STAX C32

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

STAX C32

Příspěvek od Bína »

V letošním roce by na trh měl dorazit nový nejvyšší model od japonského výrobce Stax, prozatím označován jako C32. Pár lidí mělo příležitost slyšet prototyp na výstavách a v obchodech v Japonsku a prozatím to vypadá, že novinka poměrně lehce překonává starší vrcholový model Omega 2(jenž si pořád drží pověst nejlepších sluchátek co existují).

Cena se očekává mezi 4-6 tisíci dolarů.

Stax prý i plánuje vydání nového vrcholového zesilovače.

Obrázek

Obrázek




Tady porovnání s Omega 2 z Japonského obchodu, zesilovač použit bohužel jen STAX 727.

http://www.head-fi.org/forum/thread/531 ... -prototype
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od Bína »

Tak finální název je SR-009. Cena v Evropě by měla být 4900 Euro za samotná sluchátka. V jiných částech světa se ale mluví o speciální ceně pro předobjednávky, která by měla být pod 4500 $

Tady najdete reklamní ,,leták" http://www.mediafire.com/?0e8flasoe5i233k
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: STAX C32

Příspěvek od pasul »

Dobrá cena. Obvzláště pro našince. Je mě jasné, že se to u nás bude prodávat jak rohlíky.

Sluchátka Stax jsem jednu dobu měl doma. Sice ne nejvyšší model, ale něco z toho vyššího(SR-404 signature). Měl jsem k tomu lampový zesilovač od firmy Stax (SRM-006). I na Emm byl zvuk ještě dost ostrý a nepříjemný. Což je dost typické pro firmu Stax. Ještě jsem neslyšel jejich kombinaci, kdy by to tak nebylo. I jejich momentální TOP SR-007 MK2 není vyjímka. Já osobně bych již tuto značku pro její charakter nevolil. Je to proti tomu, že poslech musí být pohodový a příjemný. A ne aby ho po 10 minutách rozbolela hlava. Bonus navíc - poslouchat na takových systémech jiné než audiofilské nahrávky je nemyslitelné.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: STAX C32

Příspěvek od MB »

Chcel by som ich počut , v poslednej dobe ma lákajú vyššie a najvyššie modely sluchátkiek, a toto bude asi skoro povestný vrchol.

Bohužial na tieto by som musel asi týžden šetrit, a to asi nevydržím :angel:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: STAX C32

Příspěvek od pasul »

MB - Týden? Kdepák. Zrovna jsem to počítal a mám to tak kolem 1 hodiny a 27 minut čistého vejvaru. Samozřejmě včetně víkendů a svátků. Jak jinak. i-) :ymdevil:

Ale vážně. Cena je již dost ustřelená. Ovšem pokud to někdo vezme jako hlavní poslechový systém, tak proč ne. Je třeba započítat pořádný zdroj a něco na kabely. Ovšem stále mě vadí ten charakter. S HD800 jde vykouzlit mnohem levnější a lepší kouzla. :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: STAX C32

Příspěvek od MB »

Offtopic - Ja neviem, mozno to bude kacírska myslienka a zase sa len opakujem, ale mne proste HD800 nesadli, ani na AA2010, ani na vystavach...skoda, ze si ich nemam cas vypočut doma v klude.
Na Analogovej Akademii sa mi viac pacili stare HD650, ktore by som uprednostnil aj pred Staxami co tam boli (kto si spomenie na cislo?), samozrejme viem, ze s kombinaciou iných sluchatkovych predzosilovacov a hlavne dobrych zdrojov zvuku to može byt úplne inak.

Pasul - na tvojej kombinacii Leben a Emm Labs, tam musia tie HD800 hrat famozne, ale tam budu famózne hrat asi aj ine super extra highendy O:-)
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od Bína »

Na AA to byly staxy 404, zesilovač lampový 006.

Staxy jsem pořádně poslouchal jen tyto na AA, osobně bych upřednostnil HD800 a JH13. Omegy 2 jsem slyšel jen teďka na high endu v Praze, nechci z toho nic usuzovat, byl bych rád kdybych se někdy dostal na návštěvu k nějakému majiteli na delší poslech. Je někdo v Praze? :)

HD800 jsem slyšel na různých sestavách u kamarádů, na AA i u mě doma. Výborná sluchátka, ale vždycky jsem o kousek upřednostnil JH13.


Cena 009 je opravdu nadsazená oproti ostatním sluchátkům, i oproti Ultrasonům za 2700$. Navíc ještě nějaký pořádný zesík k nim vyjde taky poměrně draho.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: STAX C32

Příspěvek od pasul »

MB - To si nemyslím. HD650 už jsou na této kombinaci moc temné. Nejradši bych to viděl někde uprostřed. To se mě povedlo vyladit na hlavním stereo systému. Tedy než šly Voba V.A.C.T. do světa. Teď už jen čekám na ty Wilson Audio Grand Slamm II. a bude to OK. :ymdevil:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: STAX C32

Příspěvek od MB »

:thumbup:

PS: HD650 ale nepatria medzi super extra highendy, podla definicie Mgr. Z. :-B
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od Bína »

Tak oficiální USA cena je $5250. Jinak už prý mají spoustu předobjednávek.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: STAX C32

Příspěvek od MB »

Som zvedavy kolko predobjednávok je od nás...pasule priznaj sa :angel:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: STAX C32

Příspěvek od pasul »

Opravdu se nemám k čemu přiznávat. Zvukový charakter firmy Stax mě opravdu nesedí. Takže já toto objednáno nemám a ani to prozatím nemám v plánu. Ve sluchátkách mě lákají jiné kousky. Ale prozatím se mě nepovedlo vybojovat si je za cenu pro mě akceptovatelnou vzhledem ke stavu, který většinou vidím na fotkách. A to si to hlídám asi 6 měsíců. Kdyby šly koupit fungl nové, tak neváhám ani chvíli. U starších jsem opatrný. Jde o AKG K1000.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: STAX C32

Příspěvek od MB »

Tak AKG K1000? na tie som počul hodne chvaly,
Prajem úspešný lov!
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od knopi »

Jé ty AKG K1000 bych si taky tak rád poslechl :thumbup: a ještě Grado HP2i které mají přímo vylepšené přestavěné měniče od Joseph Grado, ale těch (i) je jen pár kousků šance že by je někdo prodal je mizivá a jelikož je Joseph už nějakých 88 let starý tak už se nové verze této serie asi nedočkám :thumbdown: kupovat zdvojky HP2 bez (i) tolik roků stará sluchátka za takovou řachu to se bojím taky :-| podobně jako pasul K tisícovky.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od Bína »

Na pricejapan se dají OO9 koupit za cca 3000 Euro.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od Bína »

Tak první kusy se už dostaly k lidem, zatím to vypadá na úžasně hrající sluchátka, bohužel se objevuje problém s "umíráním" měničů. Už několika lidem se stalo, že jeden měnič začal hrát výrazně potichu.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: STAX C32

Příspěvek od Bína »

We received a news from STAX. About 12% of SR-009 developed noises due to microscopic dust between the stator and the film. A decision made by May 27th that all shipments are stopped. STAX is currently revising the design and solving the problem. Shipment will resume within 60 days.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: STAX C32

Příspěvek od pasul »

Jak to tak znám, tak ty šmejdy se za lepší peníz stejně budou prodávat. A proč mám ten pocit, že Česko je pro takovou sérii jako dělané.

Jeden z dalších důvodů se této značce vyhnout. A né jen SR-009. Ono to zrovna příjemné pro jméno značky není. A vrhá to špatné jméno na všechno co Stax vyrábí. Za mě ale stejně není o co stát. Stax je zvukově ee...
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: STAX C32

Příspěvek od MB »

pasul píše:Jak to tak znám, tak ty šmejdy se za lepší peníz stejně budou prodávat. A proč mám ten pocit, že Česko je pro takovou sérii jako dělané.
Pretože by to nebolo prvy ani poslednykrat...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Odpovědět