Rozhlas v Turecku

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Rozhlas v Turecku

Příspěvek od Zdeny »

Jsem nyní již několikátý týden v Turecku a protože do práce jezdím z hotelu autobusem, chtěj nechtěj musím poslouchat místní rozhlasové stanice z radia.
Dosud jsem si myslel, že český laciný pop v podání hvězd ze Superstar a pod. je hrozný, ale proti tomu, co denně musím poslouchat zde, to je ještě krása! Jejich muzika nezná snad jedniný tón, který by trval aspoň vteřinu rovně, bez změny výšky, prostě nasadit a ukončit na jednom kmitočtu. Jednotváraní mečení, který mi připadá, jako když fakír v Indii krotí kobru v košíku pomocí píšťaly, vždy se jen ohlížím, odkud ta kobra vyleze x_x

Rytmus jim nic neříká, to je jak když sype brambory do sklepa. Všechno na jedno kopyto, prostě hnus.Já vůl jsem si doma zapomněl sluchátka a nový se mi kupovat nechce, tak nemám ani ty blbý MP3 z mobilu :evil:

Jak já se těším domů, až si dám pořádný žrádlo (abych jim nekřidil, na hotelu mi zákazník platí veřeře v plné parádě, ale prase tu fakt nemají), v práci denodenně jen rajská čorba (polívka fujtajksl), rýže, cizrna, lilek a k tomu pořád ty jejich kefíry a podobný fujtajbly....

A hlavně, až zalezu do kamrdlíku a pustím si konečně pořádnou muziku! A už v neděli, pozítří :clap:

To je jen takový povzdech osamoceného tuláka, nudícího se večer na hotelu.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od fox »

A co nějaká břišní tanečnice by se nenašla, aby tě trochu rozveselila ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od Zdeny »

fox píše:A co nějaká břišní tanečnice by se nenašla, aby tě trochu rozveselila ?
Tady??? To se docela obávám, že ne. Zdejší baby jsou tragedie, za celou dobu jsem tu potal jednu slovy 1, která by za něco stála a to bylo navíc asi tím, že to byla cizinka....
Ne, baby se mi tady nelíbí, tak jako mi nechutná místní Effes Pilsner, měl jsem jedno a dost.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od kodlNAD »

Jina stupnice, ladeni, harmonie, to s evropskym uchem dela divy. Ale nezatracoval bych jejich muziku. Doporucil bych najit nejaky nezavisly label a nechal bych si doporucit nejakou tradicni muziku. Uz kuli studiu, jak to pohraje na domaci aparature. ;)
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od Mamut »

Já sem kdysi před odjezdem do Turecka, trošku študoval tuhle stránku http://www.psychefolk.com/turk.html
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od pajuna »

Zdeny
Tyhle stavy opusteni v cizine dobre znam. Prace, hotel, jidlo, piti, zadny pohyb...Hudba tohoto stylu ve me vyvolava podobne pocity, meeee. Me docela chutnaji ruzne druhy jejich kebapu a valeni se na polstarich na ulici :smile:
Co se tyce zenskych, libily se me vetsinou ty zahalene, pekne namalovane, vyvolavajici urcitou fantazii v mych mozkovych zavitech. Anebo se porozhlednout po cizince, ale to uz se ti ted asi nevyplati. A co penize a doklady, ty mas jeste vsechny? Ja tam prisel temer o vse, krome pasu. V tom jsou mistri.
Dobrou cestu a hodne nedelni vecerni muziky na Dynaudiich :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od Zdeny »

Pajuna:

Já mám zkušenost přesně opačnou. Byl jsem tu xkrát na UDP (vždy tak 2-4 týdny několikrát do roka). Loni jsem byl v Adaně (což je východní část nedaleko syrských hranic) a tam jsme montovali nějakou technoligii. To byla má první cesta a netušil jsem, do čeho jdu, tudíž jsem se ptal kolegů, co tu již byli, co a jak. Došla řeč i na krádeže věcí ve fabrice (papírna) a dověděl jsem se, že on taky měli napřed starc a papíry, prachy, mobily, vše si brali vždy do kapsy. Pak to polevilo a nakonec to skončilo tak, že buňku, kterou nám turci dali jako kancelář, jsme vůbec nezamykali, prachy, mobily, dokldy, notebooky, prostě vše leželo na stolech a nikdo si nedovolil toho ani dotknout.
Jako příklad uvedeu moment, kdy někdo od cizí firmy nechal ležet na zemi flexu, zrovna v místě, kde se chodilo. Hele, ta flexa tam ležela přesně 2 dny na zemi a nikdo si nedovolil ji dát třebas jen bokem, pak přišel ten maník, co mu patřila, flexu si vzal a jelo se dál. To samý tady. Mám tu kancl,v něm vše, od oblečení po oba mobily, doklady, prachy no komplet. Neexistuje, že by ti někdo dal tašku boke, že mu třesba překáží.
Na hotelu to samo, naházím věci na vedlejší postel a uklízečka si nedovolí toho dotknout.

Jinak už zítrááááááááá :clap: :clap: :clap:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od Patmann »

Pokud jedeš kamkoliv,bohužel respektovat jejich kulturu(dle mne),je způsob respektu k zemi,ve které jsi,nerespektování mi pripadne jako ty kecy Turků žijících ve Francii a Anglii...maj se tam jak sisky v másle a nic jim není recht... :-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rozhlas v Turecku

Příspěvek od Zdeny »

Však nikdo nepíše, že je nerespektuji. Jen říkám, že to nemusím.
Jinak dnes poslední večeře P..ě, našel jsem zastrčenou uličku, kde dělají jen kebab, bohužel tam neměli pívo, ale jen colu, ale i tak, kebab jakej člověk chtěl, papričky na stole, koření a ceny jak před 30 lety u nás - kebab vč.koly a vody 5Tl=ca 50 vočí. No krása. Příště už vím, kam jít.
Dnes opět demonstrace proti Erdoganovi, tzn. na ulici tisíce lidí, bubny, auta troubí, vuvuzely, no hotovo... Den co den do půlnoci. Ale policajti jen dohlíží, nezasaují.
Snad bude let zítra OK a do Istanbulu se dostanu včas, mám na to 3 hodiny:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět