bluehorizon

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

bluehorizon

Příspěvek od bohus »

Zdravím,
už jste se s tím někdy setkali?
http://www.bluehorizonideas.com/

Vzhledem k tomu, že udělátka zkouším a pokud mě ošálí tak i koupím, zajímaly by mě názory.
Apropó, nemá někdo na půjčení.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od Peer »

Pokud vím, tak se to vyrábí na Moravě.
Zajímalo mě to také ale mrzelo mne, že je to jen na jeden
kabel XLR. Prostě to není na pár kabelů.
To neplatí u RCA.
Mám tu zkušenost, že pokud nějaký kabel delší dobu nepoužívám, tak
po zapojení to chce určitou dobu, než se opět dostane do kondice.
Může to trvat i několik hodin... :sad:
Vtipně jsem se vyhnul tomu, že se kabel zahořuje. :smile:
Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od Peer »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bluehorizon

Příspěvek od Mark Levinson »

Tohleto udělátko si pamatuji z nějakého testu na Hifivoice, ale praktickou zkušenost nemám. Ani neznám nikoho kdo by ji měl, což je škoda. Jedině, že by sem někdo napsal :o)
Mark Levinson
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bluehorizon

Příspěvek od bohus »

No u XLR bych neviděl problém, tak je prostě zapojím za sebou a funkci to musí mít tutéž i když je to jakoby pro jeden kabel.
Spíše by mě zajímalo jestli někdo slyšel přínos. Píšou, že "každý" kabel by měl projít po 6-8 týdnech "očistou".
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od Peer »

No, to máš teda pravdu.
Vidíš, to mě nenapadlo s tím propojením XLR... ;)
Něco na tom může být...
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bluehorizon

Příspěvek od bohus »

Poštěstilo se mi tento přístroj vypůjčit a tak jsem hned sjel všechny dráty k aparátkům.
Možná je to autosugesce, na kterou už všechno svádím, ale já osobně jsem z výsledkem spokojen a to moc.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od Peer »

Zajímavé, mohl by jsi to, prosím, trochu rozvést?
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bluehorizon

Příspěvek od bohus »

Peere,
něco jako když zahořuješ repra.
Krystaličtější, přesnější, vzdušnější, prostorovější.
Jako když umyješ okno.
Než jsem tady napsal, tak jsem pátral v práci a u známých po někom kdo jej má a druhý den jsem jej měl na stole.
Hned jsem všechny kabely zapojil abych maximálně využil doby (doporučeno 24-48 hodin) než jej budu muset vrátit
a včera večer jsem napojil zpět.
Výsledek jsem popsal nahoře. Asi budu šetřit.

PS :
Až mě trochu přejde závist, tak tady napíšu o kabelech Nordost Valhalla XLR a repro.
Fantazie, jen ta finanční pecka je k nezkosnutí 100 litrů 1m XLR a 200 litrů 2,5 mrepro.
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: bluehorizon

Příspěvek od Zalán Schuster »

Ako všestranný je Blue Horizon Proburn, môžete vidieť na tomto videu. Práve s ním zahorujem svoje nové kondenzátory.
https://youtu.be/zNW646CNIcQ
Viac informácií a recenzií:
http://www.zs-acoustics.com/blue-horizon-proburn.html
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

"Zahořování" reprobeden ???
Možná zavádějící název, ale může být. V podstatě jde o uvolnění závěsů membrán reproduktorů, hlavně toho basového. Klidně to může trvat měsíce. Dost záleží na počtu hodin, prostředí ve kterém je to provozované, nastavené hlasitosti atd.
Rozdíl v kvalitě před a po asi pozná každý.
Kondenzátory ??? Může to tak být, hlavně u těch větších kapacit bude chvíli trvat než se úplně nové kondenzátory zastabilizují, naopak u starších bude třeba přivést polarizační napětí pro obnovení parametrů (kapacity).
Kabely ??? Jaké je technické zdůvodnění proč to tak má být?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

verte - neverte ... zapojis novy kabel a nejak hraje, po x-stech bezneho hrani hodinach hraje jinak. A i proto nemam rad rychle soudy aniz bych vedel jak je kabel/zesilovac/DAC/linearni zdroj atd atd dlouho provozovany
neni placka, neni highend
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

Psal jsem k těm bednám a kondenzátorům, takže se to dá vztáhnout samozřejmě i na zesilovače, DAC, zdroje........
Proč ty kabely?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

hele nevim, mozna vratim diplom, ale nevim to teoreticky , prakticky to slysim . Letos jsem si natahl solo privod k sestave (asi 30m 3x6mm OFC medi), po zapnuti utrpeni, po par dnech lepsi, tydnech super. Vymenis na komponentu inlety a nic moc, po nejakem case super ... zduvodneni ?

p.s. kondenzatory v bednach celkem rychle, hovadske civky co tam mam se "rozehravaly" snad pul roku
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

Obrázek
neni placka, neni highend
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

Tak dobře. U nových kabelů je situace horší než u "zahořených".
Jediné, co se "zahořením" kabelů změní je přechodový odpor připojovacích míst a vlastnosti dielektrika (to druhé ne u síťových napájecích kabelů)
Dost pochybuji, že u kvalitních připojovacích terminálů se přechodový odpor s časem vylepší. Bude to naopak . (Pokud pominu stav, že při několika málo prvních spojení a rozpojení konektorů, zásuvek... se skutečně měřitelně sníží Ri. Potom se to bude s časem jen zhoršovat).
To dielektrikum v čase nebude vykazovat lepší hodnoty, než nové, ale tady mohou skutečně nastat vyjímečné případy, že ta hmota v čase více vyschne, uzraje......, může se klidně snížit parazitní kapacita. Jestli to může být slyšitelné? To se neodvažuji posuzovat.
Takže pro signálové kabely tam může být nějaká změna. Pro reprokabely? Těžko. Pro síťové napájecíkabely? Proč?
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

".............kondenzatory v bednach celkem rychle, hovadske civky co tam mam se "rozehravaly" snad pul roku....."
Nejsem si jistý jak jste identifikoval to dozrání kondenzátorů od cívek (jestli to začalo hrát až se zastabilizovaly kondenzátory, nebo měly vliv cívky), ale v případě dle obrázku je to klidně možné.
Ty cívky jsou v něčem zalité ? Nebude to mít samozřejmě jen ideální indukčnost a příslušný ohmický odpor. V tomto případě se na parazitní kapacitě může dost podepsat ta hmota, kterou jsou cívky zafixované a než ta vyzraje, bude se měnit určitě celková impedance té cívky.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

ta hmota je jen gumova drt kvuli vibracim
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

no a at to tady jen neplevelime - probirany pristroj "jen" urychli to, co se stejne stane beznym provozem
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 22 říj 2021 22:33, celkem upraveno 1 x.
neni placka, neni highend
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

Ne,ne, myslím čím je fixované samotné vinutí cívek.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

jsou to Jantzen Wax Coil civky 8-10-12 AWG, nic k nim neni "pridane"
neni placka, neni highend
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

".... probirany pristroj jen urychli to, co se stejne stane beznym provozem...."
S tím naprosto souhlasím.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

"..............jsou to Jantzen Wax Coil civky 8-10-12 AWG, nic k nim neni "pridane".........."
Tyhle cívky jsou vinuté z plochého pásku (hodně plochý, hodně tenký) s dielektrikem a jako specialita jsou zalité ve spešl parafínu!
Dost dlouho bude trvat, než ten nový parafín přiměřeně vyschne.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: bluehorizon

Příspěvek od PavelDosko »

v komercnich bednach je moc nepotkate, takze jsou asi spatne :-)
neni placka, neni highend
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pitbull »

To přeci není o tom, jestli je to špatně. To je o tom, že výrobce těchhle cívek to zvolil takhle, zafixoval to parafínem a potřebuje to určitý čas, aby to mělo stabilní parametry. To není nic proti ničemu.
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: bluehorizon

Příspěvek od Zalán Schuster »

Pekná práca Pavel a aj súčiastky použité vo výhybke sú vynikajúce.
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
marek17
Příspěvky: 11
Registrován: 30 říj 2022 13:42

Re: bluehorizon

Příspěvek od marek17 »

Vedel by niekto porovnat zahorene dva rovnake páry signalovych alebo inych kablov na Wake Up a Proburn?
Vlastnim Wake up,ale objednal som si Proburn. V mojej zostave signalove kable hraju blbo,aj pred/aj po zahoreni s Wake up-om.
Nikde som nenasiel aky prud a napatie vychadza z proburn. Ci ho je mozne zapojit do zosilovaca,alebo s rezistormi.
V luxusnej elektronike eshope maju naskladnenie 1.12.,ak by mal niekto zaujem o kupu.
RME ADI2 DAC FS | Supra Sword ISL RCA & Neotech ? XLR | Violectric V280 FE | Beyerdynamic T1 obe generacie & Hifiman HE6SE V2

*Pre viac informacii pozri prispevky na fore https://forum.avmania.zive.cz/ Marek.Medved & zmarek20
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: bluehorizon

Příspěvek od terahera »

Tak je dost možné,že máš na ko kot signálové kabely,takže je jedno,čím je budeš zahořovat :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: bluehorizon

Příspěvek od Pytell »

Z osobní zkušenosti :

Wake up --- hodně dobrý , ale jen na RCA a repro kabely.

ProBurn , vlastním už 15. roků a nedám na něj dopustit, proti Wake up, plně symetrický, tzn. umožňuje zahoření jak RCA, repro ale i plnohodnotně XLR a síťové kabely. Pro zahořování nových kabelů používá i p. Kraut a další.

Po kompletaci, opravách kabelů před odesláním klientovi nechám 24. hodin na ProBurnu.

Podotýkám, že nedoporučuji zapojovat ProBurn do sestavy, ale raději vypojit a zapojit přímo do ProBurnu. Měl jsem jednoho kolegu , byl líný vypojit kabeláž a trochu mu to načechralo výškače.
marek17
Příspěvky: 11
Registrován: 30 říj 2022 13:42

Re: bluehorizon

Příspěvek od marek17 »

proburn by mohol teoreticky odpalit vstupy na zosilnovaci,ak by tam išlo 5-16V(od oka tipol) . 2Vrms su standard.
RME ADI2 DAC FS | Supra Sword ISL RCA & Neotech ? XLR | Violectric V280 FE | Beyerdynamic T1 obe generacie & Hifiman HE6SE V2

*Pre viac informacii pozri prispevky na fore https://forum.avmania.zive.cz/ Marek.Medved & zmarek20
Odpovědět