Vliv fóra

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
monte

Vliv fóra

Příspěvek od monte »

Přemýšlím, jaký má vlastně vliv f'óra jako celek na ostatní nebo začínající hifisty. Ze začátku jsem myslel, že jde jen o banalitéé pokec mezi námi. Předpokládám, že má každý svoji hlavu a rozhodne se sám co si koupí . Jenže asi ne a hodně človíčků dá na básníky o hifi. Měli by to tady brát trošku s reservou, protože si každý vše trošku přibarví a hifisti totálně :crazy: :lol: .

Doufám, že půl republiky nezačne shánět TESLY a rapasovat :lol: . Vidím na Aukru, jaká je poptávka po gramu TESLA NC 440, jenže nemá šanci na dnešní nové gramofony i když hraje v uvozovkách dobře.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Vliv fóra

Příspěvek od fox »

Staří hifisti, kteří uvažují o návratu ke gramofonu, si mnohdy myslí, že gramofony Tesla NC 440 a podobné byly a jsou ty nejlepší na světě. Těžko se jim to vyvrací. Tehdy se žilo za železnou oponou a dalo se se srovnávat pouze s nabídkou tehdejšího Tuzexu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Vliv fóra

Příspěvek od Zdeny »

Je potřeba to vidět v širším kontextu. Zejména ve srovnání pořizovací cnea-kvalita desek ležících doma na půdě 30 let z doby rozkvětu Supraphonu-četnost poslechu LP... Pak je NC440 velmi dobrá volba a doáže ledaskoho potěšit.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Vliv fóra

Příspěvek od Pecuch »

Tak po pravdě jsem pořídil audionet SAM na základě pouze vyčtenejch názorů odsud, odvedle a již neexistujícího hifipassion-u. Hlavně příspěvky Bohuše mne rozpálily natolik, že jsem na hifibazaru nezaváhal a točil :lol: Dnes můžu říct, že to je pro mne přínos a jsem za to rád, za tu možnost aspoň vyčíst.... Samozřejmě vinylová větev je za rohem plus návštěva pphifi studia v Otrokovicích ohledně akustiky a za to vlastně taky děkuju i Vám, mám dojem, že tam na jejich stránkách je něčí vymazlená místnost odsud z fora ;)
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Vliv fóra

Příspěvek od kodlNAD »

Tak ja vlastnil jeste cca pred 2 lety NC450. Krasnej kousek, ale origo z vyroby se to nedalo poslouchat, ta doutnavka delala strasnej bordel. Udelal sem tuning, misto doutnavky dioda, pozlaceny cinche, sumiko prenoska a jak to hralo. ;)
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Vliv fóra

Příspěvek od Davidus »

Vliv fóra vidím hlavně v tom, že mě navede nějakým směrem, ukáže možnosti, o který jsem třeba neměl ani ponětí, ale pak už musím sám zjistit, co je pro mě to správné.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Vliv fóra

Příspěvek od fox »

Jsme lidé, kteří mají společného koně. Někteří se známe osobně, někteří pouze od tud.
Posloucháme muziku, kupujeme aparát a nemáme si o tom s kým popovídat. Tak čteme, píšeme a někdy se též rádi pochlubíme tím, co jsme si nového pořídili.
Dovedete si představit, že by jste se sousedem pokecali o kabelech za deset tisíc a více? O gramofonech za cenu slušné ojetiny a o zesilovačích v ceně menší nemovitosti? Asi by se nestačili divit a hned by na nás poslali Chocholouška. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Vliv fóra

Příspěvek od sekal »

fox píše:..Dovedete si představit, že by jste se sousedem pokecali o kabelech za deset tisíc a více? O gramofonech za cenu slušné ojetiny a o zesilovačích v ceně menší nemovitosti? Asi by se nestačili divit a hned by na nás poslali Chocholouška. :lol:
Což je ale vcelku pochopitelná a do jisté míry i oprávněná reakce..;)
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv fóra

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Každá mince má dvě strany.
Ani dobře míněná rada na základě vlastních zkušeností ještě nemusí být ta nejlepší.A často není.Naopak zejména v oblasti akustiky a propojení(kabely),Top žebříčků kvality,popisu zvuku přístrojů a reprosoustav jsou to z valné většiny bezcenný blafy.Vyvratitelné pouze fyzickou demonstrací.
Tolik předsudků,polopravd a hovadin,co se motá na forech,to je marast.
A glorifikace veteše,to je kapitola sama pro sebe...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Vliv fóra

Příspěvek od fox »

Každá rada je dobrá. A tady je zadarmo. Jsme, myslím, natolik inteligentní, že jen tak nenaletíme na žádnou polopravdu a marastem se neumažeme. :smile:
Vy, prodejci, buďte rádi, že existují takováto fóra. Aspoň se o vás ví i za hranicemi našeho malého státečku. A tady to máte taky zadarmo. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vliv fóra

Příspěvek od boxer »

zejména v oblasti akustiky a propojení(kabely),Top žebříčků kvality,popisu zvuku přístrojů a reprosoustav jsou to z valné většiny bezcenný blafy.Vyvratitelné pouze fyzickou demonstrací.
Tolik předsudků,polopravd a hovadin,co se motá na forech,to je marast.


No to, co někteří "hifisti" dovedou zplodit za zvěrstva, že rozum zůstává stát, je někdy opravdu na Choholouška.

Nicméně za delší konec dle mého tahají výrobci a prodejci v marketingových blábolech, a recenzenti. To je někdy na kulku. ( do jejich hlavy)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Vliv fóra

Příspěvek od zappa »

Libor Šulc-TYKON píše:Každá mince má dvě strany.
Ani dobře míněná rada na základě vlastních zkušeností ještě nemusí být ta nejlepší.A často není.Naopak zejména v oblasti akustiky a propojení(kabely),Top žebříčků kvality,popisu zvuku přístrojů a reprosoustav jsou to z valné většiny bezcenný blafy.Vyvratitelné pouze fyzickou demonstrací.
Tolik předsudků,polopravd a hovadin,co se motá na forech,to je marast.
A glorifikace veteše,to je kapitola sama pro sebe...
:thumbup:
Nejvíce mne pobavila tato věta
Vyvratitelné pouze fyzickou demonstrací.
Už se tě začínám bát.Protože jak jinak chceš vyvracet,že se hifistovi líbí to co je mu finančně dostupné?Nebo měnit jeho preference?Jedině fyzickou demonstrací,jak jinak. :lol:
PS.Libore,chtělo by to nějaké příklady,abychom věděli o jaké minci se přesně bavíme. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět