Koncový zesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Zdravím, jaký byste mi doporučili kvalitní koncák ve třídě A kolem 30 tisíc, diy nebo druhá ruka. Nemám rozhled. Díky za tipy.

A ještě by mě zajímalo ze zvědavosti co si myslíte o zesilovačích First Watt (od Nelson Pass)?
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
monte

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od monte »

Moc se nestresuj a vem zvuk od podlahy :thumbup: http://www.navratilaudio.cz/pr_primaluna.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DD

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od DD »

knopi - do 30k sa da zohnat napr. Aleph 3 z druhej ruky a nemusis nic bastlit :cool:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od lubin »

Jo Knopi, to je ten název Passe....:), jak jsem si nemohl vzpomenou v SZ :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pass Aleph 3 se někde poslední dobou objevil za velmi krásnou cenu, ale! Trvalý odběr je skoro 200W-teplo, nezbytně potřebuje opravdu dobré řízení- kvalitní, čistý a pevný předzesilovač.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Tony »

V minulosti som mal monobloky Pass Aleph O
Kúrili statočne, elektromer sa točil ako divý a keď som ich vypol,
praskali pri chladnutí ako staré kamna :smile:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Zdeny »

Tony píše:V minulosti som mal monobloky Pass Aleph O
Kúrili statočne, elektromer sa točil ako divý a keď som ich vypol,
praskali pri chladnutí ako staré kamna :smile:

JJ, praská i X150 :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od pajuna »

Me bere Vincek stabilne ke 300W, hreje pekne a nepraska :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Zatím mě zaujaly na ozkoušení ta Prima Luna 4/5, na to sem úplně zapoměl takže díky moc Monte a CustomWorks A170 nemám představu na kolik by to přesně vyšlo, ale asi bych se do těch 30t vešel. Ovšem jestli pracují v Áčku podle popisu nevím, ale ozkoušim a uvidim. Jinak všem děkuju co mě i posíláte nabídky zvážim a když tak se ozvu.
Ty Passy teď nevím jsou to asi pěkný bestie :smile: ty First Watt mě zaujali, recenze jsou na to pěkný, ale u nás se to poslechnout nedá takže jedině z té dvojky.
Co se týče preampu tak tomu bych se raději vyhnul a vyřešil to DACem kde nebude preamp potřeba jako BB nebo "doufám" po domluvě kdyby to šlo i Cepheus mk2.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Zdeny »

No a není lepší shánět koncák, který dejme tomu do 20-40W pracuje v A třídě, ale když je třeba, se hend pak nezadýchá? Jiank Pass slyšel lze, je tu dost lidí, co je má a prodejci tu sou také.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Hypa A 170 není v A třídě, ale myslím si také, že je vhodnější "jen" hodně otevřená AB třída, kde to v áčku jede několik prvních wattů.

Zdeny
First Watt je DIY projekt od Nelsona Passe šířený po netu, který u zdejších prodejců neposlechne a moc lidí je tu také nebude mít postavené.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Zdeny »

To sice ano, ale PAssů, které hrají dost daleko v A třídě, je tu dost.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
BVaudio

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od BVaudio »

2 knopi
Vieš povedať prečo chceš koncák v Ačku?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zdeny píše:To sice ano, ale PAssů, které hrají dost daleko v A třídě, je tu dost.
To sice ano, ale knopi jasně píše, že ho zaujaly FIRST WATT a hořekuje, že u nás je asi těžko někde poslechne, což je realita. Pravděpodobně jsi toto nečetl pozorně, a ještě to vypadá, že si myslíš -jakmile je pod zesilovačem podepsán N. Pass tak hraje stejně. Nehraje a to ani z daleka. Aleph serie je naprosto odlišná od X serie jak zapojením, tak zvukovým designem. First watt vychází z řady Aleph, proto hraje jinak než to co máš dona (x150) To první je velmi podobné lampám, barevné a měkčí, Xka jsou o dynamice, pevnosti a neutralitě. Minimálně v porovnání se stájovými kolegy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Zdeny »

Aby si dotyčný udělal představu, jak hraje A třída, zdali je to to, co chce, a zdali mu náhodou nesedne A -AB třída, stačí si zajít poslechnout X řadu. Pokud to nebude ono, ať jde dál. Nic víc, je to přeci tak jednoduchý. O toma, jak hrají FW nebo X se tady nikdo nedohaduje-mimo tebe:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od jimmi »

Zdar.Na malý vykon Aleph aj X 150 zvukovo su málinko odlišné.Pravdepodobne aj X 150 niake prvé Watty ide v A triede. Aleph 3 na menšie 2.pásmové reprosustavy bude stačiť ale pri 3.pásmových a ešte aj málocitlivých nevykopne z nich taký mohutný bass.To je zase počutelné najviac pri vačšej hlasitosti ale aj celkovo.Na ucho pre priaznivcov muzikálneho charakteru zvuku je ale Aleph 3 muzikálnejší.Kludne by som s nim znova dokázal žiť.Ale kvalitný predzosilnovač ako píše NA k nemu je nevyhnutnosť.Z predzosilnovačom AYRE K5XE a KIMBER SELECT káblom prepojovacim exceloval.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Já se nehádám, jen poukazuju na nevhodné rady.
Na co si chodit poslouchat řadu X když hraje zcela jinak než Aleph či First Wat a když chce knopi investovat jen 30.000,- ? Zdeny mě to není vážně jasné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Za 30k ti jeden Passov koncák predám. Hrá to presne tak ako tvrdí veľký Nelson, "with the right speakers, simply wonderful".
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Zdeny »

NA-Noble Audio píše:Já se nehádám, jen poukazuju na nevhodné rady.
Na co si chodit poslouchat řadu X když hraje zcela jinak než Aleph či First Wat a když chce knopi investovat jen 30.000,- ? Zdeny mě to není vážně jasné.
Protože je jasné, že FW si neposlechne a jistou představu o Passu mu dá X řada.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nedá, protože hraje hoodně jinak.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Bubuxin jaký model? A jestli se můžu zeptat jaký používáš ty Koncák k té tvé pěkné sestavě co jsem viděl na fotkách?

BVaudio nerad bych plácnul kravinu, ale kvůli možným sluchátkům která potřebují reproduktorový zesilovač. Co jsem se teď dozvěděl od Pavla tak na tom možná úplně nezálaží, konkrétně ta Hypa A170 je AB třída, ale prý do 50 Ohm jede celá v Áčku 8 wattů, jen znovu nevím jestli to bylo myšleno na kanál. A ještě by mělo záviset "to mám z internetu" jestli to má dostatek current a swing reserve nedokážu přesně přeložit asi klidový proud? Ale zase může to být kec, chce to ozkoušet.
A samozřejmě si představuji aby ten koncák byl možný kvalitní stavební kámen do budoucna pro repro o které mi jde především a které začnu řešit hned jak se osamostatnim.
Naposledy upravil(a) knopi dne 14 lis 2012 12:36, celkem upraveno 1 x.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Zdeny »

Myslím, že dá, protože zatím všechny Passy, co jsem slyšel, hrály dost podpobně.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odar

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Odar »

knopi --> Suvislost s koncakom a sluchadlami nechapem.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Existují slkuchátka jako K1000 a HE6 která se běžně používají s koncovým zesilovačem, kdo je používá se sluchátkovým zesilovačem tak mu jistě nezahrají jak by mohly..
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Odar

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Odar »

Kolko priblizne W potrebuju take sluchadla? Takze potrebujes koncak, ktory do urciteho vykonu, pri nejakej impedancii, bude pracovat povedzme v tiede A, s tym, ze k tomu pripojis aj bedne. A ako chces tie sluchadla pripojit na ten koncak? Nebolo by rozumnejsie zvolit specialny sluchatkovy zosilnovac s dostatocnym vykonom?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od sekal »

Připojení sluchátek ke konc. zesilovači není až takový problém, neboť lze rel. jednoduše vyrobit redukci. Pořizovat si ovšem výk. zesilovač v (čisté) tř. A pouze pro poslech na sluchátka je blbost..
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Jak píše sekal redukcí přes speaker tap.

Kolik Wattů? Jak já todle můžu vědět :smile: já to chci pouze ozkoušet a bohužel to tak je, že hodně věcí co zaujme tak se u nás nedá poslechnout. Ale je jasné, že to nebude jen o výkonu viz co jsem psal výše. Realita je taková, že lidé co zkoušeli HE-6 se sluch. zesilovači co jedou třeba i 5W do 50 Ohm např. ten zesák od Hifimanu EH6, Shiit Mjolnir, Beta 22 a další i 9W WooAudio 5 (který jsem slyšel s K1000 a bylo to super) tak stejně s HE6 většinou končí u kvalitního koncáku a pak to prý může konkurovat tomu nejlepšímu co se dá ve světě sluchátek pořídit.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

A teď se lajk jako já díky těmhle otázkám dostane do situace, kde absolutně neví o čem mluví, protože tomu nerozumí. Proč tomu tak je, že je lidi preferují z koncovými zesilovači, může to být tím, že koncáky poskytnou masivní proud ještě do relativně nízke impendence 50 Ohm což běžné sluchátkáče nedovedou?..nevím.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

knopi: mam Zen V4.... FirstWatt je komercny Zen, Zen je DIY. V zostave mam dve DPA222 s rychlimi tranzistormi.
DD

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od DD »

sekal píše:...Pořizovat si ovšem výk. zesilovač v (čisté) tř. A pouze pro poslech na sluchátka je blbost..
...nemyslim si ... blizi sa zima :angel:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od sekal »

DD píše:
sekal píše:...Pořizovat si ovšem výk. zesilovač v (čisté) tř. A pouze pro poslech na sluchátka je blbost..
...nemyslim si ... blizi sa zima :angel:
O.K., když pominu provoz. náklady, co bude dělat na jaře a hlavně v létě ? O:-)
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Ten Zen V4 je nejpodobnější jakému modelu FirsWatt?

A pokud by požadavek nebyl čistá A třída, jaký by byl Váš tip na kvalitní koncák k ozkoušení?
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
monte

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od monte »

Pěkně Tě blbnou, kup na Aukru Teslu :thumbup: :lol: .
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od knopi »

Já jsem to čekal jakmile se zmíni sluchátka tak bude zle :smile: , ale já nikde nepíšu, že to chci jenom ke sluchátkům.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
monte

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od monte »

Jednou jsem popisoval na mých přístrojích zvuk na sluchátka. Vyhrál magnetofon Akai B77. V podstatě se ve všem ani pra. nevyzná. Kup si, co se Ti líbí a basta. :thumbup:
bertram

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od bertram »

Stále som nepochopil načo je naozaj čistá trieda A koncového zosilovača dobrá k počúvaniu slúchatiek. Ak aj vo
velmi kvalitnom zosilovači triedy A budeme pridávať sluchátkový výstup a rôzne korekcie v ceste signálu , budú to
stále náklady na viac a takýto zosilovač sa nesmierne predraží.
Integrovaný zosilovač , ktorý chce naozaj hrať v triede A , napr. 50 W , 8 ohm , bude velmi velký a ťažký , tak isto
bude aj velmi teplý a jeho spotreba bude okolo 400W a viac za hodinu.

To už je lepšie kúpiť nové sluchadlá a na trhu je vela sluchatkových zosilovačov , ktoré hrajú velmi kvalitne a stoja
zlomok ceny integrovaného zosilovača v triede A.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

knopi píše:...ale já nikde nepíšu, že to chci jenom ke sluchátkům.
Dieter Burmester
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

knopi píše:Ten Zen V4 je nejpodobnější jakému modelu FirsWatt?
Asi F3, už je to dávno čo ma to zaujímalo.
monte píše:Pěkně Tě blbnou, kup na Aukru Teslu
Čiastočne máš pravdu. Kúpiť Zena, alebo FirstWatt za 30 tisíc je pekné blbnutie (môj Zen je v ponuke za tretinu :-) ). Podľa mňa za vyskúšanie stojí DPA222 s rýchlymi tranzistormi, len neviem či by to bolo to pravé pre sluchátka. Dobrý sluchátkáč má v ponuka BV audio, alebo niekde by sa dal zohnať sluchátkáč podľa návrhu L.V. a Veľkého Boba.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7914
DD

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od DD »

na sluchatka vystaci aj teply DAC :cool:
knopi ak chces ale skutocny radiator - mam nevyuzity A-75 (Thagard/Pass) cena by bola rozhodne menej ako 30k
bertram

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od bertram »

Myslím si , že knopi tieto výkonové klasiky v triede A vobec nechce a už vôbec nechce vykurovať izbu. Mohli by mu
vyhovovať integrované zosilovače od Luxman , hrajúce v triede A .Lenže tie nové sú cenovo úplne niekde inde , ako
má predstavu.

Podla mňa L 550 AX v A 2x 20 w , 8 ohm , kvalitný sluchátkový výstup , korekcie , velmi kvalitný phono predzosilovač.
Pritom aj velmi pekný . Bohužial , cena nevyhovuje , ak by sa našlo niečo podobné , myslím , že by mu to mohlo vyhovovať.
Odpovědět