High End Slovakia 2012

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
bertram

High End Slovakia 2012

Příspěvek od bertram »

Nuž neviem , aj niektoré vlákna tu napovedajú , že sa chystá HES 2012 a už sa chystajú aj sekundárne akcie , ale stále som si nevšimol,
že by niekto zval pozrieť si aj na Slovensku výstavu HES 2012.

Možno je to aj tým , že minulý rok bol vzhladom k prezentáciam úplný najslabší a nenapravila to ani prezentácia repro ANTE , ktorá skôr
pôsobila negatívne , ako pozitívne.Prezentácia zvyšku až na niektoré svetlé výnimky , bola velmi slabá.Ako to sledujem , tohto roku by sa
chcela výstava ukázať v lepšom svetle. A to aj rozšírením vystavných priestorov a zlepšením prezentácii a ako aj rozšírením vystavovatelov.

Myslím , že zárukov vysokéj kvality bude hlavný partner ACON Profesional , ktorého produkty mali vždy vysokú kvalitu a budú prezentovať aj
svoj najnovší produkt aktívne reproduktory Acon Ultima - X. Vela napovedajú aj predbežné vyhlásenia predajcov a distribútorov.Tak som
naozaj velmi zvedavý , čo tohto roka predvedú. Rád by som spojil hlavnú výstavu s niektorými akciami , ktoré budú bežať súbežne s výstavou.

http://www.highendslovakia.sk/stranka/1 ... -2012.html
bertram

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od bertram »

Keď som toto vlákno založil , tak by som niečo ešte dodal k súbežne idúcim akciam HES 2012. Myslím , že výborne bude v sobotu
večer v priestoroch fy. KETOS , ktorá oslavuje svoje druhé desaťročie života a môže tam byť výborná atmosféra .

V nedelu , znovu , okrem výstavy , prezentácia VMAudio a SPAudio a Kilbru - oddelovacie trafo , filter , predlžovačky.

Možno sa vydarí velmi pekný predlžený víkend.

Ja určite idem , už sa teším.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od lubin »

20.10 jedu přes Brno do BA. Dvě místa volná.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Nejsou nějaké informace případně fotky z výstavy v Bratislavě?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od lubin »

V sobotu jsme vyjeli společně s Michalem (MMM) a kamarádem Martinem na HiEnd Slovakia 2012 do prosluněné Bratislavy.
Mimo to, že mě Michal vylil do auta kečup a dostal jsem vynadáno od obou za za vysokou spotřebu mého TSI, vše probíhalo hladce a byl to zkrátka příjemný den.
Na výstavě poměrně málo lidí, žádné zácpy či tlačenice, fungovaly všechny výtahy a výstava probíhala ve dvou hotelích zároveň. Hotely byly od sebe vzdáleny opravdu kousek, takže jsme přebíhali jen v krátkém rukávu, což nám dovolilo i krásné počasí.

Fotografie musí vložit někdo jiný, mě se nechtělo fotit a tak jen krátké info o tom, co mě zaujalo.

1) Acon Ultima X- aktivní repro...při prvním nakouknutí ostrý zvuk, při dalším návratu vše OK (jiná skladba i CD).
Ze zvuku byla cítit autorita a "realističnost". Rychlost lamp na středech a výškách dodávala hodně vzduchu v reprodukci. Výrobek jako takový je nádherný. Dobrý zvuk

2) Tesla Muzeum :smile: to se musí vidět a slyšet. Nostalgie naservírovaná na podnosech. Mňamka.

3) Devialet...velký dynamický zvuk, dva zesy zapojené do můstku. Dobrý zvuk.

4) ProJect...hrála tuším RPM 9.2 na Dynaudiích...zesík si nepamatuji. Příjemný menší zvuk. Analogovost, hřejivé pohlazení do malého pokojíku v panelovém domě.

5) Solfegio...na lampáčích od Luny...příjemné, hluboké.

6) Burmester+Tannoy DC10- pro mě jeden z nejlepších zvuků výstavy. Jemnost, ladnost, hloubka prostoru. Vyvážené.

7) Platan - ukázka Avalonů napojených na konce JR s pulzním zdrojem a k tomu sub Velodyne. Bez chyby. Dobrý zvuk.

8) Irison...B.M.C v přítomnosti majitele firmy na stejnojmenných repro. Ostřejší ale výrazně dynamický zvuk hraničící s realitou. Po připojení GamuT referenční soustavy zmizela ostrost. Velmi dobrý zvuk. Jeden z nejlepších.

9) 15 min. pěšky od obou hotelů poslech komponentů od SPAudio, Checka (repro) a Bubuxina (Kilbru Power). Velmi dobrý zvuk. V sobotní Bratislavě rozhodně nadprůměrný. Všechny výrobky lze porovnat s dvojnásobně drahou konkurencí. V případě koncáku A400 při využití velmi dobrého zbytku řetězce lze pomýšlet kvalitativně hodně vysoko.

Výrobky , které mě nezaujaly, nebo sestavy, které tentokrát zklamaly nebudu popisovat. Co dodat.... Maličko mě zamrzelo, že letos to každej poměrně "solil", v některých expozicích to hrálo chvilkama tak nahlas, že jsem to vzdal :D
Každému, kdo na výstavě nebyl, doporučuji alespoň jednou za dva roky navštívit a rozšířit si tak obzory... ;)

Snad někdo po mě napíše detailnější reportáž a příjde i s nějakým fotem..... :D

L.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od Dieter Burmester »

tesla muzeum :cool:

Obrázek
Dieter Burmester
bertram

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od bertram »

Mal som pekne pripravený predlžený víkend v Ba , ale ako to už býva nevyšlo mi to . Na HE BA 2012 som dorazil v sobotu na poslednú
chvilu , okolo 16 00 hod.Aby som všetko prešiel , tak som prezentácie pozeral a počúval v behu. Ale aj pri tom behu ma niektoré zaujali
viac , kde som spomalil.
Velmi ma prekvapila prezentácia reprosústav Solfiego , velmi pohodový zvuk , nič tam nechýbalo a spolu s retro dizajnom sa mi to velmi
páčilo . Chytala ma tam nostalgia 80-ich rokov.
Dosť som sa zdržal aj v salóne IRYSON. Velkolepá prezentácia komponentov B.M.C., GamuT a repro GamuT El Superiores. Celý reťazec od
GamuT hral excelentne s velkou dynamikou a priestorom. Tu som si zakúpil aj niekolko CD.
Potom som sa venoval už len prezentácie fy ASTER a ich najnovšiemu produktu , aktívnym repro Acon Ultima X .Pre mňa určite najlepší zvuk
výstavy. To treba naozaj počuť. Je tam vela možností nastavení vstavaných zosilovačov, na každé pásmo zvlášť. Je to prekrásny výrobok a jeho
velkoleposť spolu s excelentným zvukom spolu naozal ladia. Velmi ma zaujala povrchová úprava repro.Bola to nejaká mapovitá patina bez
vrchného lakovania.Boli velmi drsné a pritom vyzerali velmi luxusne.
Mal so zarezervovaný aj posluch SP Audio , ale ospravedlnil som sa.

Na rýchlo som ešte zavítal do fy KETOS na ich oslaveninovú párty , výborné jedlo , atmosféra a zábava . Škoda ,že to bolo všetko v behu a musel
som bežať ďaléj.
bertram

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od bertram »

Kedže tu nik neprispieva , kamaráti a známi , ktorý tam boli ma troška zaskočili. Nuž neviem , či sme čím ďaléj náročnejší , alebo
nevieme vystavovať.Aj keď niekde by som oponoval , ale kedže som to len prebehol a niekde sa dlhšie zdržal , neviem ani subjektívne
niektoré prezentácie posúdiť.
Stále len kritika , až na niektoré prezentácie.A možno v tom je ten problém , nevieme prezentovať a ukázať sa v najlepšom svetle.
Typickým príkladom je NISEL. Velká miestnosť , velmi drahé komponenty a výsledný dojem -nula. Po usadení sa do posluchových miest,
žiadna prezentácia , komponenty , ako by ich tam len pred chvílkou niekto položil.Proste skladisko komponentov.Nuž neviem , či sa takto
prezentujú niektoré komponenty , po vyjadrení majitela , niektoré kombinácie tu skúšajú prvý krát

Tak asi nejako to vyzeralo aj v niektorých ďalších prezentáciach. Niektorý sa prezentovali len cenami , hlavne tými , čo tlačili do kolien,
niekde chceli ukázať , ako to naozaj hrá.

Čo bolo asi najviac na smiech a čo som si za tu chvilu všimol , bola burza. Jeden či dvaja s ponukou.....?

HE BA ostane asi aj naďalej velmi kontroverzná, vela ludí sa snaží , ale aj napriek tomu záujem svedčí o tom , že to ide s kopca.

Napriek všetkým týmto problémom mi vychádza z tejto výstavy , ako víťaz KETOS. Napriek maléj výstavke na HE BA 2012 , vo svojom sídle
prezentovali a oslavovali. A to mnohým to dalo viac , ako celá výstava HE BA 2012.Vedeli sa prezentovať a to je viac , ako navoziť kopu komponentov. :thumbup:
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od Zalán Schuster »

Pridam tiez svoje fotky z vystavy High-End Slovakia 2012, kde som bol v ramci moznosti akusticky upravit miestnost "Hron" v Austria Trend hotel.

Velmi zaujimava debata bola s konstrukterom B.M.C. Audio s Carlosom Candeiasom.
Hovoril o reproduktoroch B.M.C. Audio Arcadia. Ma dipolarnu konstrukciu. Aj zadu su umiestnene rovnake reproduktory ako v predu. Reprobox je robene z keramie a vyhybka je umiestnene mimo reproboxu. (ta mala krabicka vedla reproduktora)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od Zdeny »

Kuwa, nemá být náhodou reklama zpoplatněná??!!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od lubin »

Zdeny píše:Kuwa, nemá být náhodou reklama zpoplatněná??!!
:D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky všem za informace z výstavy :thumbup:.
I když se člověk na každou výstavu nedostane, tak díky fotoreportáži a komentáři je alespoň trochu v obraze.
Mark Levinson
bertram

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od bertram »

Napadla ma jedna myšlienka ohladom HES 2012. Nebolo by lepšie zorganizovať Tour HES po štúdiach? Väčšina vystavovatelov je aj tak
z Bratislavy a jeho okolia. Vo vlastných priestoroch , každý dokáže lepšie sa prezentovať. Odpadnú náklady na prenájom miestností a
hlavne pracné navážanie komponentou do hotelov v určitý čas a zas späť. Každy sa snaží a výsledok nie vždy zodpovedá vynaloženému
úsiliu a peniazom.

Slovensko je velmi malé a celý predaj a skoro všetky štúdia sú v BA a jeho širšom okolí.A kto má záujem niečo prezentovať aj s iných
kútov, či krajín , tak to vie z organizovať aj teraz . Príkladom je prezentácia VMaudio a PSaudio v súkromných priestoroch.

Možno ,že by to bola lepšia cesta .
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od vanadoo »

V podstate takejto myslienky sa niektore studia aj drzia, vid napr. akcie Ketosu... . Avsak tu si dovolim pochybovat ci by samotne studio zdrzalo tolko navstevnikov naraz. V neposlednom rade SPaudio a VMAudio nepredavaju svoje vyrobky prostrednictvom studii, takze v takomto pripade by sa nemohli niektori vyrobcovia ani len prezentovat.
bertram

Re: High End Slovakia 2012

Příspěvek od bertram »

Ale SP a VM audio sa tak chovajú , chcú predávať a načo by to potom robili? Aj keď ponúkajú len úzky okruh vlastných výrobkov.

Ja si nemyslím ,že by to štúdia nezvládli, len to treba zorganizovať. Možno by nebolo tolko návštevníkov , ale dovolím si tvrdiť,
že by bola kvalitnejšia prezentácia .

Tak napríklad minulí rok NISEL , vystavoval vo vlastných priestoroch a bolo to super. Teraz som tu tlmočil na ich stranu kritiku
od mojich kamarátov na ich tohtoročnú prezentáciu , ktorá ich stála určite vela peňazí a úsilia a nemalo to takú odozvu , ako keď
vystavovali na HES 2011 vo vlastných priestoroch .

Potom chceme všetci hodnotiť zvuk , čo sa už len na takéjto výstave sa dá hodnotiť , samá vrava ,pohyb , hluk . Improvizované
podmienky - improvizovaný zvuk.

Potom si všetci niečo myslíme a myslíme že toto asi hralo dobre a toto zle. Tak hodnotíme výstavný zvuk. Aj ja!
Odpovědět