VISATON

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

VISATON

Příspěvek od aretax »

Rád by som dal do pozornosti jedného z najväčších výrobcov reproduktorov - nemeckú firmu Visaton. V rámci high end je u nás často zatracovaná, pritom vyrába špičkové meniče. Tieto meniče nájdete vo viacerých reprosústavách popredných svetových výrobcov. Ja osobne som vyrobil niekoľku rerposústav, napr. VOX 253, VIB extra II, naposledy Atlas Compact MK V a zvukovo boli naozaj super. Sortiment výrobcu je veľmi široký, do pozornosti dávam najmä basové meniče TIW, širokopásmový BF200, aj hliníkové stredy rady AL.(http://www.visaton.de). Rád by som si prečítal Vaše názory na túto značku. Prikladám ukážku Atlas Compact MK V vlastnej výroby. Za kvalitu sa ospravedlňujem, fotka je z mobilu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: VISATON

Příspěvek od TOM »

toto jsou moje Visatony.Vypadají jako Conga,ale nejsou,vznikly o rok dřív(2007)
Vlastní vyhybka z kvalitních součástek.Zatím spokojenost.
Obrázek
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Ten keramický výškač som ešte nepočul. Ako hrá, nie je ostrý? Titánový je trochu ostrý. MHT 12 pásikový je super.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: VISATON

Příspěvek od TOM »

Ten výškáč KE 25 SC není ostrý ale hodně rozlišující.Musí se s ním opatrně. V signálové cestě jsem použil kvalitní německý kondenzátory Mundorf Supreme,které nijak nezdrsňují zvuk
a kabely k bednám používám měděný,protože se stříbrem to u některých mizerně nahraných CD už je ve výškách až nepříjemný.Nejlepší je samozřejmě kvalitní SACD.

Obrázek
ozzy8
Příspěvky: 26
Registrován: 29 kvě 2011 10:43

Re: VISATON

Příspěvek od ozzy8 »

Ten keramický výškáč je "výrazný". Hrá čisto, rozlišuje, len ho treba vedieť skrotiť oproti ostatným pásmam, aby nebol príliš dominantný. Repro Visaton ja osobne považujem za ideálne na hranie starej rockovej hudby 70. rokov, ale samozrejme aj novej, len tú starú zahrajú oproti iným značkám geniálne. Hudba proste baví. Tá rocková "špina" im proste sedí.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Ja som ich používal aj na jazz, klavír a struny zahrajú vynikajúco, taktiež vokály.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: VISATON

Příspěvek od Vlado222 »

Nechápem ako niekto môže postaviť bedny takto do rohu? Ešte ich zadné steny do ňho aj nasmerovať. Odporúčam trocha polaborovať s ich rozostavením. Ďalej od stien - ale aj od zadných. Bedna potrebuje svoj priestor aj keď má BR vpredu, ale aj keď nemá žiadny.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: VISATON

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Tomas ich vobec nema v rohu. Z foto to vobec nie je vidno, dokonca nevidno ani roh...
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: VISATON

Příspěvek od TOM »

Nechápem ako niekto môže postaviť bedny takto do rohu? Ešte ich zadné steny do ňho aj nasmerovať. Odporúčam trocha polaborovať s ich rozostavením. Ďalej od stien - ale aj od zadných. Bedna potrebuje svoj priestor aj keď má BR vpredu, ale aj keď nemá žiadny.
to Vlado222:
ty jseš nějakej chytrej,že by jsi mi přijel do Prahy poradit ? :lol:

místnost mám dost blbou,rozměr 6,6x3,4 m,rozmístnění -vis simulace hunecke - je ještě jakžtak,co můžu udělat.
Dokonce jsem to kdysi i proměřoval.
Obrázek

Obrázek
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: VISATON

Příspěvek od sekal »

TOM : Máš pěknou poslechovku..:thumbup: Nenech se (nikým) zneklidnit..:cool:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: VISATON

Příspěvek od Vlado222 »

Beriem späť a kajám sa. Z tej prvej fotky mi to tak pripadalo. Máš to pekné a určite to aj v takej posluchovke dobre hrá.
čo sa týka keramického výškača na ktorý sa pýtal aretax, nie je ostrý a je super mám s ním dobre skúsenosti.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Máte niekto skúsenosti s Visaton La Belle, alebo VOX 253 MTI (prípadne MHT)?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: VISATON

Příspěvek od TOM »

Aretax
To loni jsem se koukal na forum Visaton,nějaký Němec si postavil la belle,ale nějak nebyl spokojen s basem,ty bedny jsou uzavřenky,TIW 200 nejde nějak
extrémně hluboko a má malou citlivost tak si postavil Big Belle,100l bedny s basreflexem,ty 2 dvoustovky nahradil jednou 360 a byl velmi spokojen.
Lidi od Visatonu byli u něj a taky se jim to nějak líbilo,tak udělali vizualizaci,trošku překopali tu jeho vyhybku (ten jeho návrh byl myslím lepší - je to někde
na visatonforu ale teď to nemůžu najít) a dali to na jejich stránky do alternativních projektů.Na obrázku je to vyobrazeno s TIW 360,ale ta už se nevyrábí
a může se v pohodě použít 300.Zbytek je jako la belle.
To by mohlo být velmi zajímavý(až na tu bílou barvu).

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VISATON

Příspěvek od Mark Levinson »

TOM píše:
Nechápem ako niekto môže postaviť bedny takto do rohu? Ešte ich zadné steny do ňho aj nasmerovať. Odporúčam trocha polaborovať s ich rozostavením. Ďalej od stien - ale aj od zadných. Bedna potrebuje svoj priestor aj keď má BR vpredu, ale aj keď nemá žiadny.
to Vlado222:
ty jseš nějakej chytrej,že by jsi mi přijel do Prahy poradit ? :lol:

místnost mám dost blbou,rozměr 6,6x3,4 m,rozmístnění -vis simulace hunecke - je ještě jakžtak,co můžu udělat.
Dokonce jsem to kdysi i proměřoval.
Obrázek

Obrázek
Tome,
máš to pěkné, myslím, že v rámci rozměrů místnosti asi nejlepší umístění. Ideál by byl 6x4m, ale i tak to není úplně špatný rozměr a navíc jen málo kdo si může místnost postavit na míru ;). Už to, že máš samostatnou poslechovku je pro mnohé z nás jen sen :thumbup:.
Ty bedny jsou kompletně vlastní dílo? Mám ještě více dotazů, ale toto je vlákno Visaton, please nezaložíš vlastní vlákno?
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Toto vlákno som nazval Visaton hlavne preto, lebo táto firma je jedným z najväčších výrobcov meničov a taktiež návrhov pre DiY reprosústav. Navrhujem, aby sa to prezentovali aj DIY výrobky iných značiek, ako: http://www.lautsprechershop.de/intro/main.htm.
Po skúsenostiach a rôznych diskusiách o predraženosti káblov som dospel k tomu, že ani reprosústavy za káblami nezaostávajú, čo sa týka ich predraženosti. Reprosústavy (česť výnimkám) do cenovej kategórie cca 10000 € sú prakticky komerčný tovar. Materiál býva obyčajná drevotrieska (ani nie MDF), kábeláž najlacnejšia a použité súčiastky dtto. Nebudem tu zbytočne uvádzať značky, aby som sa niekoho nedotkol. Kvalitné reprosústavy stoja okolo 20000 € a to už je naozaj pálka. Pritom ak si ich niekto zhotoví sám, konštrukciu môže vyrobiť podstatne kvalitnejšiu, ako vyrábajú komerčné firmy a nemusí pozerať na každé ušetrené euro. Vyrába jeden pár pre seba a nie tisícovú sériovú výrobu, pri ktorej zaváži každé ušetrené euro. To isté platí o súčiastkach. Veľa šikovných ľudí dokáže navrhnúť kvalitnú výhybku. Výsledná cena? Zlomok, oproti fabricky vyrobenej reprosústave podobných parametrov.
Pár príkladov:
http://www.lautsprechershop.de/index_hi ... dboxen.htm
http://www.lautsprechershop.de/index_hi ... dboxen.htm
http://www.lautsprechershop.de/index_hi ... dboxen.htm
http://www.lautsprechershop.de/index_hi ... dboxen.htm
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Príklady DiY čo ma zaujímajú zo stránky: www.lautsprechershop.de
Scan Speak: Faktum
Eton: Duetta (možno vám to niečo pripomína...)
Focal: Triga Neo Pro
Visaton: V-Maxx
VOX 253 MTI
Accuton: Kleine Dicke
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odar

Re: VISATON

Příspěvek od Odar »

aretax, toto je HighEnd forum. Urob si sam je napr. na slovanete :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VISATON

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Příspěvky nesovisející se značkou Visaton jsem přesunul do vlákna "Korea".
Mark Levinson
Miroslav
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2015 15:34

Re: VISATON

Příspěvek od Miroslav »

Dobrý deň prajem, idem vás poprosiť o radu keď ste stavali Visaton Vib 2, aku ste použili vyhybku , dik za odpoveď .
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VISATON

Příspěvek od aretax »

Firemnú, t.j. originálnu. Napriek tomu, že používajú elektrolytické kondenzátory hrajú výborne. Kabeláž som použil XLO (už si nepamätám presný typ a hrúbku prednej ozvučnice som zdvojnásobil. S vnútorným tlmením opatrne, aby Ste ju nepretlmili. Na steny som dal akustický filc 8mm s výnimkou stien okolo basreflexového otvoru a mierne utlmil akustickou vlnou okolo basáku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: VISATON

Příspěvek od Jurajc »

Ahoj všetkým...
Spýtam sa tu, kde sa jedná o Visatony.. ak nevadi...
Je veľký problém aj osadim KE25SC + AL130 do menšieho objemu a dokonca uzavretého ako je originál stavebnica Bijou?
Mam aj originál výhybky od tejto "stavebnice"...viete, ja už mám pozliepane reproduktory s uni vyhybkou od bs acoustic a to SC10n + AL130M v 7,5l bednickach, no a tie by som práve použil...poprípade dal basreflex dozadu...
Vďaka
Odpovědět