zahraničí a tam se asi nestydí přiznat, že si s něčím nevědí rady, nebo to neumějí vysvětlit.
Lepšie sa to nedalo ani napísať. :clap: :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Vlado222 píše:Ok. Aké železo testoval? Na akých búdach? S akými káblami to mal prepojené?
Ak to testoval na nejakých hnojačkách tak sa nečudujem že test dopadol ako dopadol.
Kto alebo ako sa určí že test má nejakú vypovedaciu hodnotu? Kto určí že ten či onen prístroj už nie je hnojačka? Alebo naopak, keď budem počuť zmenu kábla (alebo dokonca poistky) už nemám hnojačku?? Zaujímavé že si nespomenul posluchovku, či v nej má niekto aspoň bordel ako akustickú úpravu. Alebo má bedne na plávajúcej podlahe, za nimi prázdne kúty, medzi nimi sklenený stolík. Alebo bedne pri stene, sedačku pri druhej stene a v skrinke medzi bedňami výstavku kryštáľových pohárov......
P.S.: Toto je správny test?
http://www.hifi-voice.com/component/con ... n-701.html
Koncák za 3 milióny testovaný na bedničkách za 73 tisíc?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Dieter Burmester »

Burmester: umíš i něco jinýho, než se jen přiblble posmívat? :thumbdown:
Jestli nemáš žádnou věcnou připomínku, tak radši nic nepiš.
Mám. Velkému Džouovi patří :thumbup:
Dieter Burmester
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Za to, že se 40let nic nenaučil? :thumbup:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od sekal »

adrian píše:To Sekal : Dufam,ze mas jeden z nich doma...
Ne. Po zralé úvaze jsem zvolil stroj od zn. Leben, neboť produkce této firmy je etalonem ve všech myslitelných posuzovaných oblastech. Zejména zpracování a použité materiály jsou zde na špičkové úrovni. Letování přístrojů je prováděno speciální patentovanou technologií, kterou výrobce označuje akronymem QSLTM (rozuměj quick soldering of large tin massifs). Na základě dlouholetého výzkumu došli vývojoví pracovníci fy. Leben totiž k závěru, že přenos el. signálu je tím lepší, čím více je na spoj použito cínu. V tomto smyslu jsou i kompletovány přístroje samotné, kdy specielně vyškolené pracovnice letují kontakty způsobem squat here, squat there, čímž je dosaženo zmíněné enormně vysoké vodivosti spojů. Nahlédnete-li dovnitř přístroje, působí výsledek tohoto způsobu pájení nad to ještě velmi esteticky. Pokud jde o zvuk, i zde je vše dokonalé. Zejména podání nízkých kmitočtů je vzorové, a při reprodukci je možno slyšet basy i tam, kde přístroje jiných značek jen mlčí.. Zkrátka s pořízeným zesilovačem jsem spokojen a neměnil bych..:thumbup:
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

Vážení (bigjoe, DB, aretax, adrian..), počúvajte si čo chcete, verte čomu chcete, majte si aké chcete pocity a sluchové preludy, len preboha netvrďte, že počujete a ste schopní identifikovať sluchom zámenu normálnej , kvalitnej sieťovej poistky na normálne konštruovanom prístroji (zosilňovači) za nejaký pozlátený "prd", ktorý zázračne zmení zvuk... Však si takú poistku dajte na vstup do baráku, aj chladnička bude lepšie chladiť, lepšie vyperiete , aj televízor bude okamžite "fullHD" :D ..Takýto zázrak odporuje všetkým poznatkom súčasnej vedy, nikto to nikdy nedoložil (okrem slaboduchých kecov o "kvantovom ošetrení" takýchto poistiek napätím 2megavolty , tými bol asi "ošetrený" autor takých blábolov) nijakým objektívnym dôkazom, len tirádami bez vecného obsahu. Funkcia poistky je zohriať sa prechodom nadmerného prúdu tak, aby sa prerušila, preto musí mať odpor a tavné vlastnosti zodpovedajúce požadovanej fukcii. A je jedno, či napr. odpor s hodnotou 1ohm má pozlátené vývody alebo nie, prechádzajúci prúd to nevidí, len naivný laik...Je veľmi smutné a nepochopiteľné, ak ľudia, ktorí majú (prepokladám) slušné vzdelanie v inom odbore, sú schopní a ochotní uveriť bludom a nezmyslom a 3:-O ..Je to ako keď si v minulosti niekto namontoval športový volant alebo si dal kožený poťah z Tuzexu na volant embéčky, a tvrdil, že to jazdí o 50km rýchlejšie a má menšiu spotrebu.. x_x .
V tom vlákne o poistkách, odkiaľ môj príspevok admin "operatívne" presunul sem, som napísal" nenechajte sa rušiť v debate", ale vy ste sa presťahovali sem (citujem DB) "onanovať a semeniť", pretože žiadne vecné , faktami odložené argumenty nemáte, len sluchové halucinácie (aj keď im veríte, nie je to nič iné), ale chcete mať "pravdu".
Zmena zvuku je totiž nutne sprevádzaná zmenou signálu, ktorý ho "nesie", a toto sa dá zmerať, aj keď netušíte ako. Ak sa nezmení signál, nezmení sa ani zvuk, len tá "hmota" medzi ušami vám dá iný výsledok, napríklad aj na základe známej ceny poistky, však 50EUR musí počuť každý..,. Preto sa subjektivisti zarputilo bránia nejakému serióznemu slepému testu ( čo nie je to isté, ako blažené zavretie očí s povzdychom "ale mi to hrá".)
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

BV: :thumbup:
To by si měli výše zmínění a všichni hifikosmonauti obecně, číst povinně každý večer nejmíň 3x.
Možná by si za 40 let uvědomili, že to není jen o pocitech a emocích... :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Dieter Burmester »

Basstl píše:Za to, že se 40let nic nenaučil? :thumbup:
On se naucil. Ale tobe nebude stacit ani 140 let :thumbup:
Dieter Burmester
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Já na rozdíl od něj mám vlastní názor.
Neřídím se testy v časopisech, ani momentálními pocity a emocemi.
Když si chci něco otestovat, tak jedině ve slepým testu, několikrát za sebou a minimálně ve třech posluchačích.
Proto taky nevěřím ve snake oil...
DD

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od DD »

s prihliadnutim na siroky zaber threadu pridavam odkaz na stranku, kde si mozete urobit online zopar usnych blind testov... zvacsa ide o omnoho vacsie nuansy ako je mozne teoreticky dosiahnut vymenou poistky - cize najskor toto a ti najlepsi sa potom mozu zucastnit skutocneho fuse-testu :cool:

http://www.audiocheck.net/blindtests_index.php

p.s. nezabudnite sa pochvalit vysledkom (ja sa radsej nebudem) :oops:
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Stejně je sranda, že se vždy nejvíc řeší ty největší pí... , ale to opravdu důležitý zajímá málokoho. :D
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

Buřtmistře a ty jen bubláš a bubláš jak holá pr.del v mýdlové vodě.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Dieter Burmester »

S tim jsem ale naprosto spokojen :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Mark Levinson »

bigjoe píše:Dobře, tak je to kravina (pro vás). Ale nemyslíte si, že ty davy :thumbup: lidí, kteří se o tomto přesvědčili a chtějí si o tom popovídat nemají právo si o tom popovídat v klidu, bez napadání :ymdevil: a urážení 3:-O .
Pepo :thumbup:,
přesně o tohle mi celou dobu jde a někteří jedinci to nemohou stále pochopit.
Basstle, Sekale, Odare, BVA atd. prosím Vás nechte už toho Trollování, vždyť je to furt do kola. Vyjádřete svůj názor (ostatně to už jste každý udělali několikrát) to je v pořádku, ale respektujte, že ti lidé si chtějí popovídat o svých zkušenostech.

Pepo, please vezmi toho moderátora :-c
Mark Levinson
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

ML
Jake trollovani. Přečti si nekde co to znamena než to slovo začneš používat. A mimochodem v jakem ze to vlastne vlakně se nacházíme :crazy:
Odpovědět