tomasz70

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
tomasz70
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013 18:46
Bydliště: Ostrava

tomasz70

Příspěvek od tomasz70 »

Zdravím všechny milovníky hudby a audio techniky. Již delší dobu pročítám toto fórum a občas jsem přispěl i nějakým příspěvkem, a tak jsem se rozhodl, že by byla slušnost se představit. Jmenuji se Tomáš , je mi 43let a pocházím z Ostravy. Všiml jsem si, že více členů z tohoto fóra je z Moravy. V Ostravě máme poměrně slušnou základnu Hifi studií,o kterých si myslím, že jsou na velmi dobré úrovni. O hudbu a zvláště o audio techniku jsem se začal zajímat již v 90 létech a do dnešní doby mě to stále drží a řekl bych , že jsem trochu za tu dobu tak nějak vyzrál. Vypisovat všechny komponenty, které jsem za tu dobu vlastnil tady nebudu, ale jsou to etalony té doby jako Sony, Technics, Aiwa,NAD,Marantz, Adcom, Arcam, oje Cambridge audio Teac, Pioneer, BW,Dynaudio, Tesla, DPA, Mission,Dali, atd...Můj zvukový směr udala firma Dynaudio , která mě oslovila kdysi modelem Focus, která se prodávala jako stavebnice, a i když jsem v té době měl zakoupeny asi 14dní sloupové repro Dali 107 tak po poslechu těchto malých stojanovek šly okamžitě z domů. Tak výrazně lepší zvuk jsem nečekal a ještě od takových prcků.
Dnes se má sestava skládá z těchto komponentů :
Zdroj zvuku : HTPC s Esi Juli přehrávané přes program Foobar2000
Zesilovač : digitální zesilovač Lyngdorf 2200ADC upravený pro potřeby akustiky místnosti panem Holznerem, kterému patří můj dík
Repro : Dynaudio contour S1.4 stojící na originálních stojanech standt 4
Propojení mezi HTPC a zesilovačem zajišťuje coaxiální kabel Proson, reprokabely Nordost Heimdall a síťové kabely 2x Yarbo 8000
Hudbu poslouchám velmi rozmanitou jen vyjma snad cimbálovky, dechovky, metalu, hiphop a jiné eletronické u které se musí požívat různé podpůrné látky..
Snad jsem na nic nezapomněl a tímto Vás všechny zdravím.
HTPC s Esi Juli, Dynaudio contour S 1.4 , Yarbo 8000
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: tomasz70

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Tome,
vítej na HEF, jsem rád, že jsi se odhodlal k tomuto kroku. Myslím, že když lidé ví s kým komunikujou, tak je to vždy lepší ;). Rukama Ti toho prošlo hodně, moc se mi líbily Dali 107 i 104. Nebyla by nějaká fotečka?
Mark Levinson
tomasz70
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013 18:46
Bydliště: Ostrava

Re: tomasz70

Příspěvek od tomasz70 »

Ahoj a děkuji za přivítání. Všechny ty značky co jsem vypsal jsem samozřejmě neměl. Bylo to myšleno vztažmo k době. Ale slyšel jsem určitě všechny. Tehdy jsem prošel každé studio v Ostravě a dodnes znám všechny majitelé. Každý nabízí jinou značku a přesto to všem hraje pěkně. Fotky zkusím nějaké udělat ale bude to jen mobilní kvalita tak nechci slyšet kritiku. Ještě jsem fotky nikdy nevkládal tak kdyby byly problémy snad mi někdo pomůže .
HTPC s Esi Juli, Dynaudio contour S 1.4 , Yarbo 8000
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: tomasz70

Příspěvek od Mark Levinson »

tomasz70 píše:Ještě jsem fotky nikdy nevkládal tak kdyby byly problémy snad mi někdo pomůže .
To víš, že pomůžeme. Jak nafotit i vložit poradí Pajuna, je to foto expert.
Mark Levinson
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: tomasz70

Příspěvek od MAR »

Zdravím tě,

vyprovokovali jste mně, asi bych se měl také představit, zapracují na tom.

V Ostravě a okolí je nás dost měli bychom se také občas sejít a pokecat ?
tomasz70
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013 18:46
Bydliště: Ostrava

Re: tomasz70

Příspěvek od tomasz70 »

Ahoj. Ostrava má opravdu početnou HiFi základnu tak se toho neboj. Něco málo už napoví Tvůj podpis. :thumbup:
HTPC s Esi Juli, Dynaudio contour S 1.4 , Yarbo 8000
Odpovědět