Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Diskuze o sluchátkových zesilovačích.
Odpovědět
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od lynxtwo »

Zdravím,
má někdo zdejší zkušenost s "Burson Audio Soloist" (http://www.bursonaudio.com/Burson_Soloist.html) nebo "Apex High Fi Audio Arete" (http://www.ttvjaudio.com/Apex_High_Fi_A ... 000011.htm) ?
Díky předem za názory.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od knopi »

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale oba jsou to jistě špičkové sluchátkáče. Soloist je hodně srovnávaný zvukovým charakterem k Beta22 tzn. teplejší, prostorový 3D, scéna dále od hlavy. A obecně Apex Arete/Peak je považovaný jako jeden z nejčistších nejnabroušenějších, ale bez zrnitosti, což může být k určitým sluchátkům výborná kombinace. Vybíral bych i podle toho co posloucháš např. jestli rock asi by víc seděl akčnější Apex. Taky podle systému aby si to sedlo pokud máš plácnu nabroušenější přehravač tak by to s Apexem hádám nemuselo být ono. A nezapomínaj k Apexu se ještě dodává za příplatek napájení Volcano což se cenově prodražuje.
Soloist je hodně chválený a je to i silák a navíc u nás si ho jde nejspíš i půjčit velká výhoda.

Tady to přímo není recenze na tvé koně, ale je obecně o sluchátkáčích tranzistory, lampy, seznam kv. sluchátkáčů od teplejších k ostřejšímu charakteru, zajímavý názor co většinou většině tranzistorovým sluchátkáčům chybí atd. doporučuju přečíst tenhle člověk je zkušenej má výbornej systém a kraviny nepíše.
http://www.changstar.com/index.php/topic,498.0.html
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od lynxtwo »

Ahoj, dík za reakci.
Nedávno jsem zabral do hledáčku i Schiit (buď Mjolnir nebo jednodušší a velmi levný Asgard).
U Soloistu jsem zaregistroval dost stížností na ten stepped attenuator. Asi to v rámci daného budgetu není zrovna kvalita DACTu. Možná je lepší volba klasický Alps v tom lite modelu Soloist SL, ale tam je také i poloviční výkon. Další věc, co trochu schladila můj zájem o Soloist, je poměrně malý kliďák. Oproti tomu Schiity jsou údajně v A třídě v celém rozsahu výkonu.
U Arete vím o tom doporučovaném externím zdroji, je to pak celé za cca 1500 USD.
Obecně bych se z praktických důvodů asi raději vyhnul lampám, a z toho, co jsem zatím slyšel (operáky, bipoláry, fety), zatím preferuji řešení s fety (i když chápu, že nejde jen o použité prvky, ale hlavně o obvodové řešení).
Jsem "na čekačce" u sluchatka.net na HD800 a Audeze LCD3 (dosud mám HD600, jsou to moje cca pátá sluchátka).
Poslouchám hodně vážnou, ale samozřejmě i jazz a rock (mimo metal apod.).
Zdroje (signálu) alternativně: PC s Lynxem, Audiolab MDAC, CD Creek Destiny.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od knopi »

Co se týče toho krokového potenciometru tak s tím souhlasím. Na výstavě byl nižší model Bursonu nevim jestli to mají úplně stejné s tím novým modelem, ale pokud jo tak přesto bych se nepřenesl já hledal mou ideální hlasitost marně.
Mě právě zaujalo jak popisuje, že např. ten top sluchátkáč od Eddie Current má lepší mikrodynamiku atd. než ty tranzistory co tam zmiňoval. A pak mě zaujalo jak popisuje, že např. Mjolnir se tomu blíží a nechyběj mu emoce atd. Já si vybral Mjolnir a pokud si nechám sluchátka co mam tak si tento zesilovač pořídim na stoprocent. Jen je plně symetrický takže výměna kabelu nutná to je jediné co mi vadí.
A nebo můžeš ještě počkat na léto jejich připravovaný Schiit Statement, podle popisu výrobce to zní bezvadně a bude mít stejnou topologii (pokud si to už někde nečetl):
Originally Posted by Jason Stoddard

Statement Amp

The Statement amp is much more mature, but we put its development on hold so it can be more closely aligned with the DAC. Also, transformer issues have slowed us down in iterating the design. Argh.

What I can tell you about the Statement amp is that it is more than a feature--packed Mjolnir. Think of a complete integrated amp, with special attention paid to the headphone output side, and yes, speaker binding posts. Same circlotron-style topology, but significantly different in execution for these power and current levels, and with a very different, relay-switched stepped attenuator volume control. Expect 50W into 8 ohms and multiple levels of gain, with the intention of serving everything from IEMs to loudspeakers. And yes, solid-state or hybrid will be available--but it'll be a one-time choice. There's no switching back and forth.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od lynxtwo »

Tak jsem si prošel Tvoje posty, vidím, že máš Audeze ...:)
Ten Statement, nevěděl jsem o tom dosud. Mě osobně ale kombinace s integráčem 50W moc neoslovuje, z vícero důvodů. Ta očekávaná cena je ale překvapivě atraktivní.
Ten Mjolnir asi nikde v ČR není k poslechu, nevíš náhodou? Uvažuju o objednání od některého EU dealerů s možností návratu.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od knopi »

Nepátral jsem po tom, ale Pacula jak na ně dělal recenzi tak jsem si všimnul díky tomu, že ho maj tady v Polsku, ale docela draho: http://earmania.pl/
Je jen otázkou času než tuto značku bude někdo distribovat u nás..
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Burson Soloist, Apex High Fi Audio Arete

Příspěvek od lynxtwo »

Procházím zrovna thread o Mjolniru http://www.head-fi.org/t/603218/schiit- ... lifier/345 na Head-Fi, tak se neubráním nedat sem pár fotek. Ta první má takovou retro atmosféru :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět