johny52

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

johny52

Příspěvek od johny52 »

Zdar chlapci,trochu mi uniká rozdíl mezi dvěma téměř totožnými fory.
Podle názvu to vypadá,že členové tohoto jsou s hifi už na konci a možná pracují už jen na nazvučení a řádném zatlumení svojí hrobky kde v interieru dominuje půltunový naleštěný rack z černý brazilský žuly na kterém v total-transportu věčně rotuje zlatý kotouček s Epitaphem od King crimson.Pro méně majetné bych si nechal patentovat urnu s Usb vstupem,kde ale hrozí,že vnoučci ze msty za dědictví v podobě metráku elektrošrotu a postříbřených kabelů,každoročně na dušičky vrazí do urny flešku s galavečerem Zlatýho slavíka.
Nevím proto jestli se tu vůbec smím se svýma Vinckama a levnýma sloupkama Aurum c.obnažovat,návíc když je dělník v číně ručně brousí a leští což se zde někomu zdálo nepochopitelný.Navíc nemám zatlumenou poslechovku a mezi bednama mi nespočívá Rack(jo Racek -krásnej termín)ale jenom českej dubovej stolek na hifi.
Na vedlejším foru jsem se vyznal ze svý,,lásky"ke komančům,ale jedno bolševikoj nemůžu upřít,a to :že nám ještě v 80.letech dělal z muziky zakázaný ovoce a zajistil nám tím lásku na celý život.O tom,že jsme za jednu LP byly schopný dát půl platu a ještě nás přitom rozháněly ozbrojený složky sboru národní bezpečnosti se psy,o tom si může mládež a pirátská strana nechat jen zdát
čágo belo šílenci Tomáš
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: johny52

Příspěvek od lubin »

Johny...máš stejný sračky jako já, zatím mě nikdo nevyhnal. Zůstaň. Hlubší smysl je jinde, hledat ho snad ani nemusíš, není důležitej. Všude je to o lidech . Ať Ti to hraje... :D :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: johny52

Příspěvek od monte »

Nelze nereagovat, takové představení tady ještě nebylo :thumbup: :lol: . Není hifista jako hifista, třeba Zappa, ten musel těch vdolků se šunkou napéct, možná se mu o picách i zdá. Jsou tady většinou fanoušci hifi. Stavitelé dálnic tady nechodí, mají strach. Je jedno co máš za přístroje, jde o koníčka a ten je na prvním místě. Hlavně dobré nervy :thumbup: .
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: johny52

Příspěvek od slayers »

Můžeme založit klub majitelů laciných sloupků od AC. :mrgreen:
I tak nás bude pomalu víc než členů strany LIDEM.
Johny, chtělo by to už nějaký foto, ať vidno metalistovu kryptu.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: johny52

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem tu taky s Vinckama, zatim :smile: , se svym hifivyvojem jeste nekoncim a dubove stolky mam rad, jelikoz radeji drevo nez modernejsi interiery se sklem ci laminem. No a jeste k tomu, na care jsem mel psa a ten byl taky Johny, takze nejake ty spriznene duse tady najdes ;). Takze vitej!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: johny52

Příspěvek od Mark Levinson »

Tomáši,
vítej na HEF, neboj jsi tady správně. Jak už to někde krásně napsal Bigjoe, "není důležité za kolik máš cajk, ale jak jsi postižený pacient hifi" :ymdevil:.
Jaké máš konkrétně ty Vincenty a A.C.? Mohl by jsi vložit nějakou fotečku, please?
Mark Levinson
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Díky přátelé za laskavé přijetí.K Vincentu jsem se dopracoval přes Arcam a NAD.Nejdřív nová SV236 pak nové SP-997 a SA-T1 s regály Aurum c.V3M Poté přišly na-blind Aurum c.V8F z druhé ruky a SP-995 s SA-93plus.CD-3 a o třídu vyšší Thule CDP-DVA-250.K tomu krásný starý Luxmany c-03 a m-02.Nutno podotknout,že mi to moc dobře nehrálo dokud jsem nevyladil kabeláž...pak se to o třídu zvedlo.
Ohledně těch "levných sloupků",jsem si všiml ve foru jedné narážky na Lubina a proto je zmínil."Potíž" je v tom,že za stejný peníz v Evropě nikdo lepší neudělá...Porovnával jsem je doma dva měsíce s Dynaudio contoure 1.8 MK2 a s ještě dražšími PMC a vítěz byl jednoznačný.
Ohledně těch fotek to bude asi těžší...před 20 rokama jsem se po silvestru probudil až v únoru s dírou v hlavě a trojtou frakturou krční páteře.Rok jsem to rozhýbával,ale na kytaru už to nikdy nebylo a focení mi taky moc nejde.
Kdybyste cestovali kolem Letohradu klidně se stavte T.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: johny52

Příspěvek od fox »

Proč ta skromnost. Tvoje sestava je pro mnoho hifistů vysněnou konečnou. Hlavně, že ti to dobře hraje a jsi s ní spokojený.
Tak tě, chlope, vítám mezi námi. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: johny52

Příspěvek od pajuna »

No, to si mel pekne dlouhy spanek s neprijemnym probuzenim :sad: . Hlavne ze je to ted lepsi.

Ja mel doma pujcene o neco mensi V6F, perfektni na vyskach a stredech, ale basy se me nelibily na rockovou muziku, chybela me tam trochu stava na tech vyssich basech, dano taky mizernou akustikou. Take to bylo v te dobe jeste s Vinckem 234.
Jak to hraje tobe tvrdsi zanry, v jake mistnosti a akustickych podminkach?

Btw. nedaleko od tebe bydli Paul a ja tam obcas zajedu. Kdybych jel kolem, vezmu fotak a neco s tou foto-prezentaci treba provedeme.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

OK,díky ...Místnost mám cca25m s kobercem a poměrně zaplněnou takže jsem nikdy neměl pocit ,že by se mi zvuk nějak nadměrně odrážel a měl zbytečně dlouhý dozvuk.Jen vizuelně to není žádná sláva protože musím mít mezi repro krb a dveře,tudíž je aparát před krbem(neprovozovaným)V8F nyní s kabelem Nordost Heimdall basují myslím uspokojivě basy jdou hodně nízko mají tělo i kontury.Jsou to myslím hodně univerzální bedny,protože poslouchám takřka všechny žánry kromě country a moravský dechovky .V3M u mě tenkrát moc nezvládaly hlasitější rock,ale přičítám to spíš slabšímu zesilovači a kabelům.Největší průšvih byla kombinace Vincenta s repro Acoustic energy aelite 3...nikdy jsem neslyšel nic tak dunět
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: johny52

Příspěvek od bigjoe »

protože musím mít mezi repro krb a dveře,tudíž je aparát před krbem
Nojo, starej známej problém s umístěním aparátu na gotickém hradě... #-o

Taky tě vítám, hodně radosti =)) .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: johny52

Příspěvek od monte »

Jestli Ti bedny moc duní, vyměnil bych tlumení. Hustější skelnou vatu (5cm) a repasi výhybky plus kabely vně bedny. Člověk se pak diví jak málo stačí ke zlepšení zvuku. Tlumení odhaduji, že je moc tenké, pak zvuk naráží až na dřevotřísku. Vzníka divný odraz, jako bušení kladivem :crazy: .
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: johny52

Příspěvek od lubin »

Johny ale píše, že jdou nízko a mají kontury ap...nepíše, že mu basy "duní" ... :silent: :D
Mimochodem....když otevřeš M-102 tak tam není pomalu hluchý místo, vata je všude...kdybych ji rozvinul tak to bude dobrej metr čtvereční...V8F jsou udělaný, stejně jako M-102 z 25mm MDF+ příčkování, tedy slušně. Neslyšel jsem žádné AC "dunět".
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: johny52

Příspěvek od monte »

Taky nemohu předvídat, co pod slovem kontura myslí, obrys, zdvojení... dunění ?? Je lepší psát rodným jazykem, jinak se nemíním přít o slovíčka. Když mu hrají skvěle tak hrají.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: johny52

Příspěvek od pajuna »

Kdyz ma neco kontury, tak to ma jasny obrys, ohraniceni. A kdyz ma neco obrys, tak to nebudou dunici basy, ktere zadny nemaji ;).
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Myslel jsem to tak jak píše Lubin a Pajuna.Aurum Cantus mi nezaduněly...psal jsem,že k Vincentu nepasovaly Acoustic energy,který jsem doma jen zkoušel a prostě normálně duněly...zřejmě korpus nezvládal ty basový frekvence co do nich posílal Vincent(SV-236),a to i při nevelký hlasitosti...co vím tak ty bedny pasují spíš k NADu a Cambridgi.
monte

Re: johny52

Příspěvek od monte »

Jsem rád, že hrají. Kvalitní bedny za dvacku jsou výhra. Většina výrobců něco takového pěkně ostříhá i když na pohled vypadají pěkně. Kápnul si na výběr zesilovač - bedny a nepotřeboval si 300000,- i to se stává. :thumbup: Paju přidal slovo jasný a hned je vše srozumitelnější. Chápu obrys jinak ve vzduchu, vodě a na papíře.
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: johny52

Příspěvek od slayers »

Monte, ty si snad po ránu požil :D :D . Jak bedny za dvacku, má V8F, normálně jsou přes kilčo. Promiň nemyslím to zle ale už mě to nedalo :ymdaydream:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
monte

Re: johny52

Příspěvek od monte »

Měl jsem ve vyhledávači něco jiného. Asi něco staršího, proto jsem reagoval jinak, byla tam cena 22000,-.

Tohle je jiná !!!

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: johny52

Příspěvek od pajuna »

No, zrejme nekteri z nas nemaji v patek jasne ohranicene kontury ;)

Jinak je to moc pekna bedna, skvele provedena i zabalena, ale chce kolem sebe docela prostor. Myslim, ze treba V6F byla do meho nedobre zatlumeneho pokoje 18m2 uz moc, natoz tato.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: johny52

Příspěvek od monte »

Paju už jsem měsíc na suchu, není chuť. Myslím už nemusí nic řešit a připomínají Quadraly :thumbup: . Kdybych dnes kupoval nové, tak Montany. Jenže jsem konečně začal s repasí staré značky TESLA :lol: , uvidím co vyhraje.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Zdar,popravdě mě jeden čas lákaly regálový Dynaudia confidence c1,ale i z druhý ruky byly stále hodně drahý a možná by nestíhaly protože občas ten bigbít dost osolím
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: johny52

Příspěvek od winelover »

U mně celkem stíhaj. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Věřím,že stíhaj určitě akustiku a jazz...slyšel jsem je,už jsem si ale zvykl občas promasírovat vnitřnosti tlakem basáků z třípásem při hard-coru a podobných "prasopalech".Hlavně je to ale otázka finanční :oops: Upgrade táhnu z invalidky a kdybych nedělal kotelníka a zároveň pečovatele otce parkinsonika v dvougeneračním domě přes spotřebku Technics bych se asi nedostal.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: johny52

Příspěvek od Naprach »

I já se tedy připojím k přivítání dalšího člena. Metalista je o to víc vítaný. :smile: Přece jenom není mnoho lidí, kteří se hlásí k termínu "prasopal". :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Díky za přivítání,jako metalista bych se už asi neoznačil,protože si rád poslechnu progresívní muziku všech žánrů(z těch tvrdších třeba Tool,Neurosis,Porcupine tree,grunge,Queens of the stone age,počiny Mika Pattona,prasopaly Napalm death,Septicflesh) klasický rock,jazz,folk,klasiku nevyjímaje... :shock: zdar
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: johny52

Příspěvek od horal »

Tome,díky za fajn pozvání.Hraje Ti to moc pěkně a pokecat se stejně postiženým na zvuk je paráda.
Přeji hodně pěkných chvil u Tvého super aparátku :thumbup: .
Jarda
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: johny52

Příspěvek od slayers »

Poslouchali jste DAC?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Zdar Cantusáci a Vincenťáci.Díky Jirko za tip a Jardo za předvedení DACu :thumbup: .Opravdu má přínos i k CD přehrávači za desítky tisíc(thule DVA-250),o Vincentu s-3 nemluvě.Rád bych ho ještě porovnal s Caseou,ale i tak je to vážný kandidát k vylepšení sestavy .Je pravda,že jsem asi před rokem o značce Vincent trrochu zapochyboval,když se mi jeden dobrý muž (majitel Levinsonů a pračky Accupheace)do telefonu ohledně značky vysmál :thumbdown: a já se pak obával vstupu na tohle forum ale po dalším poslechu jsem klidnější. :shock:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: johny52

Příspěvek od lubin »

Na vysmívání se vykašli, tací se najdou neustále!! :crazy: :D
Ani Accu ani ML nemají výrobky dokonalé pro všechny. Ať Ti to hraje přeji.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: johny52

Příspěvek od johny52 »

Zdar,máš pravdu Lubine,hifi národ je zvláštní.Tenkrát jsem nabízel solidní repro Dynaudio contoure 1.8 MK II který nakonec ve srovnání s "levnými sloupky"Aurum cantus neobstály ^:)^ Dotyčný mi za ně nabízel méně a ještě mi "diplomaticky"pohaněl aparát :ymdevil: (třeba se tu najde a přihlásí)
Odar

Re: johny52

Příspěvek od Odar »

Na aroganciu namyslenych ludi kasli - nemaju to v hlave v poriadku. V zivote su dolezitejsie veci, ako mat aparaturu za 5 melonov.
Odpovědět