stalker

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

stalker

Příspěvek od stalker »

Zdravím všechny.Slušností je se představit.Jsem čerstvý padesátník.O hudbu a poslech se zajímám od poloviny sedmdesátých let.Tím pádem je jasné co nejraději poslouchám.Je to k nevíře,že prvním co jsem měl bylo ruské radio Vef 206.To označení si již moc nepamatuji,takže mi prominte chyby.Poté polský magnetofon Unitra ZK 147.Před vojnou jsem si koupil za těžce vydělané peníze Teslu B113 a teslácké reprosoustavy.No a potom gramo asi 470.A jak to hrálo,teplý,příjemný zvuk.Sice za dekou,ale byl jsem mladý a o hudbu jde především že.Následovalo období Sony,Marantz,Denon,Nakamichi,Dali,Heco,Canton a další.Hrálo to furt blbě,ale radost z poslechu velká.O těch přístrojích by se toho dalo napsat hafo,jo je to nostalgie.Jako každý mám i jiné povinnosti a peníze jsou potřebné na mnohem důležitější věci dál jsem už nešel.Dnes odpočívám a prožívám radost u sestavy,která Vašim nesáhá ani po kolena.Je to DPA 222,preamp od PMA.Reprosoustavy Kef LS50.A jako zdroj signálu CA Azur 640H.Co se týká zvuku,někde mám problém.Vidím to na Azur.To je asi tak vše.Přeji Vám dlouhodobě příjemnou pohodu z naší milované hudby.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: stalker

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Tak za prvé tě vítám mezi dospělými (to k té 50.) a za druhé tě vítám zde na fóru. Ono, jedna věc je kvalita přístrojů, které posloucháš a druhá věc je radost z muziky. Jsou hifisti, kteří mají cajk za hooodně peněz, ale radost se stále nedostavuje - to jsou jen otroci techniky. Pokud se dostaví radost z poslechu, tak jsme si všichni rovni =)) \:D/ .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: stalker

Příspěvek od tujatuja »

Nač ta zbytečná skromnost? To je přece slušná sestava a pokud nejsi se zvukem zcela spokojen, jde o to zjistit, kde je problém. Úpravy zvuku lze dosáhnout i experimentováním s umístěním reprobeden a to nic nestojí.
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: stalker

Příspěvek od stalker »

Děkuji za přivítání.Zkoušel jsem si pohrát s rozmístěním beden.Akustiku mám docela slušnou a výsledek žádný.Měl jsem 777ES,než odešla do křemíkového nebe.Tam bylo vše.Dokonce jsem vyměnil u Azuru nohy za odhmotnovací hroty Viablue.Jediné k čemu to pomohlo je odstranění brumu.Což jsem kvitoval,ale jinak nic. :sad:
davidsound

Re: stalker

Příspěvek od davidsound »

Ja taky vítám a taky si nemyslím, ze se jedna o nějakou nizkorozpoctovou sestavu. DPA jsem měl kdysi stejné a měl jsem ho moc rad. Ty CA se daji docela slušně upgradovat u pana Vrány z Casea. Posun ve zvuku bude určitě znat a nestojí to zase tolik jako si pořizovat nejaky drahý cd přehrávač.
http://www.casea.eu/
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: stalker

Příspěvek od pajuna »

Vitej vrstevniku a dekuji za predstaveni. :thumbup:
Muzes trochu predstavit styly hudby, ktere poslouchas, tipuji to na rock 70-tych let, jako hlavni smer. Odkud jsi? A jaky je ten problem v sestave a jak se projevuje? Treba na nejake reseni prijdem. Mozna bys mohl sve komponenty pridat do sveho podpisu, vcetne nejakeho fota do profilu. At ti to hraje
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: stalker

Příspěvek od tujatuja »

Asi bych svěřil ten tvůj CD přehrávač do rukou odborníků, protože s brumem u CD přehrávače jsem se ještě nesetkal (na rozdíl od gramofonu).
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: stalker

Příspěvek od stalker »

Moc děkuji.Ten brum jak jsem psal je zcela určitě od hard disku.S panem Vránou jsem mluvil,mimochodem velmi příjemný pán.Nabídl mi Cephea.Během půlhodinového rozhovoru jsem byl uplně mimo,protože tomu absolutně nerozumím.Jinak Pajuno z okna kuchyně vidím Ještěd.Za dobré viditelnosti.
Turnov.
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: stalker

Příspěvek od stalker »

Dnes jsem koupil od jednoho našeho kolegy Azur 640C.Jsou v něm upravy od pana Vrány.Musím říct,znatelný posun.Jsem velmi spokojen :smile:
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: stalker

Příspěvek od stalker »

Zdravím.Vznesl bych dotaz a radu pro zde zkušené hifisty
Byl by přínos,zařadit do stávající sestavy DAC od výrobců z našich luhů a hájí?Děkuji.
Odpovědět