Diode

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Diode
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2011 14:20
Bydliště: Brno

Diode

Příspěvek od Diode »

Zdravím všechny členy fora. Rád se sem vracím a zdejší témata jsou pro mě poučením i inspirací. Proto bych se i já rád uvedl mezi místní. Žiji v Brně a Hi-Fi je mů koníček od roku 2007 (takže ve srovnání se zdejšími mazáky jsem asi velký zelenáč). Moje práce i potěšení je grafický a produktový design, jemuž se věnují 15 let. Na H-Fi mě baví ten proces objevování. Snažím se držet přísloví "I cesta může být cíl" a ještě ráději se nechám hýčkat nerušeným poslechem, který mi zcela zastaví plynutí času.

Jsem velý milovník vintage želízek, zlatých poťáků a VU metrů s kmitajícími ručičkami – podle toho i vypadá moje sestava. Hraji na strém dobrém Luxmanu M-02 v kombinaci s C-02 předzesilovačem. Analogová část je v rukou gramofonu P–J 2 Xperience s raménkem Pro-Ject 9cc Evo. a přenskou Ortofon Cadenza Blue s rubínovou chvějku. O digitální zdroje se mi stará CD přehrávač s vynikajícím převodníkem Cambridge Audio azur 840C a to vše poslouchám z reprobeden Infinity Renaissance 90. Není to jistě žádný highend, ale mě to zkrátka baví.

Jak to vše vypadá:
Obrázek

Přeji všem členům fora krásné chvíle u poslechu jejich oblíbených nahrávek.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diode

Příspěvek od Dieter Burmester »

+ 3 Bludistaci za vintage Luxman :thumbup: Mas to pekne ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Diode

Příspěvek od winelover »

Pěkná sestava.
Tak vítej mezi aktivnějšími členy fóra a ať ti to hraje! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diode

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej,
a že v Brně není pořádná hifi klika..... :thumbup:
Pěkně vymazlená sestava, dle mne nezáleží na ceně, ale jak je to zvukově sladěno a Luxman uměl a umí stále. Používáš dvoje bedny, střídáš je podle žánru hudby nebo je to stereo a domácí kino?
Mark Levinson
Diode
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2011 14:20
Bydliště: Brno

Re: Diode

Příspěvek od Diode »

Mark Levinson píše:Používáš dvoje bedny, střídáš je podle žánru hudby nebo je to stereo a domácí kino?
Ty truhé bedny (Wharfedale) mám na domácí kino. Byly to moje první stereo bedny (koupil jsem je na inzerát v Ostravě a vezl je v IKEA tašce vlakem domů do Brna :-) ), byl jsem s nima docela dlouho velice spokojenej, ale experiment s SW do sterea mi moc nevyhovoval (zkoušel jsem to s Xavieanem Curoe) a spodky mi prostě chyběly – miluju, když někde zazní plnokrvně kontrabas nebo basa – a to jsem z regálů prostě nebyl schopen vymáčknout. Původně jsem uvažoval o tom co píšeš, ale poté co se Renesaince 90 zabydlely – už jsem je nepotřeboval za nic měnit. Ono vlastně nebylo proč taky – těch 27Hz-45kHz tam je v plnokrevné míře – jen potřebuji do páru druhého Luxíka, abych je konečně mohl zapojit jako monobloky. Nejde ale sehned za rozumnou cenu – nevíc co se stalo ale letos na E-bay valej M02–ky kolem 1000–1500 Ojró!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diode

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nevidel bych to tak tragicky, musi se sice cekat, ale posledni M-02 v dokonalem stavu na nemeckem eBay sla za 480 ojró :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Diode

Příspěvek od pajuna »

Vitej na foru Diode :thumbup:

Diky za predstaveni sebe i sveho aparatu. vypada to hezky, vcetne podlahy a zavesu. ML uz mi prvni dotaz o malych regalech vzal z ust, tak zkusim pridat jeste jine dotazy.
1. Kdyz jsem si otevrel velice kratce tvuj prispevek v brzkem odpoledni, mel jsem dojem, ze fotka byla stranove prevracena nez je ted, ale...je mozne ze jsem mel ale vidiny.
2. Pak by me zajimalo, jestli ty ctyrpasmove bedynky postavene takto blizko k zadni stene nedelaji na basech nebo s prostorem problemy?
3. Co poslouchas za muziku?

Ty paskove reproduktory musi byt zvukove velice zajimave. Tusim, ze tyto bedynky se vyrabely v letech jiz davnych, ze? Videl jsem stejne nedavno v inzerci
Tak dalsi Brnak, s jednim jsem dnes mluvil, druhemu jdu zavolat a chystam se tam k vam mimochodem jiz tuto stredu sluzebne.

At ti to hraje :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diode

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zadne vidiny, fotka byla vskutku obracena ;)
Dieter Burmester
Diode
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2011 14:20
Bydliště: Brno

Re: Diode

Příspěvek od Diode »

Diky za predstaveni sebe i sveho aparatu. vypada to hezky, vcetne podlahy a zavesu. ML uz mi prvni dotaz o malych regalech vzal z ust, tak zkusim pridat jeste jine dotazy.
1. Kdyz jsem si otevrel velice kratce tvuj prispevek v brzkem odpoledni, mel jsem dojem, ze fotka byla stranove prevracena nez je ted, ale...je mozne ze jsem mel ale vidiny.
No byla tam jiná fotka – nebyla obrácená ale byla z jiného úhlu – tahle se mi líbí víc :-)
2. Pak by me zajimalo, jestli ty ctyrpasmove bedynky postavene takto blizko k zadni stene nedelaji na basech nebo s prostorem problemy?
Tam hodně zkresluje ten závěs – ty bedny jsou v reálu 70 cm od zdi. S prostorem je vše jak má být – ale možná když tak o tom přemýšlím bych mohl zkusit ještě trochu vysunout dopředu a porovnat – dobrá připomínka.
3. Co poslouchas za muziku?
To je moc a moc těžká otázka, protože můj hudební vkus se dost mění, ale pokud ti pomůže nějaký časový úsek (dávám si poslechnuté CD na jednu hromádku) – a takhle mi to po sobě navazuje... Joe Myers, Troubled Notes from the Hotel Chelsea –– Chuck Mangione, Childern of Sanchez –– Rumer, Seasons of My Soul –– Pink Floyd, The Wall –– Queen The Works –– Astrud Gilberto, The Shadow Of Your Smile –– Sergio Mendese, Equinox –– Queen, Live at Wembley –– Silje Nergaard, port of call –– Jaromír Nohavica, Tenkrát – Blade Runner, OST....

Ty paskove reproduktory musi byt zvukove velice zajimave. Tusim, ze tyto bedynky se vyrabely v letech jiz davnych, ze?
Páskáče jsou něco úplně jiného – jsou velmi přirozené, asi jsem měl štěstí na zesilovač, protože sposta lidí na páskáče nadává, že nesednou ke každému železu. Moje jsou z roku 1992 a jak tak koukám do papíru (kterej sem v nich našel, když jsem se díval dovnitř) tak tenkrát stály 3 200 US dollarů, to ani nevím kolik tenkrát bylo – mám je z druhé ruky.
Diode
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2011 14:20
Bydliště: Brno

Re: Diode

Příspěvek od Diode »

Dieter Burmester píše:Nevidel bych to tak tragicky, musi se sice cekat, ale posledni M-02 v dokonalem stavu na nemeckem eBay sla za 480 ojró :thumbup:
Jenže pokaždé když mě napadně kouknout se po něm, tak není :-) nejakéj blázen vystavil na ebay i Luxman M-05 – ale chce za něj nějakech 7500 Eček!!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diode

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja mam eBay aplikaci pro iOS, kde se da nastavit upozorneni na nove zalistovane produkty. Takze tam porad nekoukam, ono se to ozve samo :D Proto mam zrovna o tomhle prehled, nebot hledam sice druhou M-03 (taky z duvodu bi-ampingu, i kdyz to neni vubec potreba, spise se jen tak nudim), ale ze zvedavosti mam nastavenou i M-02. Petkova rada je draha jak cert, to je pravda :crazy:
Dieter Burmester
Diode
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2011 14:20
Bydliště: Brno

Re: Diode

Příspěvek od Diode »

Dieter Burmester píše:Ja mam eBay aplikaci pro iOS, :
Taky jsem si to zapnul - tak uvidíme :-)
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Diode

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Pěkné , elegantní. Ty bedny se mi hodně líbí. Hned bych si sundal krycí rámečky. :thumbup:
Za hifinou máš fialové světlo, nebo je to jen na fotce? Já to tak mám za telkou (ale obyč zářivka, pouvažuju o barevném tónu) takže při večerním poslechu to je krása.

Hoď ještě foto zvětší dálky s prostorem posluchače prosím. Ať se potěšíme jak to vypadá komplet v reálu.

Přeju ať Tě to nepřestan nikdy bavit.

Martin
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Diode
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2011 14:20
Bydliště: Brno

Re: Diode

Příspěvek od Diode »

martinowsky píše:Za hifinou máš fialové světlo, nebo je to jen na fotce?
T je LED pásek, kterej je v liště a nalepenej na konstrukci stolku. Umí to celou paletu barev, takže si večer můžu podle nálady vybrat vhodnou barvu a intenzitu osvětlení. Mají to teď v Hornbachu za 1000 kč (clej set – pásek/3m, přijímač, trafo i dálkové ovládání) :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Diode

Příspěvek od martinowsky »

Jo LED pásek mám v kuchyni, právě odtama zbyla ta zářivka tak dělá dobrou službu při poslechu a sledování TV. :D
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět