Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Diskuze o phono předzesilovačích.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od efičák »

Ideálek sedět v křesle, LP se točí na talíři, přenoska snímá a já si dálkovým ovládáním volím zátěž, odpor a eqvalizaci RIAA/IEC.
Můžu měnit zvouček ke každému LP zvlášt , je-li nahrávka starší, nebo nová, co se zrovna líbí.
O všem mě informuje nepřehnaný display.
Ale jak to hraje, to fakt nevím.
Zvuk dobrý - všechno dobré
monte

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od monte »

Takové parametry se málokdy vidí, hlavně odstup od šumu.

MM 3mV in for 300mV out (at 1 kHz)
MC 500μV in for 300mV out (at 1 kHz)
THD(+ noise): <0.01% at 1KHz
Frequency Response: RIAA or RIAA/IEC (selectable) ±0.2dB
Signal to Noise Ratio: MM >90dB "A"-wtd, MC >88dB "A"-wtd.
Trigger control 3.5mm (⅛") mono jack ±4.5 to ±15V DC
Dimensions - WxHxD (mm): 220 x 100 x 300
Weight (unpacked / packed): 3.5 kg/ 4.0 kg

Jestli je tak dobrý jak píšou, není co řešit. Prodává ho mnoho obchodů a cena je velmi pěkná :clap: .
monte

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od monte »

Jen vstupní napětí pro MM, není to Efiku málo ??
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od enregistree »

S/N odstup je uvedeny A-weighted. Unweighted muze byt o 5 az 20dB horsi.
(Viz recenze phono predzesilovacu ve Stereophile, kde jsou uvadene obe hodnoty.)

MM 3mV neno malo, je to "stredni hodnota", pro dosazeni napeti 300mV na vystupu. Pro 3mV je overload 31dB, pro 5mV vystup z prenosky bude stale vysokych 26,6dB. Gain je 40dB a max. vystup 10V:

3mV + 31dB = cca 100mV x 40dB = 10V

To prepinani muze byt pohodlne, nicmene, je tezke ho udelat tak, aby nebylo kompromisni - relatka na vstupu u signalu 5mV nebo 0,5mV…
L_u_k_a_s
monte

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od monte »

No právě možnosti nastavení by měla být velká výhoda, aspoň si myslím. Dobře všichni znáte, jaké jsou rozdíly v nahrávkách a tady by šlo aspoň trochu regulovat. Jednu diskuzi jsem našel na audiogon, ale kluk porovnával jen s NAD, víc možností neměl. Mám ještě vytipovaný Avid, Icon a náš DS. Do vysokých cen nejdu, tak mi zas hifi v žaludku neleží a použité taky nechci. K ideálnímu analogu by to taky chtělo jiné bedny (papír), ne Wotany. Záruka je i obchod v Londýně. Zdá se, že k prodeji vybírá jen kvalitní věci a dost analogu rozumí.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od Pecuch »

Ahoj Monte. Tak jak to dopadlo? Chystám se na vinyl a taky se zatím rozhoduji a pročítám.... A co PS audio phono preamp?
monte

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od monte »

Pecuch píše:Ahoj Monte. Tak jak to dopadlo? Chystám se na vinyl a taky se zatím rozhoduji a pročítám.... A co PS audio phono preamp?

Mám dilema, lampa nebo tranzistor. Osobně beru vinyl jako nedokonalý výrobek a lepší zvuk dosahuji s lampou. Citlivější tranzistor mi zesílí i prach a to nepotřebuji pro moje vinylové milánky. Asi opět lampa a žogin II půjde zpět k NC 440, kde začínal.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od aretax »

Canor 306 - za slušnú cenu veľmi dobrý zvuk
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od Pecuch »

Tak to mám taky dilema...bohužel celej život hraju na tranzistor (nyní audionet sam v2-z druhé ruky...) ALE mé uši si pamatují lampy co jsem kdysi slyšel u kámoše-a jaksi nemůžu zapomenout a hledám a hledám...je to bohužel o financích co nastavujou laťku no... co se týká vinylu, tak začínám řekl bych odzadu, zatím kupuju vinyly a chystám se na gramo a předzes... :oops: každopádně jsem ve slepé uličce,páč co nevyčtu to nepoznám-myslím tím ať je to canor nebo MF nebo PS audio tak bych si to radši poslechl. Nu což, asi budu nucen propagovat to co domů pořídím... :lol:
aero11
Příspěvky: 5
Registrován: 01 úno 2011 17:13

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od aero11 »

lampove phono - pred cca 2,5 rokmi som mal Canor TP 206+ - hralo to za tie peniaze senzacne. Treba skusit sekac , da sa za slusne prachy. V Presove su ochotni , daju sa premerat a sparovat lampy , pripadne nieco aj s kondenzatormi a step-up trafkami.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od Pecuch »

Dík za tip, na stránkách Canoru mají distributora v česku Renowna, což by znamenalo, že je vymalováno... ^:)^
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od Canor Audio »

Pecuch píše:Tak to mám taky dilema...bohužel celej život hraju na tranzistor (nyní audionet sam v2-z druhé ruky...) ALE mé uši si pamatují lampy co jsem kdysi slyšel u kámoše-a jaksi nemůžu zapomenout a hledám a hledám...je to bohužel o financích co nastavujou laťku no... co se týká vinylu, tak začínám řekl bych odzadu, zatím kupuju vinyly a chystám se na gramo a předzes... :oops: každopádně jsem ve slepé uličce,páč co nevyčtu to nepoznám-myslím tím ať je to canor nebo MF nebo PS audio tak bych si to radši poslechl. Nu což, asi budu nucen propagovat to co domů pořídím... :lol:
Idealne bude si to vypocut, to je fakt. Ak budete mat cestu na vychod slovenska, dajte vediet a dohodneme navstevu, porovname TP206+ a TP306 VR+...
- popripade sa dohodnite s nasim distributorom pre CZ. ;)
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Musical Fidelity M1 ViNL MM/MC Phono Stage

Příspěvek od efičák »

Tohle je vlákno o ...
Přesto je 306 nejlepší pro mne a můj vkus.

Zato malá 206 mi přijde spíš jak tranzistor, nerozumím snaze dělat lampou dépéáčko.
Ani na MM bez traf, ani na MC s Lundal step up trafíkama, které jinak působí spíš jemněji než aktivní zesílení tranzistorama.

K phono předzesu MF ViNL.
Zvukový charakter MF je většinou věrný firemní "uniformě" nekonfliktně hladké ale přesnější "hře".
Ačkoli je vinyl především ručně obsluhované médium, vítám dálkou ovládané korekce a další hodnoty jako jednoznačně funkční prvek.
Každé LP je jinak nahrané a jinak opotřebované.
A pár nás tu je, co rádi měníme přenosky.
Kolegové dokonce vlastní set osazených headschelů se seřízenýma přenoskama.
To umožní změnu přenosky rychleji, než výměnu LP.
Námitka že modul dálkového ovládání zanáší zkreslení do phona mi přijde nedůležitá, když změřím hlukoměrem v telefonu pasivní hluk v pokoji.

Kvalita mé hifi věže nedosahuje rozlišení statisícových aparatur...
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět